HTC HD2 sa Android OS-om

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od NijeZauzetoIme »

pregazio ga. i samo wipe dalvik, i flesovao. sljaka kao leptir! :D moja preporuka svima, jako je dobar, stabilañ, funkcionalan...
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od NijeZauzetoIme »

jel ima neko problem sa skype video pozivom? Nemam sliku, tj stream videa... :chytry:
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od zeljovan »

Postovanje gospodo!!

Instalirao sam OS Android na HD2 ver.2.2 ali imao sam problem, znao je da baguje i nenormalno je trosio bateriju. Baterija je drzala oko 8 h.

Sada sam instalirao Android (NexusHD2 ver 2.7) elem ova verzija mi se svidja, prilikom testiranja 24h, nocu mi je baterija iscurila 6% a za od 08 do 15h je iscurila 7% naravno da sam ujutro dopunio bateriju.

Medjutim postoje dva problema kod ove verzije;
1. Ne mogu da uspostavim vezu izmedju HD2 i Lap topa
2. Mala mi je interna memorija!!

Za uspostavljane veze to cu nekako i da odradim, ali prosirivanje memorije interne od externe to se moze odraditi. Iscitao sam ovaj forum ali nisam se snasao medjutim nasao sam http://gizmo.rs/gizmo/uputstvo-android-na-htc-hd2/ ovde objasnjenje i po kojem sam isto radio ali na krau interna memorija se ne prosiri.

Pa stoga Vas pitam da li je neko od Vas prosirivao memoriju na HD 2 i ako je da li bi bio voljan da mi pomogne.
Unapred zahvalan svim clanovimaforuma.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od lesa0208 »

zeljovan, prekopiraj ceo sadrzaj sd kartice na svoj komp formatiraj karticu na fat32 vrati karticu u telefon udji u clockworkmode idi na advance i nadji tu da particionises kartiocu izaberi 2gb ako ti je veca kartica ako ti nije odna 1gb ispot toga je smesno stavljati memoriju, za swap stavi 0 i to je to. Memorija na telefonu ce ti biti ista kao sto je bila, medjutim aplikacije ce ici na tu ext particiju koju si napravio naravno kada napravis tu ext particiju odradi ponovno flesovanje roma jer nekada nece rom da je prihvati particiju ako se ne flesuje ponovo, inace particija koju pripremas za rom jede internu memorji sto je veca particija to interne memorije imas manje, cisto da znas sledeci put kada flesujes rom. Inace dovoljno je jednom da se napravi ext particija i to je to.

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od zeljovan »

lesa0208, druze hvala ti na pomoci ali mi treba jos samo malo da pojasnis ako nije problem?

clockworkmode - se skida kao program koji se instalira u telefon ili???

Imam karticu od 2 gb za sada bi stavio 1-1 ali ako to bude frecalo uzeo bi drugu vecu karticu i to odradio...

Reci mi samo koji program koristis za povezuvanje HD2 (android) i PC ??? Sta je neophodno da bude od sync u telefonu kako bi ga povezao sa PC i ima li neke veze antivirus na PC da mi on mozda ne da konekciju sa HD2.

zahvalan na pomoci

Rubiroza
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 12. Dec 2004. 09:59
:: HTC HD2
:: Samsung B7610
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od Rubiroza »

Pre 10ak dana sam na HTC HD2 instalirao Android 4.0.4. Sve je proslo bez problema. Svako ko ima bilo kakav problem sa instalacijom ili pitanja u vezi kako se to radi moze slobodno da me kontaktira na mailto:niemand76@gmail.com

U telefonu imam karticu od 8GB. Uzeo sam klasu 4. Ne znam da li bi sve bilo brze sa klasom 10.

Prilikom povezivanja sa kompjuterom, odmah prilikom spajanja USB kabla sa telefonom dobija se poruka sa pitanjem da li telefon da se prebaci u USB mod. Kada se potvrdi, kompjuter ga vidi kao USB flash disk.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od lesa0208 »

zeljovan, Nemam ja HD2 sada ce skoro godinu dana, obicno sam ga povezivao tako sto sam samo ubadao USB u pc i to je to. Inace nece ti raditi lepo sa tom karticom najmanje potrebna kartica ti je od 4GB.

Clockworkmod je recovery njega si instalirao kada si ubacivao android rom u telefon bez njega ne bi mogao to da uradis. tako da to imas, to ti je kada udjes pa imas obicno ili plava ili narandzasta slova na crnoj pozadini odakle ides flash zip from sd card i tome slicno

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od zeljovan »

lesa0208, ufff :disgust: vidi ovako vec sam danas pokusao da prosirim internu memoriju, nisam uspeo ali sam ostao uskracen sa 700 mb :(

Ali sada sam nasao sta si mi napisao i odradio sam, videcemo kako ce da se pokaze, u svakom slucaju veliko ti hvala...

Sta se tice veze HD2>PC Ona sljaka kao MassStg ali mi treba neki sync kako bi ga povezao sa programom tj kako bi povukao imenik iz Outlook-a jer ko ce oko 300 imena prekucavati pa x 2broja :(

Javljam se kad sve zavrsim... Pozzz

EDIT:
lesa0208, Samo jos jedno pojasnjenje, da li smem vaditi karticu iz HD2 ili je formirati kao MassStg u telefoni i na kompu ako se sme vaditi ??

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od lesa0208 »

Ja je nisam vadio iz telefona, par puta sam adio format i nisam imao nikakvih problema sa njome, a format sam radio tako sto je kartica bila u telefonu. Sto se tice memorije ti je neces videti nigde nju sistem vidi a tebi naravno prikazuje samo onoliko interne memorije koliko je ostalo slobodno, da bi pratio ext particiju skini system info pro i pogledaj tu sta kaze kolika je ext particija. Probaj da sinhronizujes telefon sa my phone sync ili tako nesto je naziv aplikacije ili my phone explorer ne mogu tacno da se setim naziva.

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od zeljovan »

lesa0208, Vidi, sve sam odradio kao sta si napisao, ali uvek postoji ali!!!!!

Kada sam podelio karticu kao sta si napisao, kao prvo nije hteo da mi podigne sisitem a zip instal nisam imao na kratici kao i recovery root koji se kopira na karticu. Elem perko MAGLDR113 sam otisao ma USB MassStg i otvorio karticu i u istu kopirao recovery root na SD, takodje sam probao i zip instal androida e to mi nije dozvolio ama bas nikako da kopiram. Tako da sam ostao bez instal verzije.... Kada karticu skinem i i stavim je u laptop odmah mi nudi da je formatiram sto nisam radio a MAGLDR mi dozvljava da unesem u SD card sem instal....

I tako ti bi to, elem kada sam formatirao karticu i stavio instal rom sve je sljakalo :(

Naravno sada mi racunar vidi karticu kao 900 mb :) da li je izvodljivo vratiti je u prejasnje stanje ili da se oprostim od 1 gb.

Sta je sada pametno raditi? Ako posle formatiranja kartice u istu stavim recovery root i Inst.rom da li ce prilikom podele kartice se to izbrisati ili ce ostati na card kako bi ponovo mogao instal OS?

Misli da sam tako blizo a ono tako dalekoooo....

pozzz

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od bachika »

zeljovan, postoji redosled formatiranja kartice
Prvo praviš ext particiju, pa zatim praviš fat 32 particiju. Fat 32 particija mora da bude štiklirano da je primarna.
Nađi na netu program partition mini tool pa uradi tako.

To što sad imaš prepolovljenu karticu nema veze, kako god da je formatiraš ona je takva, možeš 300 puta da je formatiraš i na kraju vratiš na 2 giga.
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od lesa0208 »

zeljovan, za sta koristis recovery root? Toga se ja ne secam da sam ikada flesovao kod HD2 kada sam menjao rom, jedino sto sam preko magloadera ulazio u CWM i flesovao rom.

Kao sto ti je rekao bachika, tako mozes da oporavis karticu pa onda ispocetka formatiraj je prebaci rom pa ponovo flesuj.

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od zeljovan »

bachika, Hvala na pomoci kada sve odradim javicu vam konacan ishod moje kartice

lesa0208, Druze ja HTC koristim oko 5-6 godina i sve sam se bavio sa OS WM, tako da sam sada prvi put krenuo sa Androidom, naravno citajuci razna upustva oko instalacije.

Kada sam instalirao HSPL4, zatim DFT_LEO_MAGLDR113_DAF, zatim Recovery_250M e, kod instalacije Recovery_250M imas jedan folder copy_to_sd_root koji moras kopirati u SD Carad kako bi pokrenuo instalaciju Recovery_250M iz USB Flesh, kada zavrsim taj postupak dobijem onda mogu da odem preko SD root-a u clockworkmode i dalje da krenem da radim, mislim da sam ti sada pojasnio stvari.

Ako ti radis drugacije napisi mi, ja drugacije ne znam ;)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od lesa0208 »

Pa samo jednom ti je dovoljno da flesujes sve to sto si ti flesovao ne moras stalno to da ubacujes.

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od zeljovan »

Postovanje gospodo i gospodine lesa0208,

Ovih dana sam uspeo da se poigram malo sa telefonom, elem kao prvo uspeo sam SD Card da vratim na 2 gb, posle sam otisao na clockworkmode i ponovo podelio SD card 1-1 i kada sam krenuo da instaliram Energy_7.17.2012.HD2 ima opcija system info gde mi kaze da imam ext2 900 mb.
Kada postavim instal na ext2, izvrsi se instalacija istog ali u u Boot NAND nece da mi pokrene OS , samo kada instaliram NexusHD2-ICS-CM9-HWA_V2.7 sve ferca kako treba ali tada mi system info ne vidi ext2, prilikom instalacije aplikacija smanjuje mi se interna memorija tj. slobodan prostor interne memorije i kada dodjem recimo do 1 mb tada mi stize informacija da ne mogu da izvrsim instalaciju aplikacije je nemam dovoljno memorije.

Stoga me zanim gde je moja greska? Da li se Energy_7.17.2012.HD2 pokrece iz aMAGLDR > Boot AD NAND ili ima neka druga opcija za pokretanje istog?

Pozz

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od sanjke »

Promenila android rom,sada imam myMIUI v15.Za sad je bolji od prethode verzije koju sam imala,bolje i drži baterija.
Baterija 2dana.
HTC HD2 ANDROID

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: HTC HD2 sa Android OS-om

Post od Krile007 »

Ja ga se napokon resio, telefon koji sam najduze ikada imao....preko 2 godine, em me smorio malo em svaki android imao neku manu :chytry: , mada lepe su to dve godine bile.....sem pet razbijenih touchova :lol:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

Odgovori