Nokia C3

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C3

Post od Deksi »

manda, vidi ovde prvi post, mozda takav program postoji i za s40 sw, isti problem.

viewtopic.php?f=3&t=18176&start=1800

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia C3

Post od janka_88 »

manda, provjeri dobro jel ti se baš wireless pali jer je moj brat imao C3 i koristio whatsapp i ako je isključen wifi onda nema konekcije, ili će se spajati na internet od operatera ako ti je aktivna pristupna tačka. I jel ti instalirana zadnja verzija softvera?

manda
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Ned, 05. Avg 2012. 15:21
:: Nokia 6500
:: Sony Ericsson k810

Re: Nokia C3

Post od manda »

mislim da sam resio problem,obrisao sam sacuvani wifi i podesavanja od operatera i za sad je sve ok.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C3

Post od Deksi »

manda, ali kako ces sada na internet kada se obrisao pristupne tacke :blinky: ?

manda
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Ned, 05. Avg 2012. 15:21
:: Nokia 6500
:: Sony Ericsson k810

Re: Nokia C3

Post od manda »

ma na net se konektujem samo preko wirelessa tako da mi mts podesavanja nisu potrebna :D. Nego jel postoji skype za ovaj telefon ? Nisam nasao

rip kirbi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 01. Jan 2013. 13:55
:: nocia c3

Re: Nokia C3

Post od rip kirbi »

Zdravo Narode ! :) :) :)
Ovo je moj prvi post na ovom forumu.
Pre svega svim ucesnicima foruma zelim srecne novogodisnje praznike!
A sad jedno pitanje:

Juce sam dobio na poklon Nokia C3. Molim vas da mi kazete kako se formira baterija. Koliko sati? Je li 3 puta po 12 sati?

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Nokia C3

Post od mb011 »

rip kirbi, baterija se odavno na mobilnim telefonima ne formira uopste. vise hiljada puta je to pitanje razradjivano na ovom forumu. Li-jon baterije i sve novije vrste baterija se ne formiraju. opusteno koristi telefon, i puni ga kada imas potrebe, Pozdrav i dobro dosao :)

rip kirbi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 01. Jan 2013. 13:55
:: nocia c3

Re: Nokia C3

Post od rip kirbi »

Hvala puno na brzom odgovoru i recima dobrodoslice :) :) :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia C3

Post od zavodnick »

mb011, ja bih ipak rekao neko svoje iskustvo. Inace, imam N8 i telefon sam "navikao" tako da ga uvijek preko veceri punim, odnosno dok spavam i kad se telefon sam pogasi. Takvim punjenjem, znaci cijelu noc punim telefon, a iskljucen je, dobijam da ujutro kad upalim telefon, na BatteryMonitoru pise da mi je baterija puna 100%, ali onda ga jos stavim onako upaljenog da se jos puni nekakvih 15-ak minuta i to je to... Sa ovakvim tipom punjenja baterija mi duze drzi za nekih 10-15%. Ko voli, neka proba :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Nokia C3

Post od AnGeL oF LoVe »

Punim svaki telefon na isti nacin godinama (kao sto je opisao zavodnik) i nikada nisam imao problem sa baterijom u telefonu.Sad citam na moguc problem kod SG3 ako se puni na takav nacin.Punjenje baterije se iskljuci nakog sto se ista napuni i ostatak vremena ona spava na punjacu bez ikakve aktivnosti.Moze se proveriti tako sto se dodirne baterija i punjac i oseti se da su oba potpuno hladna.
LG G2 Black,16GB

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia C3

Post od zavodnick »

AnGeL oF LoVe, iskreno, ne znam sta se moze desiti da se ovakvim punjenjem dodje do pogreske na S3 ? Moj drug ima S3 i on ga puni kako sam napisao i nema problema :ohmy: Iskreno, ovakvim punjenem kao sto sam opisao, nikad nisam imao problema sa baterijama, a imao sam jako puno telefona ! :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C3

Post od Deksi »

Cesce punjenje baterija moze skratiti vek baterije. Prosecan vek baterija je 1000 punjenja +- 100. Ako se telefon koristi na duze staze pozeljno je punjenje kada je stvarno potrebno, ako se telefon poseduje samo par meseci onda na to pravilo zaboravite i punite kad hocete.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Nokia C3

Post od Ninolina »

Deksi, jesi siguran u to? Koliko ja znam to se odnosi na broj ciklusa koju baterija moze da izdrzi tj. na punjenje od 0-100%. Za nove baterije se čak preporučuje češće punjenje. :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia C3

Post od Deksi »

Ninolina, nato sam i misleo na ciklus ponjenja iliti prosecan vek trajanja baterije je da se ona 1000 puta isprazni i napuni.
Zainteresovao sam se za pravljenje bicikle na baterije i naisao na taj podatak jer se i tamo upotrebljava isti tip baterija.
Ako pronadjem link postavicu.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia C3

Post od snenad »

Ljudi zna li neko neko programče koje će na ovom telefonu sliku za kontakt prilikom dolaznog poziva razvući na ceo ekran. Sećam se da je tako nešto imalo za s60v3 i da je super radilo ali nisam uspeo da nađem za s40. Starijim s40 to i nije bilo potrebno jer su tako funkcionisali. Kad bi postojalo podešavanje koje nisam uspeo da nađem bilo bi još bolje naravno

ghjkj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 04. Mar 2013. 21:01
:: Nokia c3

Re: Nokia C3

Post od ghjkj »

Potrebna mi je pomoc. Imam nokiu c3 i od jutros joj ne radi crvena slusalica i sat blokira(satima stoji isto vreme). sta da radim? :(

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia C3

Post od acamatic »

ghjkj, pokusaj da ugasis telefon drzis ga neko vreme tako ugasenog,cak mu i bateriju izvadi,pa ga posle upali pa vidi da li je odblokirao vreme,a za crvenu slusalicu tj taster,to ti se sigurno zeznulo dugme,tako da za to ces najverovatnije morati da ides do servisa da menjas tastaturu...A ako ti je i daljen sat zablokiran i telefon ti ne radi dobro,onda ako mozes da udjes u meni>podesavanja>bezbednost>fabricka podesavanja(ovo ti otprilike navodim gde se i sta nalazi..) pa pokusaj da vratis na fabricka podesavanja,cim ti telefon tako blokira bilo bi dobro odraditi jedan resset,da ga osvezis ali da znas da ce ti se svi podaci obrisati sa njega..

jellenadj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 11. Mar 2013. 15:05
:: nokia c3

Re: Nokia C3

Post od jellenadj »

Ljudi, pomagajte... Kada koristim WhatsApp i izadjem sa njega i dalje mi stoji E na ekranu, koje se jedino skloni kada iskljucim telefon.. Kako da se diskonektujem sa neta? Uredu kada se konektujem preko WLANA, onda imam opciju PREKINI VEZU... HVALA UNAPRED!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia C3

Post od loki13 »

jellenadj, whats app za nokia uredjaje je tako podesen da stalno budes online i to ne moze da se ugasi,da imas symbain telefon pomogli bi ti,ali na ovoj platformi jedino da gadeinstaliras :cry:
D500&E71

jellenadj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 11. Mar 2013. 15:05
:: nokia c3

Re: Nokia C3

Post od jellenadj »

Tako sam i mislila... :smutny: Hvala ti na odgovoru! Pozdrav

Odgovori