Sony SmartWatch

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Sony SmartWatch

Post od bojannp »

Pozdrav ljudi.

Kupio sam Sony SmartWach. Ne znam koliko ste upoznati sa mogućnostima ovog sata, ali bi smi stvarno dobro došlo ako se neko razume u tematiku mog problema.
Ne mogu da povežem moju Xperiu mini i sat, problem je što blutut telefona "ne vidi" sat pa ne mogu nikako da ih spojim, iako bi to po uputstvu trebalo poprilično lako da funkcioniše.
Na telefonu imam android 4.0.4.

Pretpostavljam da je problem u verziji androida i da bi na 2.3.4 sat verovatno radio jer na drugarovu Sony Arc S koja ima tu verziju sistema bez problema nakačim sat.

Ako neko zna u čemu je problem i kako da ga rešim bio bih veoma zahvalan.

bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Re: Sony SmartWatch

Post od bojannp »

Problem rešen. Što se mene tiče, tema može i da se briše. :)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony SmartWatch

Post od VeNoM »

probaj ovo nije mini ali je slično tome
http://www.youtube.com/watch?v=i_-HqmgUJ7I
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Sony SmartWatch

Post od bachika »

bojannp, umesto što si napisao problem rešen mogao si i napisati kako si ga rešio!!! Pa nije ovo draga saveta ovo ono :angry:
Ljudi ovo je forum na kojem ljudi dolaze da se informišu, pročitaju neki zanimljiv tekst, raspitaju.... Dakle nekom to tvoje rešenje može značiti, jer kad on postavi pitanje ti možda i nećeš biti tu da napišeš!!! :)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Re: Sony SmartWatch

Post od bojannp »

Evo napisaću, nije nikakav problem. Rešenje je jednostavno da jednostavnije ne može biti.
Kada se pali sat, umesto 3-4 sekunde koliko treba da se trži on/off dugme da bi se sat upalio, drži se pritisnuto nekih 10ak sekundi kako bi se pokrenula sinhronizacija ili tako nešto sa telefonom. Posle toga je sve jednostavno.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Sony SmartWatch

Post od hibiskus »

kolikop si platio smartwatch ako nije tajna i kako te sluzi? ja sam nekad imao SE Liveview(prethodnik smartwatcha) i sem sto je bio interesantan kao gadget inace je bio uzasan. Kolko vidim smartwatch su estetski unapredili a i malo unapredili softver a ostalo je manje vise isto?

bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Re: Sony SmartWatch

Post od bojannp »

Ne znam kakav je bio Liveview, ali SmartWatch je estetski jako lep sat, a što je još važnije funkcionalan je.
Pošto su mi slušalice u ušima gotovo 3-4 sata svaki dan, koristim ga za čitanje poruka, odgovaranje na pozive i pozivanje, menjanje pesama... Ne moram da vadim telefon iz džepa, što po nekad zna da predstavlja pravu muku kada ga u sedećem položaju treba izvaditi iz farmerki. Mada sve to je sekundarna funkcija, ono zbog mi najviše koristi su ispiti i kolokvijumi na faksu. U njega mogu da potrpam celu teoriju, a maltene je nemoguće da neko primetni nešto sumnjivo. :D
Cena prava sitnica, 120€. Inače nema kod nas još uvek da se kupi (a pitanje je dali će i biti), ja sam moj dobio iz daleke Kanade. Znam i recimo da je u Slovačkoj isti sat 70€, za ostale zemlje nemam informaciju.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Sony SmartWatch

Post od Tacty »

da li gubi bt konekciju sa telefonom? ja imam live view, ali radi kako kad, nekad drze konekciju sa telefonom, a nekad ubi boze, stalno se gubi veza sat telefon...

Odgovori