Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
pimplo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:57
:: LG G2 32gb Black

Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od pimplo »

Imam telefon vec godinu dana, uzet u Telenoru, stock Android 4.03

Prvi problem koji mi se javlja vec duze vreme je da kad prebacim na profil koji podrazumeva da se upali WiFi, ili samo rucno upalim WiFi, bilo to na poslu ili kuci gde imam mrezu koja je "zasticena" sifrom i naravno vec je memorisana, u 1 od 5 slucajeva ce telefon potpuno da blokira kao da se ugasio, samo mrak, nakon toga malo zadrzim power dugme i krece sekvenca dizanja sistema. Bilo kako bilo vidim da je neki problem sa WiFi ali ne znam da li je softverski ili hardverski? :dry:

Drugi problem, koji mi se desava u zadnje dve nedelje, je da se telefon u toku neke radnje (tipa citanja vesti) odjednom ugasi, nezavisno od nivoa baterije, desava se i preko 80% Trenutak pre nego sto se ugasi, pokaze kao da nema vise mreze i mrak, bez upozorenja battery low. Nakon toga nekad hoce da upali nekad nece, kao nema dovoljno baterije. Ponekad upali trik skidanja baterije i malo masiranja konektora baterijom napred-nazad ali ne bas uvek :dry:

Pretpostavljam da moram do servisa al ako neko ima savet, ne moze da skodi :)

P.S. Telefon punim nocu dok spavam, a u poslednjih mesec do dva, jedva izdrzi do 16h-18h pa ga punim tad i opet kad legnem i skoro uvek isprazni se i do ponoci bar do 25%
HTC 10

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od toda81 »

Ako je telefon pod varancijom moj ti je savet da sto pre odes u telenor i da ga reklamiras, a ako nij epod garancijom ja bih uradio update na JB preko odin-a i ond avideo kako ce se ponasati
Note IV N9100 dual

pimplo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:57
:: LG G2 32gb Black

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od pimplo »

Odnecu ga svakako na servis jer je jos pod garancijom i to jos danas ako stignem jer evo sta se sinoc desilo

Sinoc mi se tako zaglavio i ugasio dva puta, ja ga palio, probao malo baterijom da razmrdam konektore ali u nekom trenutku stvarno se isprazni baterija. Stavim ga na punjac, ostavim da se malo puni baterija (bez paljenja). Kad sam video na onoj slicici da je baterija oko 20-30% ja opet krenem da ga upalim, da se bar puni upaljen. Medjutim samo mi pokaze pocetni ekran Samsung Galaxy SII I9100, tako stoji i ni makac. Probao par puta nakon toga da ga restartujem i opet samo to pokaze i ne mrda dalje od toga :dry:
HTC 10

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od toda81 »

Definitivno je za tebe najbolje da ga odnes u servis i da se pozoves na garanciju, ali obavezno utvrdite stanje telefona prilikom prijema da ne bi posle imao jos vecih problema ako oni nesto dodatno zeznu u servisu, sto se vec desilo jednom forumasu. Sve lepo stavite na papir i potpisite se i ti i taj sto primi telefon
Poslednja izmena od toda81 u Uto, 11. Dec 2012. 12:10, izmenjeno 1 put ukupno.
Note IV N9100 dual

pimplo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:57
:: LG G2 32gb Black

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od pimplo »

@toda81

Hvala na savetu, o tome nisam razmisljao. Zvao sam Telenor, rekli su mi da je BG Elektronik zvanicni serviser jer je pod garancijom ali i da u TC Usce moze da se odnese telefon na brzi servis ako nije nista komplikovano (njihove reci). Verovatno cu prvo do Usca jer mi je to blizu a na Karaburmu tek sutra
HTC 10

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od toda81 »

Dobro je sto ces direktno da odneses telefon kod servisera jer kada bi isao preko operatera samo bi izgubio vreme jer ko zna kada oni salju telefone serviserima
Note IV N9100 dual

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od loki13 »

Jedina prednost je sto kad tel odneses kod operatera imas pravo na zamenski telefon....,a kada ga direktno u servis odneses onda nemas pravo!
A svakako ces najvise cekati da tel odrade u servisu...
D500&E71

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od toda81 »

Znaci gubi se pravo da se telefon zameni ako se odnese direktno u servis... Nisam to znao
Note IV N9100 dual

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od tomas.hokenberi »

toda81, ne radi se o zameni telefona, "zamenski telefon" je aparat koji ti daju da koristis dok je tvoj na servisiranju. Kada tvoj telefon poprave (ili zamene, ako garancija nije narusena, a neporpavljiv je) i vrate ti ga, ti vracas taj zamenski.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

pimplo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:57
:: LG G2 32gb Black

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od pimplo »

Bio sam danas u Samsung-ovom brzom servisu, TC Usce, 2. sprat jedan omanji stand. Ko god ima Samsung telefon i neku garanciju on moze ovde da svrati da ga na licu mesta oprave ako moze. Momak koji radi tamo mi predlozio da reinstalira softver i da vidimo sta ce biti. Napomenuo mi i da se baterija malo nadula, kao da je bila kvasena (a nije koliko ja znam). Nakon instalacije od 5 min, telefon se normalno upalio, on uslikao garanciju, ja potpisao da sam bio na servisu i zadovoljan krenuo kuci sa namerom da u narednim danima ipak kupim novu bateriju. :)

Medjutim, sat vremena kasnije, nakon sinhronizacije sa gmail nalogom, malo slanja poruka, jedan poziva i instaliranje nekoliko aplikacija (FB, FB messenger, Whatsapp, Viber i Instagram) telefon se opet ugasi. :dry: Uspeo je nakon toga da se upali ali i odmah da se ugasi. Sad bleji na punjacu ugasen pa cu videti kasnije sta cu. Da li je moguce da je problem samo do baterije? :?
HTC 10

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od Ceftriaxone »

Може бити да је до батерије. Најбоље ти је да опет носиш у сервис, и да се надаш да је батерија проблем.
ex ivan87

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od toda81 »

tomas.hokenberi, icigledno nisam razumeo na sta misle. Lep je to gest ako daju zamenski telefon da se koristi dok se ne resi postojeci problem
Note IV N9100 dual

pimplo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:57
:: LG G2 32gb Black

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od pimplo »

Posto jos nisam stigao da kupim bateriju, cini mi se da sam dosao do zakljucka (pre ce biti pretpostakva) da se telefon ugasi cim se malo ugreje. Tacnije malo pre nego sto se ugasi osecam da je povecana toplota par santimetara ispod kamere sa zadnje strane. Nije to nista prevruce, znao je da se ugreje i mnogo vise od toga ali sad deluje da je blisko povezano sa gasenjem
HTC 10

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od Azimuth »

Moguce je. I vrlo verovatno da je do baterije. Da sam na tvom mestu, ja ne bih ni instalirao nista nego bi pravac u prodavnicu i uzeo novu bateriju pa se tek onda igrao. Ta naduvana baterija moze da ti napravi velikih problema. Btw, koja je cena nove originalne?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od toda81 »

Definitivno se ne treba igrati sa baterijama kije su promenile svoj oblik ja bih takvu bateriju momentalno izvadio iz telefona i zamenio je novom
Note IV N9100 dual

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od Ceftriaxone »

То са грејањем испод батерије може да буде због батерије, али не мора.
Из неког разлога, самсунг телефони се у одређеним ситуацијама страшно греју на stock рому у том пределу.
Не знам која се компонента налази ту, али обично се то депшавало при ,,тортури" телефона, било игрицама или неким дуготрајним синхронизовањем података (haxsync).
ex ivan87

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od toda81 »

Samo da kazem svoje iskustvo kada je grejanje u pitanju. Moj s2 se nikad nije zagrejao nesto posebno kao sto je to bio slucaj kada sam imao htc desire npr
Note IV N9100 dual

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od drgrga »

Moje iskustvo:


Vracaj taj telefon sto pre,i ako ikako mozes trazi da ti se zameni.....tu resenja nema,CPU se pregrejava i jedino resenje je druga ploca.....retko kod Samsunga,vrlo cesto kod HTC-a ali to je to.......pozz

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od cyber_vrbas »

A narocito kao posledica "custom" ROM-ova, koji korisnici masovno koriste. Narocito pokazano i dokazano na modelima HTC Desire i njegovim naslednicima.

"Custom" ROM-ovima podizu frekvenciju (takt) procesora telefona, posto telefoni nisu namenjeni za tako nesto (citaj : nemaju hladnjake kao racunari), dolazi do pregrevanja procesora i njegovo delimicno ili totalno otkazivanje.

pozz.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Samsung Galaxy S2 I9100 - Problemi sa gasenjem

Post od Ceftriaxone »

Ја никад,али никад нисам дизао радни такт на својим телефонима. Готово увек сам радио управо супротну ствар.
А чињеница је да се многи ложе па оће да се играју са клоком као да имају течни азот.
ex ivan87

Odgovori