Symbian^3 programi

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Symbian^3 programi

Post od toda81 »

Sve se to radi planski i sistematski
Note IV N9100 dual

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Symbian^3 programi

Post od Baraba »

telep napisao:Joiku hotspot, samo ako planiras da teterujes na android nece ti to raditi.
acamatic napisao:Baraba, da pretece me telep Joiku spot se zove,ako hoces mogu da ti posaljem aplikaciju.Ali ako planiras da kacis uredjaje sa drugim OS,to ne moze,znaci samo sa tvojim OS ili neki dumb telefon...
janka_88 napisao:Baraba, ili bilo koji laptop ili netbook se može bez problema spojiti na hotspot koji napraviš sa telefonom. :) Ja sam lično to radio ali npr. sa HTC Desire HD-om nisam uopšte mogao naći pristupnu tačku napravljenu sa N8.
Radi :)
viewtopic.php?f=65&t=26402

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

Baraba, svaka cast za ovo,stvarno si bio uporan,nego samo jos nesto ae napisi da ne saljes svima pojedinacno metodu za S^3 fp1

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Symbian^3 programi

Post od Baraba »

acamatic, ne znam na sta mislis da napisem? Napisacu naravno. :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

Baraba, pa rekao si da kome treba ta metoda a ima S^3 da ti posalje PP,pa da ti nebi slali svi pojedinacno,bolje je da lepo napises u onoj temi i kome treba neka vidi..
E da imam jedno pitanje kada se ubaci u telefon aplikacija SPB Mobile Shell,da li postoji posle mogucnost da se ona nekako ugasi i da se vrati na normalan(fabricki) pregled ekrana..

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Symbian^3 programi

Post od znemanja »

Koliko znam kada instaliraš SPB mobile shell samo pritisneš Menu taster i vratiš se na default launcher, tako je bar na N8, ne vidim zašto bi bilo drugačije na drugim S^3 uređajima.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Symbian^3 programi

Post od Baraba »

acamatic napisao:Baraba, pa rekao si da kome treba ta metoda a ima S^3 da ti posalje PP,pa da ti nebi slali svi pojedinacno,bolje je da lepo napises u onoj temi i kome treba neka vidi..
E da imam jedno pitanje kada se ubaci u telefon aplikacija SPB Mobile Shell,da li postoji posle mogucnost da se ona nekako ugasi i da se vrati na normalan(fabricki) pregled ekrana..
Baraba napisao:1. sa app JoikuSpot kreirajte mrežu (kome treba full za S^3 neka piše na pp).
Odnosilo se na app JoikuSpot :)

griswold
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 16. Mar 2010. 16:28

Re: Symbian^3 programi

Post od griswold »

jel neko zna da li ima za simbian, tj nokiu n8 konkretno, aplikacija tj igra u kojoj se pravi most (kao bridge builder) pa onda se testira izdrzljivost kad voz predje preko njega
video sam da lik igra u busu na nekom telefonu

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Symbian^3 programi

Post od telep »

To ti je igra za android, a da li ima za symbian nemam pojma.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Symbian^3 programi

Post od janka_88 »

Nažalost ne vjerujem da ima... I do sad je Symbian bio dosta siromašan u odnosu na druge platforme sa igrama/programima a sad pogotovo ne treba očekivati neko poboljšanje. Eventualno update postojećih stvari a nešto novo vrlo teško. Jednostavno ako znaš kako se zove ukucaj na nokia store na samom telefonu...

griswold
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 16. Mar 2010. 16:28

Re: Symbian^3 programi

Post od griswold »

nema izgleda nijedna slicna aplikacija bridge bilderu... :(
nego
- jel ima neki program da sortira npr sve srodne programe u jedan folder, npr sve igre, ili da jednostavno u stvari
napravim novi folder i tu ubacim igre?
- jel ima neki program da mi poveca tastere na virtuelnoj tastaturi, ne mogu da se naviknem kad kucam poruku i slicno, mali su tasteri mora precizno da se stisne

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Symbian^3 programi

Post od janka_88 »

griswold, što se tiče te opcije za folder mislim da ćeš morati to ručno odraditi. A u vezi tastature nažalost nema lijeka koliko znam, osim da kucaš u landscape režimu ili da uzmeš onu standardnu tastaturu sa 3 slova na jednom dugmetu.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

Sto se tice foldera,moraces sam da pravis folder i da ubacujes stvari,a ako zelis da ti folder bude kao na "android-u" da vidis manje-vise sta je u njemu to moras onda da ubacis "Thumbnail Folders"
Klik da vidis kako izgleda
A sto se tice tastera,to ces se vremenom naviknuti,nema nista sto moze da ti poveca to..

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Re: Symbian^3 programi

Post od dule88 »

Imam Nokiu E7,hocu da igram igru Top eleven ali ne mogu,ucita sve lepo ali deo gde treba sama igra da se pokaze ostaje belo polje.Verovatno treba da se skine najnoviji flesh pleyer ali trazio sam i nisam nasao nijedan koji je besplatan i koji se moze skinuti,pa ako neko zna gde ima da se skine najnoviji flesh player za Nokiu E7,i kako da proverim da li je na njoj Belle ili Anna verzija?Hvala.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Symbian^3 programi

Post od telep »

Verovatno ti treba flash player kao na androidu, to nema na symbianu, samo lite verzija. Zar nema igrica na plej storu kao za android i iOS?
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Re: Symbian^3 programi

Post od dule88 »

Nema je na play storu.Preko mini opere otvorim igru ali mi pise da nemam najnoviji flesh player,i odem na Adobe flesh player ali nema opciju za mobilni.Ne znam odakle da skinem onda flesh player :(

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Symbian^3 programi

Post od acamatic »

Ne mozes ni da skines,jer i ne postoji za nas,nisam siguran za telefone sa OS "Android" ali za telefone sa OS symbian,garantujem..Tako da od toga nema nista,npr mi isto ne moze da gledamo neke sajtove live, ili web tv...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Symbian^3 programi

Post od Deksi »

dule88, probaj operu mobile .

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Symbian^3 programi

Post od Fox »

Pojavilo se par novih Nokia widgeta za Belle,Belle refresh,FP1,FP2 pokretane uredjaje,par njih su dobili neki update. :?
Od tih widgeta najzanimljiviji su mi widget stoperice(veoma jednostavan),kao i widget za pokretanje prednje kamere.
Od novih widgeta tu su jos Toggle - Flashlight,WebView widget,Contacts communication widget.

Slika

Iz kompletnog update-a u .sis fileove sam spakovao widget stoperice i widget za pokr. prednje kamere pa ako neko hoce da proba - voila. 8)
Kod mene sve radi savrseno. :P
http://www8.zippyshare.com/v/50257001/file.html
http://www8.zippyshare.com/v/80524840/file.html
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Symbian^3 programi

Post od janka_88 »

Fox, hajde ako neko ima da je testirao na N8 da funkcionišu nek javi. :)

Odgovori