Lazni brojevi u malim oglasima

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
PetarNS87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2011. 20:31

Lazni brojevi u malim oglasima

Post od PetarNS87 »

Par puta kada sam trazio da kupim neki tel u malim oglasim, naidjem na extra ponudu pozovem i ono iznenadjen glas sa druge strane kaze da nikad nije ni bio na sajtu mobilni svet a kamoli da je postavio neki oglas... I danas me zove neki decko pita me da li moze samsung S8000 jet za 95e :) Neko je stavio oglas sa mojim brojem telefona:

Samsung
S8000 Jet 2GB
cena 105e
star 1 godinu full oprema kutija sms poziv nis super ocuvan crni
06562xxx23

Prvo bih zamolio admina da izbrise ovaj oglas! A drugo da predlozim kada neko hoce da navede broj mobilnog telefona u oglasu da mu na taj isti broj stigne neki kod koji ce da potvrdi da je on vlasnik tog broja... Jer kao su stavili moj broj tako moze bilo ko, bilo ciji broj da stavi...

Pozivam sve admine ovog sajta da urade nesto po ovom pitanju :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Jeste da nisu u pitanju lazni brojevi vec lazni oglasi, ali je slicno pa da ne postavljam novu temu... Anyway, primetio sam da oglasivaci sve cesce pribegavaju tome da za oglas izaberu neki primamljiv telefon i onda u opisu oglasa pise: "Ne ovaj vec (ovde ubaciti neki deseti model)..." Cak ima i varijanti da prodaju racunare ili sporet, skuter i sta sve ne... Moze li se ovo nekako srediti ili trazim previse? :)

Srbbb
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 13. Avg 2012. 17:48
:: Nokia

Re: Lazni brojevi u malim oglasima

Post od Srbbb »

Исти проблем, неко је дао мој број на сајту и телефон ми звони два сата без престанка!
Ако је већ смс верификација корисника скупа и компликована, предлажем да мало чешће проверавате мејлове са жалбама које вам шаљемо :x !

petar92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 07. Dec 2012. 19:47
:: Xperia ray

Re: Lazni brojevi u malim oglasima

Post od petar92 »

Imam isti problem samo gori. Ne prodajem nikakve telefona, a telefon ne prestaje da zvoni. Slao sam email adminu ali nisam dobio odgovor. Da li mi neko moze reci sta mi je ciniti???

Unapred hvala!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Lazni brojevi u malim oglasima

Post od Azimuth »

petar92, promeni broj telefona :lol:
Salu na stranu, posalji mail ali ne adminu/moderatorima ovde na forumu nego za male oglase.

petar92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 07. Dec 2012. 19:47
:: Xperia ray

Re: Lazni brojevi u malim oglasima

Post od petar92 »

Poslao sam mail adminu pre mesec dana i svi oglasi sa mojim brojem su blokirani od dalje zloupotrebe i to je resilo problem, PRIVREMENO. Malopre je opet neko postavio oglas sa mojim brojem telefona sa tim sto je poslednji broj uneo kao rec, i tako je sistem propustio oglas. Najbolje resenje bi bilo da se brojevi mogu unositi samo ciframa, a ne recima....

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: Lazni brojevi u malim oglasima

Post od <Milanche> »

Aaaaaa , u tom grmu leži zec, a ja sam se baš pitao ko umesto broja piše reči .
Nokia Efiftyone

petar92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 07. Dec 2012. 19:47
:: Xperia ray

Re: Lazni brojevi u malim oglasima

Post od petar92 »

<Milanche>, eh i ja sam se isto pitao, dok nisu poceli da me maltretiraju....

voodoons
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 09. Maj 2005. 10:04
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Lazni brojevi u malim oglasima

Post od voodoons »

sistem verifikacije preko sms poruka nije komplikovan kao ni pravljenje login forme za korisnike koji zele da se oglasavaju... sve bi se onda resilo i bilo pod kontrolom.. ne treba da se pravi sistem bodovanja i slicnih gluposti vec samo registracija korisnika gde ce broj telefona biti username i verifikacija preko sms poruke...

Odgovori