Nokia Asha serija (200, 201, 300, 303)

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
moonwalker13
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 18. Feb 2010. 01:08

Re: Nokia Asha serija

Post od moonwalker13 »

Postoji li neki nacin da se dodje do koda za otkljucavanje ashe 302 a da ne placam servisima 1500 dinara?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia Asha serija

Post od acamatic »

moonwalker13, ako ti je istekao ugovor kod operatera imas pravo da trazis kod za otkljucavanje,a ako nije onda moras da platis serviseru da ti to odradi..

lukic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 31. Avg 2005. 00:14
Lokacija: Jagodina/Beograd
Kontakt:

Re: Nokia Asha serija

Post od lukic »

Problem sa Asha 200. Telefon nece da upamti vreme i datum. Kada se podesi sat ne menaju se minuti nego uvek stoji vreme koje je podeseno. U kalendaru uvek pise da je 01.01.2007. To sve zaboravi cem se pokrene pretrazivac ili neka druga aplikacija i trazi da se vreme i datum ponovo unesu. Pokusao sam sa resetom nije pomoglo. Softver je azuriran, ponovo ista prica.
Jel zna neko u cemu je problem?
Hvala
Sony Xperia Ray: Paranoid Android ROM

PedjaBL
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: Sre, 08. Maj 2013. 08:03
:: Note N7100
:: Note n7000
Lokacija: Banjaluka

Post od PedjaBL »

Moguce da je baterija na ploci crkla...

lukic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 31. Avg 2005. 00:14
Lokacija: Jagodina/Beograd
Kontakt:

Re: Nokia Asha serija

Post od lukic »

Telefon je potpuno nov. Nije koriscen do prekjuce.
Mada mozda i jeste hardverski problem jer ni azuriranje softvera nije pomoglo :smutny:
Sony Xperia Ray: Paranoid Android ROM

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia Asha serija

Post od acamatic »

lukic, ako ti je telefon u garanciji onda lepo odnesi tamo gde si ga uzeo i uzivaj..
Sta te briga kada je telefon u garanciji..

lukic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 31. Avg 2005. 00:14
Lokacija: Jagodina/Beograd
Kontakt:

Re: Nokia Asha serija

Post od lukic »

Sestrin je telefon i nema garanciju. Hteo sam da probam da joj sredim problem. Moze da ga vrati, ali svidja joj se pa bi da ga zadrzi ako proradi.
Sony Xperia Ray: Paranoid Android ROM

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia Asha serija

Post od acamatic »

Pa jedino sto mi pada na pamet sada je da se odradi hard resset,pa da vidis da li ce tada proraditi,mada je tesko da je to neka greska softverska,sve mi to smrdi da je do hardverskog dela nesto..

lukic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 31. Avg 2005. 00:14
Lokacija: Jagodina/Beograd
Kontakt:

Re: Nokia Asha serija

Post od lukic »

Ako mislis na *#7370#, to sdam odradio i na starom softveru i posle azuriranja. Nije pomoglo.
Sony Xperia Ray: Paranoid Android ROM

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia Asha serija

Post od acamatic »

lukic, da na to mislim.E onda ako si to sve odradio,onda je neki problem u hardverskom delu...

lukic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 31. Avg 2005. 00:14
Lokacija: Jagodina/Beograd
Kontakt:

Re: Nokia Asha serija

Post od lukic »

OK, hvala na odgovorima. Ipak ce onda telefon da se vrati prodavcu.
Sony Xperia Ray: Paranoid Android ROM

PedjaBL
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: Sre, 08. Maj 2013. 08:03
:: Note N7100
:: Note n7000
Lokacija: Banjaluka

Post od PedjaBL »

Ma rjesi to vracanjem...nema veze sto je nov...ko zna kako je prosao u skladistu...moze bit da je poplavu prezivio ili vlagu...a I druga krajnost vreline..

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Nokia Asha serija

Post od Ensiferum »

Da kažem i ja koju reč o Nokiji (Ashi) 206, koji sam pazario za sekundarni telefon! Mislim da zaslužuje posebnu temu, ali nema veze! 8)
Pazario sam crni, single SIM, i zaista sam oduševljen! Telefon zaista lepo izgleda, dizajn je sjajan, iako je od plastike, ništa ne krcka, i zaista je čvrst i kompaktan, svaka čast za izradu! Dalje, ekran od 2.4 inča je sjajan, dovoljno velik, iako ima 65k boja, uopšte ne primećujem razliku, i po meni sjajan je za starije osobe, baš zbog dijagonale ekrana! Kamera, 1.3Mpix, lošija za današnje zahteve, ali za nezahtevnog korisnika dovoljna. Zanimljivo je istači da softver fotoaparata ima interesantne opcije, tipa autoportret sa glasovnim navodjenjem, sve što sad imaju i nove Ashe 301 i 501, simpatično! :roll:
VELIKI + ovog telefona je baterija od 1200mAh, koja zaista fenomenalno drži bez problema nedelju dana, svaka pohvala za autonomiju! :o Tasteri su krupni i prijatni kucanje, sjajno za osobe slabijeg vida i krupnih prstiju! :lol:
Mana je što nema USB priključak, pa se sve transakcije obavljaju preko bluetootha, a i Nokia Suite ga ne podržava trenutno, jedino stari Nokia PC Suite, ali , valjda će se stvari po tom pitanju uskoro promeniti! :dry:
Kvalitet prijema i tona u slušalici je sjajan, kao i zvučnik, koji je zaista kvalitetan i veoma jak, kao i vibracija, ne postoji mogućnost da ga ne čujete ili osetite! 8)
Toliko od mene, ako nekoga još nešto zanima, neka mi se slobodno javi! :D
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Nokia Asha serija

Post od m@c|-|oR »

Posle nekoliko (4-5) meseci i mnogo (120+) sati razgovora, službena Asha 300 je otkazala poslušnost.
Na stranu što sam se sve vreme nervirao jer je telefon veoma nepraktičan u svakodnevnoj upotrebi, od juče mu je otkazao ekran na dodir! :shock: :x
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Asha serija

Post od mb011 »

Nikad mi te njihove Asha sa touch ekranom nisu izgledale narocito pouzdane i trajne. ocigledno je da nisu...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Asha serija

Post od Deksi »

I miodrag se bese zalio na neku, neprave se vise telefoni ni 50% kao nekad. Danas ako sastave dve godine bez kvara covek da je sretan.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia Asha serija

Post od cvoruga »

Ja sam skoro uzimao službeni mob, i hteo sam 300, ali me službenica u Lelekomu odvratila od njega,
verovatno je upoznata sa činjenicom da ih se puno vraća na servis.
U svakom slučaju, još jedan težak promašaj Nokie i dokaz da su živeli od stare slave.
Neka su i propali, ne umeju da naprave smart telefon, a ne umeju ni dumb, bezveze.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Asha serija

Post od mb011 »

Touch dumb su im loši. Ali dumb sa tastaturom su im ipak najbolji...

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Nokia Asha serija

Post od markonato »

Te sa touch and type su vrlo lose ja nzm nikoga da mu se nije pokvario ekran ili dugmici haos
Nokia Lumia 820

Ivanm77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 30. Jan 2014. 13:21
:: nokia 311 asha

Nokia 311 Asha problem sa wi-fi

Post od Ivanm77 »

Evo u cemu je problem koji je kao sto sam video vrlo zastupljen kod ovog telefona:
Kada u poruci stignu podesavanja za web iz mts-a i prihvate se ta podesavanja onda 3G radi, ali wifi preko NOKIA browse-ra NE RADI, radi samo aplikacija "drustvene mreze", tj. facebook (ali i tu linkovi ne rade jeer bi trebalo da se otvore u browse-ru).
Ja onda vratim telefon na fabricka podesavanja, i onda wifi normalno radi sa nokia browse-rom, ali sada 3G NE radi, jer nema podesavanja iz mts-a, tj. izbrisana su sada...
Jel ima neko provereno resenje za ovaj problem?
HVALA!!!

Odgovori