Xiaomi Hongmi

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Xiaomi Hongmi

Post od m@c|-|oR »

LINK
Znao sam da čim Kinezi počnu da izbacuju svoje uređaje, ode tržište...
:D
Ozbiljno, njihovim ulaskom na tržište Androida se ozbiljno menja odnos snaga.
Ovaj model je dokaz toga

GENERAL 2G Network GSM 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 1900 / 2100
SIM Dual SIM
Announced 2013, July
Status Coming soon. Exp. release 2013, August
BODY Dimensions -
Weight -
DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 720 x 1280 pixels, 4.7 inches (~312 ppi pixel density)
Multitouch Yes
Protection Corning Gorilla Glass 2
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
MEMORY Card slot microSD, up to 32 GB
Internal 4 GB, 1 GB RAM
DATA GPRS Yes
EDGE Yes
Speed HSDPA, HSUPA
WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Yes, v4.0 with A2DP, LE
USB Yes, microUSB v2.0, USB On-the-go
CAMERA Primary 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash
Features 1.4 µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face and smile detection, HDR
Video Yes, 1080p@30fps
Secondary Yes, 1.3 MP, 720p@30fps
FEATURES OS Android OS, v4.2 (Jelly Bean)
Chipset MTK MT6589T
CPU Quad-core 1.5 GHz Cortex-A7
GPU PowerVR SGX544
Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
Browser HTML5
Radio TBD
GPS Yes, with A-GPS support
Java Yes, via Java MIDP emulator
Colors Black, Chinese Red, Metallic Gray/ blue, green, yellow panels
- Active noise cancellation with dedicated mic
- SNS integration
- MP4/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC player
- Organizer
- Image/video editor
- Document viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF)
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Voice memo/dial/commands
- Predictive text input (Swype)
BATTERY Li-Po 2000 mAh battery
Stand-by
Talk time
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Hongmi

Post od Green »

I ja rekoh da Kinezi naviru na velika vrata. Xiaomi treba da izbaci i Mi3 uskoro...

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Xiaomi Hongmi

Post od AnGeL oF LoVe »

Sve je to lepo,al samo na papiru,(kada pogledamo specifikaciju).U stvarnosti je sasvim druga prica.Odem u Telenor da kupim ZTE Blade G(Jos poznatija Kinesa maraka od ovog Xiaomi-a) i sluzbenica mi rece da ih imaju mnogo na popravci i ne preporucuje mi kupovinu ovog modela,(poznajem je i to mi kaze u poverenju).Da li je kome cilj da kupi telefon i nosi u servis?Uzgred,i servisna podrska je ocajna za sve manje poznate i zastupljene modele.
LG G2 Black,16GB

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Xiaomi Hongmi

Post od artifex »

ZTE Grand X je takodje poznat kao jako bagovit telefon... Ali recimo par huaweia sam sam koristio i svi su bili na nivou...

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Одг: Xiaomi Hongmi

Post od m@c|-|oR »

Uf, druže...
Prvo zte i huawei su poznatiji kod nas, jer imaju uvoznike.
Xiaomi uopšte nije nepoznat u svetu.
Da li je kod nas oppo poznata marka? Piraj Green-a koliko je zadovoljan svojim telefonom.
Zte nema flagship sa ovakvom specifikacijom, pa blade g nije uporediv.
Potpuno se slažem da je neophodno da postoji after sales podrška ali to je zasebna priča.
Moja poenta je bila da će Kinezi uticati na svetsko tržište i pomeriti cenovne segmente.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Hongmi

Post od Green »

Najveci problem kod kineskih telefona je slaba podrska softvera na internacionalnom nivou, pa zato imate vise bugova i problema. Zato i kazem da moj telefon koji je kineska verzija sa ubacenim internacionalnim softverom mnogo bolje radi od modela koji je za ostala trzista u svetu. Mnogo ljudi se zali na sve i svasta. Mada, i kod ostalih poznatih proizvodjaca nije sve u superlativima, svaki telefon ce imati mnostvo problema, propusta, nedostataka. Zato je i podrska zajednice veoma bitna, a i kinezi su tu dosta jaki. Problem nekad predstavlja jezicka barijera, ali ipak moze dosta toga da se resi. Dosta ljudi u svetu poseduje modele specificne za kinesko trziste, ima foruma koji pruzaju podrsku, razmenjuju se informacije, saveti, nije sve bas tako crno sa kineskim modelima...

DukeofSerbia
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 19:32
:: ZTE V987
Lokacija: Sombor

Re: Xiaomi Hongmi

Post od DukeofSerbia »

@m@c|-|oR

Ljudi nemaju pojma da je Xiaomi skoro bukvalno ubio iPhone na kineskom tržištu. Mi2s je nezvanično najprodavaniji model na kineskom tržištu, a AAPL je imao -46% pad prihoda u NRK u 2Q 2013.

Ovaj Hong-Mi je dostigao 7,45 miliona prednarudžbi, a prvi kontigent od 100.000 primeraka je planuo za 90 sek.

Inače je i zvanično potvrđena WCDMA verzija.

@Green

Ljudi iz neobaveštenosti pljuju kineske modele, a to što drugi masovno prodaju škart i imaju kontrolu kvaliteta kao Shenzen mala privreda (mislim na HTC), nikom ništa.

I kineski proizvođači haraju na veliko. Rezultati 2Q 2013:
4 (5) . . Lenovo . . . . . 11.4 M . . . 4.9%
5 (3) . . Huawei . . . . . 11.0 M . . . 4.9%
6 (6) . . ZTE . . . . . . . . 10.6 M . . . 4.6%
7 (7) . . Sony . . . . . . . . 9.6 M . . . 3.8%
8 (8) . . Coolpad/Yulong . 8.4 M . . . 3.6%

Toliko o tome, a kad Lenovo dođe u Evropu, nastaće haos jer sad prodaju "samo" u Kini, Indiji, JI Aziji i Rusiji. Šta tek otkucati za Yulong koji prodaje Coolpad samo u NRK (uz jedan model u SAD, reda radi). ZTE isto tako dosta modela samo prodaje u NRK.

@AnGeL oF LoVe

Telenor kao da ima dil sa ZTE da uvozi njihov škart - prvo Grand X, a sad Blade G. Ovo što si otkucao za Blade G je živa istina, to su isto rekli mom prijatelju ovde. Kad sam to otkucao na jednom drugom velikom našem forumu, ispalo je da vojvoda izmišlja :uhuh:.

Inače je pogrešo tako gledati na modele jer škarta ima kod svih proizvođača, a što se tiče servisa, mrtva trka je ko je gori u Srbiji: HTC (oni su katasrofa u celoj Evropi) ili ZTE (da ne imenujem servise).
ZTE V987 Grand X Quad + SanDisk Ultra microSD 8 GB

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Xiaomi Hongmi

Post od Mr. Jingles »

Prođe godinu dana pa da malo osvežim temu, jer sam skoro saznao za Xiaomi i odmah se zagrejao za Hongmi R1S (sa Qualcomm procesorom i 8gb interne memorije), pa ako mi neko može pomoći? Pošto je dual sim (gsm i 3g), šta se dešava sa signalom ako je kartica u 3g slotu, a mesto u kome se zataknem nema 3g mrežu?! Ili ja uopšte nisam skapirao čemu sve to služi?! :unsure:

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: Xiaomi Hongmi

Post od <Milanche> »

Imaš sporiji internet.
Nokia Efiftyone

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Xiaomi Hongmi

Post od m@c|-|oR »

Koliko ja znam kako funcionišu dual SIM telefoni, za data saobraćaj je jedna kartica aktivna. Ako odabereš 3G slot i nađeš se tamo gde 3G ne radi - no worries. 3G slot je kompatibilan na dole do EDGE GPRS konekcije, što reče kolega: imaćeš spor internet.
:D
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Hongmi

Post od sugarcoated_ass »

3G slot znaci da mu je najjaca podrzana mreza 3G i to podrazumeva da podrzave i sve slabije od toga. Drugi slot radi na max 2G. Kod nekih android telefona mozes da biras koji slot ce biti 3G da ne moras da vadis kartice ako hoces da prebacis 3G sa jedne na drugu.

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Xiaomi Hongmi

Post od Mr. Jingles »

HVALA društvo! To je bila i moja logika, ali opet, ono što je meni logično, ne mora da znači da je i proizvođaču. :) U svakom slučaju, izbor je pao na pomenuti model, ostaje mi samo plan kako da onesposobim ženin Samsung.

mare.m90
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 11. Jun 2014. 11:33
:: nokia 3310

Re: Xiaomi Hongmi

Post od mare.m90 »

Posto vidim da niko nije ostavio komentar o ovom telefonu ja sam resio da podelim neke utiske u nadi da ce nekom koristiti. Pocecu sa generalnom ocenom imam ga 4dana i mogu reci da sam zadovoljan. Telefon je brz,ima jako lep ekran,odlicnu kameru. Mogu reci da sam pozitivno iznenadjen MIUI okruzenjem, sve je jako jednostavno brzo i sa puno koristnih stvari. Ima par stvari na koje sam primetio da se ljudi zale. 1.Prijem signala na SIM1 moze da bude nestabilan.(ovo sam primetio prvog dana ali onda sam update-ova ROM i mislim da je sada to sredjeno, SIM2 radi najnormalnije) 2.Baterija i zagrevanje. (Nisam bas uspeo da testiram bateriju ali mislim da uz normalno koriscenje sa konstantni ukljucenim WIFI ili mobilnim internetom moze da izdrzi do 2dana max, ako se koristi malo vise racunajte na punjenje svako vece, e sad o tome sam citao na netu problem je sto su procesor stavili da radi na 1.6ghz sto je mnogo, ljudi su resili ovaj problem tako sto su underclock-ovali procesor na 1.4ghz kazu da je nestao problem sa baterijom i zagrevanjem, ja ipak cekam zvanican ROM koji ce to da resi).

reserd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 24. Okt 2014. 14:44
:: Lumia 1320
:: Xiaomi Redmi 1s

Re: Xiaomi Hongmi

Post od reserd »

@mare.m90
kakav je zvucnik, da li se cuje pri bucnom okruzenju,
jesi li dodatno testirao bateriju koliko drzi
unapred hvala na odgovoru

reserd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 24. Okt 2014. 14:44
:: Lumia 1320
:: Xiaomi Redmi 1s

Re: Xiaomi Hongmi

Post od reserd »

kupljen, evo utisaka: bateriji kratak dan kod dobrog surfovanja, uz umereno koriscenje sa par aplikacija WiFi, mejlovi i sat price, koja poruka izgura dan, tasteri ne svetle ali imaju neku crvenu boju koja je po danu odlicno uocljiva, nocu je vec otezano, ima led notifikaciju ispod home tastera, menja se boja po zelji, slike za mene su odlicne, kartice rade dobro obe standardne sim, nisam imao nikakvih problema, zvuk srednje jacine, mogao bi biti jaci za moj ukus, u pakovanu idu zastitne folije za ekran, malo je komplikovanoda se to zalepi, ali dobro koji mehuric gore dole nista strasno, MIUI vrlo jednostavan, brojne opcije, telefon sve odradjue iznenadjuce brzo, ali opet napominjem da nisam zahtevan korisnik pa je meni sasvim dovoljno, igrice ne igram tako da tu ne mogu da vam nista prenesem,
sve u svemu bas sam iznenadjen, reko bih za ove pare da je telefon u samom vrhu, ako ovako nastave kinezi, brendovi mogu da se oproste od debelog naplacivanja imena, verovatno skuplji modeli ovog proizvodjaca nude mnogo vise u odnosu na konkurenciju,
ako nekoga nesto jos interesuje nek pise

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Xiaomi Hongmi

Post od Mr. Jingles »

Izlazi naslednik... :D

Kod: Obeleži sve

http://www.xiaomishop.com/208-redmi-enhanced-4g-dual-sim-smartphone.html

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Xiaomi Hongmi

Post od Ally »

Naslednik iskreno nije neki za oko 25e vise dobija se malo jaca grafika noviji sistem i malo slabiji procesor jedino "veliko" je podrska 4G brzina . Mada ako uzmemo u obzir da je prosli model bio odlican sto menjati ako je dobro .

Odgovori