I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od miodrage »

Na Samsung ATIV S izveden Interop unlock. Sada smo korak blize pravom jailbreak-u. Naravno, pitanje je da li ce ovo uopste moci da se izvede na Lumia uredjajima zbog drugacije arhitekture, ali daje neku nadu.
Vise informacija: IZVOR
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od rotkod »

Željno iščekujemo rezultate! :D
Konačno da se neki "majstor" lati posla! :D

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od Vlada Zem »

Ne znam sto se odusevljavate ovakvim vestima?
Mislim, to moze ozbiljno da narusi cuvenu sigurnost i stabilnost WP8 OS...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od miodrage »

Vlada Zem, pa jel narusilo stabilnost na iOS-u? Jel mu narusilo sigurnost?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rock985
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 25. Jun 2013. 19:08
:: Nokia n8
:: lumia 620

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od rock985 »

Sve moze da se otkljuca samo ako zeli da se potrudi pravi tim ljudi i koji u tome vide interes. Mislim da bi otkljucavanje donelo wp8 vise koristi nego stete

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od Baraba »

Vlada Zem napisao:Ne znam sto se odusevljavate ovakvim vestima?
Mislim, to moze ozbiljno da narusi cuvenu sigurnost i stabilnost WP8 OS...
+1

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od rotkod »

Naravno, ali svakako donosi nove mogućnosti... Nadam se da se slažeš sa ovom tvrdnom?!
Opet, koliko vidim i sam MS polako ispravlja stvari, koje mnoge teraju od WP telefona, tako bi bar trebalo biti...
Posle GDR2 update-a, koji ne menja mnogo stvari, dolazi GDR3 koji isto ne menja mnogo stvari, ali daje i tu mogućnost, koju mnogi traže... Menjanje zvuka obaveštenja (sms, mail...), jer se ostali mogu menjati...
Kad pišem menjati, to znači da pored 40 vrsta tonaova, za zvono, imate mogućnost da stavite koliko oćete svojih tonova.
Sma, mail... Oni su ograničeni na 15 vrsta i ne možete dodati neki svoj custom... Eto, i to će biti rešeno u GDR3...

Additional Features in GDR3
• Custom sounds for text, voice mail, e-mail, and reminders

• Restore over Wi-Fi when you reset your phone

• Huge amount of work on Bluetooth with various vehicles and devices


P.S: Nikad neću razumeti ljude, tipa: "intel vs amd", "bmw vs mercedes", android vs iOS vs WP vs...?!

Hoće li iko ikada shvatiti da sve što pišem(o), pišemo u smislu novih obaveštenja i da niko od nas ne treba biti kategoričan u nečemu, ovo je užasno i jako cinično...

"čuvenu bezbednost"

Dal' ste vi ljudi zdravi?

Meni se konkretno jebe za sve Vaše telefone, još nije napravljen savršen telefon, počev od iOS-a, androida, wp...

Svi imaju manu!

Zato, kad ovde pišemo pišemo da bi se što bolje upoznali sa samim sistemima, šta ko nudi ili ne nudi...
A ne, moj je veći od tvog... Moj telefon ima ono, ima ovo... Jeste li vi deca iz obdaništa?

Inače, koristim iphone 4S, LG nexus, ativ S!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od 1808 »

miodrage napisao:Sada smo korak blize pravom jailbreak-u. Naravno, pitanje je da li ce ovo uopste moci da se izvede na Lumia uredjajima zbog drugacije arhitekture, ali daje neku nadu.
Moram da te pitam nešto... jesi li ti ono beše ovde po forumu pisao kako te ne zanima nikakav JB, rutovanje i tome slično,
jer nemaš vremena za te vratolomije i da hoćeš uređaj koji odma iz kutije radi super, pa ti baš zato odgovara WP8. :D

Kako ide ona priča o lisici i kiselom grožđu... :lol: :lol: :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od miodrage »

1808, pazi, ako to od mene zahteva da radim razne vratolomije - apriori me ne interesuje. Ali ako bude kao na iOS-u - nakacim telefon, i uradim jedan klik, program apsolutno foolproof uradi sve sam, i bez greske, a meni se otvara more novih mogucnosti, onda sto da ne?
Dok god to na iOS nije doslo u vidu 1-click JB (blackra1n od GeoHot-a) ja sam 11 meseci koristio uredjaj bez JB. Kad sam dobio iPhone4 sa 4.2.1 prvo sam 3 nedelje cekao Limera1n exploit, pa da naprave alat, pa kad su napravili, onda sam sacekao jos nekoliko dana i zilione dobrih komentara da se odvazim na nesto. Ja nisam od onih koji srljaju. Ja sam ziheras, i necu nikad da se izlozim i jednom jedinom promilu rizika ako ne moram.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od Baraba »

@1808, e jesi mu sad sukno na finjakaka, svaka ti dala. Cak se i MioVrag koprca sa odgovorom. Ha ha. Treba mu ali samo ako je jednostavno. Iako za nexus 4 treba 1 klik za root on je pisao da je komplikovano i gubljenje vremena. Sad se vidi sa ovom temom koliko MioVragu fali ovo i koliko ocajno ceka. I sam je pisao da je za ios i jb iscitavao par meseci pre nego sto je kreno sa jb na ios. Stvarno toliko ocajno da ceka ccc :D :P

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od miodrage »

Cekam - DA, ako cu dobiti nove mogucnosti, ali samo ako to nece ugroziti rad sa uredjajem i sadasnje iskustvo, kao sto JB na iOS to nije uradio. Znam da je na Androidu root 1 klik, ja iz drugih razloga ne trpim Android, a to znaju i vrapci na grani, a i pojedine Barabe, koje nemaju pametnija psola nego da mene podjebavaju, ali makar me nisi izneverio :D
Na kraju krajeva, ti si ovde najpoznatiji preletac, jos samo da te prebacim u WP8 tabor, i onda ne moze da se kaze da nisi SVE isprobao... ako i to je za ljude, ja te necu osudjivati :P
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od Baraba »

Imam nešto za tebe miodrage:

Slika




:lol:
Poslednja izmena od Baraba u Sub, 07. Sep 2013. 12:29, izmenjeno 1 put ukupno.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od 1808 »

miodrage, mrzi me da tražim tvoje postove (a ima ih mnogo) gde si decidirano tvrdio nešto drugo,
ali sad odjednom postoje izuzetci. Ako bi bilo ovo, onda bi moglo i ono, nije nego... :D

Nema veze, nije u tome poenta. Pa u čemu je onda? U tvom načinu komunikacije sa drugim ljudima.
Pokušavam drugarski kroz ovakve primere da ti ukažem kako ti ne valja da toliko tvrdoglavo (bandoglavo) pravdaš
sve ono što pišeš, čak i da je sve tačno što tvrdiš, a naravno da nije. Spusti malo loptu, biće bolje i
za tebe i za druge.

Različiti smo ljudi, ali smisao života baš jeste u toj različitosti, između ostalog i po pitanju izbora telefona ili OS.
Ajde zamisli jednu (nemoguću) situaciju.... Evo, da te svi ovde poslušaju i od prvog do zadnjeg odu i pokupuju
tu Lumiu 920 (obzirom da non-stop samo o tome agituješ). I... na šta bi to onda ličilo? Poznajući te kroz
ono što ovde pišeš, TI bi se sigurno prvi prebacio na neki Android i počeo da pričaš kako je to prava stvar. :lol:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od sugarcoated_ass »

Baraba, EPIC WIN!!! :lol::lol::lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od miodrage »

1808, 'ajde, ti povedi kolo, ostali neka slede tvoj primer, ja cu da dokazem da si u krivu - za sada. Vise puta sam naveo, cim isprave one nedostatke koji meni smetaju, vrlo rado cu da predjem na Android. Ja sam rekao sta meni smeta i sta me odbija, i to je to. A opet, postujem svaciji izbor, i nikome ne kopam oci da mora da uzme Lumiu, ili bilo koji uredjaj. Samo navodim sta je za mene bolje, ne znaci da je i za drugoga. A na forumu raspravljamo o razlicitostima.
Ili da bi vam svima manje bolo oci, ja treba da pricam kako je Android super. E necu!
Ionako se nikad nisam uklapao u standarde vec sam bio dete sa posebnim potrebama :lol: :lol: :lol:
Baraba, probao - ne pomaze, na mene hemija ne deluje! :P :P
Ali predlog koji je izneo 1808 mi se cini sjajnim... Ajde svi stek u ruke, i pravac prodavnica po vase nove, zivopisne Lumie :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od 1808 »

miodrage napisao:1808,...Vise puta sam naveo, cim isprave one nedostatke koji meni smetaju, vrlo rado cu da predjem na Android. Ja sam rekao sta meni smeta i sta me odbija, i to je to.
E,... da si samo više puta rekao,... ma da si i 50 puta rekao,... nego ti o tome ne prestaješ da pričaš,
čini mi se da tu mantru ponavljađ i kad spavaš. :D Kako ti više ne dosadi? :o
miodrage napisao: Ali predlog koji je izneo 1808 mi se cini sjajnim... Ajde svi stek u ruke, i pravac prodavnica po vase nove, zivopisne Lumie :D
Ne znam za druge, ali si kod mene uspeo da ubiješ svaku pomisao o prelasku na W8 i Lumiu. Nemam želju, jer si toliko
zatrpao ovaj forum sa tim ubeđivanjem, da je to postalo kontra-produktivno. :uhuh:
Kao da te Bill Gates plaća... :lol: :lol: :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od miodrage »

Bill Gates davno vise nije u Microsoftu. Steve Ballmer je trenutno glavni, a spekulise se da ce na njegovo mesto da dodje Steven Ellop
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od markonato »

Poenta je u tome da wp8 nije potreban root i gomila drugih cackanja, ubacivanja kuvanih romova da bi radio kako treba. Ovde se otvara samo jedna MOGUCNOST da ako se sistem probije onda neko ako zeli moze da isprobava. Mijesate babe i zabe i uporedjujete sa sugavim Androidom na kojem se na vecini uredjaja MORA ubaciti druci rom ne bi li kako tako radio.
Nokia Lumia 820

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od bata bogdan »

Android ne valja zato sto imas slobodu kakvu hoces i da ubacujes sta hoces....a wp8 ce da bude jos bolji kada se isto bude moglo poceti sa rutovanjem itd itd...zanimvljiva teorija :) :) :)
Sto se mene licno tice...svaki OS neka bude otvoren pa nek korisnic rade od svog fona sta god zele,da imaju svu slobodu...u svakom slucaju lepa vest za wp8 os...sto veca sloboda tako da kazem sa bilo kojim OS to je bolje za nas korisnike.... :) aj poozzz svima....
Huawei

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od Vlada Zem »

Izvinjam se ako sam uvredio nečiji telefon, bilo mi je čudno kako je to WP "super" što je zaštićen, pa je "super" što je probušen, baš neki super OS :)
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori