Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Samsung I9000 Galaxy S

Post od toda81 »

Ako hoces iGO koji provereno radi na tom telefonu javi mi se
Note IV N9100 dual

svilaj1
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Pet, 01. Feb 2013. 09:09
:: samsung

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od svilaj1 »

dane56 napisao:@bojke1 to mi lici na gresku u folderu igo.iz padajuceg prozora ukljuci gps, pa onda ukljuci igo,pa pritisni meni,pa opet pogledaj da li normalno svetli gps,ako je tako,onda samo folder igo nije korektan.[probaj neku drugu verziju igo.]pravilno prekopiraj igo na sd karticu i pravilno ga imenuj.
@svilaj1 probaj u tom trenutku kad se ugasi da izvadis bateriju,ako to ne pomogne mozda da flesujes neki drugi softver.[ne znam koji koristis, i da li je custom rom]
Verzija je 2.3.3 kernel je 2.6.35.7-I9000Bujva-cl220544 root@VDEL102#2

dane56
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 12. Jul 2011. 11:43

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od dane56 »

@svilaj1 to je dosta star softver,ako mozes da flesujes 2.3.6 xxjvu,on ima srpski i dobar je.mada ima mnogo noviji 2.3.6 ali nema srpski,ako ti je jezik bitan.[ta greska kako si je opisao lici na bag]

svilaj1
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Pet, 01. Feb 2013. 09:09
:: samsung

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od svilaj1 »

dane56, hvala najljepše. Nisam nikad flešao niti što Instalirao sa odinom i tome sličnim. Čitao sam puno toga ali od toga se sav izgubim. Ima li gdje kakav tutorial za ovaj moj softver i mobitel. Sa ovakvim starim softverom je kupljen. Hvala

dane56
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 12. Jul 2011. 11:43

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od dane56 »

@svilaj1 ima tutoriala koliko hoces mahom na engleskom.nije to puno tesko,ali ako nikad nisi radio,ne preporucujem da radis sam.mozes napraviti veliku stetu.ja ti mogu poslati na mejl uputstvo,ali i tada neko mora biti pored tebe ko to zna.ako prolazis kroz nis javi se,uradicu cu ti to.za sada bolje guraj tako.

gnjata_milos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 20. Jun 2013. 11:55
:: samsung i9000

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od gnjata_milos »

ljudi pomagajte,ako iko zna :) ovde je vec verovatno pisano o tome,ali ne mogu da nadjem..odin mi ne vidi telefon,probao sam da rutujem i opet nista..u sustini ja i ne znam toliko oko tih stvari pa ako neko ima resenje neka javi bio bih mu zahvalan i ima tetovazu za dazbe :D pozdrav

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od toda81 »

Ako nisi instalirao samsung kies onda zato odin ne prepoznaje tvoj tel, a u to sam se licno uverio
Note IV N9100 dual

nemanjap011
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2012. 07:50
:: Samsung Galaxy S

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od nemanjap011 »

Ne mogu da udjem u root mode da bih upgrade-ovao verziju androida jer kada drzim VOL+, home i power tastere izbacuje mi ovu poruku RAMDUMP MODE cause: ForceUpload....Kako da resim ovaj problem da bih nastavio dalje sa svojom pricom??

Ne razumem se bas u ove stvari, ali sam eto nesto citao i sad hocu da pokusam da to uradim, ali mi treba pomoc ocigledno. Pozdrav!

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od talicni »

Hocu da pomognem prijatelju oko telefona ako moze da se vrati u zivot,pa sam hteo nekog da zamolim za pomoc.Ne moze da udje u bootloader nikako.Stoji po 2-3 minuta na ovom delu
Slika
a kada udjem u recovery sistem ne moze da pronadje ni jednu validnu putanju,tj,nista ne radi.Nadam se da se na slici vidi ono o cemu pisem.
Slika
Ako neko ima problema da procita sta pise ja cu ispisati ovde ceo tekst.Jel moze neko da mi pomogne i da savet sta da uradim ovde,ako uopste moze bilo sta da se uradi?Hteo sam da instaliram custom rom,ali sam shvatio da nema sanse jer sam pokusao da instaliram neki update koji je bio na memorijskoj kartici i nisam uspeo.Kao da nemam gde da instaliram.

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od d27 »

talicni, nista strasno. Dok god mozes da udjes u download mod, telefon je ziv.

Probaj ovo https://www.fixmystuff.in/FMS_Forum/thr ... g-odin.46/.

To bi trebalo da ga vrati na stock. Davno sam to radio kod mene, pa ne mogu da nadjem taj link, ali i ovo bi trebalo da funkcionise.
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od talicni »

Ne mogu da skinem prvi fajl jer mi brzina ne prelazi preko 20KB/s i pukne download posle par minuta,a imam 4Mb protok.Ne znam zasto je tako.Probacu kod prijatelj da vidim hoce li tamo.Hvala na pomocu u svakom slucaju.

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od d27 »

Onda izguglaj neki drugi rom. Postupak treba da bude kao sto je opisano u onom linku. Najbolje je da odmah flesujes rom za koji postoji i root.
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od talicni »

Trazio sam po xda forumu i nasao ovo

Kod: Obeleži sve

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30415128#post30415128
pod brojem 28 je mislim resenje za ovaj problem sto ga imam.Ali jecaka sto ja ne znam koji cwm je trenutno instaliran i koji da skinem dabih probao.Reci mi molim te da li je dovoljno da ubacim cwm kao zip arhivu u root kartice i da onda to instaliram iz recovery-ja?Prvi put sad radim sa Samsungom.

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od d27 »

Ja sam prvo flesovao odgovarajuci rom preko odina, pa root preko odina, pa custom rom kroz recovery. Mislim da sam i CWM Recovery ubacio posle root-a isto preko odina. Kada flesujes rom preko odina, nije bitno koji recovery imas. CWM je potreban kasnije za ubacivanje custom roma.
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od talicni »

Pronasao sam ovaj tutorijal na xda forumu

Kod: Obeleži sve

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2434225
i radio po tutorijalu Upgrading or downgrading to Gingerbread
i uradio sve ovo
1. Fire up Odin3 on your PC and ensure KIES is not running on your PC by killing (Kies.exe , KiesTrayAgent.exe, and KiesPDLR.exe) using Task Manager

2. Put the phone to the Download Mode by pressing (VolumeDown+Home+Power) buttons and connect the phone to your PC (your phone should be recognized)

3. Select PDA > CODE_I9000XXJVU_CL851880_REV03_user_low_ship.tar.m d5

4. Select PHONE > MODEM_I9000XXJVU_REV_00_CL1092175.tar.md5

5. Select CSC > GT-I9000-CSC-MULTI-OXAJVU.tar.md5

6. Select PIT > 512 PIT (If 'Re-Partition' is not checked under 'Option', check it)

7. Press the Start button Do not press anything else or interrupt it, wait for flashing process to complete and phone will reboot
doduse telefon se nije restartovao ali se pojavi novi recovery bez onog teksta gde ne moze nista da pronadje.
Slika
Pokusao sam opciju "reboot system" ali telefon nije hteo da reaguje pa sam izvadio bateriju.Pokusao sam da uradim i zadnji deo tutorijala
3. now select PDA > CF-Root-XX_OXA_JVU_2.3.6-v4.3-CWM3RFS

4. press Start Button. Do not press anything else or interrupt it, wait for flashing process to complete and phone will reboot
i kada sam pokrenuo ODIN i ubacio zip fajl CF-Root-XX_OXA_JVU_2.3.6-v4.3-CWM3RFS.zip
pojavi mi se ovo
Slika
Pre svega ovoga sam flesovao preko ODIN-a dbdata.rfs i sada vidim da na kraju tutorijala pise i ovo
That's it, now you have a perfect Phone, rooted and having CWM recovery, ideal starting point for upgrading to ICS and after that to Jelly Bean custom ROM's

Any problems you may have after doing this, just look here for the solution to that particular problem.

As explained earlier (about clean flashing) if your phone reboots into recovery with some errors appearing in red after flashing the JVU ROM it may be resolved by flashing dbdata.rfs (attached below) as PDA in Odin3 to remove the junk data files
Ja sam pre ovog tutorijala instalirao dbdata.rfs misleci da ce to resiti moj problem.Medjutim nakon sto sam procitao zadnji deo tutorijala vidim da je dbdata.rfs izgleda i prouzrokovao da ne mogu da zabrsim zadnji deo instalacije.Ima li neko bilo kakvu ideju kako da resim ovaj problem?

Ovde

Kod: Obeleži sve

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30415128#post30415128
sam nasao resenje mog problema,bar mislim da je tako ali mi je nesto nejasno.Pod brojevima 11 i 12 je ono sto se meni pojavljuje na slici kao greska ali nisam bas siguran sta treba da uradim.

delija_sever031
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 23. Apr 2007. 12:41

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od delija_sever031 »

Baterija mi je totalno propala ali je dugo i trajala,sada se prazni nakon par sati i zanima me gde mogu da kupim drugu,ako je zabranjeno pisati javno mozete mi pisati na PP,hvala

miki72off
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 24. Jun 2013. 19:48
:: lumia 630

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od miki72off »

Postovani prijatelji, srecni praznici pre svega...
Trenutno koristim cm10.2, koji nisam sam ubacio, solidno radi i zadovoljan sam..., ali uvek moze bolje :) , pa bih hteo da ubaciom cm11 sad, pa me interesuje da li tu ima nekih vecih problema ili je samo dovoljno preinstaliranje iz cwm recovery-ija ili je prethodno potrebno nesto vise, master reset ili jos nesto trece?

Uspeo, instalirao cm11, zadovoljan, hvala na kuliranju, taman ucio engleski malo...

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od fannY »

Drugar ima problem,telefon ocajno radi,pa sam mislio da mu ubacim neki custom rom.Jel moze neka pomoc kako to odraditi i koji staviti? :)

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od Behemoth »

Imas detaljna uputstva na xda,tamo ces se bolje snaci nego da ti ovde neko objasni.
Ja bih mu flesovao neki od 4.4.2,ortak ima na svom S1 i sasvim pristojno radi za masinu koja je vec vremesna.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung I9000 Galaxy S

Post od Azimuth »

Na ovom telefonu najveci problem je RAM memorija. Premalo je ima za bilo kakav multitasking. Dakle, Upalis FB i Viber i telefon je ostao bez memorije, krene da zakucava itd. Na stranu baterija i sve ostalo, ovo mu je najveca boljka.
Ono sto je meni poznato jeste da sve preko 4.2.2 na njemu nece gotovo nikako raditi. Mislim, hoce, ali nece ni upola koliko ce raditi na nekom custom romu koji je na 4.2.2 ili nesto ispod.
I opet se vracam, slim romovi su najbolji za ove matore telefone. Ali mu nemoj kernel menjati, ostavi taj koji dolazi sa romom.

Kako to uraditi. Da li je rutovan? Ako nije, to mu prvo uradi.
Sledeca stavka je skidanje roma. Nadjes neki, skines, prebacis u telefon i to je to.
Bacis telefon u recovery, wipe svega uradi, cache, dalvik, data i format systema, pa onda ides na isntall i nadjes rom, kliknes i to je to. Ostavi telefon da odradi sam ostalo. Kad zavrsi, ako misli da menja kernel, ista je procedura ali ne treba wipe raditi. Nakon svega toga ide na reboot system i to je to. Cela procedura traje do 5min. Kad je upali onda neka sredjuje aplikacije i ostalo.
Eto, ukratko.

Odgovori