Nokia Lumia 925

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Ma nema govora o Androidu. Google brlja sa emailovima, brlja sa Hangouts, prave se ludi i prave mene budalom kad pokušavam da prijavim veoma ozbiljne probleme, sve više podataka zahtevaju i sve više ubacuju reklame tamo gde ne želim da ih imam. Nije problem samo u uređajima.

Da ne skrećemo više sa teme. Samo da napomenem da sam impresioniran brzinom i fluidnošću browsera. Očekivao sam daleko gore, iako već po ženinom telefonu znam da lepo ide. Takođe, integrisanost mapa i navigacije u skoro ceo sistem je za pohvalu.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od skar »

Ta zatvorenost systema,meni konkretno uopste ne smeta...sta imam da brljam po OS-u,ako imam odlicnu free navigaciju,e sad rekao sam mira jos da se pogura,jer samo tako ce ptivuci jos korisnika,kao prvo skoro pa sam "primoran" da koristim IE,gde je Opera??? Google aplikacihe necemo videti..treba i njima roknuti Skype pa da se cesu...kreteni...a ponajvise mi smeta sto nema "speed dial" znaci kad kuckam na tastaturi da mi izbacuje imena...i notifikacije,nemam pojma kad mi stigne poruka sa skype,icq il vibera....daaaaj to je za mene neoprostivo!!! No gde su slike 925 ???

rock985
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 25. Jun 2013. 19:08
:: Nokia n8
:: lumia 620

Re: Nokia Lumia 925

Post od rock985 »

Meni je 925 prelep telefon ali mislim da ne vredi 120e vise od L920 pa sam se odlucio za ovaj drugi, nadam se da ce te dugo sluziti :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Slike tek kad me ne bude mrzelo da prvo kačim na photobucket, pošto forum ne podržava direktan upload.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

skar, ma koja crna Opera? IE i Safari, kao i Chrome na svojim sistemima odlicno rade. NA WP ima jos UC Browser, Prototype browser, i jos nekolicina njih, sve sam isprobao, ma ne mogu da se mere sa IE.
Notifikacije ces vrlo brzo imati sredjene, cim dodje redovan GDR3
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Nokia Lumia 925

Post od vla-do »

araphel, koliko ima slobodne memorije od onih 16 Gb? Pretpostavljam da imaš tu verziju.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia Lumia 925

Post od Vlada Zem »

Zanima me, kad vec pricate, koliko je IE na ovom i inace WP telefonima ''najbolji'' i ''samodovoljan'' browser. Koje recimo opcije ima za brzi, jeftiniji i pregledniji ''basic internet'' sadrzaj.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od skar »

Koristim pored IE,Maxton cloud browser,jednostavno sabija u brzini

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia Lumia 925

Post od Vlada Zem »

E ali pazi, sta to meni ili ostalima koji nemaju WP znaci? Ne mogu da probam - sta je to...
Za Operu znaju svi - ugasi slike, single column view i to je to. MS Nokia blokira Operu kao i Apple nekada jel tako...
Svidja mi se ovde sto se povela prica o Google servisima, treba pricati o alternativama za to, naravno u zasebnim temama.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 925

Post od Deksi »

Da sto kaze Vlada Zem, navikli smo se na operu i to ti je, i meni je u pocetku nedostajala ali sada kao da nije nikad ni bila. Pa se mislimi i na kompu da ponovo predjem na ie. Samo me nesto zeza komp nece da prihvati instalaciju desetke.

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Nokia Lumia 925

Post od markonato »

skar napisao:a ponajvise mi smeta sto nema "speed dial" znaci kad kuckam na tastaturi da mi izbacuje imena
Instaliraj RapDialer
skar napisao:notifikacije,nemam pojma kad mi stigne poruka sa skype,icq il vibera
Opet i opet notifikacije :roll: Kako sto sam vec 100 puta rekao cijeli home screen sa zivim plocicama su notifikacije. Lijepo zakaci na pocetni ekran i vidi cuda sve informacije su tu ;)
Nokia Lumia 820

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Da odgovorim na pitanje o memoriji. Sistem zauzima 1,9gb. Ostalo je slobodno.

Nedostatak speed diala iskreno nisam ni primetio, jer ga nikad ni,na jednom telefonu nisam koristio. Uvek imam prečice za najbitnije kontakte, a ostale kontakte oduvek imam naviku da jednostavno potražim u imeniku i odatle ih pozovem. Tako oduvek radim, pa mi speed dial nije uopšte potreban. Realno, samu tastaturu za kucanje brojeva retko kad i vidim, osim ako moram na brzinu da pozovem neki broj.

Što se browsera tiče, na svim OS do sada sam isprobavao različite i uvek se vraćao na fabrički. Ne isključujem nikad prikaz fotografija i šta ti ja znam, hoću da vidim sajt onako kako treba da izgleda. IE super završava posao za sve moje potrebe.

Moram da pitam ljude koji se žale na notifikacije i čekaju notification center da se pojavi sa nekim apdejtom: u čemu je fora? Sve što mi je bitno izbacio sam na live tiles i sve mi je tu. Ne razumem zašto bih imao poseban notification center u kojem bi mi se onda duplirale te notifikacije?

Na lockscreenu su mi postavljene notifikacije takođe, i meni je to sasvim dovoljno. Jedino što bih (isto to sam tražio i na Androidu pa rešio aplikacijom) voleo da imam to je da mi iskače popup sa barem naslovom emaila, da na prvi pogled vidim moram li odmah da odgovorim ili može da čeka. Ovo se reši tako što se postavi email kao detailed info na,lockscreen, ali ja tu ipak više volim da držim kalendar. Kad bi omogućili više od jedne aplikacije u detailed info, to bi mi bilo super.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

araphel, za Kalendar ti preporucujem Super Calendar ili AppoinTile, radice ti posao sjajno, OSIM u slucaju da kao ja imas ogroman broj rodjendana u kalendaru sa FB,a integracija toga nije resena kako treba, pa ih samo default kalendar prikazuje a ostali ili kao private, ili nista. Ono sto je dobro kod ovih kalendara je da se live tile moze customizovati do besvesti, pa mozes vise stvari odjednomd a vidis.
Za email je ovo sto si naveo jos uvek jedino resenje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Ma meni je i standardni kalendar super, nemam potrebu za zamenom. Nego sam pomenuo kako na lockscreenu radije držim njega na detaljnom prikazu nego mailove, jer kad kalendar ima nešto da prikaže, obično je daleko bitnije da na brzinu to vidim nego bilo koji privatni mail.

Za sada imam apsolutno sve što mi treba od aplikacija, ne osećam bilo kakav nedostatak u odnosu na ostale OS (još uvek koristim Android i iOS za poslovne brojeve).

Ubedljivo najpozitivniji utisak mi je izrada samog uređaja. Sve je tako dobro utegnuto i tako precizno uklopljeno!

Kameru sam jako malo isprobavao, ali dovoljno da odlučim da mi Nokia Pro Cam postaje primarna aplikacija za ove potrebe jer daje najbolje rezultate. Smart cam je zgodna zbog efekata ali sa time tek treba da se malo više poigram.

Jutros sam prvi put ozbiljnije vrteo muziku na sluškama na putu do posla i uz malo igranja sa ekvilajzerima i ostalim podešavanjima, zvuk je veoma dobar. Tek treba da isprobam sa svojim Marshall i Sehneisser slušalicama, za sad se igram samo sa fabričkim ali rezultat je prilično dobar. Jedino još nisam provalio kalo da nateram Nokia music da mi za tražene bendove pokazuje koncerte i za sledeće mesece, ne samo za trenutni.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od skar »

Samo kazem,da zbog mogvradnog mesta i rusvaja u kom se nalazim voleo bi da imam fabricke notifikacihe skype,icq,i vibera...jer mi glupo da blenem svaki put

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Skar, kako misliš "fabričke notifikacije"? Meni telefon svakako zapišti kad mi nešto stigne na Skype, mada ga ja ipak najčešće koristim za video pozive, a to nikako ne mogu da propustim ;-)

A na live tiles svakako vidim sve ostalo. Ok, predpostavljam da zavisi od načina upotrebe uređaja...svako ima neke svoje navike.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 925

Post od Baraba »

Da li i kod 925 kao kod 920 ne radi vibracija sve vreme dok zvoni i melodija (samo 2-3 sekinde u početku)?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Nokia Lumia 925

Post od toda81 »

Nije mi jasno kako to nisu mogli da odrade da vibracija prati zvono sve vreme. To je bas bez veze. Sve mi se cini da to namerno rade proizvodjaci
Note IV N9100 dual

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

Ako pogledate malo unazad, videcete da dosta Nokia, i onih koje nisu WP tako zvone, takodje postoje razni Sasunzi i ostali koji takodje tako vibriraju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Hehe, ja sam to tek sad primetio. Držim srpski broj u Lumiji pa nemam toliko primljenih poziva. Jeste, ovo je minus.

Odgovori