Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od znemanja »

Samo da javim da metoda root-ovanja sa linka koji sam postovao u predhodnom postu radi savršeno :D Root-ovanje bukvalno traje tri sekunde nakon čeka je potrebno resetovati uređaj i dobijate root-ovan OT-992D.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

boreta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 01. Nov 2013. 14:06
:: Alcatel OT-992D
:: Alcatel OT-995

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od boreta »

Imam problem sa ovim telefonom prilikom odlaznih i dolaznih poziva...kada uspostavim vezu ekran se zakljuca i nije moguce otkljucati ekran i jos gore ne mogu prekinuti razgovor sve dok to onaj sa druge strane veze ne uradi.Da li neko ima slican problem i da li ima neko ideju kako ovo da resim?

rakic10
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 15. Nov 2013. 11:24
:: ot992d

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od rakic10 »

mislim da je do toga što mu drugo jezgro radi tek po paljenju ekrana. to je veliki problem. ja sam instalirao CPU SLEAPER I TO SE VIŠE NE DEŠAVA. mada mi se ponekad prilikom odlaska u standby potpuno ugasi pa moram da ga palim. jedno vreme ni to se nije dešavalo.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Одг: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od Sale_M »

Razmisljam da nabavim ovaj fon za drugu karticu.
Imao sam 997 d i solidno je radio na ICS.
Kakav je ovaj 992,ima li nekih ozbiljnijih nedostataka?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od znemanja »

^koristim ga kao treći telefon i jako sam zadovoljan, sve radi jako lepo i fluidno, malo pravi problem 512 MB RAM-a, ali samo treba paziti da ne ostaje previše app koje rade u pozadini i to je to.Kamera je loša, ali je sve ostalo jako dobro, zvuk je odličan, kvalitet izrade je bolji i od nekih dosta skupljih modela, ekran je sasvim dobar za taj cenovni rang, Dual SIM manager funkcioniše odlično, signal je dosta jak, baterija drži jedan 1 dan, ali ja ga dosta koristim za tetering tako da mislim da bi sa umerenim korišćenjem pregurala i dva dana....sve u svemu telefon daje jako dosta za za svoju cenu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od Sale_M »

Mislim da on i 997 imaju slican ako ne isti hardver,znaci da je telefon ok za rad na ICS.Videcu jos malo,razmisljam i o Xperia Pro,ako bi je nasao za ok cifru.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od hibiskus »

997 je bolji od 992, 1gb rama 4.3 ekran, a procesor je isti dual core mtk 6577. Al zahvalni su prilicno, ja sam imao 992d, brat ima 995, a zena neki mali i svi solidno rade

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od znemanja »

Sale_M, Da, rade na ICS, dosta stabilno, ogromna prednost je Dual SIM mogućnost, prednost 997 je u 1 GB RAM-a, ekran jeste 4,3 ali ima softverske tastere pa na kraju veličina efektivnog korišćenje ekrana dođe na isto.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od acamatic »

Kolege jel moze neko da mi kaze kako mogu odraditi sa ovog telefona back-up podataka.Prvenstveno su mi bitne slike,video i kontakti.Posto ovo nije moj telefon i ja nemam ni jedan sa os androidom sve mi je nepoznato,tako da bi mi vrlo dobrodosli neki saveti.Pokusao sam prvenstveno da slike prebacim preko usb-a,ali jednostavno telefon mi kompijuter ne vidi kao fles memoriju(kao na mojoj N8),iako sam u roletni telefona podesio kao za prenos podataka i dalje je isto..

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od znemanja »

Ako želiš da računar prepozna uređaj kao USB mass storeg device, sve što treba da uradiš jeste da spojiš USB kablom telefon i računar, po konekciji klikni na "instaliraj USB" posle nekoliko sekundi računar bi trebalo da prepozna telefon kao USB memoriju, bar tako kod mene funkcioniše, nikavi drajveri za to nisu potrebeni.

Drugi način je preko app za backup, pošto je u pitanju Alcatel uređaj, takav alat je već po default-u instaliran na telefon, upitanju je "onetouch cloud backup". Pokretanjem app izabereš gde želiš da se smesti backup (memorijska kartica, Dropbox, Google Drive...) potom izabereš opciju za novu kopiju i iz liste izabereš sve one podatke koji su ti potrebni.Na kraju procesa rezultat je fajl koji koji možeš da restoruješ na bilo kom android uređaju.

Treći i najjednostavniji način je preko app koja se zove AirDroid https://play.google.com/store/apps/deta ... roid&hl=sr Jedini uslov je da računar i telefon budu konektovani na istu WLAN (WiFi) mrežu.Celokupnom sadržaju telefona se pristupa preko web browsera.Ako nisi upoznat kako tačno app funkcioniše, pogledaj sledeći youtube klip: http://www.youtube.com/watch?v=8RDGE6E3pIQ
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od acamatic »

Evo ovde javnim putem bih zeleo puno da se zahvalim kolegi znemanja, na ogromnoj pomoci.
Za vikend sam odradio ovo sto si mi rekao,prvo sam povezao telefon kao usb i pratio sam tvoja upustva i sve je bilo ok,kompijuter je prepoznao mobilni telefon,preuzeo sam sa njega slike,video,i jos neke foldere koje su mi receni da trebam da prebacim u komp.Nisam nasao ni jedan fajl koji bi predstavljao da kazem kontakte,vec sam njih preko drugog nacina sredio,preko cloud backup-a,sacuvao sam sve na memorijskoj i posle sve to isto lepo vratio.E da kolega molim te proveri da li tebi ova aplikacija moze da se poveze na dropbox posto je meni ceo dan izbacivala da ne postoji mogucnost,kao da nisu tacne informacije o acc name i pass-u,i tako u krug.Jeste da sam sve sredio al ono voleo bih i da to moze da proradi.
Tako da sam posle reseta,sve to lepo vratio preko ovog clouda,i mogu reci da je mnogo lakse na androidu nego na symbianu,jes da se cini tezim,ali ako vam neko pomogne onda je stvarno lako.Treci nacin nisam ni isprobavao,jer iskreno nisam imao vremena,kada pronadjem malo slobodnog i to cu sigurno isprobati.E i to nisam znao, da preko kontakta i gmail-a ili bilo kog maila mogu da se sacuvaju kontakti iz telefona i da u bilo kom trenutku mogu da se ubace,jer kod nas na symbianu to nikako ne moze :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od znemanja »

acamatic, Da, za kontakte sam zaboravio da napišem, preko google-a se to odradi za tili čas, jako praktično.Lično preferiram treći način jer tako mogu baš do detalja da izaberem šta mi je potrebno, a šta ne, pa posle sve to stavim u oblak (Dropbox ili Google Drive).
Što se backup aplikacije tiče, činimi se da ni meni u startu nije htela da prihvati podatke za logovanje, za to nisam mnogo mario već sam instalirao sa play stora oificijalnu DropBox app i posle toga sve apliakcije za backup su bez problema prihvatale log in podatke za backup-ovanje na DropBox.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od milan2904 »

Imam jedan problem,kada mi neko posalje sms,taj jedan isti sms mi stigne nekoliko puta,u razlicitim vremenski intervalima
i tako svaku poruku dobijem par puta,pokusao sam da resetujem tel,ali posle odredjenog vremena se isto desava jel zna neko kako to da uklonim?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od hibiskus »

milane ja bi pre rekao da je to do mreze a ne do telefona :?

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od milan2904 »

Ma nije do mreze,do telefna je sigurno,kao da je neki virus usao.
Poslednja izmena od Lobachewsky u Čet, 21. Avg 2014. 02:02, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post, posebno ne post odmah iznad tvog.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od acamatic »

milan2904, pazi ovako ne znam sta se to stvarno desava sa alcatel telefonima ali neki moji priajtelji isto imaju probleme sa tim ali na drugim verzijama telefona.Problem je isti,kazu mi sto mi saljes jednu te istu poruku nekoliko puta,ja pogledam samo sam jednom poslao,a oni su ustvari primili po 3-4x puta.I da problem se javlja kako smo mi provalili u mts mrezi,jer sam i ja i oni isto mts mreza.Tako da ako je upitanju isto kod tebe mts onda se opusti,jes da smara al stacemo..

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od acamatic »

Imam problem sa ovim telefonom u vidu toga što kamera fabrička aplikacija neće da uslika sliku jer kako ona kaže da je SD kartica puna.. E sad na Sd kartici imam oko 1,5gb slobodnog prostora a na memoriji telefona oko 500mb. Problem sam mislio da ću rešiti ako uradim restart telefona (upalim-ugasim mob) ali to je samo trenutno jer kada uđem u kameru uslikam par slika i posle toga izađem i ponovo uđem ono isti problem da ne može da uslika jer je Sd kartica puna. Ako neko zna kako mogu da ovo rešim neka mi predloži. I da još nešto da kažem, nisam nikako mogao da se snađem da prebacim snimanje slika na memoriji telefoba, al opet to nije trajno rešenje..

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od tomas.hokenberi »

Nemam više OT992D, ali se sećam da sam imao sličan problem i da je uzrok bila sama kartica. Probaj da je na PC-u pomoću čitača kartica "skeniras" i eventualno popraviš greške u fajl sistemu kartice.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od acamatic »

Sredio sam problem sa karticom, tako što sam i odradio ovo što je i tomas rekao..
Sada imam jedno pitanje, kako mogu da sve što slikam automatski kada sam na kućnom wifi-u da se upload na aplikaciju "Slike" koju imam na S4. Da bih uvek imao za svaki slučaj na cloud-u slike i video. Ja sam baš tražio ovu aplikaciju i po marketu ali nisam uspeo da je nađem, jel imate neku drugu da preporučite?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od tomas.hokenberi »

Dropbox? Google Drive?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori