nokia 6108 <-> PC (IRDA) problem

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
mristicm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 27. Avg 2004. 13:22
Lokacija: Beograd
Kontakt:

nokia 6108 <-> PC (IRDA) problem

Post od mristicm »

Kada ukljucim ir port na nokii 6108 i priblizim ir sweex usb portu od racnuara (na koji sam desetine mobilnih povezivao iz prve), pc ga detektuje,ali kad ocu da posaljem bilo sta sa racunara na nokiu, napise neki error...kao treba da vidim kakav problem imam u wireless mrezi.koristim win xp.smanjio sam na propertisu brzinu cak na 19200, i opet isto.skinuo sam oxygen program za povezivanje, nece da radi.skinuom sam 24 mb pc suite za tu nokiinu seriju 40 i opet nece da radi slanje/primanje, a detektuje ga win xp.
u cemu je problem?

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

MOraš povezati telefon iz Nokia connectivitz suitea(to deo PC Suitea), odaberi Connect via IR i kada se prepoznaju, onda šalješ fajlove preko PC Suitea. :D
U susret novim izazovima...

mristicm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 27. Avg 2004. 13:22
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od mristicm »

kog pc suitea?ima ih puno...i puno verzija.jel pc suite za nokiu serije 40 ili serije 60,tj symbiana 40 ili 60? imam verziju za suite 40 i namestim konekt via IR, niko nikog ne prepoznaje :?

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Imaš dobar PC Suite, ali mi je to nešto čudno... Jesi li siguran da je to PC Suite koji je kompatibilan sa 6108???

Ako je kompatibilan, onda odi na Settings u Nokia connectu, pa podesi COM port, jer ti IR može biti na nekom drugom COMu, a ne na onom na kome je namešteno u PC Suiteu. :D
U susret novim izazovima...

mristicm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 27. Avg 2004. 13:22
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od mristicm »

Jeste kompatibilan,posto sam ga skinuo sa nokiinog sajta u sektoru za 6610 i 6100 nokiu...od 24 mb,zapakovan fajl. najbolje bi bilo da mi kazes koja verzija tog suita najbolje i sigurno radi :D

kakve veze ima com port sa ir portom koji radi preko usb-a? A gde je settings u pc suitu za nokie serije 40? settings postoji samo za pc suite od nokie 6600 i 3650... Confused

kada krene da se salje fajl na nokiu, napise neki wireless link error i na kraju: The data is invalid. i tako za svaki fajl do 50 kb.

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ovako, ja ne znam tačno kako to ide, jer sam 7250 imao davno, a sada imam 6600, i ne mogu baš da se setim svake pojedinosti, a pogotovo mi ne pada na pamet da pratim svaku verziju Suitea koju izbace, ali mogu da kažem da u Connectivity suiteu ima nešto tipa options ili slično, gde se odabira port za IR vezu, sećam se toga SIGURNO.

P.S. COM ima svakakve veze, jer se telefon neće povezati ako nije izabran pravi port(primer: ako se telefon konektuje na port 7, a Suite na port 3, neće se naći). :D
U susret novim izazovima...

mristicm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 27. Avg 2004. 13:22
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od mristicm »

e vidis,skinuo sam neku drugu verziju oxygen softwera za prebacivanje na 6108, i navodno radi, ali kad prebacim midi fajl u njega, tog istog nema u posle u telefonu.tako je i sa jpg slicicama, ali ako ubacim bmp kao logo, on ostane u telefonu u direktorijumu sa ostalim slikama.,..... :?

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Hm, pa pokušaj da podesiš te COM portove na PC Suiteu. Mene iskreno Oxygen nervira, pa ga zato i ne koristim i tu ti ne mogu pomoći... :(
U susret novim izazovima...

Odgovori