LG Optimus L9

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Erne
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 27. Feb 2014. 14:20
:: lg l9
:: lg l9 II
Lokacija: Bač

Re: LG Optimus L9

Post od Erne »

Em što si rešio problem pregrejavanja telefona, em što ti program produžava vek baterije, a imaš i mogućnost tzv super uštede. Instaliraj widget i preko njega možeš u svako vreme da setuješ koliko telefon da ti troši bateiju. Usput, a verovatno si već malo proučio app, možeš i da uradiš kill nekih aplikacija koje u pozadini nepotrebno troše bateriju. Sve u svemu, radujeme da smo rešili problem. :roll:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: LG Optimus L9

Post od toda81 »

Super je ova aplikacija i kao sto kazes ima pu o dobrih opcija, a ovo sto je problem resen je najbitnije od svega. Hvala ti jos jednom na pomoci!
Note IV N9100 dual

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: LG Optimus L9

Post od toda81 »

Ponovo se javio problem sa pregrejavanjem telefona, a sada se tel usija kada se puni i jedva ga drzim na licu. Da li imate neki predlog sta da radim? Da li predlazete neki rom da instaliram i koji? Kako ide vracanje na fabricki rom kada je u pitanju LG? Za samsung postoji Odin pa se to lako odradi, a ne znam kako to ide na LG-u pa bi mi puno znacila vasa pomoc
Note IV N9100 dual

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: LG Optimus L9

Post od Deksi »

Kada i koliko i dali se non stop puni telefon ti je potreban mili ampermetar. Posto njega sigurno nemas kontrolisi punjac koliko je topao posle jednog sata punjenja, pa onda posle dva i jos nekoliko puta a obavezno nakraju kada ga skidas sa punjaca i ako je punjac uvek topao znaci da non stop puni bateriju. E sad kako da resis taj problem nebih ti znao reci ali neki restet ili reinstalacija sw mozda bi pomogla.

Erne
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 27. Feb 2014. 14:20
:: lg l9
:: lg l9 II
Lokacija: Bač

Re: LG Optimus L9

Post od Erne »

toda81, Ponovo se javio problem sa pregrejavanjem telefona, a sada se tel usija kada se puni i jedva ga drzim na licu. Da li imate neki predlog sta da radim? Da li predlazete neki rom da instaliram i koji? Kako ide vracanje na fabricki rom kada je u pitanju LG? Za samsung postoji Odin pa se to lako odradi, a ne znam kako to ide na LG-u pa bi mi puno znacila vasa pomoc

Prijatelju pritisni hardversko dugme za paljenje fona + dugme za smanjenje zvuka na telefonu. Posle par sekundi ući ćeš u mod za fabrički reset sledi uputstva a zatim ponovo pritisneš on/of dugme za ugasiš telefon i to ti je to. Ne moram da te upozoravam da je to hard reset i sve se vraća na fabričke postavke. Nadam se da sam i ovog puta pomogao

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: LG Optimus L9

Post od toda81 »

Ljudi, ja sam sinoc skidao neke silne romove i kada sam probao da ih instaliram nije islo pa mi je pukao film i odradio sam mu hard reset iz recoverya i videcemo kako ce se ponasati na dalje pa vam javljam. Znam jedino da me je ovo bas iznerviralo. Nemam nista protiv LG-a, ali mi je sve mnogo lakse da uradim na bilo kom samsungu nego ovde. Ovde treba i bootloader da se otkljuca. Nekako mi je i prastari htc desire bio laksi za romovanje :) a htc je imao bas dugu i komplikovanu proceduru tada
Note IV N9100 dual

zuncika
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2012. 11:20
:: Huawei P9 lite

Re: LG Optimus L9

Post od zuncika »

Pozdrav drustvo ... sto se vracanja na "stariji" rom tice .... i nije tako tesko ... :shock:
Ja sam ga kupio sa 4.1.2 JB ...ali me naravno interesovalo kako radi na recimo na V10A (ICS 4.0.4)...pravo da vam kazem i nisam se nesto odusevio kako to izgleda i kako radi na ICs-u...pa sam probao JB V20C , V20B i opet na kraju opet sam stavio poslednju verziju V20H 4.1.2 JB koji po meni radi najbolje od ovih navedenih ... :D
Eee sad da se vratim na flesovanje Stock romova ... radi se sa programom KDz offline tools (poput odina) ...iskljucivo Stock (oficijalne) romove ... na prvom linku imate razne verzije za razne L9-ke (ja sam koristio open europe romove)...a u drugom linku uputsvo sa potrebnim fajlovima za skidanje ... 8) ... posebnu paznju treba obratiti na instalirane drajvere uglavnom ovi sa drugog linka za mene su odradili posao

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2107971

http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=36351786

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: LG Optimus L9

Post od toda81 »

Da li moze da se otkljuca ovaj telefon u domacoj radinosti ?
Note IV N9100 dual

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Optimus L9

Post od El Laki »

Otključa sa mreže misliš?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: LG Optimus L9

Post od toda81 »

Da, da li moze da se otkljuca sa mreze?
Note IV N9100 dual

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Optimus L9

Post od El Laki »

Može, naravno ali mislim da ne možeš sam. Nisam siguran, neka još neko potvrdi ali mislim da moraš platiti nekog da ti to obavi ili ako ide preko koda, da ti pošalje kod

zuncika
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2012. 11:20
:: Huawei P9 lite

Re: LG Optimus L9

Post od zuncika »

Posaljes imei broj i dobijes kod za pola sata(kad uplatis 500-600 dinca) i otkljucas sam ... 8) :P 8)
Poslednja izmena od zuncika u Sre, 26. Mar 2014. 23:14, izmenjeno 1 put ukupno.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Optimus L9

Post od El Laki »

Ja sam na taj fazon preko koda otključao dva telefona. Samo neka na KP nađe proverenog čoveka i nema problema.

zuncika
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2012. 11:20
:: Huawei P9 lite

Re: LG Optimus L9

Post od zuncika »

Eeee bas tu je najveca lutrija ... naci proverenog coveka ... :roll: :roll:

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Optimus L9

Post od El Laki »

Slažem se. Ali po meni je baš zato KP pogodan sajt, imaš ocene ljudi koji su sarađivali pa možeš sam da proceniš. Nemali broj tih što otključavaju ima i po 200-300 poz ocena

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: LG Optimus L9

Post od kenzoki »

zuncika napisao:Posaljes imei broj i dobijes kod za pola sata(kad uplatis 500-600 dinca) i otkljucas sam ... 8) :P 8)

kome to? operateru?? može da se plati da se otključa?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Optimus L9

Post od El Laki »

Nađeš servisera u tvom gradu ili oglas na KP. Kod nas još uvek operateri ne otključavaju telefone po isteku ugovora. Nadji lepo oglas na KP ako ne znaš nikoga u gradu, i sve će ti objasniti

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: LG Optimus L9

Post od toda81 »

Znaci sam ipak ne mogu da ga otkljucam. Ok, hvala na informaciji
Note IV N9100 dual

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Optimus L9

Post od El Laki »

Možeš ali tek pošto kupiš kod

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: LG Optimus L9

Post od toda81 »

Ok, to me je interesovalo. Samsung Galaxy serija je za to najbolja jer se samo rootuje telefon i instalira se aplikacija Sim unlock i za par min imas otkljucan tel
Note IV N9100 dual

Odgovori