problem sa konekcijom

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

problem sa konekcijom

Post od toda81 »

Ljudi, imam ogroman problem koji me ubija. Imam kuci bezicni internet koji koristim na dva telefona, tj note 2 i s4. Do danas je sve radilo savrseno, ali se danas desava nesto veoma uvrnuto. Uopste mi ni jedna apliakcija koja zahteva pristup na internet ne radi, tj kada udjem npr u tapatalk uopste nece da ucita forum, ne radi mi telefonski browser, a ni jedan drugi browser takodje. Jedino radi youtube apoliakcija sasvim noprmalno i pusta svaki video brz problema. Pomislio sam da je problem do mog note 2, ali na zalost isti problem se javlja i na s4. Samo youtube aplikacija radi takodje i na njemu. Samo da napomenem da mi na kompu i laptopovima wifi odlicno radi i brzina je 7mb/sek.

Da li imate ideju u cmeu moze da bude problem?
Note IV N9100 dual

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: problem sa konekcijom

Post od m@c|-|oR »

Пробају да рестартујеш рутер.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: problem sa konekcijom

Post od toda81 »

To sam prvo probao da uradim i nije se resio problem. Nije mi jasno o cemu se radi. Do sada nisam uopste imao ovaj problem. Vec par godina imam ovaj net i sve je super radilo do danas :smutny:
Note IV N9100 dual

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: problem sa konekcijom

Post od Behemoth »

Desavalo se i meni na svakom telefonu,zaglupe se modem i ruter,ugasim na 5 min i posle radi sve ok.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: problem sa konekcijom

Post od toda81 »

Behemoth, ja sam na minut gasio router. Sada cu da pokusam 10-ak minuta da ga ostavim ugasenog i posle cu da probam da li ce se posle toga konektovati. Primetio sam da je danas operater povecao brzinnu za jos 1mb/sek, tako da vise nemam 6mb/sek nego 7

EDIT I:
Eset smart security mi je registrovao nekoliko pokusaja upada u moj racunar... Slikao sam, ali samo regio gde je je eset izbacio tu informaciju, ali za divno cudo slika je bela i ne vidi se to sta je pisalo :x

Imao sam jos jedan atak kada sam imao kaspersky i baja mi je obrisao akspera jer mu je smetao i malo smo se dopisivali

EDIT II:
Odjednom mi je proradio net na telefonima sinoc od 2:30h. Uopste mi nije jasno o cemu se radi. Sumnjam na provajdera ...

EDIT III:
Ne mogu da verujem da mi cas radi, cas ne radi wifi na android telefonima, a na laptopovima i kompu radi sasvim normalno. :cry:
Note IV N9100 dual

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: problem sa konekcijom

Post od Baraba »

Kako su povezani laptop i pc?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: problem sa konekcijom

Post od toda81 »

Sve je bezicno. Sve vec 5 godina savrseno funkcionise. Sumnjam na provajdera. Neko je pokusavao da mi udadne u komp juce i eset ga je blokirao i licno sam gledao dok je to radio. Baja od kog dobijam net je poznat po tome da voli da gleda sta drugi rade, tako da je sumnja opravdana. Da sam siguran da je on sigurno bih mu polomio par rebara jer mrzim nepravdu i ovakve radnje, a inace sam veoma miran. Sada opet sve radi ok, ali ce mozda opet da zeza kao juce
Note IV N9100 dual

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: problem sa konekcijom

Post od Joxy »

I mene je ovih dana nesto zezao net (wi-fi), "simptomi" su bili kao kod tebe, na telefonima radi povremeno (cas radi cas ne) dok na kompu/laptopu radi sasvim normalno. Bas sam se nervirao oko toga dok nisam restartovao ruter, to je resilo sve probleme, sada radi sasvim normalno. ;)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: problem sa konekcijom

Post od toda81 »

Kod mene i restartovanje rutera nije pomoglo. Sredilo se, bar se nadam, samo od sebe
Note IV N9100 dual

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: problem sa konekcijom

Post od Joxy »

Ma cuti, samo neka je sve u redu, kako god to bilo. ;)
Kazem ti, ja sam restartovao ruter i od tada sve radi odlicno kao i pre.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: problem sa konekcijom

Post od Cooomi »

toda81, jesi li probao da postavis administratorski akaunt na ruteru? Znam da sam jednom cackao oko toga kada su moji uzeli ADSL iz Box paketa, ima 2 akaunta da se postave na onoj ip http adresi, jedan je klasican, a drugi je kao rezerva ako zaboravis taj obican da mozes da se izvuces iz govana... Možda ti preko toga upada.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: problem sa konekcijom

Post od toda81 »

Ne znam na sta tacno mislis druze. Ako mislis na sifru prilikom logovanja u podesavanja samog routera, to sam postavio. Ja sumnjam u onog sto mi daje net da upada jer sam cuo razne price da voli to da radi
Note IV N9100 dual

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: problem sa konekcijom

Post od Cooomi »

Ne znam kakvu šemu imaš za internet, da l' deliš sa komšijom ili si direktno na operatoru. Ako je prvo onda nemaš načina da se zaštititš ako je kod njega modem i direktna konekcija sa operatorom i ako je vešt, može lako da ti uđe u komp... Ako je drugo, onda je našao neko način da ti uđe u postavke rutera, pa tu čeprka. Svaki ruter ima svoje korisničko ime i šifru i ti kada hoćeš da postaviš šifru za internet moraš prvo da se uloguješ na ruter, uglavnom preko pretraživača, i to je nešto na foru http://192.168.0.1 (neki takav link) i onda tu postavljaš šifru za internet. Šifra za WiFi i za postavke rutera nije ista. E sada, ako ne promeniš šifru na samom ruteru, tj. korisničko ime i pw, i ostane ti na podrazumevanom (uglavnom je to admin - admin, zavisi od modela rutera) bilo ko može da se uloguje na taj domen i da ti menja postavke.
A možda je i neki drugi problem, ako ti je na primer u postavkama dozvoljeno da se samo dva uređaja kače na WiFi pa ti zato odbacuje druge (telefone) dok ti komp i laptop rade...

Najbolje bi ti bilo da počneš od postavka rutera, pa malo listaj tamo po stranicama, vidi šta i kako, probaj tu da ga resetuješ, promeni šifre, nešto čačni... :)

Ako ništa ne uspe, uradi telefonima hard restart, flešni im opet firmware pa će nadam se da proradi, jer je možda problem u njima, neki virus, ili aplikacija koju si nedavno instalirao (ili se osvežila) koju imaš na oba telefona pravi problem...

Ne znam druga rešenja.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: problem sa konekcijom

Post od toda81 »

Sto se tice rutera, ja sam ga u startu maksimalno obezbedio siframa koje niko ne moze da provali. Internet ne delim ni sa kim. Imam bezicni internet od wifi provajdera i signal primam air grid antenom na 5ghz iz koja kabl ide direktno u ruter. Sto se tice broja uredjaja koji se kace na wifi ni tu nema problema jer sam sve to podesio. S druge strane nemoguce je da se ni jedan telefon nije mogao kaciti na wifi, mada sam ja moj bas tih dana budzio rom-ovima pa sam pomislio da je to bio problem, ali medjutim nije. Sada je sve ok vec par dana i nadam se da ce tako i ostati. Provajder je pojedinac koji kupuje pakete i to deli na svoje korisnike, tj cika koji ima radnju za prodaju kompova i ujedno je poceo da radi internet
Note IV N9100 dual

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: problem sa konekcijom

Post od Baraba »

Ti imaš pušten signal, ne može on da ti ograniči telefone da se ne kunektuju na tvoj ruter a laptop i pc da se kače. Tu je nešto drugo u pitanju.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: problem sa konekcijom

Post od hibiskus »

posto ceo net primas preko wifi antene, onda ti najverovatnije nije ni desktop radio tj laptop sta god da koristis. Po mom misljenju je neki od servera tvog providera poludeo, pa je blokirao sav web internet sem youtubea sto je on resio nekim hard restartom. Secam se da se i meni desavalo nesto slicno pre par godina dok sam imao neki 256/256 wifi, pa kad pukne providerov server nemas neta do ujutru kad neko dodje na posao i restartuje ga :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: problem sa konekcijom

Post od toda81 »

Provajder moze sve. Kod nas je blokirao portove za torrent tako da torrenti ne rade, ali sam ja provalio foru kako da zaobidjem tu zastitu i jedino kod mene radi torrent :) Verovatno je problem bio do servera jer je sada sve ok. Vec sam pisao da mi je radio net na laptopu i kompu sasvim normalno i preko oba bezicno, a na telefonima je radio samo youtube
Note IV N9100 dual

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: problem sa konekcijom

Post od Baraba »

To je drugo, kada zatvori portove... ali kako može da ti pusti signal? Ti taj signal imaš na ruteru. Na ruter su ti zakačena 4 urešaja, 2 da rade a 2 ne. Pri tom si 2 uređaja koja ne rade "popravljao" i možda izbrisao nešto od mreže (ne kažem da jesi, ali postoji mogućnost).

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: problem sa konekcijom

Post od nidzo80 »

Evo jednog problemčića s kojim sam se susreo prije par dana.
Boravio sam kod burazera par dana i komšija mu daje net. Njemu je problem što ne može da pristupi Facebook-u ali meni se stvorio problem što sam vršio neke izmjene na dva sajta koje uređujem i nakon toga su i oni postali nedostupni. Kada se ide preko nekog VPN-a npr. TunnelBear-a sajtovi se, kao i Facebook, otvaraju normalno. Ovo važi za sve uređaje koji se konektuju na ruter. Na mobilnom npr. ne može da se pristupi ni Instagramu.
Ulazio sam u podešavanja rutera kao admin ali nisam nigdje primjetio da postoji neki filter kojim se zabranjuje Facebook i Instagram, ali najčudnije mi je što su se i ti sajtovi našli na "crnoj" listi. (sajtovi nemaju nikakav nepoželjan sadržaj da bi bili blokirani)
Slika

Slika
Šta bi moglo tu da bude i kako da se riješi problem?

NAPOMENA: Ruteru se ne može fizički pristupiti tj. može samo vikendom kada je burazerov komšija tu.
P.S. Ponekad proradi i Facebook ali kratkotrajno.

83stojan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 26. Jan 2013. 13:24
:: Samsung Galaxy Tab 3
:: Sony Xperia E4

Re: problem sa konekcijom

Post od 83stojan »

Poznavaoci wifi-ja molim za pomoc :unsure:

Posedujem wifi ruter D-LINK GO-RT-N150 i imam veliki problem sa pucanjem veze izmenju rutera i mobilnog telefona (Sony Xperia E4 ) dok je konekcija stabilna na laptopu kao i na tabletu Samsung Tab3.
Kada dodje do prekida konekcije sa telefonom moram svaki put resetovati ruter tako sto mu prekinem strujno napajenje na nekoliko sekundi ,ponovo ukljucim i konekcija se vraca na telefon ,dok drugi uredjaji ponavljam nemaju tih problema sa konekcijom.
Takodje sam siguran da nije ni problem u mobilnom telefonu posto isti radi odlicno na drugim wifi ruterima i ne gubi konekciju.

Molim za savet
Hvala

Odgovori