LG G Pro 2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: LG G Pro 2

Post od bata bogdan »

Baraba jel to imaš u planu ovaj fon da uzmeš?
Ja kad sam kupovao note3....nisam imao priliku nigde da nadjem ovaj fon...ko zna mozda bih ga i uzeo...
Sve u svemu sigurno je odličan fon još sa tom cenom extra...
Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G Pro 2

Post od Joxy »

^ Slažem se, fon mora da je odličan, ali ne verujem da ce ga Baraba uzeti, njemu je i N3 veliki, ovaj je još malčice veći.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G Pro 2

Post od Baraba »

Gledao sam za odnos cene i i šta se dobija, a da je veći displej. Ovaj u radnji kao 360e, za te pare sumnjam da ima bolji veći fon.

ilex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 04. Apr 2013. 16:08
:: Lg g2 Asus memo pad7

Re: LG G Pro 2

Post od ilex »

Baraba, u kojoj to radnji je 360 zanima me tel ili ovaj ili g2 ili neki treci? :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G Pro 2

Post od Baraba »

Šaljem ti u pp :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: LG G Pro 2

Post od iLuka »

LG
G Pro 2 16GB
340 € (NOV: 528*)
star 1dan, beli, simfri, ful orginal pakovanje, kupac prvi aktivira telefon, kutija neotvorena, beogard, moze zamena.

066/460 814

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG G Pro 2

Post od bojke1 »

Taj sto prodaje nema garanciju.Ja sam ga zvao i raspitivao se za fon.Tako da mislim da je to jaka cena obzirom da ima u viktor mobu verzija od 16gb sa 12 meseci garancije za 355 eura.Inace je fon odlican.Ja se razmisljam da moj g pro prodam i uzmem g pro 2.
luca napisao:LG
G Pro 2 16GB
340 € (NOV: 528*)
star 1dan, beli, simfri, ful orginal pakovanje, kupac prvi aktivira telefon, kutija neotvorena, beogard, moze zamena.

066/460 814

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG G Pro 2

Post od zoreli »

Novi G PRO 2 32gb su sada 315€ (na crno - KP) ...
16 godina na forumu MOBILNISVET

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG G Pro 2

Post od artifex »

Zoreli,Super telefon razmisljao sam da ga uzmem,ali mu je vrlo slaba podrska na xda

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG G Pro 2

Post od bojke1 »

Ja sam ga kupio kod nas sa garancijom od dve godine po ceni od 330 eura.Verzija od 16gb interne memorije.Odlican telefon.Sto se tice slabe podrske na xda meni to i vise odgovara.Pre sam imao samsung s1 i s3 i stalno sam se zezao sa nekakvim romovima i koji god da sam instalirao uvek mu je nesto falilo.
Od kako sam presao na lg a to je vec nekih 8-9 meseci,pre g pro 2 sam imao g pro,nemam nikakvih problema oko ubacivanja novih softvera.Jednostavno mi to ne treba vise.Fabricki kit kat radi odlicno bar za sada.Nista ne secka ili koci i ne pada mi na pamet da se zezam sa nekim kuvanim romovima.
Opet da se ogradim to je moje misljenje i mozda se neko ne slozi sa njim.
A sto se tice samog telefona ja sam zadovoljan kako radi.I mislim da je odlicna kupovina u ovom trenutku gledajuci odnos cena-kvalitet.On je u rangu samsunga note 3 a po ceni je jeftiniji nekih sto i kusur eura.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG G Pro 2

Post od artifex »

Bojke1, kakva mu je baterija ?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G Pro 2

Post od Azimuth »

Okrugla, dugmetara, k'o za sat :lol:
Izvinjavam se, bilo je jače od mene :D

coa89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 95
Pridružio se: Čet, 29. Maj 2014. 10:01
:: SGH-3650

Re: LG G Pro 2

Post od coa89 »

Jel se meni čini ili ima neke tačkice na ekranu na snimku koji je postavio Zoreli? :blinky:
Smederevski i tako to.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG G Pro 2

Post od bojke1 »

Baterija mu je dobra bar za moje potrebe.Odmah da ti kazem da ja nisam neki zahtevan korisnik.U odnosu na lg g pro baterija drzi malo duze.Meni izdrzi oko dva dana.Wi-fi mi je stalno upaljen kod kuce a 3g kad sam napolju.Osvetljemje ekrana mi je podeseno na automatsko.
Moguce da je i softverski malo bolje odradjeno na g pro 2 u odnosu na g pro sto se tice trajanja baterije.
Mozda ce se javiti neki zahtevniji korisnik pa da ti kaze pravo stanje baterije.
Generalno sam zadovoljan telefonom kako radi i nisam se pokajao sto sam kupio g pro 2.
artifex napisao:Bojke1, kakva mu je baterija ?

mirkomil
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 23. Avg 2014. 21:18
:: lg pro g2 32Gb
:: samsung primo

Re: LG G Pro 2

Post od mirkomil »

Baterija, da li je normalno da se ovoliko greje? Ja bas i nisam zadovoljan baterijom..ali imam ga tek par dana,videcemo.. trenutna temperatura je 43.4C° a oristim ga vec vise od dva sata u kontinuitetu..

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G Pro 2

Post od Joxy »

Kakva je kamera na ovom modelu? Video sam da ima mogućnost snimanja u 4K rezoluciji, a da li ima slow motion? I ima li ono kada napravite fotografiju, da menjate fokus na njoj?

mirkomil
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 23. Avg 2014. 21:18
:: lg pro g2 32Gb
:: samsung primo

Re: LG G Pro 2

Post od mirkomil »

bojke1, da li imas problema sa kamerom, kada prebacis na inteligent auto mode i slikas sa blicem. meni se zablokira tad. Znas li gde mogu da potrazim resenje? Hvala unapred.

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG G Pro 2

Post od bojke1 »

Evo sad sam probao da prebacim na inteligent auto mode i da ukljucim blic i slikam bez problema.Ne zablokira nista.Radi normalno.Ono sto mi pada na pamet je da mozda vratis fon na fabricka setovanja pa da onda probas.Mozda u fonu imas neku aplikaciju koja mu smeta.Ne pada mi drugo nista na pamet sta bi moglo da te zeza.

edit:

Mala ispravka.Veceras kad sam probao ponovo na inteligent auto mode i sa ukljucenim blicem kamera zablokira.Danas je radilo ok.
Verovatno je problem softverske prirode.Mozda ce se javiti vec neko ko ima neko resenje.Mada ja u tom modu i ne koristim kameru tako da mi to i nije neki problem.
Poslednja izmena od Lobachewsky u Ned, 31. Avg 2014. 18:28, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne pisi postove jedan za drugim, koristi opciju izmeni.

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Re: LG G Pro 2

Post od Demian »

Evo i mojih nekih utisaka o ovom odlicnom i neopravdano zapostavljenom fonu
Kao prvo ja G pro 2 jedino mogu da poredim sa note serijom jer sam samo nju i imao zadnjih 2~3 godine . Kao prvo sto se tice izgleda meni je fon ruzniji od note 3 ,vise volim kockastiji izgled nota 3 , velicina mi je ok je volim velike telefone i na njih sam se navikao sve ostalo mi je malo i smesno jednostavno ne bih mogao da se priviknem. Volim sto nema onu fejk niklovanu lajsnu oko ekrana jer ona po meni slizi samo da tel zbog nje izgubi na vrednosti kada se odlucite za prodaju jer sacuvati je od ostecenja je prakticno nemoguca misija bez neke dodatne zastite ! Tanje ivice oko ekrana su veliki plus i u to delu G pro 2 izgleda mnogo bolje od Nota 3 mada i not nema velike ivice. Dugmici na ledjima su odlicno resenje na koje sam se vec navikao mada jos se privikavam na hvatanje skrinsotova sa konbinacijom drzanja dugmica .
Ekran je odlican ali veom mi je tesko da se priviknem na ovu vrstu ekrana jer posle s amoleda , tesko je to ufff ! Vidljivost napolju je odlicna po jakom suncu se vidi perfektno !
Ne volim ove softverske dugmice na ekranu jer me nerviraju sto zauzimaju prostor na ekranu a ne mogu da se sklone kad bas hocete kao sto je to moguce kod G3 ,ali nadam se da ce sa sledecim apdejtom tu opciju dodati kao kod. G3 i ne znam sta fali da dugmici budu tac ispod ekrana . Da knock je po meni obavezna stvar za budjenje ekrana na ovako velikim telefona ,nije lose imati i knock code ali je po meni malo bez veze jer onaj ko je uporan lako moze da vidi konbunaciju koju kucas a eto Note 3 nema ni jedno ni drugo !
Zvuk na spikerfonu je glasan a muzika kada se preko njega slusa je cini mi se je iste glasnoce i kvaliteta kao kod Nota 2 i po meni bolje je reseno to kod nota3 sa zvucnikom sa donje bocne strane ali je zvuk za nijansu losiji sa manje basa i dubine ! Slusalice njegove nisam probao ali mi deluju kvalitetno a muziku na telefonu slusam jedino sa stereo blutut slusalicama dok trcim nokia bh-503 i one nisu bas parametar zvuka ali ja i nisam neki audiofil volim samo glasnocu a one mi to i pruzaju.
Audio rekorder je obicno djubre i stavrno lose snima zvuk pitaj boga u cemu je fora dal u softveru ili hardveru uglavnom nista losije nisam cuo u zivotu ! Probao sam sa instalacijom drugog programa ali delimicno je bolje ali opret dosta lose u odnosu na note 3 koji je snimao zvuk kao za film bez sumova jasno glasno i cisto !
Olovke nema i ako sam ponekad voleo da se igram sa njom ali mi ne nedostaje
Kamera je bolja od Not3 kamere pogotovu u nocnim uslovima i tada i,a dosta manje suma i vise detalja a i danju cini mi se da je za nijansu bolja ali mi se cini da su boje malo bledunjave ali moguce da mi se cini ali opet taj samsung sa svojim prenaglasavanjem boja na svim poljima ostavlja dubok trag u mojoj glavi . Video je odlican sa stabilizacijom slike je prava stvar ! Voleo bih samo kada bih mogao da upredim slike izmedju nokie lumie 1520 i ovog fona jer uvek sam se kolebao dali da uzmem taj fon samo zbog kamere (i verovatno bacio pare jer Win ne mogu da svarim nikako) pa da vidim koja li je bolja i ako nije nokijina bolja srce bi mi bilo na mestu. Kamera je verovatno ista kao G2 i ako pro 2 ima kao ois+ ali vi sto posedujete g2 to bolje znate.
Optimus ui ili kako li se vec zove mi se manje svidja od od tac wiza na samsungu i cini mise da ne radi dobro kao tacwiz na note 3.
Generalno fon ima gliceve tu i tamo nije tu nesto bas ispeglano softverski a koliko mi se cini Lg se bas nesto i ne trudi oko apdejta trenutno je na 4.4.2 a kao prica se da ce preskociti 4.4.3 i ici direktno 4.4.4 a to kada ce biti pitaj boga !
Sto je zanimljivo izgleda da koristi vise rama od Nota3 koji je je nakon restarta i kada se pogase sve app ima slobodno oko 1.7gb slobodnog rama dok kod g pro 2 ima oko 1.2 sto je cudno a trebalo bi da je tacwiz pre zahtevan kod samsunga i da guta vise rama ali na kraju ispade da je optimus ui zahtevniji , ili je upitanju nesto drugo ...
Tel nema ni skoro pa nikakvu podrsku zajednice romova prakticno i da nema skroz je tanko i sa te strane. Ja ga nisam ni rutovo nekako mi je to posle nota 3 postalo nepotrebno pa sam se i odvikao a i mrzime vise da eksperimentisem a i nemam vremena za to vise kao nekada.
Baterija je po meni odlicna i bolja od nota 3 ! Izdrzi dan ipo da se lepo sa njim izigram i nekih 6h upaljenog ekrana . Drugacije se ponasa od not 3 ,100% drzi dosta pa tek onda poce da pada i gasi se na 2% baterije dok kod 3jke brzo pada sa 100% ali zato zadnjih nekoliko procenata drzi dosta dugo. Tel se puni od 0 do 100% za 107minuta nesto sporije od nota ali je i to logicno jer ima za nijansu slabiji punjac 1.8 A naspram notovih 2A.
Steta sto nema usb 3.0 kao note 3 . Pre neki dan se setim da probam da mu nakacim moj eksterni hard od 500gb da vidim kao ce da ga procita kad on trte mrte nesto nece vrti hard i ima struju ali nece ja oladio aj rekoh opet da probam i on se namuci ali ucita i lepo radi ,inace note 3 je besprekorno otvarao i prebacivao veliki broj. velikih fajlova velikom brzinom zahvaljujuci usb3.0 cak je i sam otvorio fajl menadzer cim se poveze a lg nece nego moras sam da ga otvaras ali dobro je da u opste radi i radi dobro !
I sta znam na kraju meni je G pro2 za nijansu bolji tel od nota 3 i to zahvaljujuci odlicnoj kameri i bateriji mada ja i dalje vise preferiram s amoled ekran u odnosu na ovu vrstu ips ekrana valjda sam navikao i tesko se skidam sa toga . Olovka ne bi bila losa da postoji kao sto rekoh voleo sam po nekad da se sa njom igram ali izmedju olovke i kamere biram kameru !
Ceka se note 4 ako u njegovu kameru ugrade ois i ako bude 16 mp to ce sigurno biti moj sledeci fon cim se pojavi kod nas ! Jer onda je jos jedan korak blizi savrsenstu barem za mene !
Pitajte ako vas nesto zanima jer nesto sam sigurno izostavio.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G Pro 2

Post od Joxy »

Ima li slow motion video kao kod N3? Magic focus mislim da ima?

Odgovori