Ekran za HTC one m7

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
audiofil
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 16. Jul 2014. 16:50
:: htc one m7

Ekran za HTC one m7

Post od audiofil »

Pozdrav svima na forumu od novog clana.
Imam problem sa HTC one m7.
Pukao mi je ekran a touch radi normalno.
Da l neko zna da li negde mogu da promenim samo ekran .
Hvala unapred,

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Ekran za HTC one m7

Post od drgrga »

U najblizem servisu u tvom gradu a u koji se uputis.Ako oni ne mogu da urade, zamoli ih da te upute kod nekog ko moze.... pozz

audiofil
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 16. Jul 2014. 16:50
:: htc one m7

Re: Ekran za HTC one m7

Post od audiofil »

Pitao sam , kazu da ako se skida ekran (25e) :) postoji mogucnost da pukne touch i onda je popravka 70e. :smutny:

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Ekran za HTC one m7

Post od servis.kompa »

Kupis telefon koji vredi 600e i mnogo ti je da platis 70e popravku jer si ga polomio?

Te cene koje si nasao su i vise nego povoljne i zaista ne razumem ko to radi i koja mu je racunica.
Znaci te cene su smesno jeftine, otvarati telefon te vrednosti i pokusati menjati lcd za 25e!?!?!
To je neki mazohista.

audiofil
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 16. Jul 2014. 16:50
:: htc one m7

Re: Ekran za HTC one m7

Post od audiofil »

Nije mazohista vec je (25e) prijateljska cena ali ne garantuje da nece puci touch.
Nije mi zao da dam 70e , ali telefon radi perfektno preko ekrana je folija , pa je problem vise estetske prirode .

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Ekran za HTC one m7

Post od siki069 »

Daleko od toga da M7 kosta 600 evra.
350 evra u fulu.
M8 je 470 evra.

Popravka onda ne bi bila 70 evra, nego još 70 evra, preko onih 25 evra bačenih.
Inače 70 evra je veleprodajna cena LCD+tač za M7.
Tako da je baš prijateljska cena.

audiofil
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 16. Jul 2014. 16:50
:: htc one m7

Re: Ekran za HTC one m7

Post od audiofil »

Zato i pitam 25-30e nije mi mnogo da dam ali 70e da dajem ,kad telefon skroz OK radi , malo mi je mnogo.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ekran za HTC one m7

Post od Azimuth »

Pa onda nemoj. Kad crkne onda zavuci ruku malo dublje u džep i to je to.
Cena je ok. Ja da se pitam, dodao bih jos tih 45€ i ne bih razmišljao. Problem je što možeš napraviti veći trošak ako krene po zlu kada se odvaja ekran i lcd. No, tvoj telefon, tvoje pare i tvoja odluka ;)

audiofil
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 16. Jul 2014. 16:50
:: htc one m7

Re: Ekran za HTC one m7

Post od audiofil »

Nista od popravke , ide na oglase u ovakvom stanju.
A ako se ne proda koristicu ga...
Hvala svima na savetima 8)

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Ekran za HTC one m7

Post od servis.kompa »

siki069, Ne bavim se trgovinom telefonima ali taj telefon koliko vidim u regularnoj prodaji kosta 600+. Po toj ceni o kojoj pricas ima samo da se kupe primerci iz paketa ili u nekim kombinacijama na crno, koji su isto uglavnom sa mreza, gde ako nesto podje po zlu nemas ni g od garancije.

Cena nije ni bitna, da je i ta meni nije jasno zasto tolka kuknjava kad je vec popravka tog modela "jeftina".

audiofil, Pa zasto uopste popravljas kada radi savrseno?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Ekran za HTC one m7

Post od sugarcoated_ass »

^ Izvini, ali moram se nadovezati na ovo o regularnoj prodaji i telefonima sa mreze... Lik kupi tel. u zvanicnoj Samsung radnji po punoj ceni sa PDV i ostalim glupostima, dodje kuci i ubaci karticu kad ono - tel. zakljucan na mts! Zatim, dok sam radio u jednoj kompaniji koja se bavi regularnom prpdajom uredjaja (aktivniji clanovi znaju u kojoj, da sad ne pisem naziv) stizali su od zvanicnih uvoznika navodni SIM free telefoni zakljucavani na random mreze! Toliko o "regularnoj" prodaji...

audiofil
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 16. Jul 2014. 16:50
:: htc one m7

Re: Ekran za HTC one m7

Post od audiofil »

servis.kompa napisao:
audiofil, Pa zasto uopste popravljas kada radi savrseno?
Problem je 100% estetske prirode , ako verujes OK , ako ne.....

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Ekran za HTC one m7

Post od servis.kompa »

Ma sve ok ali si u prvom postu napisao da ti je pukao "ekran" pa sam pretpostavio da bar delimicno ne radi displej. Sada vise i nisma siguran sta je tebi u stvari problem na telefonu, napukao lcd ili zastitno staklo. Bice da je ovo drugo :) iako iz tvog prvog posta je prva opcija jedino logicna :)

edit:
psyhound, Cuo sam za taj slucaj ali to su ipak izuzeci koji se desavajaju u ovoj nasoj nesredjenoj drzavi gde je ostavljena mogucnost da ljudi muvaju i da za to ne budu adekvatno nagradjeni kaznom.
To je izuzetak a ovi telefoni sto se valjaju po za trecinu manjoj ceni su svi uglavnom bez ikakve garancije, upitne legalnosti itd....
Poslednja izmena od Ninolina u Ned, 27. Jul 2014. 17:17, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju "Izmeni". Pročitaj pravila Foruma.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Ekran za HTC one m7

Post od Baraba »

Znaš kako, ako baš igras na tu kartu. Onda isto primeni i na servise, reci to za servise. Samo ovlašćen servis je legalan, ostali muvaju, nisu legalni, ne izdaju fiskalne...

audiofil
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 16. Jul 2014. 16:50
:: htc one m7

Re: Ekran za HTC one m7

Post od audiofil »

servis.kompa napisao:Ma sve ok ali si u prvom postu napisao da ti je pukao "ekran" pa sam pretpostavio da bar delimicno ne radi displej. Sada vise i nisma siguran sta je tebi u stvari problem na telefonu, napukao lcd ili zastitno staklo. Bice da je ovo drugo :) iako iz tvog prvog posta je prva opcija jedino logicna :)

Ako je "samo" zastitino staklo , da li samo staklo moze da se promeni .

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Ekran za HTC one m7

Post od servis.kompa »

I ako je moguce zameniti samo staklo to se uopste ne isplati raditi jer ce cena zamene stakla biti neznatno niza od cene zamena kompleta jer je za taj telefon komplet lcd+touch jeftin u odnosu na neke druge telefone, cak i neke koji imaju daleko manju trzisnu cenu a imaju iste ili vece cene za zamenu kompleta lcd+touch.
Ti si ustvari srecan covek po tom pitanju :)

EDIT:
Baraba, Ne igram ja na nikakvu kartu nego pricam sta je i kako u praksi. Ja mogu da uticem na ono sto ja radim i veruj mi da ne zelim nikoga da ostetim isto tako kao sto ne zelim ni da mene ostette drugi svojim neprofesionalizmom ili bolje reci lopovlukom.

Ti si negde kupio nesto a nisi dobio racun?
Zasto ga ne trazis?
To je tvoje pravo a njihova obaveza!

I da, ja se ne bavim prodajom telefona i ne drzim ja nikome stranu samo se trudim biti koliko toliko realan.
Poslednja izmena od Ninolina u Ned, 27. Jul 2014. 17:18, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju "Izmeni". Pročitaj pravila Foruma.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Ekran za HTC one m7

Post od Baraba »

Onda nećemo reci da stari model one košta 600€. Mozda u CT, ali niko normalan ne kupuje kod pljačkaša. Isti taj telefon legalno u radnji preko i ovde nebo i zemlja. Zato ne možemo reci da je to legalna cena, legalni su i preko u radnji, već pljačkaška.
I čudo da ga niko nije uputio u ovlašćen servis? Ako već neko da 600), valjda ide u ovlašćen servis...

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Ekran za HTC one m7

Post od servis.kompa »

Mozemo mi reci li ne ali on kod najvecih prodavaca kod nas kosta toliko i to je cinjenica. Cena "preko" nije relevantna jer ne zivimo "preko".

Naravno da niko nije preporucio ovlasceni servis jer i sam znas da fizicka ostecenja ne podlezu garanciji i da bi popravka bila daleko skuplja kod njih uz benefit da ostaje garancija. Ali to nije vezano samo za telefone nego za svu tehniku, to je prosto tako, svuda.

Cena je uvek legalna, pitanje je samo korektnosti. ne moze cena biti nelegalna.

Ali zato su telefoni nelegalni u smislu da je prekinut normalni tok, put od proizvodjaca do krajnjeg kupca. Neko je tu u lancu ukinuo garanciju i spustio cenu, jeftinije jeste ali se garancija ne moze ostvariti pa je prodavci po tim cenama i ne daju.

Zato ne treba preporucivati takve prodavce nego bolje kupiti takav aparat sa mreze s dvogodisnjom garancijom, kava takva ali je garancija.
A cena moze biti jos niza i prihvatljivija.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ekran za HTC one m7

Post od Azimuth »

Znači po tvojoj logici telefon treba kupiti od ovlašćenog uvoznika po sumanutim ciframa, ali ih treba servisirati u servisima kojih ima na svakom ćošku?
Pa koja je poenta dvogodišnje garancije ako ću se izgubiti čim tebi donesem telefon, tebi koji nisi ovlašćeni servis? Upravo ta garancija jeste razlika u ceni u odnosu na telefone koji se prodaju po malim prodavnicama (koje su često u vlasništvu tih malih servisera) ili u oglasima.
Dakle, ili telefon sa validnom dvogodišnjom garancijom koji se plaća maltene duplo više pa da se servisira u ovlašćenom servisu ili kupovina u manjim prodavnicama/oglasima i servisiranje u malim servisima.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Ekran za HTC one m7

Post od servis.kompa »

Kako si dosao do tog zakljucka?

Pogledaj samo zadnju recenicu mog poslednjeg posta i jos jednom razmisli pre nego napises nesto.

Sve je bolje nego kupovina na divlje kada je rec o smart, skupim, telefonima. To je iz razloga sto su cesti kvarovi koji ne zavise od korisnika i to pokriva garancija. Zasto bi ti doneo meni ili bilo kome drugome telefon koji ti se pokvario a nije tvojom krivicom? Nosis u ovlasceni servis i poprave ti ga besplatno i ostaje ti garancija i dalje.

Drugo je kada ga ti polomis, onda imas dilemu da li u ovlasceni da platis sluplje i zadrzis garanciju ili do servisa na cosku kako kazes da ti poprave jeftinje uz gubitak garancije. Stvar izbora i ja tu nikome nista ne preporucujem jer obe varijante imaju svoje za i svoje protiv.

Kada su u pitanju jeftini telefoni onda i kupovina kod divljaka bez garancije nije neki veliki problem iz razloga sto se takvi telefoni redje kvare sami po sebi a i kada se polomi nesto popravka nije preskupa u servisu na cosku.

Ne moras platiti duplo da bi imao telefon sa validnom dvogodisnjom garancijom. Oglasi su puni takvih telefona sa mreza, novi i nekorisceni, sa garancijom. I kostaju i manje nego sto razni prodavci valjaju po visim cenama bez ikakve garancije.

Odgovori