Ne radi Kamera na Samsung Galaxy Trend Plus S7580

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
mia san mia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Ned, 03. Avg 2014. 13:42
:: Samsung Galaxy S3
Lokacija: Nis

Ne radi Kamera na Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Post od mia san mia »

Kad udjem na kameru pise mi kamera neuspesna(i kliknem ok i izadje mi iz kamere),pokusavao sam da proverim blick sa aplikacijom Flashlight ali kad udjem pise mi "your flash is ocuppied by another app,please close that app and try again" Da li neko zna zbog cega mi se ovo desava i kako se resava ovaj problem.? I jos nesto koliko bi kostalo ukoliko je to uopste moguce da se zameni kamera na ovom mom telefonu?

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Ne radi Kamera na Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Post od Zile995 »

Obrisi podatke kamere i restartuj uredjaj. Udji opet u kameru. Trebalo bi sve da radi najnormalnije.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

mia san mia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Ned, 03. Avg 2014. 13:42
:: Samsung Galaxy S3
Lokacija: Nis

Re: Ne radi Kamera na Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Post od mia san mia »

Probao sam da brisem podatke i da restartujem ali nije radila opet, posle sam ga restartovao u kompletu ono kad se sve aplikacije brisu fotografije itd. i opet mi kamera ne radi.Inace radila je bas dobro i sve je lepo slikala. Da li mozda znas koliko bi kostalo da se zameni kamera na ovom telefonu ako se uopste menjaju kamere na telefonima?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne radi Kamera na Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Post od Azimuth »

To kod tebe nije hardverski problem već je nešto softver pobrljavio.
Dakle, prvo napuni bateriju pa ugasi telefon. Dok je ugašen, stisni i drži stisnute tastere volume up + home + power. Posle nekoliko sekundi bi trebao da uđe u recovery. Kad si tu, uradi factory reset. Kad to odradi, idi na wipe cache i wipe dalvik. Posle toga idi na reboot i to je to. Imaš nov telefon. Ponovo uneseš gmail itd., probaj kameru. Morala bi da radi.

mia san mia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Ned, 03. Avg 2014. 13:42
:: Samsung Galaxy S3
Lokacija: Nis

Re: Ne radi Kamera na Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Post od mia san mia »

Ovako posto sam ja ovaj telefon uzeo na pretplatu on je jos u garanciji tj. proslo je samo 15-ak dana oni su mi rekli da ga restartujem tamo gde je ono BEKAP I RESTARTOVANJE kada sam to odradio dobio sam prakticno telefon kao kada sam ga prvi put imao bez ijedne aplikacije pa ni to nije pomoglo i rekli su mi da ga odnesem sa garancijom i ugovorom kod njih ukoliko to sto ga restartujem ne popravi kameru. Pretpostavljam da ovo sto si mi reko da bih ja to mogo da uradim ali mislim da je bolje da ga odnesem kod njih pa da oni vide posto su rekli da ce da ga posalju u servis. Jos jedno pitanje da li se menjaju kamere na telefonima i koliko to kosta?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne radi Kamera na Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Post od Azimuth »

I ovo što sam ti napisao možeš sam kod kuće ili na ulici da uradiš. Tako ćeš baš skroz očistiti telefon. Pokušaj ako želiš još to, čisto da ne ostaneš bez telefona ako ti ga uzmu i pošalju u servis.
Time što si ti uradio, tim resetom si samo obrisao aplikacije i podatke, ali ne i repove kao i podešavanja telefona.
Kamera se menja kao i sve ostalo na telefonu, ali nemam pojma koliko to može koštati. Ako ti nije ispadao telefon ili ga nije niko otvarao, onda će ti besplatno i zameniti jer je u garanciji. I dalje mislim da je problem softverske prirode.

mia san mia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Ned, 03. Avg 2014. 13:42
:: Samsung Galaxy S3
Lokacija: Nis

Re: Ne radi Kamera na Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Post od mia san mia »

Hvala na odgovoru. Nije mi padao telefon a niko ga nije otvarao ako mislis na one srafcice koji se vide kad se skine poklopac.(Taj poklopac valjda sme da se otvara posto me je zanimalo kako izgleda iznutra otvarao sam ga nekoliko puta,a ono ispod kamere to ne :D)Samo jos nesto da li smem da radim ovo sto si mi te rekao tj. da ne ostane negde neki dokaz da sam radio nesto sto ne bi trebalo i sto moze da ponisti garanciju? Inace sad cu da ga stavim da mi se puni pa kad dodje do 100% da probam ovo sto si mi rekao, i samo mi reci jer je taj power button ono cime se pali i zaljucava ekran?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne radi Kamera na Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Post od Azimuth »

To ne može da utiče na garanciju. Samo tako, na taj način, se telefon vraća u fabričko stanje.
Da, power je upravo to dugme sa desne strane kojim pališ/gasiš telefon.

mia san mia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Ned, 03. Avg 2014. 13:42
:: Samsung Galaxy S3
Lokacija: Nis

Re: Ne radi Kamera na Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Post od mia san mia »

Ok hvala ti puno probacu ovo sto si mi rekao cim mi se napuni telefon,nadam se da nece biti nikakvih problema :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne radi Kamera na Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Post od Azimuth »

Šta bi? Nema te da se javiš...valjda ga nisi ubio k'o zeca :P

mia san mia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Ned, 03. Avg 2014. 13:42
:: Samsung Galaxy S3
Lokacija: Nis

Re: Ne radi Kamera na Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Post od mia san mia »

Ovako uradio sam taj factory reset klinuo sam nesto yes i ono je pocelo da se brise nesto,probao sam wipe cache(pisalo je samo GRESKA i izadje iz toga),a wipe dalvik nisam nasao,posle sam kliknuo ono reboot system i kad mi se upalilo kamera opet neradi ali mislim da nisam ni uradio ovo sto si mi ti rekao posto pola toga nije uradjeno :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne radi Kamera na Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Post od Azimuth »

Ovo sa wipe cache prosto mora da moze da uradi. Nije normalno da odbije to. Wipe dalvik se nalazi u nekom od podmenija, negde pri dnu. Zaboravio sam kako tacno ide putanja.
A kamera ti je skroz normalno radila do danas/juce ili kada vec? I samo tako naprasno prestala da radi?
Jedino jos novi rom da se stavi, ne znam sta drugo. Ako ni to ne pomogne onda u servis. Ili, zapravo, posto nisi bas vican, a i rekao bih da ti je frka od svega cim si pobegao iz recovery-ja tako brzo, bolje ti njega koliko vec sutra u servis pa da se ne cimas.

mia san mia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Ned, 03. Avg 2014. 13:42
:: Samsung Galaxy S3
Lokacija: Nis

Re: Ne radi Kamera na Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Post od mia san mia »

Ma odnecu ga u telenor rekli su mi da dodjem sa garancijom i ugovorom i da ce oni da ga posalju u servis valjda ce na kraju sve da se resi videcemo :)

Odgovori