Otkljucavanje telefona

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Otkljucavanje telefona

Post od Freyr »

pa pise da je to otkljucavanje, preko koda, salje se mejlom. Ne verujem ni da je neka prevara tipa uplati novac i ne dobijes nista, ne znam, bas me zanima :)
12 godina na forumu!

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Otkljucavanje telefona

Post od mb011 »

Moze li neko da mi kaze kakva je situacija sa otkljucavanjem Sony Xperia E, sa Telenor mreze? uopste se ne razumem u to, nikada to nisam radio. isto sam video ove oglase na KP da se to radi tako sto mi on posalje "fabricki"kod. da li je ovaj model moguce tako otkljucati?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Otkljucavanje telefona

Post od Coni »

Jeste samo su skupi kodovi.

EFC
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 121
Pridružio se: Pon, 14. Apr 2014. 15:55
:: Sony Xperia T

Re: Otkljucavanje telefona

Post od EFC »

mb011, Skoro sam dekodirao LG L5 telefon, procedura je bas takva, posaljes mu IMEI telefona i posle uplate ti posalje uputstvo i fabricki kod za otkljucavanje.

Cene nisu uopste skupe, ja sam nasao za 10e. ;)

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Otkljucavanje telefona

Post od mb011 »

Ako je tako to nije loše, a i nije baš toliko skupo..

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Otkljucavanje telefona

Post od Coni »

Da, za LG. Ja sam jedan LG otkljucao za 500 dinara. A za bas pomenuti Xperia E mi trazili 2500, pre godinu dana. Mozda je sad jeftinije.

EFC
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 121
Pridružio se: Pon, 14. Apr 2014. 15:55
:: Sony Xperia T

Re: Otkljucavanje telefona

Post od EFC »

Pa verujem da zavisi i od toga koji je model telefona u pitanju. Evo gledao sam sad, ima za 1500 za pomenuti model, sto nije tako puno.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Otkljucavanje telefona

Post od Coni »

Pa sad...ok je 1500. Ali bas 2500. Nije to bog zna kolka para ali nije ni malo. Ali dobro, 1500 je ok.

afkman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 23:12
:: i9100

Re: Otkljucavanje telefona

Post od afkman »

Da li neko zna da li mogu da otkljucam Samsung S4 uzet iz amerike, na mrezi At&t obicnim rutovanjem i onda brisanjem svega i instaliranjem novog sistema/kernela ? Ili ako neko zna neki drugi nacim, bio bih zahvalan :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Otkljucavanje telefona

Post od Ninolina »

afkman, tako, tj. samo root-ovanjem i ubacivanjem drugog ROM-a ne može sigurno. Znam da je jedan drugar letos dolazio iz Amerike i hteo baš takav (sa te mreže) da otključa i u jednom servisu (za koji znam da može da uradi sve što je moguće) nisu uspeli da mu otključaju. Ti svakako još proveri, ali ja sam skoro 100% sigurna da je to nemoguća misija. :(
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Otkljucavanje telefona

Post od Azimuth »

Sve i da može da ga otključa, proveri koja je verzija telefona tj da li uopšte može da radi na našim frekvencijama.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Otkljucavanje telefona

Post od acamatic »

I da li uopšte ima mogućnost za Sim karticu..
Neki i to ne pogledaju..

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Otkljucavanje telefona

Post od servis.kompa »

afkman napisao:Da li neko zna da li mogu da otkljucam Samsung S4 uzet iz amerike, na mrezi At&t obicnim rutovanjem i onda brisanjem svega i instaliranjem novog sistema/kernela ? Ili ako neko zna neki drugi nacim, bio bih zahvalan :)
A koji je tacno telefon u pitanju. S4 ne znaci bas puno, sta pise na nalepnici ispod baterije ili u informacijama o telefonu?

afkman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 23:12
:: i9100

Re: Otkljucavanje telefona

Post od afkman »

@Nikolina, Hvala puno na odgovoru. A ja ću svakako probati da nađem neki servis koji, nadam se, može da otključa :)

@servis.kompa, Telefon mi je trenutno kod prijatelja koji pokušava da otključa ali mislim da je I9506

Cinderella
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Uto, 03. Jun 2014. 18:39
:: Huawei P8...

Re: Otkljucavanje telefona

Post od Cinderella »

Drustvo znate li mozda da li u Staroj Pazovi ima neki dobar servis za dekodiranje telefona. Pitam za kumu,trudna je i ne moze da se cima do BG-a. Koliko sam razumela uzela je mob u vipu,pa hoce da ga otkljuca za ostale mreze.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Otkljucavanje telefona

Post od Azimuth »

Proveri joj na kupujem-prodajem, tamo ima tih kodova za otključavanje. Ne može brže i jednostavnije od toga, a da telefon nikome ne daje ;)

Cinderella
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Uto, 03. Jun 2014. 18:39
:: Huawei P8...

Re: Otkljucavanje telefona

Post od Cinderella »

Predlozila sam joj,i bas cu joj pogledati. Ali ona je u nekom fazonu da je ovako sigurnije... (ne znam sto,predpostavljam da i oni u servisu ukaucavaju kod,ali dobro...)

zidar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 23. Dec 2014. 23:50
:: samsung e1120

Re: Otkljucavanje telefona

Post od zidar »

Pozdrav svima. Imam telefon Sony Ericsson Cedar j108. Telefon je zakljucan za Telenor mrezu. U servisu su mi trazili 700 din za otkljucavenja a s obzirom da sam telefon ne vredi toliko, odustao sam od te opcije.

Pokusao sam preko neta da najdem uputstvo kako da ga dekodiram ali i to je proslo bez uspeha.

Ovaj forum je moja zadnja nada. :cry: Zna li ko od kako bih mogao da ga dekodiram??? Ne mora detaljno objasnjenje, bilo kakav link bi bio od velike pomoci. Inace zao mi je da bacim telefon jer je ocuvan kao da je nov.

zidar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 23. Dec 2014. 23:50
:: samsung e1120

Re: Otkljucavanje telefona

Post od zidar »

Poksao sam da otkljam telefon pomoc programa SETool2 ali nisam uspeo da ga instaliram ni kod mene ni kod druga na laptopu. Izbacuje mi error: smart card not found. Verzija je v1.1411.

Zna li neko neki drugi nacin da otkljucam ovaj telefon????

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Otkljucavanje telefona

Post od Coni »

Ja se sećam da je za te SE modele postoji još neki program, pored tog SEtool2. Ali ne sećam se kako se zove... Znam da sam k810 mogao da otključam

Odgovori