Nokia Lumia 920

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Hermiona: prvo probaj da ugasis uredjaj i upalis. Ako to ne pomogne, soft reset - drzis vol down i power dok ne zavibrira - oko 15 sec. Da li cujes ikakav zvuk iz telefona? Da li mozes mjuzu iz player-a da pustis i da li se cuje? Jesi li sigurna da nije utisan, da nije iskljucen zvuk?
Ako je sve ok, a ni posle soft reset-a nema zvuka, onda ide hard reset - udjes u settings>about i puknes reset your phone. Sa ovim brises sve iz telefona, i moze da potraje i pola sata. Kad se vrati, i kad se ulogujes ponovo na svoj Microsoft nalog, telefon ce sam sve da vrati u sebe. Ne zaboravi da moras rucno da ukljucis backup slika, i poruka. Aplikacije, imenik, i dobar deo podesavanja ce da se vrati iz backupa.
Ako ni posle hard reset-a nema zvuka, onda je problem najverovatnije hardverski i morace u servis.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Hermiona Halivel
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Čet, 19. Sep 2013. 12:41
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od Hermiona Halivel »

Vec sam ga palila i gasila i nije pomoglo.Ni soft reset nije pomogao.Hard reset mi se bas i ne mili da odradim,ali ako bude moralo,...Zvuk se cuje kada ja zovem nekoga na telefon(cujem da zvoni telefon tog koga sam zvala),cujem sagovornika pri pozivu,cujem muziku na slusalice,ali kad hocu da pustim muziku iz playera na telefonu ili na youtube-u nebitno ne cuje se,ne cuje se kada mene neko zove,kada primam poruku,alarm,otkljucavanje,zakljucavanje,kamera se ne cuje.Zvono+obavestenja mi je na 8,medijski sadrzaj+aplikacije je na 5,slusalice su na 5,razgovor u toku poziva je na 10,ali se ne cuje.Ne verujem da je do zvucnika valjda se ne bi culo u opste,a ne nekad se cuje a nekad ne.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

E mislim da znam sta je. Uzmi sluske, ubaci u telefon, i onda malo jacim pokretom izvadi... probaj nekoliko puta. Desi se da telefon misli da su sluske jos unutra....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Hermiona Halivel
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Čet, 19. Sep 2013. 12:41
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od Hermiona Halivel »

miodrage, probala sam to sa slusalicama nekoliko puta,nije uspelo :( Izgleda da cu morati hard reset :(

Dragutin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 23. Avg 2014. 15:38
:: nokia lumia 920
:: ,,

Re: Nokia Lumia 920

Post od Dragutin »

Pozdrav,opet pitanje.S obzirom da mi je u setting-u podeseno automatic uppdate da li to znaci da mi je cyan sam uppdatovao ili to ja moram uraditi.U ABOUT sys information pise da mi je OS verzija 8.10.14147.180.? da li je to cyan,sta se dobija (ili gubi sa njim,kakva su iskustva?)jer meni i ovako cini se radi kako treba.Hvala!!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 920

Post od Deksi »

Odeš u extra+informacije i tu ti piše koja je verzija u telefonu.

Dragutin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 23. Avg 2014. 15:38
:: nokia lumia 920
:: ,,

Re: Nokia Lumia 920

Post od Dragutin »

Pise da je lumia-black.A koji je update noviji black ili cyan? :?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Cyan je najnoviji. Sledeci ce da bude Lumia Denim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od bandiof »

Dragutin,http://wp-srbija.com/aplikacije/ArtMID/ ... very-Tool- pokusaj preko ovog programa da updateujes na cyan ako nece direkt iz telefona,imas sve lepo objasnjeno u clanku.

Dragutin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 23. Avg 2014. 15:38
:: nokia lumia 920
:: ,,

Re: Nokia Lumia 920

Post od Dragutin »

Updatovao sam na cyan ali sad uopste nemam cortanu??Ne da ne mogu da je podesim nego je nemam uopste?Zasto mi je sada rezolucija na fotografijama prijatelja sa facebooka losa pre je bila high?Mislim na njihove profilne slike? :?

Dragutin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 23. Avg 2014. 15:38
:: nokia lumia 920
:: ,,

Re: Nokia Lumia 920

Post od Dragutin »

Kada udjem u extras info pise da je za Rumunsko trziste.Core build 3051.50009.1424.10362.Aplication version 3.11.2.1.Build creationdate 7.3.2014.Mobile operator 000-33.??Izvinite na smaranju :unsure:

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Nokia Lumia 920

Post od Cooomi »

Dragutin, da bi imao Cortanu moraš podesiti jezik i region na US. Posle toga odradiš reset i sve će biti kako treba, pojaviće ti se na home screenu... :)

Dragutin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 23. Avg 2014. 15:38
:: nokia lumia 920
:: ,,

Re: Nokia Lumia 920

Post od Dragutin »

Sada je sve OK.Veliko HVALA Miodrageu,banidofu i Coomi-u. :D Do sledeceg problema pozdrav!

tristo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 09:37

Re: Nokia Lumia 920

Post od tristo »

Da li je neko imao problema sa blicom?

dešava mi se, prilično redovno, da blic malo radi a malo ne radi... imate li ideju šta bi moglo biti i kako da rešim problem?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Nisam imao ovih problema, probaj da uradis hard reset, mozda to nesto resi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 920

Post od zavodnick »

tristo, nije potrebno da radis hard reset kao sto ti miodrage predlaze, jer i meni se to ponekad desava, ali jednostavno blicov server je ... ne znam kako da ti kazem a da ne kazem neku ruznu rijec :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 920

Post od zavodnick »

Cooomi, da li je korisno imati Cortana ?! I u cemu bi mi ona pomogla ?! :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Nokia Lumia 920

Post od Cooomi »

Pa pazi, korisna je ako često guglaš (tj. binguješ) a nije ti problem da pričaš na engeskom. Pored toga, kada je uključiš imaš jedan koristan dnd mod, gde može da ti filtrira pozive i poruke koje ti stižu (npr kada si sa devojkom ili na poslu ili šta ja znam... Ja sam je ugasio posle nekog vremena ali mi ta opcija sada fali....

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 920

Post od zavodnick »

Cooomi, znaci potrebno je da prebacim Regional settings na US i da uradim factory reset telefona ?! :( Nekako mi se to sve ne radi, jer sam taman sad sredio telefon i sljaka kao satic :D Jos jedino Denim da skinem :) To bi bilo prelijepo :)
miodrage, kakva je situacija kod tebe na Denimu? Sljaka li sve kako treba? Nesto sam se pribojavao da uradim ono sto si rekao, da uzmem onaj developer mode pa da sa tim uradim update na Denim, jer mozda nesto nece da radi kako valja a onda ce biti flesovanja i svasta nesto ;(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

Nisam na Denimu, na Cyanu sam. Za Cortanu ne moras da radis reset, dovoljno je promeniti region, i reboot uredjaja, sto svakako uredjaj zahteva. Cortana je zanimljiva, drzao sam je u par navrata, ali nije mi neophodna. Inner circle je zaista sjajna stvar, ali ni to mi nije neophodno u ovom momentu. Cekam Denim pa da vidimo
Nadalje, mislim da covek nije mislio na Blic app, nego na blic (flash) kamere.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori