Nokia EOS

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Nokia EOS

Post od lumia920 »

Ja bih je jos danas kupio da nisu finansije problem ali ocekujem vrlo brzo da cu planove realizovati. Troumio sam se :) izmedju 930, 1520 i 1020 ali 930 i nije neki napredak u odnosu na 920, 1520 mi je prevelika. Ipak je 1020 klasa iznad svih telefona po pitanju kamere. Aparat jako retko nosim pa je telefon taj koji uglavnom koristim za slikanje. I cena je sasvim pristojna, makar koliko sam ja video moze da se nadje za 330e. I naravno mora da bude zuta :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia EOS

Post od araphel »

Samo grešiš u tome da 930 nije veliki skok u odnosu na 920. drastično je jači i noviji procesor, veći je ekran, jača je kamera....

1020 je ustvari potpuno isto što i 920, samo sa jakom kamerom i više RAMa, da bi gurao obradu tih slika.

NSX
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 15. Avg 2013. 12:18
:: Nokia N8

Re: Nokia EOS

Post od NSX »

kamera je minimalno jača, pogotovo kada se 920 apdejtuje ...

xxxx
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 11:37

Re: Nokia EOS

Post od xxxx »

Ja sam moju 920 menjao za 1020 i nisam se pokajao,dvoumio sam se izmedju 1020 i 930 ali meni je kamera najvaznija.Kum mi je uzeo 930 i uporedjivali smo telefone,930 malo brze otvara aplikacije,veca rezolucija ekrana kod 930 se neprimecuje jedino sto je ekran malo veci.Baterija isto traje kao i kod 1020 a slike nemogu da se porede,1020 je i dalje neprikosnovena sto se tice kamere.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia EOS

Post od araphel »

Da ne bude zabune, nemam ja protiv 1020 ama baš ništa. Naprotiv. Samo kažem. Naravno, kome je kamera najbitnija, nema šta drugo da traži.

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Nokia EOS

Post od lumia920 »

Znam da je hardverski 930 jaca ali nisam neko ko igra igrice pa da mi je toliko bitno. 930 da ima slot za memorijsku karticu, bateriju 3000mAh kao 1520 i tanje kuciste, verovatno bih nju i uzeo. Kada je u pitanju kamera, mislim da 930 nije odmakla puno u odnosu na 920 osim u broju piksela sto se u nocnim uslovima nece ni primetiti. 1020 pored pixela ima i xenon koji sigurno pravi ogromnu razliku. Obicno mene pitaju za savet kad kupuju telefone pa ih prvo i pitam koji su prioriteti a sad za sebe ne znam :)
Jedino sto me plasi je do kad ce 1020 imati podrsku.
Mada evo uhvatih sebe dok ovo pisem da zastupam stav prema 1020, valjda podsvesno za njega navijam :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia EOS

Post od araphel »

Pa s obzirom na to kada je predstavljen, svakako neće imati podršku koliko i ove novije serije, ali bih rekao da si još godinu dana bezbedan. Ja imam 925 i meni je recimo on najlepši od cele te serije. I ne brinem se mnogo oko podrške. Sad kad bih kupovao, meni bi dilema bila 930 ili 1520. 930 ipak ima metalni okvir i sve to, a 1520 je dosta bolji sa baterijom. Meni kamera nije presudna pa zato ne bih razmatrao 1020. Naravno, to su samo moji prioriteti.

U svakom slučaju pogrešiti nećeš ako je izabereš, kad ti je već bitna kamera.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia EOS

Post od Baraba »

Imao sam 1020 neko vreme. Uzeo sam ga zbog kamere, to mi je primarna stavka na njemu, znači na stranu wp ili nešto drugo. Koristio kao primarni, naravno očekujem neke stvari na takvom telefonu.
Telefonom uopšte nisam bio zadovoljan, jedino izradom, tvrd kao tenk, ali nekad zna da smeta grba kada se drži jednom rukom. Jako slab zvuk sagovornika u slušalici, to me najviše iritiralo zbog čega je u najvećoj meri otišao, guglaj malo o ovom problemu, to je baš problem, rešava se nekim bušenjem rupica...Druga stvar, bedan zvuk sa dobrim sluškama na mp3, bedan u odnosu na nokia 808, samsung s3/s4/s5/note 3, apple 4s/5/5s, LG G2... tuga. Treća stvar, ljudi sa blicem kao da imaju žuticu, proveri da li je ispravljeno u 8.1 zvaničnoj verziji. Na kucanje nikako nisam mogao da se naviknem, da li što je loša tastatura ili što mi je smetala iza grba koju sam stalno gurao. Što se tiče kamere, nemam zamerke, sjajna je u 5MP PV modu (najveća rezolucija u PV modu, po meni to je trebalo ići bar do 8MP), u većoj rezoluciji 34MP su pikselaste u odnosu na nokia 808. Vidno razočaran vratio sam se na nokia 808. 808 može više da izvuče ali mora ručno da se podešava, na 1020 bolje radi automatika, izvadiš i opališ to je bolje na 1020, sem ljudi sa blicem. Postavljao sam test ovde 1020 vs 808, možeš pogledati, potraži u odgovarajućoj temi, ili je u ovoj temi bilo...

ps. zaboravih, baterija je loša, ni dan da izvuče, od ujutru do uveče, morao sam popodne da dopunjavam. Naravno, kupio sam nov telefon, nije bio polovan i izakan, pa da kažem loša baterija. Igrice ne igram. Čitao sam da je posle update poboljšana baterija, ali to nisam dočekao da probam.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia EOS

Post od rock9855 »

Cekaj naslednika 1020 mozda ce posle ng i imace hardver bar kao l930 plus kamera jos bolja od 1020 :-)

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Nokia EOS

Post od lumia920 »

Da mi nije zao dati 500e cekao bij ja naslednika ili bih 1020 kupio onda kada sam uzimao 920. Slozio bih se sa araphel da je 925 najlepsi. Na bateriju sam takvu navikao jer je ista kao na 920 i izgura od ujutru do uvece. Kada je izasla grba na kameri mi je bila nekako nezgrapna ali sad mi je to nekako bas i simbol nokie oa mi se cak i svidja, ne znam kako je za drzati ga u ruci. Hvala u svakom slucaju na savjetima pa cu videti sta cu

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia EOS

Post od Baraba »

Baterija ne može da traje isto na modelima koje pominješ. 1020 vuče dosta više baterije sa procesorom zbog obrade slike, kamera prosto jede bateriju.

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: Nokia EOS

Post od Kompresor »

Koliko sam čuo najbolju bateriju ima L625 ali to je klasa ispod navedenih modela :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia EOS

Post od Adams »

Ja se iskreno nadam da MS ima u planu da izbacuje naslednika ovog modela.
Spremao sam se da napravim neki kombo Full win 8 tablet od 8'' i 1020 ali sam odustao. Bas sam detaljno pratio razna poredjenja po netu i velikoj vecini sam procitao slicno ovome sto je Baraba, napisao. Losa baterija i slabiji kvalitet slika nego na 808PW, a s obzirom da me je 808PW razmazio po pitanju slika a 1520 po pitanju baterije, jbg, previse kompromisa za napraviti. :D

Kompresor, moja snajka ima L625 (kupila na moj nagovor :D ) i baterija je stvarno super, po njenoj prici. Mnogo bolje od nekog Androida sto je imala ranije...
Nokia Lumia 1520

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia EOS

Post od RandjaPO »

Adams, mislim da pravog naslednika 808-ice, po pitanju kvaliteta fotki naravno, necemo videti jos par godina. Koliko sam upoznat naredni vodeci cameraphone ce se oslanjati na novu tehnologiju tj. bice to nesto eksperimentalno a nesto mi ne uliva poverenje cela ta prica pa zbog toga i ne ocekujem nesto bolje. Ne znam da li je bilo reci o toj tehnologiji na forumu ali ona se zove Pelican imaging i evo jedne slike kako bi taj modul izgledao da je u pitanju konkretno 808.
Slika

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia EOS

Post od Adams »

RandjaPO, mnogo mi je cudan taj Pelikan. :?

Moje misljenje je da u liniji ,,flagshipova" jos dugo vremena nece biti nekog ko ce se primaci 808PW jer niko od njih nece pristati na kompromise pravljenja vecih zadebljanja na telefonu. Verovatno ce neki iz Galaxy Zoom serije prestici na nekom visem nivou 808 tek za nekih 2 godine... A mislim i da bi Sony mogao ozbiljne stvari da uradi po tom pitanju jer imaju dobru tehnologiju, ali ne znaju gde udaraju...
Nokia Lumia 1520

NSX
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 15. Avg 2013. 12:18
:: Nokia N8

Re: Nokia EOS

Post od NSX »

pa onaj Panasonic će moguće imati bolju kameru zbog većeg senzora ali će koštati 900 evra i neće baš ličiti na telefon...

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Nokia EOS

Post od lumia920 »

Sto se mene tice lumia 1020 pravi kompromis. Debljina uredjaja je smanjena drasticno a kvalitet nije puno opao. Iako sam bio korisnik symbiana maltene do zadnjeg daha nikada nisam imao zelju za 808 jer je zbilja ogromna. Cak i 1020 mnogo kritikuju zbog grbe ali meni je taj detalj olicenje nokie i razlog vise da mi se svidja. Ako ista ekipa nastavi sa razvijanjem kamera u microsoftu ja od naslednika camerafona ocekujem odlicne stvari

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia EOS

Post od Adams »

NSX, koji Panasonik, oni i dalje prave mobilne? :unsure:
Nokia Lumia 1520

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia EOS

Post od Baraba »


NSX
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 15. Avg 2013. 12:18
:: Nokia N8

Re: Nokia EOS

Post od NSX »

nije debljina smanjena drastično samo se čini tako(ali da se vidi da je smanjena to jeste), inače je zapreminski 1020 gabaritniji uređaj (što je i normalno zbog većeg ekrana)

Odgovori