Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretplatu)

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od mrkixxx »

Bio sam 2 godine na adslu. Jedva cekao da ga otkacim. Nijr mi se dopao izbor kanala, nema sport klub :-). Sad sam na sbb, duo gold. jer imaju to sto mi se svidja plus neke dodatne opcije.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Azimuth »

Ja sam na sbb-u ima 15 godina maltene i sve je to super, ali su ti duo i trio paketi skuplji u odnosu na ove box. Nije to velika razlika, 400-500 din, ali kad to pomnožiš sa 24 meseca onda je cifra pozamašna...

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od deana »

Razmišljam da prebacim fiksni na sbb i uzmem onaj Trio Silver paket.
Da li mogu da zaledim ugovor sa Telekomom ako poželim da se vrnem njima?
I da li je taj paket ok po vašem mišljenju?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od toda81 »

Sve se vise isplati nego ostati kod telekoma i placati 800 din mesecno za fixni. Ja imam sbb duo silver paket i hteo sam da prebacim i fixni kod njih, ali gazda gde stanujem nije hteo da ne bi izgubio broj kada ja budem otisao iz stana gde se trenutno nalazim
Note IV N9100 dual

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od deana »

Potpisala sam aneks ugovora za prelazak na sbb fiksni i Trio silver paket. Imam nekoliko fiksnih telefona u stanu i da li mogu da ih koristim sve li samo jedan? Nisam razumela operatere.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od 1808 »

deana napisao:...Imam nekoliko fiksnih telefona u stanu i da li mogu da ih koristim sve li samo jedan?.
Možeš, svaki sledeći je +290 din preko tog paketa koji si potpisala.

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od deana »

Rekoše da treba samo razvodnik. Zašto bih plaćala istu liniju više puta? :o

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od 1808 »

^ Ako je ista linija, onda samo razvodnik. Ovo iznad što sam napisao važi ako u stanu imaš više linija.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Evindzer »

toda81 napisao:Sve se vise isplati nego ostati kod telekoma i placati 800 din mesecno za fixni. Ja imam sbb duo silver paket i hteo sam da prebacim i fixni kod njih, ali gazda gde stanujem nije hteo da ne bi izgubio broj kada ja budem otisao iz stana gde se trenutno nalazim
slicna situacija je sa svima nama koji nemamo svoj stan. deset godina sam u stanu u kome trenutno zivim, a sigurno bar sedam poslednjih godina fiksni telefon ne koristim vise od dva puta mesecno. bacam pare na pretplatu, ali, nije moj stan, nije moj broj, pa i ne mogu da ga odjavim. :smutny:
inace, ako Telekom prodaju (a sve se bojim da hoce), bice to ocajna poslovna odluka. ali, kao sto rece Lobachewsky, moguce je da se ne odlucuje na osnovu poslovnog, vec politickog aspekta.. :cry:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od toda81 »

Podstanarska je tuga pregolema druže ;)
Note IV N9100 dual

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Apolo »

Fiksni danas pronalazi popularnost jedino kod starijih ljudi (koji dosad nisu sebi nabavili mobilni telefon). Telekom je shvatio da ce se sve manje zaradjivati na fiksnom telefonu posto su sve mreze ukljucene u minute koje dobijamo na postpaid tarifama, pa i fiksne. Tako da jedino sto oni mogu da urade jeste da dizu postepeno iznos pretplate na koji vecina ljudi nece obracati paznju ako ima dovoljno minuta i poruka.
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Evindzer »

mada ima i starijih i ljudi sa sela koji bar jednako koriste mobilne koliko i fixne, a neki i vise. primer za to su ljudi iz sela moga oca, svi listom stariji od 50 godina, a svi nosaju sa sobom mobilni, cak i kad idu da cuvaju ovce. :D
mislim da je to zbog toga sto je u njihovom umu posedovanje (i koriscenje pred drugima) mobilnog telefona i dalje neka vrsta statusnog simbola.
seoski dzet set. :lol:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Azimuth »

Previše ste otišli u neku naučnu fantastiku. Kad čitam pojedine postove, steknem utisak kao da sam možda prespavao jedno 20 godina i da je standard jedno 15 puta veći.
Elem, polazim od mojih i familije. Stoji da daju u okviru paketa i gotovo neograniceno u mrezi, ALI... Svi oni imaju mobilne, ali nisu svi u istoj mreži. Eto ga problem. Kako su to stariji ljudi, oni i nemaju neke veće pakete, uglavnom su to neki od najmanjih (zbog penzija koje su takve kakve jesu). I onda dođemo do fiksnog. Konkretno Telekom. Evo kod mene u box paketu, svi razgovori su besplatni. Telefoniraju moji kao pravi, kao u srećna vremena, a račun isti, nema promene. E zato jeste fiksni dobar i zato se koristi još uvek bez obzira na poskupljenje pretplate.
Sa druge strane, priznajem da ja fiksni nisam koristio već par godina, ali sve samo zato što imam paket koji zadovoljava sve moje potrebe i zato što imam primanja kojima mogu da platim taj račun. Da je bilo šta od toga drugačije, koliko bih tada koristio fiksni? ;)

n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od n82 »

Procitah pazljivo sve komentare, i pitam se, da li samo meni ne radi brzi premijum net, digitalni bezicni telefon, televizija i mobilni kada NEMA elektricne energije. Zacudo "halo Pozega" radi i tada. Dokle god signal, koji prolazi kroz belo-plave zice, bude jedina opcija za pozivanje hitnih sluzbi u "nedo Bog" situacijama ja cu ga placati iako ga, naravno i odavno, ne koristim...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Azimuth »

E, a nije samo to. Ima tu i malo struje, taman toliko da mozes onu malu sijalicu spojiti i eto ti nekog izvora svetlosti, da ne sedis u mraku dok ne stigne struja :wink: Svasta nesto smo smisljali i radili za vreme 90tih i onih famoznih restrikcija...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Lobachewsky »

Azimuth napisao:Previše ste otišli u neku naučnu fantastiku. Kad čitam pojedine postove, steknem utisak kao da sam možda prespavao jedno 20 godina i da je standard jedno 15 puta veći.
Elem, polazim od mojih i familije. Stoji da daju u okviru paketa i gotovo neograniceno u mrezi, ALI... Svi oni imaju mobilne, ali nisu svi u istoj mreži. Eto ga problem. Kako su to stariji ljudi, oni i nemaju neke veće pakete, uglavnom su to neki od najmanjih (zbog penzija koje su takve kakve jesu). I onda dođemo do fiksnog. Konkretno Telekom. Evo kod mene u box paketu, svi razgovori su besplatni. Telefoniraju moji kao pravi, kao u srećna vremena, a račun isti, nema promene. E zato jeste fiksni dobar i zato se koristi još uvek bez obzira na poskupljenje pretplate.
Azimuth, da ali to o cemu ti pricas postoji tek mesec-dva na box-u. Do juce je mobilni bio jeftiniji od fiksnog, nije to bila nikakva buducnost, cak sta vise trend je da je to na zalost proslost. :|
Plus taj box jos uvek ne koriste svi jer mnogi i nemaju mogucnost za box, sto je mozda jos vaznije za realnu sliku koliko se fiksni danas koristi. Bilo kako bilo, novi Box je poslednji trenutak da se fiksnom da novi zivot.

Ja fiksni nisam koristio sada ce 5 godina, a identifikator na aplikaciji 11811.rs mi i nije od neke koristi, ako me razumes. Mada, kako je krenulo sa cenama i skrnavljenjima paketa ja cu se izgleda iz buducnosti vratiti u proslost. Samo prvo mora da kupim neki normalan fiksni :roll:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Azimuth »

Fiksni je bio i ostaće, bez obzira na cene. Sve i da bude ne znam koliko skup, opet će biti ljudi koji će ga koristiti.
Pa uzmite za primer samo vaše babe i dede, koliko njih zna da rukuje sa mobilnim a koliko sa fiksnim? Da li uopšte imaju mobilne?
Što se tiče ovih cena na box paketima. Evo uzimam moju majku za primer. Žena koja ima 2 rođene sestre sa kojima se čuje svakidašnje i to po nekoliko puta. Nisam nikada merio, ali okvirno ima par sati priče svaki dan. Koji joj to mobilni paket može zameniti a da bude jeftiniji ili eto da se uklopi u 1500din?

Ne znam, mislim da ce fiksni ostati da živi iz više razloga, kako za privatne korisnike, fizička lica, tako i za pravna lica kojima treba i fax pored telefona, koji je jeftinije da kad zovu fiksni to urade sa stabilnog a ne sa mobilnog telefona ;)


P.S. Da ne bude da pišam uz vetar. Nekome ko ga uopšte ili vrlo malo koristi se definitivno ne isplati. Npr ja ga nisam godinama koristio, ali ima ko ga intenzivno koristi pa je njemu ipak jeftinije.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Lobachewsky »

Azimuth napisao: Što se tiče ovih cena na box paketima. Evo uzimam moju majku za primer. Žena koja ima 2 rođene sestre sa kojima se čuje svakidašnje i to po nekoliko puta. Nisam nikada merio, ali okvirno ima par sati priče svaki dan. Koji joj to mobilni paket može zameniti a da bude jeftiniji ili eto da se uklopi u 1500din?
Samo da razgranicimo. Da li ovo pricas o trenutnoj box ponudi ili o fiksnom generalno svih ovih godina?

Ako pricas o novom box-u, onda se slazem, telekom je maltene u poslednjem trenutku spasio fiksni u srbiji (koji je on i unostavao svih ovih godina).

Ali ako pricas o fiksnom generalno, kao jeftiniju opciju za telefoniranje od mobilnog, tu se uopste ne slazem za period od poslednjih pet godina - do juce. Ma kako to na prvi pogled neobicno za nas standard zvucalo. Pa fiksni su ljudi prestali da koriste jer je mobilni bio jeftiniji (a ne zbog prestiza i seljoberskih kompleksa)- 10 para je bio minut, da zoves bilo koga (40% stanovnistva) u bilo kom delu srbije u bilo koje vreme, dok je minut u lokalu i to nocu kostao 15 para! A to je bio tek pocetak... Jeste, nije bilo dzabe, morao si da izdvojis bar 100 dinara nedeljno da bi mogao da pricas ko covek da se razvalis, ali i fiksni je kostao 500 dinara mesecno (iako ga uzimamo zdravo za gotovo), a za uzvrat za te pare nije davao nista.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Azimuth »

Odnosilo se na obe varijante. Za box pogotovo jer je prakticno pricanje besplatno, placa se samo pretplata.
Sustina onoga sto sam kuckao jeste da iako je mozda nekada nepovoljniji, fiksni ce ziveti i donositi ogromne prihode Telekomu.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Sta nam znaci fiksni danas? (aka Telekom povecao pretpla

Post od Drafer »

Trebace fiksni, cim mi crkne ona wireless antena koju sam platio 10.000 dinara prelazim na adsl jer mi provajder ne dozvoljava da se konektujem preko telefona, a na adsl mogu.
Android 12

Odgovori