HTC Desire 816

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: HTC Desire 816

Post od Kompresor »

Nigde ne mogu da pronadjem ovaj model sa nano sim, svi su uglavnom dual sim a to mi se nesto i ne svidja bas, sta mislite jel realna oko 260 eur.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 816

Post od El Laki »

Da, realna je cena i za te pare je sasvim dobar telefon. Šta ti je problem da kupiš dual-sim? Prosto možeš ga koristiti i sa samo jednom karticom. Nemoj to da te sprečava da kupiš.

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: HTC Desire 816

Post od Kompresor »

Nije mi problem nego ima drugar jedan fon sa dve kartice ali kod njega kad koristi 2 kartice poprilicno je spor telefon, nije u pitanju Htc, ako na dual sim stavim 1 karticu da li ce on raditi isto kao i model nano sim?

EDIT:
http://www.kupimobilni.com/mobilni-tele ... 816%20Dual
Nasao ovde 1. Ima li ko iskustva sa Dr Mobile.
Poslednja izmena od Ninolina u Ned, 02. Nov 2014. 11:00, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 816

Post od El Laki »

Naravno. Telefon potpuno isto radi, ubacio ti jednu ili dve kartice. Niti sa jednom radi brže, niti sa dve sporije, tako da opušteno što se toga tiče. Njemu sporo radi jer je hardver slab ili telefon zapušten, nema to veze sa brojem kartica.

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: HTC Desire 816

Post od Kompresor »

Hvala Laki, vidim pise da Dr Mobile daje kao garanciju 2 godine, mislim da je za te pare sasvim solidan telefon Laki, Sta ti misliš?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 816

Post od El Laki »

Za te pare odličan telefon ako voliš veliki displej i dobru kameru. Jedina mana mu je nešto slabija baterija, ali pošto dobija najnoviji OS, to će biti popravljeno.

Ako ne voliš pak toliki displej, za iste otprilike pare možeš dobiti nešto bolji telefon - Xiaomi Mi3. Na oglasima je oko 240e čini mi se.

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: HTC Desire 816

Post od Kompresor »

Mozda za vikend odem do bg ako ne budem radio pa da pogledam. Videh da dobija Os novi pa ce valjda biti bolje i ovako nije toliko loša.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 816

Post od El Laki »

Baš tako. Uzmi pogledaj i uživo telefon pre nego što odlučiš bilo šta.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HTC Desire 816

Post od znemanja »

Odličan je Desire 816, ali nije mali telefon, čak je za par mm veći od Note 3. Što se tiče garancije, to je klasična garancija radnje i obično je 12 meseci na hardver a preostalih 12 meseci na softver, zvanično je 24 meseca, ali kada se ode lično onda oni napomenu tu malu klauzulu :)
Da potvrdim rečeno za dve SIM kartice, preko godinu ipo sam koristio dual SIM telefon i sve je radilo najnormalnije ni ukakvim okolnostima prisustvo druge kartice ne utiče na brzinu i preformanse telefona.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 816

Post od El Laki »

Eto, sad imaš i informacije iz prve ruke po pitanju dual-sim telefona.

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: HTC Desire 816

Post od Kompresor »

Video sam telefon u Uscu, nije ni se ucinilo da je toliko veliki, veci od Note 3, mozda je veci u duzini ali mislim da je i uzi od njega :roll: :roll: :roll: :roll:

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 816

Post od El Laki »

Jeste. Jbg, ipak je to 5.5" uz HTC dizajn... Nešto manja verzija za iste pare, a ujedno i jači telefon ti je Xiaomi Mi3. Potraži na kupujemprodajem ili na njihovom sajtu možeš da naručiš (skuplje 30e nego kod nas iz oglasa).

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: HTC Desire 816

Post od majkon80 »

Ako ste pratili ja sam radio test kamera htc 816 s4 i z1 i canon 1400,u skoro svim situacijama htc kamera je daleko bolja,i uopste nije tacna konstatacija za bateriju,drzi mi 2 dana sa dobrim koriscenjem,i nebih bas rekao da je bolji hiami m3 od njega,al ajd to je stvar ukusa,ja imam dual sim

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 816

Post od El Laki »

Čipset, memorija, displej.. Sve je to na strani Xiaomi. Za kameru ne verujem. Mislim da je HTC bolji ali ne mogu da tvrdim jer nisam video Mi3 na delu.

Aj okači neke slike sa HTC u odgovarajućoj temi. Baš me zanima kamera jer sam u poslednjem trenutku odustao od kupovine.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: HTC Desire 816

Post od majkon80 »

sve zavisi sta je ljudima bitno,nista mi ne znaci noviji cipset,vise volim veci displej i veruj mi,telefon tako brzo radi da je to cudo,znaci neverovatno,imao sam i s4 poklonjen pa sam prodao,mnogo je fluidniji bio od s4 e sada i ako je manja memorija ipak je bilo tako,sto se tice slika glupo je opet da postavljam iste,ali ajd da vidim da ti nadjem neke koje sam slikao

SlikaIMAG0131

EDIT:
Evo imas ovde,treci post

viewtopic.php?f=2&t=6267&start=9460

SlikaIMAG0152

drugi post

viewtopic.php?f=2&t=6267&start=9340

http://www.dodaj.rs/?3b/10X/4hRv1ec5/imag0138.jpg

8.post test kamera s4 i htc 816,11 post test sa digitalnim aparatom od 16mpx canon 1400

viewtopic.php?f=2&t=6267&start=9300
Poslednja izmena od Ninolina u Sre, 05. Nov 2014. 22:51, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 816

Post od El Laki »

Pa dobro, dobra je kamera. Standardni kvalitet za 13 MP. Ništa posebno

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: HTC Desire 816

Post od majkon80 »

Kakve veze imaju pikseli sa kvalitetom fotografija? :roll: rodjace imam u fioci stari canon ne znam sada oznaku napamet od 4mpx,sije sve ove modele od 13 i 16 mpx,optika je bitna,socivo,pikseli su nesto sasvim trece i nemaju veze sa kvalitetom,ako ova kamera od htc 816 a jeste bolja od s4 a telefon je tada nov kada sam ga ja uzeo kostao 240 eura,sda vidim da je 420,dobro mozes ispod ruke da ga nadjes za 250....ali po meni,a probao sam mnoge kamera telefone a vidim i sta drugi kace,po meni jedino ne moze da izadje na kraj sa g2 ili su jako blizu.....nijanse su u pitanju,ali ipak g2 mislim da je bolji.ovo ostalo sve ispod

EDIT:
dobro da ne preterujem,ne znam kameru z3 i ove sada modele,video sam slike sa hiaomi mi3,to je smesno u odnosu na ovu kameru
Poslednja izmena od Ninolina u Sre, 05. Nov 2014. 21:52, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: HTC Desire 816

Post od El Laki »

Pod tim "13 MP" smatrao sam noviju grupu uređaja koje imaju tu rezoluciju i prave približno jednako kvalitetne slike. G2 odskače zbog fixa, inače je krš, i Z2 odskače ali on ima 20, pa ga ne ubrajam ovde.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HTC Desire 816

Post od znemanja »

Pazi, ne znam čemu ovi poostovi, zadovoljan si kvalitetom fotografija i telefonom uopšte i to je odlično, ali slike su prosek, klasika za 13 MPx kameru. S4, G2 i slični imaju jači hardver od Desire 816 i to su telefoni koji spadaju u high-end segment, dok je Desire 816 budžetski phablet i to odličan budžetski phablet. Pikseli ne igraju ključnu ulogu, optika, sočivo i algoritam za procesiranje fotografija su tu ključni, tu Samsung, Sony, iPhone, i od nedavno LG imaju odlične uklopljene elemente (Nokia je priča za sebe i njihovih par modela su nekoliko koraka ispred bilo koje druge kamera na mobilnom telefonu). Samim time logično je da pobrojani andorid imaju bolju kameru od Desire 816, ali opet ne mora da ztnači da je kamera na desire 816 loša, dobra je ali je ne bih nazvao vrhunskom, jer slike nisu bolje od S4, g2, Z1 i Z2 i sl. modela.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: HTC Desire 816

Post od majkon80 »

druze po tebi nisu bolje,a vidi ja sam imao te modele,pa ti vidi,a dali si ti imao te modele i dali imas ovaj htc?ako nemas ili nisi imao,zaobidji pricu,to sto je neki telefon hi budzet ili low budzet to nema veze sa kamerom,ja sam samo okacio neke slike u testu sa s4 i sve su losije od htc, imam jos neke koje nisam okacio u istim vremenskim prlikikama testirane a pre neki dan sam imao z1 na testu kod sebe,takodje losije slike,a ti ih zovi kako hoces mozes ulra giga hi budzet

Slika

ovo je taj canon

Odgovori