Gubljenje ostrine na LED ekranima ? diskusija.

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Gubljenje ostrine na LED ekranima ? diskusija.

Post od Win6.1x »

Pozdrav. Imam vise nego odlican vid (snajperista). Kupio sam galaxy s2, koristio ga pa meseci. Sjajan telefon. Onda sam primetio da je ekran poceo gubiti na ostrini. Fontovi su postali zrnasti, boje izbledele, grafika u igrama nije cista, vide se nazubljene ivice, blede i blago zamucene boje... E sad iskreno telefon je 3 meseca bio koriscen non stop. Ali opet zar je moguce da tako brzo propadaju led ekrani?

Slican problem sam imao i sa 2 netbooka. Korisceni su po 12h dnevno, isto se i tamo desilo. Kao i na telefonu, fontovi postali nazubljeni, zrnasti, vide se sitne linije, izbledela bela boja, gubitak kvaliteta boja..

ZASTO tako brzo propadaju ekrani cim se koriste intezivnije? Prosto me peku oci, a slika je bila savrsena nekad. I sad je meni greota dati neke vece pare na nov telefon, kad dzaba im specifikacija, pocnu ekrani da gube kvalitet. Jos ko igra intezivno igrice, recimo igram Clash of Clans jako intezivno. Grafika je toliko propala da nemam reci.

Resetovao sam telefon, probao sve i svasta. Jednostavno pad ostrine, lose boje, los kontrast, zrnasta grafika itd... Pomislio bih da samo Samsung ima taj problem, ali ima i Acer na netbookovima kao i Huaweii. Tj to je primetio moj drug.

Da li ste vi primetili taj problem na nekom vasem telefonu? Secam se nekada kad sam imao htc tytn 2 sa obicnim tft koristio ga godinama i sve je bilo isto.

Znam da je tema cudna, ali mnogo me iritira. Prosto nemam pojma koji sledeci telefon da kupim. Ne bih menjao nikad ovaj s2, cak bih opet kupio s2, ali sad imam strah od led ekrana.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Gubljenje ostrine na LED ekranima ? diskusija.

Post od Zile995 »

Mozda ti ne odgovovara samsungov mDNIe sharpness...? Probaj sa nekim kernelom ili custom romom, mozda se popravi situacija.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Re: Gubljenje ostrine na LED ekranima ? diskusija.

Post od Win6.1x »

Koristio sam stock rom. Sve je bilo ok donedavno. Radio sam i full reset. Mislim da je hardverske prirode. Prosto ne mogu da verujem koliko je ekran propao. A imao je savrsenu ostrinu, boje, kristalno cisto. Jednostavno je sve bledo, zrnasto, u igrici nazubljene linije, kad se odzumira ne vide se fontovi vec, bleda bela, oslabila crna.. a isto mi se desilo i na netbook. Pa mi nije jasno da li propadaju od intezivnog koriscenja ili je takva tehnologija? Ekran skoro i ne gasim posto mi je zamenio pc. Gledam filmove, chatujem i igram igrice. Dok sam imao one stare htc koji su bili obican tft sve bilo ok. Malo sam guglao, jos ljudi ima ovaj problem sa raznim telefonima. Zao mi da spucam opet pare i da mu display orone za 1 godinu... Pre i sad - nebo i zemlja.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Gubljenje ostrine na LED ekranima ? diskusija.

Post od Zile995 »

Izvini mozda je ovo debilno pitanje... Da li imas screen burn in ili nesto slicno?
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Gubljenje ostrine na LED ekranima ? diskusija.

Post od Azimuth »

Mozda ti je samo zapao los primerak, ko ce ga znati. Vidi sta su drugi radili tj kako su koritili telefone kada su im displeji otili.
Ali masala, da ga uopste ne gasis, toliko da igras igrice, gledas filmove itd... Zivota ti, koliko imas Screen on Time tokom jednog dana?

Ja sam imao S2 godinu i po, nisam imaoo takvog problema, posle toga jos nekoliko telefona promenio, evo sada na S5 vec skoro 6 meseci i nikakvih problema. Doduse, ne igram igrice, telefon koristim za sve i svasta, za sta je i namenjen, a racunar za ostalo.

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Gubljenje ostrine na LED ekranima ? diskusija.

Post od kenzoki »

previše buljiš u ekran pa ti se pričinjava :P

sigurno znaš da galaxy s2 ima superamoled ekran a ne klasični lcd i da su to dosta različite tehnologije sa dosta različitim krajnjim rezultatima?

pročitaj malo na netu o zastarevanju superamoled ekrana i npr. burn in efektu karakterističnom samo za tu tehnologiju.

ja koristim galaxy r već tri godine koji ima lcd koji je odličan i nisam primetio nikakav pad kvaliteta ekrana do sada, prilično ga intenzivno koristim baš za office, surf, pa i film nekad pogledam.

dakle, nisam primetio nikakve znakove zastarevanja ekrana za 3 godine.

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Re: Gubljenje ostrine na LED ekranima ? diskusija.

Post od Win6.1x »

. Samsung equipped the Galaxy S II with a Super AMOLED plus screen, but then reverted back to Super AMOLED screens for the Galaxy S III, citing screen life as the reason of the switch.

Hvala na odgovorima :) Def mi se ne pricinjava. Video sam ovaj burn in. Pustio ga par minuta. Cak su i tu boje blede. Treperi par boja nasumicno. Recimo krug vise nije krug nego je nazubljen. Linije ukoso su nazubljene. Nesto kao kad u igrama na PC nema antialiasinga. Boje su blede, bljestave, prosto ubijaju oci. Cak i ova slova dok ovde kuckam su zrnasta, a ovi smajliji okrugli i nisu bas okrugli. Najgore sto ne vredi print screen. Pa da telefon ima ukljucen ekran 12h dnevno bar. Na njemu radim sve. Medjutim iako ga previse koristim, jer mi ne treba PC, valjda ti (donedavno) top modeli imaju neki vek trajanja ekrana. Mozda se tek forsiranjem vidi ovo sto ja vidim. Ekran narodski receno presusio. Jos sam namerno pikao Samsunga, jer su im ekrani odlicni. Sad ne znam ni koji da kupim. Ako se svaki "sprzi" prilikom duzeg koriscenja, onda.... Inace zadnja 3 meseca sam ga masovno koristio. U proseku 10h dnevno.

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Gubljenje ostrine na LED ekranima ? diskusija.

Post od kenzoki »

Onda prosto nešto nije u redu s tvojim ekranom. Ne zaboravi i da gustina piksela na s2 i nije nešto i da su pikseli vidljivi zahvaljujući tome i pentile matrici superamoled ekrana.
Moj fon ima istu rezoluciju i skoro istu veličinu ekrana ali je lcd i nemam nikakvih primedbi

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Gubljenje ostrine na LED ekranima ? diskusija.

Post od AnGeL oF LoVe »

Imao sam S2 godinu dana i nisam primetio da se bilo sta promenilo.(Imam odlican vid).Displej je isti kao prvog dana tako da mislim da ti je zapao falican primerak telefona.Ne znam nikog sa slicnim problemom.
LG G2 Black,16GB

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Gubljenje ostrine na LED ekranima ? diskusija.

Post od Baraba »

^ +1
To je i moje iskustvo. Realno, svaka marka ima falične primerke. Ja se sećam kada mi je drug uzeo nov nexus 5, on ga prvi otpakovao, pali se prvi put, podešava telefon, nama se hvali kakva je mašina... kad cvrc, lice kao da je video duha, 2 mrtva piksela. Ala je poludeo, samo što ga nije olupao. Na osnovu toga ne mogu da kažem da je loš nexus 5, jer sam i ja imao isti i nisam imao problem, mada je malo čangrljala vibracija...

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Gubljenje ostrine na LED ekranima ? diskusija.

Post od Behemoth »

S2,skoro dve godine nikakve promene se nisu desile.Prodam ga koleginici i njoj posle 2 dana upadne u kadu.Glupaca
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Odgovori