Nokia Lumia 920

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
pekson
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 10. Apr 2014. 17:48
:: lg g3
:: l920 i l800

Re: Nokia Lumia 920

Post od pekson »

Drugari je l` se desilo nekom da mu se naglo pogorsala baterija. Meni je u proseku dan ipo bez problema i punim na nekih 30% a onda odjednom svaki put kad proverim u action centar baterija opala za koji procenat. Ne izgura mi ni ceo dan. Iskljucio sam maltene sve pozadinske aplikacije i cortanu ali nikako da se poboljsa. Ranije kad primetim da tako baterija kratko traje samo reboot-ujem i sve se vrati u normalu. Da li je neki update aplikacije to pokvario? Sta bi se desilo ukoliko bi mu odradio soft reset, tj da li bi se nesto promenilo u mom telefonu odpodesavanja, aplikacija,slike itd...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 920

Post od Deksi »

Reset je kod mene popravio primetno rad telefona i trajanje baterije. Ja sam mu reset radio posle 14 meseci koriscenja. Ako podesis da ti sve vrati kao sto je bilo vratice ti sve aplikacije, poruke i kontakte, kasnije ces neke aplikacije morati da podesis ili sinhronizujes za povratak podataka kao one note.

pekson
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 10. Apr 2014. 17:48
:: lg g3
:: l920 i l800

Re: Nokia Lumia 920

Post od pekson »

Nece soft, pokusao sam ali isto, pa cu mu uraditi hard. Vrati skoro sva ali neka bitna(licna) ne odradi pa me to bervira. Sli nema veze odradicu ga ovako mi za 6-7 sati preko 60% bez ikakvog koriscenja

pekson
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 10. Apr 2014. 17:48
:: lg g3
:: l920 i l800

Re: Nokia Lumia 920

Post od pekson »

Uradio sam mu cak i hard reset i nista, jel zna neko sta moze da bude problem?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 920

Post od zavodnick »

pekson, iskreno ne znam sta je problem, ali ako imas telefon pod garancijom, u servis... ili da ovdje u dijelu SERVIS postavis isto pitanje :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

pekson
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 10. Apr 2014. 17:48
:: lg g3
:: l920 i l800

Re: Nokia Lumia 920

Post od pekson »

izgleda da je baterija otisla, garanciju na telefon imam jos godinu i 4 meseca, ali garanciju na bateriju imam samo 6meseci, i sada moram da placam, a jos ako zamenim u neovlascenom servisu verovatno gubim garanciju

tristo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 09:37

Re: Nokia Lumia 920

Post od tristo »

skontao sam u cemu je problem sa blicom (kao delom sistema kamere :D )

resenje problema sam nasao na stranim forumima (gde je detaljno objasnjeno i kako problem resiti), problem je sa konektorima na blicu, potrebno je otvoriti telefon i "pribliziti" konektore blicu kako bi sve radilo kako treba... ja nisam otvarao telefon, za sada mi radi trik da ja pritisnem mesto gde je blic tako da se ti konektori priblize blicu i onda blic radi.

Hermiona Halivel
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Čet, 19. Sep 2013. 12:41
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od Hermiona Halivel »

Meni se isto u poslednje vreme nenormalno brzo trosi baterija ne znam u cemu je problem.Za 4 sata ode preko 20 posto baterije a telefon je sve vreme bio na stand bay-u(izuzev deset minuta na fejsu).Ne znam dal je problem do novog apdejta ili je baterija otisla.Ima li neko ideju sta da radim?Hard reset ili na servis da ga saljem?

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od bandiof »

i ja sam primetio da se baterija brze trosi nakon apdejta :smutny:

Hermiona Halivel
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Čet, 19. Sep 2013. 12:41
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 920

Post od Hermiona Halivel »

Ima li neko neki pametan savet sta da radim?Ne radi mi se hard reset,al me sad stvarno izludjuje baterija,danas mi je za dva sata otislo 35% baterije.Ranije je mogao da izdrzi ceo dan bez problema,sad ne moze pola dana.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Nokia Lumia 920

Post od staff »

Jesi instalirao neku aplikaciju nakon apdejta? Pogledaj u battery saver koja aplikacija ti najvise trosi bateriju. One aplikacije koje ne moraju da rade u pozadini, blokiraj ih. Ako se i dalje bude brzo praznila baterija, uradi bekap, sacuvaj podatke pa hard reset.

Borownica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2011. 14:19
:: Lumia 920
Lokacija: Niš

Re: Nokia Lumia 920

Post od Borownica »

Pozdrav svima. Interesuje me da li bolja Lumia 920 ili Samsung s4mini? Kako ga cenite vi? Ja imam Lumiu 920 oko godinu ipo, vrlo sam zadovoljna. Ali mi dosadio. da li se isplati da menjam za s4 mini? Hvala svima.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920

Post od miodrage »

PO meni ne, jer je WP bolji OS, ali razliciti ukusi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 920

Post od Azimuth »

Borownica, to je prelazak sa konja na magarca. S4 mini, na stranu sto ima dobar sistem, je prilicno mator model, malih dimenzija, skromnih performansi i relativno lose kamere kada se uporedi sa L920.
Dakle, i moj odgovor bi bio ne.

Borownica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2011. 14:19
:: Lumia 920
Lokacija: Niš

Re: Nokia Lumia 920

Post od Borownica »

miodrage, Azimuth, Hvala vam puno na odgovorima. :-)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia Lumia 920

Post od 1808 »

Azimuth napisao:Borownica, to je prelazak sa konja na magarca. S4 mini, na stranu sto ima dobar sistem, je prilicno mator model, malih dimenzija, skromnih performansi i relativno lose kamere kada se uporedi sa L920.
Nešto si ti ovde pomešao, :) bar što se tiče performansi. S4 mini ima kvalitetniji hardver nego L920. Poseduje savremeniji čipset, brži procesor sa većim fr. taktom, bolji grafički procesor i više radne memorije. Kamera je u istom rangu (8MP), a jedino je displej manji za 0.2 inča. Evo link u prilogu sa uporednim informacijama, a o izboru OS-a neću da mlatim praznu slamu (kad je sve odavno jasno).

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=5375

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 920

Post od Azimuth »

1808, ma znam, ja samo pricam o svakodnevnom radu. Sticajem okolnosti imam S4 mini svakodnevno pored mene, a L920 svakih par dana. Prosto taj S4 mini na stock romu nije radio pa nije radio kod nekih zahtevnijih radnji ili maltretiranja. Nema sta mu misam sredjivao, i na kraju stavio CM da bi prodisao. L920 radi bez problema. Doduse, na njoj i nije moguce nista srediti osim sto bi promenio raspored onih kvadratica tj plocica :lol:

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Nokia Lumia 920

Post od novak »

Ako vec mijenjas i lova nije presudan faktor, mijenjaj za noviji model. Ovim s4 mini nista neces dobiti.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia Lumia 920

Post od 1808 »

Azimuth, imam sasvim suprotno iskustvo sa modelom I9195, ali da ne gušimo ljudima temu...

Borownica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2011. 14:19
:: Lumia 920
Lokacija: Niš

Re: Nokia Lumia 920

Post od Borownica »

Dobila sam na poklon s4 mini. Inace ne bih menjala Lumiu 920. Ja sam prezadovoljna. Nego rekoh aj da pitam vas, posto se bolje razumete da li uopste da menjam. Ovaj model je i9195. Stigo iz inostranstva. Meni malo dosado Windows. Meni se Lumia ne menja zbog kamere samo. :)

Odgovori