Sony Xperia P

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Re: Sony Xperia P

Post od Bandicoot »

Nije problem uopste, ne znam zbog cega bi bio problem .

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Sony Xperia P

Post od Cooomi »

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 9050_n.jpg
Skontajte ovo, baterija pošandrcala...

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sony Xperia P

Post od somi92 »

Evo ja kao vlasnik Sony Xperia P modela, da kazem par utisaka. Odma da naglasim da nisam neki napredan korisnik, da telefon koristim za slusanje muzike, dopisivanje preko whatsup , od skoro FB, surfovanje internetom i tako to, igrice ne igram na telefonu, za to mi sluzi kompjuter :)
Vidim da se ljudi zale na bateriju, i mogu vam reci da je slaba. Cak stavise mislim da sam sam sebe ogranicio na malo koriscenje telefona kad sam napolju, i vecitu brigu o bateriji. Evo primer, skinem telefon sa punjaca u pola 8 kad krenem na faks, do faksa 45-60 min slusanja muzike , malo procitam blic na faksu, nekad se dopisujem, nekad ne, uglavnom nikakvo preterano koriscenje telefona,faks zavrsava u 1 i 10, posle faksa jos 45 min slusanja muzike i kad ulazim u kucu baterija na 30%. Da napomenem da ne gasim mobilni internet, dok wifi gasim cim izadjem iz kuce.
E sad ekran je , po mom ukusu sasvim zadovoljavajuc, 4 inca, 480x854 je sasvim dovoljno za tu dijagonalu, i nemam zamerke. Samo kuciste je od aluminijuma, dok je ovaj mali dole deo ispod home,back, menu dugmeta plastican, i ako ga ne cackate nece krenuti da vam otpada ( nemate apsolutno nikakvih razloga da ga cackate ), ali naravno ja sam ga cackao i sad ne mogu da izvadim telefon iz torbice, a da mi ne ispadne ta plastika. Dakle iskljucivo moja greska.
Telefon jako lepo lezi u ruci, stvarno shvatam mislim da je 4" neka idealna velicina, lako baratam jednom rukom, surfujem normalno ( za to ipak treba realno bar 5" po meni ) , citam vesti , dopisujem se itd. Jedina zamerka mi je , ali opet to je do mene i mojih debelih prstica :D , mali razmak na tastaturi kad se kuca text.
Kamera je ok, 8 mpix, mogu da postavim slike ako nekog zanima.
Walkman je IZUZETNO TIH , i slusam muziku na MAX , pritom nisam tip koji voli da mu bruji u usima.
Ako neko ima neko pitanje slobodno nek pita, sigurno se ja nisam setio svega sto vas zanima.
Da zakljucim samo, slaba baterija je glavna mana ovog telefona, sve ostalo , kad se pogledaju cena i specifikacije od datuma kad je izasao, je stvarno dobar izbor.

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Sony Xperia P

Post od nidzo80 »

Hvala za iznošenje iskustva sa ovim modelom. Sigurno će nekome značiti. Fotke možeš da postaviš ovde ili u temi Slike sa mobilnih telefona

somi92 napisao: igrice ne igram na telefonu, za to mi sluzi kompjuter :)
Ovo mi se posebno sviđa i lično praktikujem ;)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia P

Post od Coni »

1) Ekran je još veće rezolucije 2) ne dopisuj se na faksu nego 'vataj beleška :)

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sony Xperia P

Post od somi92 »

Da da, pogresio sam rez , 540x960 je :)
Aj sad da se vadim, kao ma to je samo u pauzama :D

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia P

Post od VeNoM »

imao sam dati model i baterija mi je trajala dva dana sa nekim internetom
znači znala je da potraje
sada je taj mob kod kolege kome isto dugo traje baterija a internet koristi samo kada mu zatreba
inače mob je prva liga i kada ga vidim bude mi krivo što sam ga prodao
i onda pogledam z seriju i osećaj krivice nestane...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sony Xperia P

Post od somi92 »

Ne znam sta da kazem na tvoj post, 2 dana sa ovim telefonom mi je naucna fantastika, pritom sam naveo kakav sam korisnik. Ume da mi se istrosi po 15% za noc kad nije na punjacu, a opet , nekad mi se potrosi 2% za noc ... kao da me nekad zaje**va... pritom se desava to i preko dana, kao potrosi mi se za ceo dan kad ga ne cackam 10% , a nekad ode 30% lagano... ali retke su te situacije da mi dugo traje :/ :D

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sony Xperia P

Post od somi92 »

Ljudi jel moze neko da mi pomogne ? Imam ovaj problem, kad pritisnem na telefonu da pozove nekog, imam obicno delay od 3-5 sekundi pre nego sto telefon pozove, ili mi se desi da kako kliknem pozovi i stavim telefon na uvo tako se cuje neki kratak zvuk i prekine mi poziv pa moram opet da zovem, isto mi se desava i kad se javljam na telefon, kad prevucem zelenu slusalicu imam delay od 3-5 sekundi dok ne krenem da slusam sagovornika. Nekad mi se desi i da prevucem slusalicu i da mi telefon jednostavno zabode. Znaci nece da se javi, jednostavno na display mi je slika kao da me neko i dalje zove, i posle nekih 10 sekundi mi kaze kao app not responding... Prilicno je iritantno i ne znam sta da radim povodom toga, uradio sam danas factory reset, i telefon lepse radi, ali taj problem mi je ostao...

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Sony Xperia P

Post od nidzo80 »

Možda da se uradi reinstalacija fabričkog softvera preko PC Companiona.

milos11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 10. Nov 2012. 23:17
:: xperia P - LT22

Re: Sony Xperia P

Post od milos11 »

zasto je enormno spor,ne pomaze ni reset ona dva dugmeta.stalno cistim memoriju sa onim CLEAN-erom,ali ne vredi :x :x

milos11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 10. Nov 2012. 23:17
:: xperia P - LT22

Re: Sony Xperia P

Post od milos11 »

i video zapis secka,iako stalno cistim cache i ram... :x :x :x

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia P

Post od Coni »

Koja verzija androida? 4.0 radi bolje od 4.1.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sony Xperia P

Post od somi92 »

Uradi update na 4.1.2 , uradi factory reset i ima lepo da ti radi. Meni od tada bas fino radi, nijednom nije stucnula, jedino sto me i dalje je*e je baterija. Uskoro bih trebao telefon da zamenim ali cu ovaj sigurno zadrzati kao drugi tel.

milos11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 10. Nov 2012. 23:17
:: xperia P - LT22

Re: Sony Xperia P

Post od milos11 »

Evo sad sam proverio,on vec ima 4.1.2 (valjda je to sam uradio??),treba li i faktori reset :cry:

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sony Xperia P

Post od somi92 »

Pa pazi, ja sam isto kao odradio taj update kad je izasao, i nije mi se nista promenilo, tek kad sam uradio reset, onda su se malo promenile neke ikonice i tako to, bar kozmeticki sto sam primetio. Nego imam sad ja jedno pitanje, da li je moguce da mi se baterija od 22:00 sa 75% spusti na 5% u 03:00h samo zato sto je hladno napolju? Ove nedelje radim trecu i na otvorenom sam, pa me zanima sta mi to crpi bateriju tako nenormalno , a pritom mi je telefon u prednjem dzepu od jakne, znaci ne koristim ga ni 15 min za to vreme. Pritom proverio sam u power managment i nista cudno nema, sve isto kao i pre.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia P

Post od Coni »

Mislim da je neko na benchmarku to pominjao. Možda ima veze sa metalnim kućištem.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia P

Post od VeNoM »

baterija zimi kraće traje. tako mi je bilo sa svakim telefonom .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Sony Xperia P

Post od kenzoki »

Jel koristiš gsam battery monitor?
rutovan fon? Ima mi logike samo da kraće traje baterija preko leta jer pre smetaju baterijama visoke temperature nego niske

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Sony Xperia P

Post od Nennad »

Moguće je da baterija kraće traje kada je hladno. Ukratko, količina rada (kapacitet) koji baterija (i svaki drugi izvor energije koji se zasniva na elektro/hemijskim reakcijama) može proizvesti smanjuje se sa smanjenjem temperature.

http://cdn.freshdesk.com/data/helpdesk/ ... 1310389193

Odgovori