Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Lobachewsky »

Koliko sam imao prilike da probam upravo kupljen uredjaj, sljaka relativno okej (na verziji Jelly Bean), nema preteranih lagova i seckanja - brzina sasvim solidna.

E sada, mene zanima da li android na 512 MB moze da izgura viber i messenger u isto vreme + naravno facebook u pozadini i ostalo normalno koriscenje (bez preteranog budzenja ostlaih aplikacija).
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Coni »

Moje mišljenje - ne. Baš sam imao jedan sa 512 mb i testirao sa tim aplikacijama + whatsapp, i primetno sporo je radio, verovatno žonglira sa tim aplikacijama u ram-u. Čim sam dve izbacio, radio je super. I to maksimalno ogoljen sistem (cyanogen), mogu misliti tugu na skinovanim i nabudženim modelima... Pa evo, sad sam se setio, probao i moj ortak, lg l7, nepodnošljivo sporo....

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Sale_M »

Ne moze ni 768 mb,cak i sa 1 gb zna da zakoci nekad.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

sundjerbob
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2014. 21:02
:: Huawei Y330

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od sundjerbob »

Meni Huawei radi ok sa tim ramom. Od app imam ridewithgps, text later, flashlight i poneku igricu. Za muziku i net i yt i pozive/sms. Zna da zabaguje jednom u par dana kad mu treba 10 sek da se opasulji. Sestrin Ace 2 radi malo slabije. Samsung nesto trpa pa baguju sa 512mb , tako kazu. Ovaj sajt otvara lako kao i 2bike, fb i jos neke forume lagano. Meni rade u isto vreme fb i jos jedan tab u chromeu i muzika i ne secka. Tad ima oko 100 mb slobodno.

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od ilija98 »

Imao sam prilike da koristim vise tih slabijih androida sa 512 mb rama i mogu ti reci da rade tecno samo nekoliko dana od kupovine. A android sa 512 mb rama da gura messenger, facebook i viber u isto vreme je nemoguce. Znam vise ljudi koji su ti probali i cak samo jedna od tih aplikacija kad je aktivna teledon je neupotrebljiv, a kamoli sve tri. Jos uvek nisam video android sa 512 mb rama koji radi normalno, na vecini ne mozes ni da pozoves bez nekih stucanja i bagova, minimum 1 gb rama za normalno koriscenje androida. Moj ti je savet da batalis androide koji imaju manje od 1 gb rama, postedeces sebe nerviranja.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Coni »

Eh pretera ga sad :)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od cvoruga »

ilija98, nije tako, ja koristio L7 problema bez, eno ga kod ortaka kome sam prodao, šljaka i dalje.
Coni napisao:probao i moj ortak, lg l7, nepodnošljivo sporo....
Apsolutno tačno, moj bivši L7 je teško izlazio na kraj sa npr FM + Viber,
još ako recimo šaljem sliku jednom kontaktu pa kliknem back da uđe u imenik da se kuckam sa drugim, lele.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Coni »

Čim se resio vibera, fb-a i messengera poleteo je... Sad ima samo whatsapp.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od araphel »

Moja majka je godinu i kusur nosila L7. Nije preterano zahtevan korisnik, ali dosta fotka, koristi par aplikacija redovno koje vuku RAM jer rade u pozadini, i telefon bi postajao nepodnošljivo spor posle nekog vremena. Čak i kad se malo počisti, poprilično je iritantno koliko je spor. Moje mišljenje je da je za Android 1 Gb RAM apsolutni minimum.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Coni »

I još je l7 single core a5 i adreno 200 [emoji106] mada moj ortak sa desire 300 ne koristi samo fb, i ostale navedene programe da, i zadovoljan je.

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od ilija98 »

Coni napisao:Eh pretera ga sad :)
samo iznosim licna iskustva :) jedini telefon koji sam video da radi dobro sa manje od 1 gb ram memorije (768 mb) jeste Trend Plus (koji od aplikacija ima samo Operu i Polovneautomobile), koji evo nakon 10-tak meseci ne baguje nimalo. inace sam imao Galaxy Ace s5830i na koji nisam instalirao nista od aplikacija osim onih fabrickih, na koji nisam mogao kao covek ni da se javim a da ne zabaguje. takodje sam imao prilike da procackam i ove alcatele sa quad core procesorom i 512 mb rama, oni vec mogu da prodju za neke nezahtevne korisnike, ne baguju bas puno. ali ko na androidu sa single core procesorom i 512 mb rama koristi facebook, viber i messenger u isto vreme bez bagova, njemu svaka cast. :) ja nisam uspeo. realno, androidu da bi radio dobro treba minimum 1 gb ram i dual core procesor, sve ispod toga je za izbegavanje.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od cvoruga »

ilija98 napisao:ko na androidu sa single core procesorom i 512 mb rama koristi facebook, viber i messenger u isto vreme bez bagova, njemu svaka cast. :)
A zašto bi koristio 3 mesindžera istovremeno, nonsens par excellence?
To nije normlana upotreba telefona.
Druga stvar, kada se pojavio Android sa jednim procom i samo 512 rama,
verzija Vibera je bila teška svega nekoliko MB i imala par osnovnih stickera i opciju za slanje slika.
Kasnijim updateovima je dobijala i ostala čuda koju ubogi zastareli hardver nije mogao da vozi,
tako da nije to samo do hardvera nego i do odgovarajuće verzije softvera.
U svakom slučaju, taj ko koristi 3 različita mesindžera istovremeno ne zna da koristi mobilni
+ nije zdrav u glavu i treba da nađe devojku.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Coni »

Slažem se ali eto sto ljudi sto ćudi...

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od ilija98 »

Lobachewsky napisao: E sada, mene zanima da li android na 512 MB moze da izgura viber i messenger u isto vreme + naravno facebook u pozadini i ostalo normalno koriscenje (bez preteranog budzenja ostlaih aplikacija).
Ja sam samo da odgovor na ovo pitanje koje je postavio pokretac teme. A to je da android telefon sa 512 mb rama ne moze gurati facebook, viber i messenger istovremeno. Pogotovo ne ukoliko ima i single core procesor.
Toliko od mene.

sundjerbob
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2014. 21:02
:: Huawei Y330

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od sundjerbob »

Bas cu sad da instaliram fb, messenger i viber, da vidim kako ce da se gura to na dual-core a7 i 512 mb :angry:

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Одг: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Ledjo »

FB aplikacija toliko gusi telefon da je to bruka

sundjerbob
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2014. 21:02
:: Huawei Y330

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od sundjerbob »

Instalirao viber, facebook, messenger telefon poblentavio jedva sam nekako deinstalirao aplikacije i restartovao telefon. :uhuh:

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od hibiskus »

ja koliko sam skontao sve zavisi od telefona i OS-a. Npr zena moja uzela zimus alcatel m pop sa 512 rama i 1ghz procesorom i to je uzas koliko taj telefon koci pri normalnoj uporebi. Bacim to gov.o da ga ne vidim i dam joj bratov, isto alcatel, ot-995 koji ima 1.2ghz procesor i isto 512 rama, i da vidis radi 50% bolje nego onaj stari. Verovatno je i do OS-a posto je na 995ici ICS a na m popu jelly bean.
Sve u svemu za android 1gb rama i minimum 1.2+(multi core pozeljno) procesor za neku normalnu uoptrebu

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Lobachewsky »

cvoruga napisao:U svakom slučaju, taj ko koristi 3 različita mesindžera istovremeno ne zna da koristi mobilni
+ nije zdrav u glavu i treba da nađe devojku.
Ne kontam sta je tu toliko problematicno - ja koristim 4, u koju kategoriju spadam? :roll:
Viber, messenger, skype i whatsapp. Preferiram fb messenger (ubedljivo najkulji po meni), ali neki se jednostavno drze vibera ili whatsappa jer su tako navikli i sta sada da im radim, odgovaram preko cega dobijem poruku. A na skype mi salju ovi sto nemaju smartfon pa po ceo dan vise na kompu + skype mi treba kada razgovaram sa inostranstvom, trenutno sweden, wien i mk. Ne koristim sve svaki dan, ali na nedeljnoj bazi da.
Sa devojkom koristim sms :) Zaista ne vidim sta je tu bolesno kad imas 2 GB rama i 3000 smartova. :roll: Ne uklapamo se svi u sablon.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Coni »

hibiskus napisao:ja koliko sam skontao sve zavisi od telefona i OS-a. Npr zena moja uzela zimus alcatel m pop sa 512 rama i 1ghz procesorom i to je uzas koliko taj telefon koci pri normalnoj uporebi. Bacim to gov.o da ga ne vidim i dam joj bratov, isto alcatel, ot-995 koji ima 1.2ghz procesor i isto 512 rama, i da vidis radi 50% bolje nego onaj stari. Verovatno je i do OS-a posto je na 995ici ICS a na m popu jelly bean.
Sve u svemu za android 1gb rama i minimum 1.2+(multi core pozeljno) procesor za neku normalnu uoptrebu
Ot 995 ima čist android a na novijim alcatelima je skinovan... Probao sam onaj Idol mini, spor je, brži je 997...

Odgovori