P900 i par pitanja

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

P900 i par pitanja

Post od SnoopDoggyDogg »

kupio sam ovaj fon,pa me interesuje koje je programe neophodno imati na ovom fonu da bi se dobro zabavio i zavolio ovaj tel,ekran je extra,i mp3,ali ima li jos sta?nasao sam smart movie ali kad konvertujem neki spot,vide mi se kockice na fonu,da mozda ne moze sa virtual dubom nesto da se napravi?podesavanja??koju karticu maximalno podrzava fon?jedan lik mi je reko da na njega ima 1 gb,ali ja mu nesto ne bih vjerovao,mozete li vi da mi kazete?i kolke su cene od prilike?i ako ima jos neko nesto da mi kaze zanimljivo a da ne znam,pishite,e da i jos nesto,ako mozete na mi kazete postoje li neoriginalne maskice za ovaj fon?kao nesto na foru talasa,gromova nacrtanih na maskicu ili nesto tako?moze i ona siva kao od p910i?kolko odprilike kosta u bg-eu originalna maska od p910i i moze li ona na p900?moze li da se doda i ona querty tastatura od p910i na p900?!pisite please
ne moze da skodi!

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

zar je moguce da niko ne zna da mi odogovori?cekma danima na odgovor :dry: :dry: :( :( ovo za video i virtual dub sam shvatio,video sam na nokijinom odeljku?e da ocu jos nesto da pitam,secate se nokije 6600?kako se kod nje dugo drzalo dugme za meni i tako smo mogli da vidimo ima li upaljenih aplikacija koje trose bateriju i koche fon?da li je nesto tako moguce kod p900?polovina stvari u koje udjem nema mjesta na koje mogu da klicnem i izadjen,nema exita,vec moram da ulazim u glavni meni direktno iz te aplikacije da bi radio dalje,ili jednostavno zatvorim tastaturu i aplikacija nestane,ali sta se stvarno desava sa tom aplikacijom?da li se gasi automatski ili ostaje uplanjena i crpi mi bateriju??!!moze li neko konacno da mi odgovori?!ima li neko nesto da zna o ovome?! :blinky: :blinky:
ne moze da skodi!

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

sigurno su ti neke sklj aplikacije pa nemaju opciju zatvaranja a imas i dodatni program koji prati ceo rad na fontelu i njegovim koriscenjem ces pogasiti sve ostale tj. osloboditi radnu memoriju i time rasteretiti procesor i smanjiti potrosnju batt..... imas reklamu na ovom sajtu gde mozes naruciti cd sa programima i sve zivo za taj fontel i uzivati jer pruza stvarno mnogo :wink: preporuka 512mb ms duo pro ali da je ne nabudzis do kraja,bar 15% slobodne mem i nece ti usporiti uopste :wink: a za masku...pa sto ne uzmes p910 kad vec hoces od ovog da napravis isti? a i mozes da nabavis sw od 910 i uzivas u istim opcijama :roll: a za qwerty tast zaboravi jer je to nemoguce :uhuh:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

jesi ti siguran da na p900 moze 512mb??? :blinky: :blinky: :blinky: :blinky: :blinky: ja sam mislio da ne podrzava memorijske stick PRO?ako je tako ja bih bio vrlo zadovoljan,a sad ne mogu da menjam ovaj za p910i,ali mogu da kupim masku,a sta je SW??sta je to SW za p910??a prezivecu bez te querty tastature:))))))a za aplikacije sam skinuo taskman i pogasio sve upaljene osim phone,bilo je bas dosta upaljenih :D :D :D a gde mogu da nadjem neoriginal maske za p900?ima li toga u bg-eu?kao neke more plave ili nasa zastava ili srpski grb i slicno???moze i neki kosarkasi sportisti?trebalo bi da su te maske dosta jeftinije?kolko kostaju original??
ne moze da skodi!

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

pogledaj sta ti pise sa strane gde se ubacuje mem stick??ako pise ms duo PRO onda podrzava a ja licno mislim da podrzava mada nisam siguran jer sam imao 910 a za masku veruj mi treba biti expert i skinuti je tj. promeniti na sopstvenu odgovornost jer je komplikovano,nisam iz bg,a i neznam gde bi ti mogao da nadjes jer iskreno nisam nigde video :dry: sw ti je softwer koji je jedan moj drug ubacio od 910 u 900 jos pre god. dana i kaze da je bio zadovoljan rezultatom :roll:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

na p900 moze da ide do 1gb memory stick duo sigurno!a prihvata i pro,ali je najbolje ueti 521mb i biti miran.proverena informacija,probano u koleginom telefonu!chak je i moja ms duo pro od 1gb radila,dodushe malo teze jer je skoro puna.shto se aplikacija tiche imaju sve opciju da se zatvore,ali je tachno da nekada ipak ostanu da rade u pozadini.preporuchujem da nadjesh program Handy day negde,jer on vishestruko povecava upotrebljivost telefona a izmedju ostalog ima i tu funkciju da mozes da pogledash sve trenutno aktivne aplikacije i ugasish i jednim klikom,i to je to.

pozdrav

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

a to sam hteo da cujem kralju,kakv si ti leek,fala ti,ali gde ja mogu da nadjem karticu od 1gb? :blinky: :blinky: ja bih stavio 3-4filma jedno 100 mp3-a i neke programe male,sa time 1 gb ne bi kochiio jer je bitno da fajlova bude sto manje a da budu sto veci,a ne sto manji i da ih je sto vishe,bolje jedan fajl od 100mb nego 100 od po 1mb:))))i da,ako si vec siguran da cita pro kartice,kazi mi jel mi bolje da uzmem 1bg pro ili 1gb nepro???gde ih mogu naci??xvala jos jednom araphel!!!! :lol: :lol:
ne moze da skodi!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

joj gde da ih nadjes neznam,jer ja vec neko vreme nisam u Srbiji pa neznam.ali u svakom sluchaju mozes da bacis oko na ovaj IT svet sajt pa verovatno negde ima cena.A d li MS obican ili pro,nemam pojma,kazem ti da je moja pro od 1gb radila i u p900,ali je usporavala malo jer je oko 850mb bilo puno muzike pa je recimo trebalo malo vremena da je ocita kad smo je ubacili i desavalo se da prijavi u mp3 plejeru PLAYBACK ERROR.

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

ok,meni je jedino frka sto sam iz cg,a ovde slabo ima memorijskih,da ne kazem da ih nema :dry: :dry: xvala ti u svakom slucaju,lai ne bih voleo da sad narucim iz drbije pro karticu i da nece da mi radi,moracu nekako da probam u svakom slucaju....ali ako ta od 1gb malo usporava,neka,nema veze,ja sam strpljiv :wink: :) :) imao sam 6600 koji je kocio sa 256mb po malo,pa sam prezivio,a valjda cu i ovo izdrzati:PP
ne moze da skodi!

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

e da,jos nesto da pitam,kako da znam koja mi je verzija softvera na fonu?da li je od p900 ili od p910i?dakle imam p900 mobilni,a ne znam koji mi je softver,kako da saznam?posto sam negde procitao da instalacijom softvera od p910i na p900 dobijam P910i.i da nema svrhe(sem one querty tastature i lepseg izgleda)kupovati p910i umesto p900,kad se moze softverom dobiti koriscenje aplikacija od p910i na p900 i koriscenje memory stick duo pro na p900 iako na portu za memorijske pise memory stick duo?da li je sve ovo istina?
ne moze da skodi!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pa i na p910 ti na vratancima pishe samo memory stick duo,nigde nema pro.Software moze da se prebaci,ali koliko ja znam ipak p910 ima malo bolji procesor,i josh par hardverskih poboljshanja,ali nishta specijalno.ne secam se tachno gde imas da nadjesh koja je verzija softwarea ali se nalazi negde u control panel folderu.

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

uh,ne mogu da nadjem tu provjeru softvera,zna li neko tacno dje je?a i kako cu da znam da li je na mom p900 softver od p900 ili je vec ugradjen softver od p910i? :blinky: :blinky: :blinky: i jos nesto ne umem da nadjem,gde mogu da smanjim svjetlost ekrana,on mi prosto bljesti,ja bih to nekako da smanjim i tako ustedim zivot bateriji?kako :blinky: :blinky: :blinky:
ne moze da skodi!

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

ex da je tako i ja bih znao,nego nije:PPPP negde je drugo,a ovo za software?zna li iko? :blinky: :blinky: :blinky: :blinky:
ne moze da skodi!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

control panel-display-power-adjust brightnes


ovako je kod mene na p910 a trebalo bi da je i kod tebe isto,ako nije onda stvarno neznam kako da ti pomognem.sto se softwarea tiche ukoliko one male ikonice u krugu,onda ti je p900 softver a ako imas velike ikone sa prozirnom ovalnom pozadinom iza njih onda je stvaljen softver 0d 910 u sta sumnjam.to je najlaksi nachin da budes siguran,onako laichki :lol:

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

u control panel kada udjem na power pojavi mi se ovako: light-auto light car-off power save-black or clock i active after-2 mins i nista vise?da nema neki program koji to regulise?ne znam smijem li da pitam,ali ima li neki saj koji znas za dobar download aplikacija i igara za ovaj foN/ikonice su kada je flip zatvoren u polukrugu,a kada je otvoren onda je list wiev sto mi govori da imam softver od p900:PPPhoce li doci do nekih komplikacija ako fon odnesem u servis i trazim softver od p910i da mi se ugradi?moze li nesto da se zezne?rizikujem li nesto?
ne moze da skodi!

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

snoop lik si nema sta :wink: isceprkaj ga ti prvo onako za medalju bar mesec dana jer ces polako naci odgovore na nekoliko svojih postavljenih pitanja...imas ociju za svetlo na con-pan-power kao regulator koji mozes pomerati levo desno i podesiti po zelji osvetljenje a ikonice mozes isto menjati u otvorenom stanju da ti ne idu kao spisak nego da ti idu kao povecanih 6 komada po celom displayu i imas gore opciju za to kao i za proveru SW'a...pitaj u nekom servisu dali ti neko moze pomoci oko insalacije 910-tke :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

ja sam vec skoro sve skapirao jer sam imao 6600,a ovo je bas slican mob po programima i ostalom,samo veci ekran bolji zvuk i td,igre slicne,kao rally pro,aplikacije tipa smart movie,programi za pregled slika riesco wiever,flexy cam,i td,emulatori za igre,sve je to slicno,ali brate ja u ovom control panelu nigde ne vidim da na power moze levo desno i da se nesto menja?gore sam naveo sta se pojavljuje kad udjem na displey u control panelu?ako neko moze da mi uz pomoc programa koji se sove snapshot screen ili tako nesto,sto slika ekran moba,korak po korak pretstavi bio bih mu vrlo zahvalan?to i nije tako tesko uraditi,dve tri slike i to je to,bice mi puno lakse....
ne moze da skodi!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Ne secam se da je na P900 moglo svetlo da se smanji,samo da se ugasi totalno a ako stavis SW od P910 onda dobijas tu opciju to znam jer je moj imao 910 sw. Da vidis verziju sw i da otvoris srvisni meni, sa dzojstikom ide,
gore * dole ** dole *.
Predlazem da ubacis program koji te je araphel preporucio zbog bolje organizacije.

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

za 6630 app-da li si ti na tvom p900 sa softverom od p910i pokusavao da stavljas memory pro kartice?koliku si memorijsku imao?i gde imaju da se kupe?gde si uradio instalaciju softvera?
ne moze da skodi!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Ne,imao sam fabricku 64mb duo,sto se tice kartice araphel, je odgovorio duo ili duo pro a na sajtu SE pise but up to 128 MB are supported(moguce da novije verzije SW dozvoljavaju ubacivanje vecih kartica). Koliko je meni poznato ako stavis SW 910 izbeci ces ogranicenje od 128mb.
Koristio sam p900 par dana i zamenio za P910(zbog tastature),nisam stigao sve da isprobam na p900 a uzasno me nerviralo ubadanje slova olovcicom.

Oglasi,imas na sajtu itsvet.com ... neznam kako da pomognem,nisam iz CG.

To nije instalacija SW vec Flash,ides u servis i trazis da ti urade FULL FLASH tvog P900 u P910 i trazis noviju verziju koju imaju da ti ubace.

Ti iz svog toplog doma mozes sa SE sajta da skines Update Service i da updatujes svoj vec postojeci SW od P900.Kad ga flesnes isto radis i sa P910.
Sve je objasnjeno na ovom linku

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc= ... 9&esi=true

Odgovori