Elephone P5000 5350mAh!

Odgovori
ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od ljubabvb09 »

Meni se dopada ova kompanija, jer vidim da nisu stali na samo jednom ili par modela, nego su trzistu ponudili telefone za svaciji dzep i ukus, ugradjujuci u njih najsavremenije komponente i to po pristupacnoj ceni. Ovladali su savremenom tehnologijom: izbacili najtanji dual sim telefon, dual sim telefon sa najvecim kapacitetom baterije, 64bit-nim octa-core procesorima, kamerama sa visokom rezolucijom slika i videa, uredjajima koji podrzavaju 4G mrezu i kojima ce biti instaliran Android 5.0, metalno kuciste, dostigli 3G RAM-a... Mora se priznati da sve to, ne odaje utisak skromnog i nekvalitetnog kineskog proizvodjaca. Samo je pitanje dana kada ce sve to da spoje u jedan telefon i da naprave bum. Ono sto ocekujem od njih u narednom periodu, tj. ono sto bih voleo da vidim u nekim njihovim narednim modelima, jeste ekran rezolucije 2k.
Osim toga, imaju ponudu od skoro 30 modela telefona u rasponu od 50-250$, nudeci ljudima veliki izbor. Na primer, Xiaomi nema u ponudi low cost telefone , tj. one koji kostaju manje od 100$, a Elephone ima 5. Tu im je moja najveca zamerka, a po tome se vidi da Elephone ima siru ciljnu grupu potrosaca, sto je po meni bolje, jer treba ljudima ponuditi sto veci izbor, tj. telefone za svaciji dzep, pa ko voli nek izvoli. Ne kazem da ako izbace veci broj modela, da su i kvalitetniji i bolji, nego zasto ne ponuditi neki model onom coveku koji je limitiran budzetom od recimo 70,80$?
Iskreno, ja za Xiaomi nisam cuo pre godinu dana, mozda vecina vas ne bi cula ni za Elephone jos ko zna koliko da ih ja nisam spomenuo ovde, ali hocu da kazem da se za nove marke tek cuje kada postanu poznate i kad nabiju cene. Treba ih pratiti sad kad se dokazuju i kada stvarno dobijate maksimalno za vas novac. Posle, znate i sami, da na osnovnu cenu placamo marketing i logo firme, pa to vise nije to. Slazem se da postoji i rizik u pogledu kvaliteta, softvera i performansi, ali ako na primerima prethodnih modela vidimo da recimo redovno izbacuju update-ove ili kad uvode nov model na trziste postavljaju nove ambiciozne granice i ciljeve, onda mislim da im treba ukazati poverenje. Svake godine neka nova marka, uspe da se probije na svetsko trziste. Ove godine mislim da ce to biti Elepohone, jer imaju sve preduslove za to.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Evindzer »

ljubabvb09, jedva cekam decembar 2015. da vidim da li ce se tvoje tvrdnje ostvariti! :wink:
Nego, je li ti stigao naruceni telefon, ima li glasa od njega?

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od ljubabvb09 »

Evindzer: hehehe videcemo :D Prvi telefon koji sam porucio, poslat mi je 17. januara. Ako je prosek dostave 20 radnih dana, onda ga ocekujem tamo negde krajem sledece nedelje. Inace, radi se o jednoj kineskoj kompaniji koju nisam pominjao ovde. Otvoricu novu temu da bi opsirno napisao o njima i modelu, a verujem da ce ljude veoma zanimati, jer se radi modelu sa odlicnim performansama po niskoj ceni. Naravno, postavicu slike paketa kad ga budem primio, samog telefona i napisacu par redova prvih utisaka. Drugi telefon koji sam porucio je Umi Zero, a treci Elephone G4. Oni su mi poslati istog dana 28.januara, tako da ih ocekujem 10 dana posle ovog prvog :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Evindzer »

Auh, pa ti se bas odlucio da se ponovis. :D
Dogovoreno, zeljno ocekujem prve utiske. :wink:
Izvini ako nije umesno, ali sta ce ti tri telefona? Imas tri SIM kartice, ili planiras da neke od njih prodas? :oops:
Inace, u vezi sa onim sto si gore napisao, ja sam za Ksiaomi (i Meizu) cuo pre vise godina, jos pre nego sto su ZTE i Huavei dosli na nase trziste. 8)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Zile995 »

I ja sam cuo za Šaomi :D ;)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od sugarcoated_ass »

^ :lol:

Slika

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od ljubabvb09 »

Prvi je za sestru, drugi za mene, a treci za devojku :D Njoj je samo vazno da bude pink ili roze boje, pa sam joj zbog toga uzeo taj Elephone G4, jer ga ima u svim duginim bojama :D Hteo sam prvo da joj uzmem G7, jer je po meni pravi zenski telefon lep, tanak, lagan i ima dobre kamere, al kad je videla taj G4 pink, nije bilo ni najmanje dileme :D

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Joxy »

Zile995 napisao:I ja sam cuo za Šaomi :D ;)
Шаоми (мада ја сам навикао да их зовем Ксјаоми :D ) бре прави хаос на тржишту. :lol:
Сад озбиљно, мислим да Шаоми на светском тржишту заузима најбољу позицију од свих кинеских компанија, ако се не варам испред су Леново-а и Хјувеија? Или можда грешим?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Green »

Xiaomi je sada na trecem mestu svetske proizvodnje mobilnih uredjaja. I to su uspeli tek sa jedva 4-5 modela. Indija svaki put razgrabi ceo stock u nekoliko sekundi, sto dovoljno ide u prilog vec stecenom renomeu i kvalitetu.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Joxy »

Да, значи нисам погрешио, лепо сам рекао. Ксјаоми је постао велики играч за јако кратко време. Мислим да је тренутно Леново најближи да крене њиховим стопама, у прилог иде и то што су купили Моторолу, мада ту је и Хјувеи. Видећемо, време ће показати.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od bata bogdan »

Od Huawei, što vredi pažnje od novih telefona su mate 7 i mediapad x1 7.0....
A za ove druge, hmmm. ..samo neka šire tržište i da su svuda dostupni....ide nama korisnicima u korist, pa nek bira svako šta hoće. ..
Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Joxy »

Мате 7 је сам врх понуде, фантастичан уређај.
Да се разумемо, нисам имао прилике до сада да га испробам, али на папиру делује одлично.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od bata bogdan »

Ma ja sam sam ga njakao već par puta, i uvek onaj wooowwww osećaj ...stvarno fon lepo izgleda....pitanje je uvek, kako radi u praksi...kao i za sve ostale kineze, tako da kazem....
Znam samo kada bih sada kupovao nekog kineza, dobro bih razmislio...a nadam se da će se sve to pomenuti u narednih godinu dana , da će kinezi biti pouzdaniji i više dostupni u evropi .
Huawei

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Evindzer »

http://www.androidauthority.com/best-ch ... es-586335/#
Jos uvek nigde ne pominju Elefon. :wink:

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od bestboy »

Био је данас на снижењу са 239$ на 204$.
http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=wednesday
Слобода или смрт

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od ljubabvb09 »

Drustvo, stigao mi je Elephone G4! :D

Porucivanje, isporuka, carina:

Telefon sam porucio preko Pandawill prodavnice po ceni od 80$. Poslali su ga 28.januara, sa obrazlozenjem da ce posiljka stici u roku od 15-25 radnih dana. Dobio sam i tracking number preko koga mogu da pratim kretanje posiljke. Stigao je 8.februara u Postu, kod mene u ruke danas,tj. 12.februara. Na sajtu Poste, imate opciju da ukucate taj broj posiljke i da vidite njeno stanje. Ceo proces, od ulaska posiljke, preko carinjenja, do isporuke na vrata izgleda ovako:

http://www.dodaj.rs/f/2T/YH/4C4FbVr3/capture-1.jpg

Dakle, carinjenje telefona cete platiti u 99% slucajeva. Koliko sam citao po ostalim forumima, propustaju neke sitne stvarcice koje se salju kovertama, ali kad vide da je paket i jos iz Kine, onda ga odvajaju na stranu :D Telefon su procenili u dolar, tacno onoliko koliko sam ga platio. Na to cenu, placa se 10% carine, pa na dobijenu cifru 20% PDV, sto bi izgledalo ovako: 80$+10% carina (8$) = 88$+20 PDV (17,6$)=105,6$. Znaci ukupno 25,6$ (8$ carina i 17,6$ PDV) ili oko 2800 din. Postar vam donosi paket na vrata, dajete mu pare, on vama paket i potvrdu da ste platili carinu. Znaci, ukupno me je telefon kostao malo preko 90e i stigao kod mene za 15 dana.

Unboxing:

Kao sto cete videti na slikama, telefon je jako dobro upakovan. Zasticen je od eventualnih udaraca i tumbanja onim mehuricima sto svi volimo da ih puckamo :D Sama kutija u kojoj se nalazi telefon je jako cvrsta, tako da skoro ne postoji sansa da se nesto polomi. Sa dodnje strane fabricke kutije pise: "Keep expecting and be surprised!" :D I stvarno, ima dosta toga: telefon, fabricko uputstvo, uputstvo Pandawill-a, punjac, USB kabl, folija za ekran, providna silikonska futrola. Jedino sto nedostaje su slusalice, da bi bilo full pakovanje.

Prvi utisak:

Nisam ga nesto mnogo cackao, ali me je naravno zanimalo par osnovnih stvari. Kao prvo, nema instaliranu nijednu kinesku aplikaciju! Cak sta vise, nije pretrpan nekim nepotrebnim, sto se meni bas svidja. Glavna kamera je sasvim pristojna, dok sam se prijatno iznenadio za selfi kameru koja ima 1.3Mpx, misleci da je mutna, da ce da koci itd, ali bas suprotno. Moze ok selfi da se napravi :D Istina, probao sam je u dnevnim uslovima i pod prirodnom svetloscu, ne znam kako se ponasa u drugim uslovima, verovatno malo losije, ali sve ukupno - za ove pare jako dobro. Ekran je takodje dobar, sto sam i ocekivao. Ikonice su krupne, vidljive, slova citljiva i ostra, saltuje se bez seckanja. Pustio sam jedan video na Youtube na 720p i pusta bez problema, cak se i ne greje, a zvuk je odlican.
Instalirao sam Fb, Viber, Skype, What's up i Youtube i sa tim aplikacijama, ostalo mu je 615MB (od 1GB) RAM-a slobodno, sto je super! Jedino malo razocarenje je ROM, gde je ostalo samo 1,7GB (od 4GB) slobodno. Probao sam MTS i Vip karticu obe registruje (verovatno i Telenor). Moze da se stavi jedna obicna i jedna micro sim, ili micro sim i TF kartica. Baterija jos uvek ne znam koliko ce moci da izdrzi, to ce moja devojka da proveri, a ona je ekspert da je iscedi, pa vam javljam :D

Evo i par slika:

http://www.dodaj.rs/f/3g/Cs/4pLXg63u/20150213113331.jpg
http://www.dodaj.rs/f/I/jx/3Wqqqkz5/20150212185009.jpg
http://www.dodaj.rs/f/J/ha/1w3al4R4/20150212185320.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3u/Dn/3tdvEbu8/20150212185842.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2Y/lX/2Oo9ufmz/20150212185431.jpg
http://www.dodaj.rs/f/4/oR/1YDB7sTo/20150212185447.jpg
http://www.dodaj.rs/f/14/Ep/1MToyc01/20150212185526.jpg

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Joxy »

Честитам, нека те дуго и добро служи! :)
Само ми није јасна једна ствар, на другом форуму сам прочитао да се за робу наручену са Пандавила не плаћају царина и пдв, ако сам добро разумео сајт враћа износ пдв-а купцу?

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od ljubabvb09 »

Hvala Joco:D Da, ali ja nisam cekirao tu opciju :D Ako cekiras tu opciju da ti refundiraju troskove carine, na cenu telefona placas dodatnih 15%. Negde sam procitao da, ako izaberes opciju da ti telefon posalju preko Netherlands Post-a, onda ne placas carinu, jer posiljka ide preko Holandske poste koja je clanica EU. Znaci, iz Hong Konga ili odakle vec, posiljka ide prvo u tu holandsku postu, pa tek onda ovamo i onda se kao poreklo vodi (tj. posta iz kog je slan paket) EU. Nisam siguran da li moze da se izabere ta posta na tom sajtu. U svakom slucaju, bolje je cekirati tu opciju, ali posle je cimanje oko vracanja tog novca na tvoj racun, jer taj papir koji dobijes od carine je malo konfuzno otkucan, pa ces morati s njima tamo da se objasnjavas, prevodis, pretvaras dinare u dolare itd.
Postoji bolji nacin, koji cu ja da pokusam sledeci put kad budem narucivao nesto. Naime, posto su neki ljudi pricali da ce mi, ukoliko ne mogu da procene vrednost telefona, stici nekakvo obavestenje od carine da moram da im dostavim fakturu porucenog proizvoda i izvod svog racuna iz banke da sam platio taj iznos, kako bi oni mogli da ga ocarine. Ako to ne budem imao, ocarinice po njihovoj proceni. Zamolio sam te ljude iz Pandawill-a da mi posalju tu fakturu. I poslali su mi na taj iznos koji sam platio. Na kraju, kao sto si video, nije mi trebala ta faktura. Koja je fora s tim?
Pre nego sto ti posalju paket, zamoli ih da ti na fakturi napisu smajenu cenu telefona i da je posalju zajedno sa njim. Izacice ti sigurno u susret, pogotovo ako im kazes da neces moci da prodjes bez carine ako je cena veca od te sto zelis. Kada paket dodje na carinjenje i carinik otvori paket, pogleda telefon i cenu u fakturi, ako mu nije sumnjivo da on kosta oprilike toliko, carinice ga na tu cenu. Sto bi oni sebi pravili dupli posao, kad vec imaju sve ispred sebe? Nije ni njima to u interesu, jer dnevno pregledaju na hiljade paketa. Sto je cena telefona veca, vise mozes da smanjis. Samo naravno, ne treba preterivati, jer opet treba ostaviti mogucnost da ce carinik mozda proveravati tu cenu napisanu u fakturi i ako te provali onda ce da ti naplati za sve pare. Jeste rizicno, ali po prici mnogih ljudi, to prolazi.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Joxy »

Занимљиво је то у вези царине али све зависи. Није лоше да платиш тих 15% јер после не размишљаш о царини али са друге стране можда ти се и посрећи са царином па платиш мкнималне трошкове. ;)

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od ljubabvb09 »

Pa da, o tome ti pricam :D U svakom slucaju je bolje da platis odmah tih 15%, nego kasnije 10+20%. Ko koga zaebe :D Zaboravih da vam kazem da mi je juce stigao i Umi Zero, zajedno sa ovim G4, pa cu danas da postavim slike i napisem prve utiske.

Odgovori