LG Optimus L90

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus L90

Post od znemanja »

Slazem se da je S3 kompletniji uredjaj, pre svega dosta boji ekran ima S3, ne samo vecu rezoluciju, vec i AMOLED tehnologiju. Interna memorija je na strani s3, takodje ima sjajnu podrsku xda zajednice. Svakako da je l90 noviji model, ali S3 je bio jako popularan flagship model i mislim da je on i sada dobra kupovina u nekom nize srednjem rangu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: LG Optimus L90

Post od toda81 »

Bas tako, nizi srednji rang
Note IV N9100 dual

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus L90

Post od Zile995 »

1. 20% brzi GPU(Adreno 305) Uporedite i GFLOPS. Adreno pri manjem clock-u ima bolje performanse.
2. Jaci CPU u 28nms tehnologiji. To je sve losije od s3???

Pitanje jedno...
Zelite li vi da koristite brz telefon sa skoro duplom boljom baterijom, brzim UI, jacim CPU-om i GPU-om ili samo da gledate u lep s3 ekran i koristite ga samo za slikanje, pored heavy bloatware-a?

S3 ima podrsku, ali samo xda, ostavljen je na 4.3. Dzaba i AOSP kada pola drajvera ne radi kako treba, glupi exynos. HWC su jedva implemetirali. Hajmo malo realnosti, sta sve necu ovde procitati...
~Arkan~ napisao:bolju podršku (jer samsung je samsung), bolji grafiku u igrama (ali slabiji procesor)
Kako bolju podrsku? Koliko znam Samsung ga je ostavio na 4.3.
Ako mislis na xda, hm ma samsung im nista nije pomogao(tj. ne vazi ovo sto si napisao)

Koju bolju grafiku? Mislis na zastareli Mali-400MP4? On je i u note 2.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Optimus L90

Post od artifex »

Ma kakav S3,uredjaj star 3 godine... Podrzavam sve sto je rekao Zile

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus L90

Post od znemanja »

@Zile995, meni licno je kvalitet ekrana apsulutno na prvom mestu kod izbora telefona, a one je, u konkretnom slucaju, dosta bolji na S3. Bloatware se vrlo lako eliminise, root i titanium backup i stvar resena. Sa par intervencija S3 moze da leti, da radi izuzetno brzo i fluidno. Osakacenost ekran na l90 nije moguce nadomestit softverski niti na bilo koji drugi nacin.
Samo da se ogradim od dalje diskusije, gore napisano je moje misljenje i ja bih svakako pre izabrao S3 koji smatram boljim uredjajem od L90.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: LG Optimus L90

Post od toda81 »

Znemanja, uze mi reci iz usta :)
Slazem se sa tobom. Nismo rekli da nije jaci l90. Jaci je on, ali je i dalje kao igracka u poredjenju sa s3 koji je prastari uredjaj. Ekran i interna memorija znace puno
Note IV N9100 dual

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus L90

Post od Zile995 »

Ti nisi razumeo moj post. Ne zelis da ga procitas.
Ako si pola termina ukapirao, evo ubijam se. Ko da pricam u prazno sada, dzabe sam ono napisao.

Kapiras, L90 radi brze od s3 cak i pored obrisanog bloatware-a. UI je takav.

Realno, ko sisa duplo bolju bateriju, bolji cpu i gpu, android L i solidan ekran... zoreli je koristio telefon, procitajte njegovo misljenje.

Da se ogradim i ja, ovo nije nikakvo moje subjektivno misljenje, pisem o telefonu i njegovim performansama kakve jesu u realnom koriscenju, stvari koje su jednostavno takve i ne menjaju se.
Razumes, mogu ja da govorim koliko je L90 brzi, koliko je baterija bolja, a ti ces da naginjes koliko hoces ka tome, da je S3 brzi cak i posle brisanja bloatware-a jer je to tvoje subjektivno misljenje zato sto si ti to licno iskusio.
toda81 napisao:Jaci je on, ali je i dalje kao igracka u poredjenju sa s3 koji je prastari uredjaj.
Kako je to moguce? Sve si rekao, malo prodiskutuj zasto?
Poslednja izmena od Zile995 u Ned, 22. Mar 2015. 12:41, izmenjeno 1 put ukupno.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: LG Optimus L90

Post od toda81 »

Niko nije rekao da je s3 brzi. Jednostavno svako ima pravo na svoje misljenje i svi mi volimo nesto ili ne volimo, nesto nam se svidja, a drugima se to ne svidja. Sve je to prirodno i normalno. Mozda smo znemanja i ja zastareli i u nekom svom svetu, ali je nama taj s3 iz nekog naseg ugla bolji za nas, a cinj3nica je da je l90 kompletniji i bolji
Note IV N9100 dual

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus L90

Post od Zile995 »

S3 da "leti" kao l90, pa da da to je moguce...

Dobro, sada razumem zasto je bolji. Napustam temu tj. ovu diskusiju, pisite koliko hocete, imam drugacije misljenje.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: LG Optimus L90

Post od toda81 »

Ti si uzasno tvrdoglav covek. Malo si i agresivno nastupao sto uopste nije potrebno jer nas dvojica nismo reagovali na taj nacin kao sto ti reagujes. Kao da smo te za srce ujeli.
Meni su odvratni softwerski tasteri na ekranu koji ima LG i to me uzasno odbija id njega.
Da si ti citao nase postove video bi da mi nismo rekli da je brzi s3 posto ti sve vreme to potenciras
Note IV N9100 dual

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus L90

Post od znemanja »

@Zile995, Ne sporim ja da l90 ima noviji hardver i za odredjeni stepen jaci hardver od s3. Ali za mene glavna komponenta, a to je ekran, je dosta losija od S3, a to ne moze da mi nadomesti fludniji UI.
Ma kraju krajeva licno sam se uverio da s3 radi izuzetno brzo (posle par softverskih intervencija) jer sam licno nekoliko s3 modela setova prijateljima, kolegam i sl.
Dakle, ovo je moje iskustvo, koje moze da bude razlicito od tvog iskustva i ne vidm razlog da me ubedjujes u suprotno. Licno smatram da je s3 bolji i pored inferiornijeg cpu, gpu i baterije, jer su interna memorija, ekran, kvalitet kamere na strani s3.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Dusan_Krsmanovic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 13. Mar 2015. 20:22

Re: LG Optimus L90

Post od Dusan_Krsmanovic »

Izmedju s3 i lg l90 izabrao bih lg l90 prvenstveno zbog baterije ,a na oglasima retko moze da se nadje nov s3 vec izakani po 2god stari (a kupiti nov u radnji i platiti ga preko 200e nije isplatljivo ) ,mislim da je mnogo bolja opcija s3 neo mesec dana star cena je tu negde desetak evra veca u odnosu na l90, a telefon iako ima isti procesor i gpu dosta bolje radi,kvalitetniji ,kompletniji od l90 (prvenstveno mislim na ekran, kameru,led lampicu osvetljenje back tastera )
Prednost lg l90 je baterija koja je zaista odlicna i izdrzace ceo dan uz bas dosta koriscsnja, dok neo mora na punjac u toku dana

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: LG Optimus L90

Post od toda81 »

Neo je odlicno resenje. Sto se baterije tice sve se moze podici na visibnivo uz greenify
Note IV N9100 dual

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG Optimus L90

Post od zoreli »

Ljudi malo realnosti ... 140 evra je NOV LG L90 . Za taj novac bolji NOV Android Smartphon ne postoji . Slažem se ja da S3 ima za nijansu lepši ekran i kameru , ali to je već stari model koji i dalje košta 200 evra NOV. (na stranu Neo od 170-180) ...
Jednostavno nije isti cenovni rang .

Sa LG L90 će biti prezadovoljni svi koji hoće jeftin a kvalitetan smartphon / brz / sa dugotrajnom baterijom i najnovijim Androidom .

Nezadovoljni će biti oni koji za 140 evra hoće nov telefon a da je napucan kao Galaxy S5 ... "E to već neće da može" :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

Dusan_Krsmanovic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 13. Mar 2015. 20:22

Re: LG Optimus L90

Post od Dusan_Krsmanovic »

Moze se naci na oglasima s3 neo nov ili do mesec dana star za 150e ,zar ne mislis da je to bolja kupovina?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: LG Optimus L90

Post od toda81 »

Za mene je neo mnogo bolja varijanta i u polovnom stanju
Note IV N9100 dual

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG Optimus L90

Post od zoreli »

G2 ili S4 , G3 ili S5 .... L90 ili Neo ... ko šta voli neka uzima :)

Ja sam izneo kratku recenziju novog telefona od 140 evra (koji se i za 130 može naći ako "bunariš" oglase Dusan_Krsmanovic ) ... i to je to .

Svaka dalja rasprava ide u temu "Poređenje modela"
16 godina na forumu MOBILNISVET

rex
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 685
Pridružio se: Uto, 10. Dec 2013. 01:21
:: lg g2
:: nokia

Re: LG Optimus L90

Post od rex »

moram i ja da dodam jest da je s3 malo bolji od l90 al ipak sto Zoreli i zile kazu s3 je ostao na 4.3 i jedino ga budzati non stop sa nekim custom romovima mislim da je malopreterano i da se od njega napravi npr s5 al svi ga hvale samo zbog marke samsung a lg jest da je po nekim stvarima slabiji al ipak dobija lizalicu i gura napred i nadam se da ce biti ispravki dosta a znam da dosta vas se zali na bateriju jedan dan ili 2 puta na dan provede na punjacu e zato lg je bolja baterija drndaj ga ceo dan ima da izdrzi i da jos ako vam je toliko stalo do kamere i ekrana postoji fotoaparat :D :D

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: LG Optimus L90

Post od Zile995 »

Interesantno je da nema backlight osvetljenje, back i menu senzori ne svetle vec su ucrtani i dobro se vide(iako ne svetle).
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

rex
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 685
Pridružio se: Uto, 10. Dec 2013. 01:21
:: lg g2
:: nokia

Re: LG Optimus L90

Post od rex »

ma to je jaka vaznost strasno koliko je znacajno da zivot znaci , bitno je da ovako sve radi fantastično...ja sam uzeo lg l90 i zadovoljan sam kako to radi cak i rutovao ga i extra je , baterija ceo dan drzi uz maksimalno drndanje ...da cu ga tek sutra puniti a da vidim na samsungu kada ce to da postignu :D

Odgovori