Windows Phone Store

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Windows Phone Store

Post od Ally »

Ovako posto vidim da dosta ljudi ne zna i pricaju svakakve budalastine resio sam da podelim sa vama sta ja znam provereno o Windows Marketu i sta na njemu to toliko "fali" naspram na android i ios-a.

Cinjenica je da Windows Store zaista ima dosta manje aplikacija od Android i iOs store-a . Takodje je cinjenica da na marketu ne fali apsolutno nijedna osnovna aplikacija koju vecina ljudi koristi . Ono sto manjka a da ja znam jesu emulatori za razne sisteme i to zbog samog operativnog sistema nema emulatora . Znaci fale svi moguci emulatori koji se mogu naci na android i vecina ovih na iOs (GBA, PSP,PS1, DS, ... ) . Jedino sto sam video u tom pravcu su gotove igrice napravljne da rade kao emulator i to za GBA igrice . Fale oficijalne Blic ,Youtube, Twitch tv ... aplikacije verujem da ce se dosta vas nadovezati na ovo jer mislim da ima dosta aplikacija gde fale oficijalne sreca pa uvek ima alterantivnih koje su nekada i bolje od oficijalnih na androidu . Mnogi pricaju da Windows Store ima manje aplikacija zato sto se na njemu nalaze sve dobre aplikacije to apsolutno nije istina i na WP storu se moze naci gomila aplikacija koje ne rade kako valja ili su neupotrebljive, doduse ovaj broj je manji nego kod Android marketa. Takodje je cinjenica da neke aplikacije koje vrlo brzo postanu "Hit" na androidu i ios-u kasne za windows phone ili se ne pojave uopste (trenutno je to slucaj sa Snapchatom) .

Pozivam sve koji znaju vise ili tvrde drugacije da se nadovezu na temu da bi tako napravili pravu sliku za sve one koji ne znaju ili imaju pogresnu sliku o aplikacijama na windows phone uredjajima .

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Windows Phone Store

Post od Coni »

Pa znamo sve ovo odavno. Ali ok da piše na jednom mestu, za ljude koji nalete na forum i zanima ih baš to. Da ne pokreću flame na svim živim temama.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Windows Phone Store

Post od Ally »

@Coni Pa ja sam razmisljao gde da stavim ovu temu mislio sam da shodno tome da se radi o WP da je stavim negde vezano za to ali izgleda da ovde dolazimo mi koji smo upoznati sa sistemom i znamo uglavnom vecinu . Jednostavno sam video negde po forumu da dosta ljudi prica svasta o ovome za WP ali izgleda da su to android fanovi tako da je i trebalo ovo da stavim negde da uglavnom svi vide.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Windows Phone Store

Post od Coni »

Ma znaju to i drndoidasi [emoji12]

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows Phone Store

Post od Apolo »

Ally, Apsolutno se slazem da ne fali nijedna osnovna aplikacija, svakako da da Android i iOS podrzavaju vise aplikacija ali to je i normalno jer je Windows nedavno usao u trku sa ova dva giganta, jedino sto cemo za neke druge aplikacije morati malo da se strpimo. Medjutim, kao prosecan korisnik meni je bitno da 5-6 osnovnih aplikacija koje koristim imaju za Windows phone i to je ono sto je meni bitno :)
Festina lente.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Windows Phone Store

Post od staff »

Osnovne ne fale ali su na androidu ipak bolje odradjene, mada meni se windows central i mondo vise svidjaju na wp.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows Phone Store

Post od Apolo »

staff, za mondo se slazem, ali i B92 bih izdvojio i LinkedIN. Sve ostalo je za mene manje-vise isto, sljaka i to je to :)
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone Store

Post od miodrage »

Ally, Blic postoji, mozda nije oficijelan, ali ok radi.
Sa druge strane, ima par retkih aplikacija koje su WP ekskluziva.

Naravno da i ovde postoje CRAP aplikacije, ali to je i normalno, jer se ljudi oprobavaju u svemu. Neki slabiji kvalitet aplikacija nisam bas zapazio, postoji mogucnost da u odnosu na svog pandana na drugim OS-ima nema sve mogucnosti, ali dosta toga zavisi od samog developera, APK-a sa kojim pravi aplikaciju, i dozvole koju ima od strane sistema. WP jeste zatvoren, ali zahvaljujuci toj cinjenici nema nikakav malware, ili virus.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Windows Phone Store

Post od Coni »

B92 za wp je očajan. Mene bi bilo sramota da izbacim ovakvu aplikaciju.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Windows Phone Store

Post od Deksi »

Zvanicna blic aplikacija je postojala ali su prekinuli njen rad i vise je nema u prodavnici. B92 radi za dvojku, u komentarima te aplikacije puno korisnika se zalilo na njene mane ali se nista ne popravlja. Na sajtu polovni automobili u knjizi utisaka korisnici sajta traze da se napravi aplikacija za p.a. oni obecavaju ali nista. Za wp nema ni aplikacija za kupindo i limundo za android ih ima. Eto nezele da ih naprave iako ima vise korisnika wp nego korisnika ios-a.
Ima korisnih kalendara, planera, prognoza, notesa koje ja koristim i njima sam zadovoljan.
Jedinu manu ja nalazim u tome sto nema domacih aplikacija, a da zaboravih nema ni slagalice a za android ih ima od nekoliko razlicitih developera. :(

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Windows Phone Store

Post od staff »

Apolo, b92 nisam koristio.
Generalno, domacih aplikacija skoro i da nema. Mnoge novine/televizije nemaju app za wp, od radio stanica mislim da ni jedna nema mada tu je tunein, konkretno nema aplikacije za gradski/medjugradski red voznje u Nisu, Paragraf lex koji meni itekako znaci...Sto se tice onih osnovnih, one koje sluze za dopisivanje na androidu imaju popup opciju sto je jako korisno.

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Windows Phone Store

Post od ilija98 »

Meni na wp najvise fali aplikacija za Polovne automobile. Pisao sam im mejlove ko zna koliko puta i nista. Za novine postoji Serbian News mada je bagovita..

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows Phone Store

Post od Apolo »

Coni, zbog cega ti je b92 ocajan? Mozda ja nisam obratio paznju na neke detalje ali me zanima zasto po tebi aplikacija ne valja.
staff,slazem se da nema puno domacih aplikacija ali eto napomenuo bih neke koje ja licno koristim, a to su Kamere.SRB, NBS kursna lista, ima i neka vremenska prognoza, German4All (posto ucim nemacki ovo mi je fantasticna aplikacija domace proizvodnje, postoji samo za WP a nesto slicno tome nisam bas nasao na Androidu).
Festina lente.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Windows Phone Store

Post od Coni »

Učitava vest dugo (a učitava samo tekst i jednu sliku), duže nego na androidu pod istom mrežom. Komentare na polovini vesti ne učitava.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Windows Phone Store

Post od Deksi »

B92 nekad neće da učita vest iz prve i kad izadješ na glavni meni i opet udješ u istu on je učita ali ne učita komentare.

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Windows Phone Store

Post od Tyrael »

Da li mogu da se instaliraju aplikacije sa ovog sajta? http://windowsphoneapk.com/

Dugo se premisljam sta da uzmem sledece pa razmatram detaljno windows i kucao sam neke aplikacije koje koristim na androidu a nema ih na windows storeu i najcesce mi ovaj sajt izadje. Konkretno trazio sam maxbet aplikaciju i vidim ima je ovde.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Windows Phone Store

Post od Ally »

Tyrael napisao:Da li mogu da se instaliraju aplikacije sa ovog sajta? http://windowsphoneapk.com/

Dugo se premisljam sta da uzmem sledece pa razmatram detaljno windows i kucao sam neke aplikacije koje koristim na androidu a nema ih na windows storeu i najcesce mi ovaj sajt izadje. Konkretno trazio sam maxbet aplikaciju i vidim ima je ovde.

Ne mogu pouzdano da tvrdim ali po mom misljenju to su sve neki virusi ili same aplikacije za android. Bar ja mislim da to nije to sto ti trazis i mislim da neces ni naci tako nesto .

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows Phone Store

Post od Apolo »

Ako su ti glavne aplikacije tipa Max Bet onda nemoj uzimati Windows. OS je fantastican, i po meni licno bolji od Androida, medjutim nema sirok dijapazon aplikacija koje podrzava ali one osnovne su sve tu. Slozices se Max Bet nije osnovna aplikacija, pa shodno tome mozda bolje da uzmes u razmatranje neki Android i da ne eksperimentises sa 3rd party app sajtovima osim zvanicnog Windows Store-a.
Festina lente.

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Windows Phone Store

Post od Tyrael »

Maxbet nikome nije glavna aplikacija.
Kako rade gmail,reddit,tapatalk? I da li aplikacije koje moraju da se plate mogu da se kupe? Posto na google play-u iz Srbije ne mozemo da kupujemo jos ,mada sam moguce i noob pa ne znam kako da zaobidjem prepreku:)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Windows Phone Store

Post od araphel »

Gmail mislim da nema aplikaciju, ali ne vidim ni potrebu za njom. Staviš lepo gmail adresu u mail client telefona i sve fercera perfektno. Kontakti, kalendar...sve. Tapatalk radi sasvim pristojno, ne videh neke bitne razlike kad sam koristio android ili wp kao glavni telefon. Aplikacije sam najnormalnije kupovao sa upisanom lokalnom karticom. Za reddit nemam pojam, ne koristim to.

Odgovori