Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od El Laki »

Da li je neko imao iskustva sa original Spigen opremom? Konkretno sa ovim modelom?
http://www.spigen.com/galaxy-s5-case-neo-hybrid.html

Uzeo bih ga za svoj fon, ali deluje mi suviše rigidno, da ne ošteti lajsnu prilikom ubacivanja telefona... Inače tražio bih na Amazon ili eBay, sigurno imaju 5-10$ jeftinije.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od znemanja »

Ovakav case moze da se nadje u Delta City ili TC Usce, ne znam tacno u kojem trznom centru, u svakom slucaju sigurno ima u jednom od pomenuta dva.
Probo sam na S4, lepo izgleda, mada mislim da je malo previse robusno i definitivno mi se nije dopalo sto se jako tesko skida i imam osecaj da bih vrlo brzo ostetio lajsnu. Druga stavka koja mi se ne svidja je sto povecava poprilicno debljinu uredjaja. Tasteri su odlicni. Nisam siguran da li su modeli koji se nalaze u pomenutim trznim centrima kopije ili orginali, ali generalno case lepo izgleda, ali po mom misljenju deluje preglomazno.
Smatram da neki tanki, providni silikon i buff folija ili staklo na ekranu je vise nego dovoljna zastita, pritom ti tanki siilikonski case-ovi jako lepo izgledaju i ne dodaju telefonu na debljini ni tezini.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od El Laki »

Ma ja 90% vremena imam samo foliju, ali pošto sam odlučio da na S5 ostanem bar godinu dana, onda bih uzeo jednu ovakvu futrolu, pa uz silikon da menjam, iz dosade. Nije mi zaštita glavni cilj. Samo mi se mnogo sviđa kako izgleda.

Vidim na kp ih ima za 1.000 din ali to je verovatno sa aliexpressa kopija od 5-6 dolara. Na spigen sajtu je 30, a na Amazon 20 dolara. Kada bih znao da su te u TC original, kupio bih, da ne čekam transport.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od znemanja »

Mene je pored robusnosti case cena odvratila od kupovine. Mislim da u trznim centrim kostaju oko 3500 din mozda i vise jer imaju razne varijante istog case. Da sam siguran da je orginal onda ok, iskreno deluje kao na snimcima, ne bih moga da napravim razliku izmadju orginala i potencijalne kopije.
Ja takodje cesto menjam case, koristim tanki providni silikon i S view cover. Spigen se teze stavlja i skida i mislim da nije za ljude koji cesto menjaju case.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od acamatic »

Jel mi može neko reći original case Spigen, kakva mu je pozadina, mislim na materijal? Jel je plastika, silikon ili metal neki?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od znemanja »

Postoje razni spigen case-ovi. Ovaj koji sma ja gledao ima metlane bocne ivice, a poledjina je od neke tvrdje gume ili neke kombinacije gume i plastike ima tackice kao na S5.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od El Laki »

Da, za kopiju ne dam dinara jer štiti koliko i silikon plus samo može da ošteti. Videću ako bih našao za 15e ovaj, pa da uzmem. Ali ako se baš teško namešta... Ivice se gule garantovano a onda džabe sve.

@acamatic ova koju sam ja okačio, ima gumeni crni deo a obod je od plastike.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od acamatic »

Zamolio bih sve kolege koji su se mozda susretali sa ovakvim case-om da mi kazu svoje misljenje i da li se ispati uzimati, prvenstveno zato sto je "Water-resist"
http://www.dx.com/p/pepk-water-resistan ... Q77BNz95AY

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od kutijagreha »

Jedan ekran ti nije dovoljan? Izaberi kućište s dodatnim

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... _id=983848

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od znemanja »

Bas sam malopre citao ovu vest na B92. Ovi case-ovi uopste ne izgledaju lose, nesto kao na foru Yotaphone, ali cena od 130$[emoji35]
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Dexter »

Sta ste ste se uplasili te lajsne na S5-ici. Generalno na svakom Galaxy-ju se ljusti ali nece od maske... Koleginica ima S5 i svaki dan, promeni sigurno 2-3 razlicite maske, razlicite naravno i lajsna joj je perfektna.

Sta imas da ostetis kada je ta kopija spigena u osnovi isto silikon. Imate u Stadionu na popustu, 700 din koliko sam video. Nije kao original, ali je debela guma sta, zastitice ga bolje od obicnog silikona, bitno da lepo legne na dugmice...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od El Laki »

Zeznuta je lajsna kod S5 jer je onako iz valovita pa maska kači svaku i ako je loša obrada hoće vrlo lako da ogrebe lajsnu. Skuplje futrole imaju finu završnu obradu i samim tim ne grebu.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Ledjo »

Imam beli silikon, posle 2 meseca koriscenja je postao siv, a ivice su tu tamno sive. Cime ga oprati? Vlazne maramice ne pomazu naravno

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od znemanja »

Kupi novi, bez sale, ti silikoni su potrosna roba i jeftini su, tako da njhovo ciscenje je nepotrebno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Azimuth »

Kupi nov, ali kvalitetan i nece promeniti boju. Ja za takve stvari, koje inace mnogo znace, ne zalim novac.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Ledjo »

Nista onda videcu da uzmem neki drugi, verovatno tamno sivi ili crni bas zbog prljanja koje me iritira

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Dexter »

@El Laki, radim sa maskicama, kazem ti koleginica bez preterivanja menja 2-3 puta dnevno maske na S5, od silikona do plastike, lajsni joj nista ne fali. Oni aluminijumski bamperi grebu lajsnu, i neke plasticne maske koje su knap, ove ostale nisu jos nacele lajsnu.

Silikon kad promeni boju nema spasa. Znam ljude koji su stavljali u masinu za ves, cistili raznim preparatima ne vredi, upije silikon.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od znemanja »

Mislio sam da link stavim u temu šala, ali meni ovo izgleda kao solidno koristan dodatak za telefon, tj. u nekim situacijama može da bude praktično:

http://balkanandroid.com/ovo-je-proizvo ... -telefona/
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od toda81 »

Samo nam treba jos da nosimo sa sobom multifunkcionalni stap :D
Note IV N9100 dual

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Utisci o dbrand vinyl skinovima?

Post od Tyrael »

Dbrand vinyl skins.
Tek sam ih otkrio,vidim salju za Srbiju za 5$ "risky" shipping,jel neko narucivao ovo i kako se pokazalo?

Odgovori