LG G Pro 2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G Pro 2

Post od El Laki »

Ja sam svoj G Pro 2 uzeo baš kod njih (mobilni shop) i jesu bili 30e skuplji od Logica ali su daleko ozbiljniji i profesionalniji. Uz to dobiješ u račun bez ikakve doplate.

salamander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 20. Apr 2015. 23:04
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od salamander »

Pa valjda se podrazumeva da se dobije racun ako kupis tel. u radnji.A i garancija ne vazi ukoliko ne posedujes i racun.Ne mogu da se seti imena radnje u Sarajevskoj,tamo je cena kao i u logic shop-u ali imaju samo u crnoj boji (valjda daju i racun :unsure: ).

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: LG G Pro 2

Post od drom »

Salamander, zivimo u Srbiji, sve sto je preko normalno, to ovde ne vazi. Otvori 4 ociju i srecno.

ubabic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 26. Apr 2015. 00:09
:: Huawei Honor 8
:: Samsung A5 2016
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od ubabic »

Pozdrav svima! :wink: Evo da se i ja prijavim na temu. Vlasnik sam LG G Pro 2 (32GB) od pre nedelju dana... :D
Model koji imam je D838 SAE (Singapur) verzija. Nema jos Lollipop za njega ali posto mi djavo ne daje mira,a i procitao sam sve vase utiske o "lizalici" odlucio sam da fleshnem upravo najnovijeg Tajvanca TWN V20D. Sve je proslo lagano, odradio sam i root preko DPTool programcica koji se odskoro pojavio na xda i to je sad sve kompletirano. Samo da se bacim od sutra na podesavanja i instalacije jer je sad vec duboka noc za tako nesto... :blinky:

Imam jedno pitanje za @akvarista. Sta je na kraju bilo sa podesavanjima za mrezu GSM/WCDMA/LTE? Ja sam na KitKat-u (V10B) imao ta podesavanja i mogao da biram ali sada na Lolipop-u ne. Vidim da si probao 4G internet. Da li si uzeo novu karticu pa su ti se pojavilo LTE podesavanje u settings-u ili kako? Ja jos nisam isao po novu 4G karticu...
Telefon: Huawei Honor 8
ROM: Stock Android Nougat 7.0 (EMUI 5.0.1)

salamander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 20. Apr 2015. 23:04
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od salamander »

Ne mogu da verujem da jos nisam naisao na radnju u Beogradu u kojoj daju fiskalni racun prilikom kupovine telefona.Kolika je verovatnoca da ce uvaziti garanciju sobzirom da sve radnje imaju svoje servise i da sami dijagnostikuju problem?Realno mogu da napakuju bilo sta...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: LG G Pro 2

Post od araphel »

Ako kupuješ po tim malim nazovi radnjama, pozdravi se sa računom i garancijom u većini slučajeva. Garancije koje oni daju su njihove izmišljene i nemaju nikakve veze sa samim proizvođačem. Ako hoćeš telefon sa fiskalnim računom, važećom pravom garancijom ovlašćenog servisa, moraš da računaš sa time da telefon platiš onoliko koliko košta kad se legalno uveze i prijavi prodaja sa svim porezima koji idu uz to. Dakle carina pri uvozu, pdv i sve ostalo. Apsurd je od tih polu divljih radnjica očekivati regularnu i redovnu uslugu, a da se plati cena kao na crno, preko oglasa.

akvarista
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 25. Mar 2015. 16:52
:: LG G4

Re: LG G Pro 2

Post od akvarista »

pozz ubabic. uzeo sam 4g karticu ali i dalje imam problem sa 4g. nasao sam code za secret meny posto ni jedan nije mogao. nasao sam na stranom sajtu nekom. 4g mi je radio par dana super. imao sam ga gotovo po celom centru grada. sada opet se nigde ne pojavljuje. i dalje u mobilnim mrezama nema lte samo wcdm i gsm.u sustini mi nije toliko bitno ali bzvz sto ne radi. ja sam instalirao official loly pop za moj model i sada je 5.0.1 vd83820a. inace sam primetio da posle tog podesavanja u skrivenom meniju telefon gubi mrezu iz cista mira. samo nestane signal na par sekundi i vrati se. sve ostalo je savrseno. nadam se da cu resiti i taj problem a svoj tel obozavam :-)

jovackopolje
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Uto, 28. Apr 2015. 16:23
:: LG G3
:: Huawei P6

Re: LG G Pro 2

Post od jovackopolje »

Razmišljam se između G2 i Pro 2 a najviše me brine veličina Pro 2.Zanima me kako ga nosite,kako staje u džepu,kako leži u ruci?Hvala

chole
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 15. Apr 2015. 14:44
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od chole »

uzmi nekog samsunga, topla preporuka

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od kvaka33 »

Telefon od 6 inca, ni malo nije zgodan za nosenje i za baratanje jednom rukom,pro 2 nije izuzetak
Prednosti velikog ekrana u odnosu na male.su ogromne,narocito pri surfovanju,gledanju klipova,filmova,igranju igrica itd
Da li ces taj ekran prihvatiti kao problem ili ces napraviti kompromis zavisi samo o tebe i tu ti niko ne.moze dati savet
Nadji negde pro2 pogledaj sta i kako i odluci
Ja sam sa njega presao na sony z ultra bas zbog jos veceg ekrana,tako da sve je to subjektivno i tu nema.ko sta da ti kaze
Ako pitas da li je bolja kupovina od G2 definitivno jeste
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

ubabic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 26. Apr 2015. 00:09
:: Huawei Honor 8
:: Samsung A5 2016
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od ubabic »

jovackopolje napisao:Razmišljam se između G2 i Pro 2 a najviše me brine veličina Pro 2.Zanima me kako ga nosite,kako staje u džepu,kako leži u ruci?Hvala
Ja sam npr. pre LG GP2 nosio Samsung Galaxy Note 2. I mogu ti reci da po velicini medju njima i nije neka razlika...GP2 je malo duzi ali je zato tanji i laksi. Note 2 ima ekran od 5,5" dok GP2 5,9" ali je zbog relativno tankih bocnih ivica LG dosta kompaktan za svoju velicinu i lepo lezi u ruci. Imam vece sake pa ga koristim lako i jednom rukom ali za neke operacije ipak je sigurnije drzati tel. sa obe. Sto se nosenja tice, navikao sam da vucem torbicu sa sobom jer mi tu stoje i dokumenta i kljucevi i jos neke sitnice pa i telefon spakujem u nju i nema problema. Mislim da mi ne bi smetalo da nosim i Xperiu Z Ultra od 6,4" kao @kvaka33 jer telefone ipak ne drzim po dzepovima, ali nemam sad bas potrebu za tolikom dijagonalom...

Sto se tice izbora izmedju G2 i GP2, iskreno i ja sam se dvoumio pre kupovine. Kod mene je prelomilo to sto GP2 ima veci ekran, zamenjivu bateriju, microSD slot, jak zvucnik i sto mi se nije nesto posebno svidela zavrsna obrada tj. ona sjajna plastika kod G2. Telefoni su u principu hardverski isti. Za GP2 kazu da je ustvari "uvelicani" G2...

Ono sto mi mozda malo nedostaje kod GP2 je podrska zajednice tj. developera. Na XDA za njega gotovo da nema nikakvih ROM-ova dok je kod G2 tu druga prica. Pa ti odluci sta ti vise odgovara i sa te strane. Meni se npr. smucilo vise i flashovanje i modovanje i budzenje kojekakvih opcija tako da sam i sa stock varijantom za sada zadovoljan...
Telefon: Huawei Honor 8
ROM: Stock Android Nougat 7.0 (EMUI 5.0.1)

Valentinik
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Čet, 18. Apr 2013. 16:25
:: LG G pro2

Re: LG G Pro 2

Post od Valentinik »

jovackopolje napisao:Razmišljam se između G2 i Pro 2 a najviše me brine veličina Pro 2.Zanima me kako ga nosite,kako staje u džepu,kako leži u ruci?Hvala
Neka te ne brine... Vrlo lako se naviknes na gabarite telefona a prednosti koje pruza veci ekran su ipak dosta znacajne... Takodje, vrlo je kompaktan naspram dijagonale ekrana i nekako lepo lezi u ruci, tako da uglavno moze da se upravlja jednom rukom, jedino ga drzim u obe ruke na ulici da me neko ne gurne pa da mi ne ispadne, posto inace nikada ne nosim neke zastite i maske i to... I da napomenem da sam prezadovoljan izradom jer mi telefon nakon 6 meseci upotrebe i bez ikakve zastite izgleda prakticno kao nov.

Sto se tice nosenja, ne praktikujem drzanje telefona u dzepu, prosto nosim slim pantalone i dzins i tu nema mesta cak ni za neki manji model a ne gp2, uglavnom u unutrasnjem dzepu sakoa/jakne ili sad kad je toplije vreme doslo u torbici sa novcanikom, kljucevima i ostalim :)

jovackopolje
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Uto, 28. Apr 2015. 16:23
:: LG G3
:: Huawei P6

Re: LG G Pro 2

Post od jovackopolje »

Hvala na odgovorima,najverovatnije ću ga uzeti,samo ga slabo ima na oglasima.

akvarista
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 25. Mar 2015. 16:52
:: LG G4

Re: LG G Pro 2

Post od akvarista »

meni danas ukradose iz torbe moj pro2 :-(. eto. bas sam se smorio

ubabic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 26. Apr 2015. 00:09
:: Huawei Honor 8
:: Samsung A5 2016
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od ubabic »

Gde? Kako?
Telefon: Huawei Honor 8
ROM: Stock Android Nougat 7.0 (EMUI 5.0.1)

akvarista
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 25. Mar 2015. 16:52
:: LG G4

Re: LG G Pro 2

Post od akvarista »

u knezu dok sam isao na posao. nikada ga ne drzim u torbi al sam ga stavio na kratko da kupim nesto i eto

ubabic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 26. Apr 2015. 00:09
:: Huawei Honor 8
:: Samsung A5 2016
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od ubabic »

E bas maler. Sta da ti kazem...Ne moze covek vise ni da zna sta sve moze da ga strefi i to u po bela dana...

Steta stvarno...
Telefon: Huawei Honor 8
ROM: Stock Android Nougat 7.0 (EMUI 5.0.1)

salamander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 20. Apr 2015. 23:04
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od salamander »

Konacno sam postao vlasnik GP2 8) .Za sada prezadovoljan.Razmisljam se o lizalici ali se jos nisam upustio u proceduru.Moze li mi neko reci,od korisnika lizalice ima li kakvih propusta na koje bi trebao da obratim paznju?

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: LG G Pro 2

Post od drom »

Sto se tice g pro 2, i lizalice na njemu, primetio sam da telefon zna da izgubi mrezu jednom dnevno na 5-10 sekundi, i posle sve opet bude ok.
E sad da li je do lizalice, ili mog primerka g pro2, ili do mreze - nisam siguran, ali tipujem na lizalicu.
Neka se jave i ostali vlasnici g pro2.
Naravno, ovo je sve bilo, vise ne koristim gp2, ali eto da iznesem neko svoje iskustvo.

salamander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 20. Apr 2015. 23:04
:: LG G PRO 2

Re: LG G Pro 2

Post od salamander »

Citao sam postove u kojima su ljudi prezadovljni lizalicom na ovom modelu ali pak ima i onih manje zadovoljnih,mada mislim da u obe grupe ima onih koji ustvari ni ne poseduju ovaj model vec iznose svoje misljenje na osnovu komentara sa raznih foruma :disgust: .Mnogo ce nam znaciti komentari vlasnika ovog modela. :roll:

Odgovori