Nova verzija sajta puštena

šta je novo na sajtu mobilnisvet.com?
Pravila foruma
Ovaj deo foruma je namenjen raznim obaveštenjima koja se odnose na Mobilni Svet i samo urednici mogu da otvaraju nove teme. Članovi imaju mogućnost komentarisanja ali ne i da naknadno menjaju postove.
popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Pohvale za trud, ali iskreno, home page starog sajta je bio mnogo pregledniji i funkcionalniji
Pre sam mogao da vidim odmah cene, da biram modele po proizvodjacu i ostalo, sada toga nema na pocetnoj stranici nego moras u kriterijum, bla bla bla......
Mnogo mi se svidja sto si ponovo ubacio mape gde je nalaze prodavnice, to je jako korisna stvar. Isto tako je odlicno sto se vesti redovno azuriraju
Eto toliko...
Ako primetim josh nesto, napisacu ovde


Poz ;)

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Jeste bio funkcionalniji, ali je bio vrlo težak za "čitanje" mnogima. Nailazio sam na slučajeve kad kažem ljudima idite na "proizvođači", a oni traže 30 sekundi gde da kliknu. U pitanju su manje iskusni korisnici i njih treba ispoštovati. I sada možeš videti cene u listama, ali sada imaš i sliku svakog modela pored te iste cene. Mislim da je u pitanju samo privikavanje, ali opet ukusi se razlikuju.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Vidim pochetna strana se vec danas azurirala i sve pohvale za to! :wink: Jeste stara pochetna strana bila malo funkcionalnija ali eo svi se lagano privikavamo...Bash sam se pitao gde su nestale te mape i slike prodavnica,drago mi je da ste to vratili,JAKO je korisno!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Kada surfujem preko OPERE MINI, sve se lepo vidi i sve super radi. Ali problem je kod search modela jer moze da se ukuca, ali nema nigde enter tako da sa opere to ne moze da se koristi, pa ako moze to nekako da sredis kad imas vremena...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

banesi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 20. Mar 2006. 12:44

Post od banesi »

Lobachewsky napisao:Kada surfujem preko OPERE MINI...
Uze mi rec iz usta :)

Dakle isti problem, search kroz Operu Mini™ ne radi ...

I jedan mali predlog, moze li se specijalno samo za Operu Mini™ napraviti jedna mala strana koja ce da sdrzi samo link za pretragu i nazive proizvodjaca, ovo bi bilo zgodno zbog malog downloada i stedelo bi vreme i novac mnogima.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa trebalo bi da proradi i wap verzija sajta verovatno kad se sve ovo sredi oko redizajna sajta i foruma tako da cete moci tamo da otvorite kategoriju "proizvodjachi"

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ne radi search jer na pravom netu treba da se pritisne enter, a to kod opere ne moze vec mora da postoji posebno dugme search.
A sto se tice wapa, mislim da je mnogo bolje da se sajt prilagodi operi (ako se uopste zove prilagodjavanje ubacivanje jednog dugmeta). Wap bi eventualno bio potreban za monohromatske telefone i one koji ne podrzavaju J2ME. Opera NET je mnogo bolji nego wap.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

WAP će biti lepo odrađen, pa ćete sve tamo moći da se informišete. Ne mogu da obećam, možda i mini verzija sajta bude puštena na recimo mini.mobilnisvet.com, ali o tom potom. U svakom slučaju ću se pobrinuti da i sa mobilnog telefona možete kompletno da odradite skoro sve kao na sajtu.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Za pohvalu,vidim vratili ste slike telefona koji su trenutno u prodaji,mada nekad kad se vracam na pocetnu stranu ih ne vidim,vide se opet samo nazivi...Ostalo manje vise sve ok :)

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Novo na sajtu je "Na prvi pogled", gde ćemo iznositi utiske o korišćenju pojedinih modela. Uskoro ćemo "pogledati prvi put" i pisati o: E60, E61, N71, N80... U svakom slučaju svaki aparat će biti testiran u realnom radu više dana, posle čega će biti izneti naši utisci o datom modelu. Prvi u nizu od modela koji će biti rađen je Nokia 6131.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ako tje testiranje telefona trajati vise dana onda je malo glupo da se rubrika zove "na prvi pogled", za to vreme se moze odraditi full review sto je daleko korisnije za potencijalne qptze a i za vas jer ne biste morali da qpujete review-e od mr.com-a...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Kad se vec radi upgrade,sta kazes da ubacis pored imena usera onaj box offline ili online ili da omogucis da se u svakoj sobi vidi ona traka ko je prisutan da bi znao,kad se dopisujes u tredu u nekoj sobi,da li ti je"sagovornik"jos uvek online!?
Zgodno je pogotovo ako si nesto pitao nekog,ili odgovorio na njegovo pitanje ili...
Pozdrav 8)

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Dobijaćemo uzorke modela koji još nemaju odrađen test, nije loše napisati nešto o tim modelima dok se test ne pojavi. Nema nikakavih informacija o 6131 na mobile-review, "na prvi pogled" će dati neku informaciju iz prakse dok se ne pojavi test. Trenutno je kod nas N71, sledeći koji dobijamo je N80 ili E61 ako stigne.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Dushan_87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2005. 09:07
Lokacija: negde u evropi, ali nisam u Evropskoj Uniji
Kontakt:

Post od Dushan_87 »

jos jedan predlog za novu verziju.... na naslovnoj strani se nalaze najnoviji modeli, mislim na ove slike gde se trenutno nalaze: Nokia 6131, Motorola E680i... kada kliknemo na sliku otvori nam "Slike iz ruke(..)"... mislim da je bolje da otvori Specifikacije odmah ...

pozdrav 8)

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

takodje pored tih slika iz ruke , pored njih bi se moglo ubaciti nekoliko slika snimljenih kamerom tog telefona , kao i slike displeja , kao sto je na gsmarena.com
http://www.gsmarena.com/nokia_6680-pictures-1045.php
8) :wink: :) :D :lol:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Lomnica_city napisao:Kad se vec radi upgrade,sta kazes da ubacis pored imena usera onaj box offline ili online ili da omogucis da se u svakoj sobi vidi ona traka ko je prisutan da bi znao,kad se dopisujes u tredu u nekoj sobi,da li ti je"sagovornik"jos uvek online!?
Zgodno je pogotovo ako si nesto pitao nekog,ili odgovorio na njegovo pitanje ili...
Pozdrav 8)

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

@Dusan: Nema logike tako nešto raditi, ne možemo uvažiti sugestiju.

@Del: telefon i ekran se odlično vide na slikama iz ruke, slike iz aparata ćemo pokrenuti malo sa mrtve tačke nadam se.

@Lomnica: Ko je u kojoj sobi, to nema nikakve veze jer ljudi otvaraju veliki broj prozora istovremeno. U donjem delu na prvoj strani lepo piše ko je online, i to je to.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

A da li moze da se otvori nova tema ili tako nesto,gde cemo moci da pricamo opusteno o svemu,ali da se u tome ne preteruje.Mislim da bude tema ne vezana za mobilne.A moze da se otvori i neka o racunarima.Posto vidim da se dosta njih razume.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

milan91 napisao:A da li moze da se otvori nova tema ili tako nesto,gde cemo moci da pricamo opusteno o svemu,ali da se u tome ne preteruje.Mislim da bude tema ne vezana za mobilne.A moze da se otvori i neka o racunarima.Posto vidim da se dosta njih razume.
Bilo je puno ovakvih predloga i ni jedan nije uvazen (sa razlogom)
Ovo je sajt i forum za mobilne telefone, i tako treba da ostane
Imas milion foruma gde mozes da pises sve i svasta...

Po meni ovaj forum i jeste uspesan zato sto je uspeo da zadrzi tematiku i pocetni cilj, a to su samo mobilni telefoni

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

ali bi mogli da naprave nesto ovako
pogledajte link i vidjet cete prozor u kojem ljudi koji su na ovoj stranici mogu da chataj-u
samo pogledajte link i bit ce vam jasno na sta sam mislio :oops: 8) :wink: :) :D :lol:
http://www.igrajmo.se/clovek/

Odgovori