Nokia firmware upgrade preko USB kabla?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Lomnica_city, kako to mislis "donosi podrsku za ad-15"? :? ...... zar je potrebna posebna softverska podrska za to? zar nije ad-15 isto sto i obicne sluske samo bez sluski? :unsure:

pozdrav

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Phantom Lord, ja sam skinuo fajl
61456581_RM-1_dp_v_11_1_[1].00_MCUSW6.050308_EURO.exe
nemam pojma da li je to zadnji a buni me ova 6 ispred
HOX Titanium gray

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

Lomnica_city napisao:Moguce je,ali ti treba i flash box iz koga ide kabal+softver,znaci samo kabal i fles preko neta kao kod SE,njet!Mada se pricalo i pisalo da ce N80 biti prvi telefon koji ce i to moci,ali on izadje,o tome se vise ne prica i ne pise,a i sumnjam da imas bas N80!? :wink:
Pozdrav 8)
sta si se napalio do malopre si tvrdio da je ovo nemoguce a sad kao ti pravis trade sa ciglom a najvise za fles je zasluzan aco*kuna :disgust:, a da ne govorim da nisi znao sta je burek :uhuh:

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Malo offtopica: Zna li neko neki internet cafe ili mozda sajt koji vrsi usluzni download? Nemam ideju kako ovo sve da poskidam,pogotovu sto nikome nije palo na pamet da odvoji phoenix 2004 posebno! Samo zbog njega moram da skidam i firmware za 6680 :smutny: Ili bi bilo extra da mi neko iz bg-a to lepo recne na cd i dobije pice :D

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nisam se"NAPALIO",nego ga odradio samo tako!! :uhuh: Kakav ti je to komentar!?Moj burazer to radi nekoliko godina i znam da je moglo SAMO sa odgovarajucim box-om za flesovanje a ovo radi na foru da je Phoenix krekovan da preskoci box i radi preko USB!
Prvo procitaj ceo post pa onda kazi da JA pravim neki tutorial,poverovace ti ljudi u tu LAŽ a lepo sam napisao da PRAVIMO tutorial u saradnji sa administratorom i da si citao taj tred znao bi koliko sam mu doprineo,maltene sa ispravio pola,u pocetku falicnog,tutoriala!!
Aco*kuna je zasluzan za sta!?Svaka mu cast,ali nije to ni njegova"fora",AUTOR teme je badrid,a toga ima svuda po netu,ceo svet zna za to vec neko vreme!Moderator je samo editovao post aco*kuna i ubacio linkove od kojih sam JA neke dao a on ubacio kod njega jer je odmah ispod prvog posta!
I ti opet siris neke lazi u drugom delu recenice jer NE ZNAS da sam ja tamo registrovan verovatno i duze nego ovde,samo nisam bio skoro uopste aktivan jer mi je odande samo trebao softver za telefone a sad sam se ukljucio i gledam da pomognem koliko mogu a tebi ako je krivo imas administraciju pa me tuzi da oduzimam hleb nasusni kvazi serviserima koji mi trazise 1600 dinara za 3 minuta posla i to da mi nabace verziju 6 softvera!? :roll:
Zamolio bih te samo za kraj da me vise ne provociras,znas da smo bili vec jednom upozoreni od administratora i sad opet pocinjes sa provokacijama i,iako se trudim da odgovorim argumentovano bas da ne bih imao problema,moze se desiti da ja nadrljam ni kriv ni duzan i necu sa tobom da ulazim vise u raspravu!
Pozdrav 8)
Poslednja izmena od Lomnica_city u Pon, 15. Maj 2006. 22:21, izmenjeno 3 puta ukupno.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Zasto mislim da nema odvojeno,mozda zato sto nisi gledao link koji smo dali!?Poslacu ti linkove za sve sto ti treba preko PP,pogledaj!
Pozdrav 8)

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Hvala na pomoci,ali...linkovi ne rade,rade samo oni na pocetku,ipak cu morati da skinem onaj fajl od 190mb :cry:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne bih znao,dooosta njih se zali da linkovi ka fajlovima koji su tek uploadovani ne rade,sigurno ima neke veze sa samim nazivom jer ih upload sajtovi provere i kad vide cracked i slicno... Linkovi su ti od juce,izgleda da su bas brzi u ciscenju"smeca"! :D
2 b_udder: Tako pise: Added support for AD-15 adapter!Znas i sam kako je Symbian siromasan,tako da situacija nije kao kod Window-a XP gde u sistemskim fajlovima od oko 4GB imas drajver za svaku vrstu uredjaja pa samo dodas drajver za konkretan model!
Pozdrav 8)

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

A zasto uopste koristite megaupload,rapidSHIT i sl. glupave sajtove :uhuh:
Odlican sajt za upload je 4shared.com (besplatna registracija,dobijete 500mb) i ne zeza,ili mozda da neko to prebaci na sezampro ftp? Sada ne reaguje ni jedan link :cry:

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Phantom Lord, znam da u nekim internet kafeima deru ukoliko hoces da snims ono sto si skinuo sa net-a ..... imas po oglasim ljude koji download naplacuju po megabajtu (recimo na yu.oglasi) ....ili daj meni link pa cu ti skinuti ako nije nesto jezivo veliko...

Lomnica_city, bio sam ubedjen da mu ne treba nikakva podrska :? .... bezveze :dry:

pozdrav

denmla85
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 23:40

Post od denmla85 »

:D :D :D pa mislim da ovog ne bi bilo da ja nisasm postavio temu 8) :D :D
denmla

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma ovoga ima svuda po netu,jos nisam naisao na forum koji posecujem (a posecujem jedno 7,mozda i 8 komada) a da nema ovu temu ali je na burek forumu najzesce,za 2 dana 60 (šezdeset) strana! :D
Stvar se lako odradjuje,prosto neverovatno,najteze je doci do samog flesovanja ali gledamo sistemom pokusaja i greske da dodjemo do najkrace i najtacnije procedure jer ima dosta ljudi kojima se javljaju neke greske zbog kojih nece da pocne flesovanje,cak je i meni dva puta odbijalo pa sam sve deinstalirao pa reinstalirao i tek iz treceg puta uspeo!
Najteze je prikupiti softver,sami alati za flesovanje su u paketu od oko 190MB,a od toga je samo oko 20MB fles fajl za 6680 ALI je sa Arapskim i Engleskim jezickim fajlom,da znate ko skine i hoce da flesuje 6680,ja sam spakovao i upload-ovao firmware sa Srpskim jezikom,sto znaci da vam treba jos 20MB a za ostale ce na zalost biti ista ili gora situacija,jer ako nema linka na glavnoj strani treda (ima za 6680,za 6630 i mislim N70) ka flash i jezickom fajlu,moracete da skinete ceo EURO.exe paket softvera za vas model,a to je jos oko 100-tinak MB,tako da... moje saucesce vama na dial-up konekciji koji bi da flesujete telefon! :P
Pozdrav 8)

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

b_udder hvala...ali nasao sam sajt koji vrsi usluzni download 0.5din po mb + 100 din cd,a preko 200 mb ide popust i tako dalje.Ako nekome treba link,neka rece :D

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

samo da ti kazem da je fles u ns na novi fw za nokiu n70 500din i da nije vise 1600din, tako da ti se vise ne isplati da skidas sve to instaliras ako nemas brzi net, a da negovorim da neide bas sve glatko :uhuh:

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

hihi,u medjuvremenu je nesto iskrslo (nasao sam ortaka sa brzom vezom) tako da me nije kostalo ni pare :D :P
U svakom slucaju,ovaj sajt nije los ni za narucivanje nekih drugih stvari,nije skupo,ili...? :|

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Ljudi jel uspeo jos neko da odradi 6630, ja sam poskidao potreban sw ali citam po nekim drugim forumima da nije bas 100% sigurno da li ce uspeti, trenutno nemam dku-2 pa razmisljam da li uopste da krecem u tu avanturu
HOX Titanium gray

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

moze i drugi kabel samo je bitno da imas odgovarajuce drajvere za njega, naravno da nije jednostavno mala sitnica moze da ubije telefon :disgust:

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Imam ja dku-2 kabal samo nije trenutno kod mene, pozajmio sam, nego kad mi vrate da li uopste da pokusam sam da fleshnem fon, nesto mi nije sigurno
HOX Titanium gray

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

procitaj malo temu na bureku pa ces da vidis nekom uspe nekom ne ako ces da rizikujes probaj, fles telefona ti je oko 10e zavisi gde pa ti vidi 8) ukoliko nepoznajes dobro rad na kompu, krekovanje, portove itd. moj ti je savet da ne pokusavas :uhuh:

jejen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 21. Mar 2006. 21:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od jejen »

Ja flashovao N70 sa CA-53 kablom i radi :D :D :D Iako sam imao nekih problema na pocetku sve je proteklo dobro :D Nije tesko....sve u svemu :) Sad imam i srpski jezik ;-) 8)

Zaključana tema