Koji je operativni sistem najbolji?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori

Koji je operativni sistem najbolji?

Android
30
26%
Symbian
28
24%
Windows
38
32%
Maemo
3
3%
OS X
10
9%
neki treći
2
2%
ja sam više za fabrički OS
6
5%
 
Ukupno glasova: 117

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od Evindzer »

Sve zavisi od karaktera osobe. Neki su spremni da iskuse nesto novo, neki se drze starog i proverenog, a neki ne znaju nista o telefonima, osim da ih koriste za neke osnovne stvari, pa se oslone na tudje mišljenje, jer nemaju oformljeno svoje.
I to je sve u redu, sve dok se iskustva iznose kulturno i uz uvazavanje sagovornika.
Jer, na kraju, mi koji imamo oformljeno misljenje, uvek cemo ga se drzati, bez obzira na to sta nam neko drugi kaze, zar ne?

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od Drakenzen »

Ja se uvek vodim time da zelim da dobijem najvise za svoj novac, nista nije skupo ako sluzi svrsi...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od Evindzer »

Nista nije skupo ako imas cime da ga platis! :D :lol: :D :lol:

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od bata bogdan »

Ja lično gledam da za svoj novac koji planiram da izdvojim za odredjeni telefon dobijem što više, a da opet ne plaćam reklamu brenda samo zbog imena.
Onaj koji ne zna šta je dobro, zna šta je skupo, na žalost danas se većina nosi tom činjenicom.
Huawei

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od Evindzer »

Gde je nestao Lobačevski? Nekad bio aktivan sa otvaranjem ovakvih i sličnih tema za razmišljanje, a sad smo osuđeni na Sašu Nađa i njegov novi nastup u BGD-u. ;) :D
Nego - koji je najbolji OS?
Za Garija i Gurua Win, za Azimutha oba živa OS-a, za Greena je Android, a za heisivana samo sexus. :D :D
Ja i dalje preferiram veselu mešavinu keramike i zelene kantice. :D
PS: Lobačevski, ako vidiš ovo, javi nam jesi li se otarasio svoje 640-ice, ili se još mučiš. ;)
Poslednja izmena od Evindzer u Čet, 04. Maj 2017. 13:05, izmenjeno 1 put ukupno.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od Green »

U materijalnom svetu nema najbolje, postoji loše, dobro i bolje. Znači Windows, iOS, Android. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od Evindzer »

Lepo sam rekao:
Evindzer napisao:(...) za Greena je Android (...)
;)
Green napisao:(...) postoji loše, dobro i bolje (...) Windows, iOS, Android. :D
Zato ja biram loše i bolje, da bi mi bilo dobro. :D :D :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od гари »

De gustibus non disputandum est. :D

Mada, šta ako bismo hteli ova tri da okarakterišemo u The Good, the Bad, and the Ugly... :)

Meni je naravno Windows the good, ali ako nestane još više aplikacija u Prodavnici, onda nema drugo nego da postane the bad. :) A može on da bude i the ugly, ima onih koji e mogu da svare pločice, mada ja nisam jedan od njih. :P

Sent from mTalk on Windows 10 PC
Poslednja izmena od гари u Čet, 04. Maj 2017. 13:15, izmenjeno 1 put ukupno.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od Green »

Evi, ako je onolika patnja sa sistemom tebi dobra stvar, samo piči blago čiči. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od Evindzer »

гари napisao:De gustibus non disputandum est. :D
Nisi dobro citirao, piše se onako kako stoji u Guruovom potpisu. :D
Green napisao:Evi, ako je onolika patnja sa sistemom tebi dobra stvar, samo piči blago čiči. :D
Ne da pi*im, nego sve poskakujem i lupam se nogama u du*e od zadovoljstva. :D :D

A sad, ozbiljan odgovor: uz WinM sam još od SE X1 - imao olovku, zamisli :D - i WM6(.5) je u ono vreme, bar meni, bio skoro odličan sistem. Najviše sam bio zadovoljan sa WP7(.5) - nikad nisam prešao na 7.8 - jer je sistem, iako prilično manjkav za verzije Androida iz tog vremena, bio lagan kao pero i telefon je leteo. WP8(.1) nije bio preveliki napredak po pitanju brzine i doslednosti, ali je bio korak u odličnom pravcu, sa idejom dostizanja Androidove funkcionalnosti, a bez preteranog žrtvovanja prethodn(ikov)e stabilnosti i pouzdanosti. W10M jeste doneo još dosta stvari koje WP nije imao (a Andro jeste odavno), ali je poprilicno izgubio brzinu svojih prethodnika, dok je istovremeno potpuno podbacio po pitanju pouzdanosti - jedan bild krš, drugi dobar, treći odličan, taman pomisliš "'Aj' pomozi, Bože", kad stigne četvrti i opet bude krš. Dakle, u odnosu na ranije verzije, "desetka" mi je ubedljivo najmanje draga, ali --> ili imam ludu sreću s telefonom, ili je u pitanju nešto drugo, ali za ovu godinu dana na W10M nisam imao ni 1% glavobolja koje su imali drugi ljudi. Verovao ili ne. Zato meni nije nikakvo mučenje, već naprotiv, sveukupno gledano, jedno pristojno pozitivno iskustvo, pa zato i pljujem Nutelu i ostale amebe iz MS-a jer ih zabole za ljude kojima su prodali svoj OS.

PS: Mislim da ću sad Gariju biti još draži, jer je dužina komentara u njegovom stilu. ;)
Poslednja izmena od Evindzer u Čet, 04. Maj 2017. 15:39, izmenjeno 9 puta ukupno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od гари »

sugarcoated_ass napisao:Hoće, hoće, bio sam dobar. :D
Samo ti zezaj, ja sam ga već prve nedelje popljivao zbog nedržanja app u RAMu, ali ne možeš reći da nije odličan tel. za te pare. [emoji14]
Aj da ne spemujemo dalje, dobih odgovor pa begam sa teme. :)
Mislio sam na ovo da odgovorim direktno u temi gde je ovaj post napisan, ali time bih previše odlazio u off, pa se zato nadovezujem ovde, i nadam se da će i Sugar primetiti da sam ga ovde citirao.

Pored ovih komentara ne mogu da skontam kako se može ipak govoriti da je kod tih telefona srednje klase ipak Android bolji od Windowsa... Naravno, slažem se da w10m ima svoje bubice koje je Microsoft hteo odavno da reši, a i sa tim da je sad bolje ne rizikovati kupovinom Windows telefona objavljenog pre godinu i po dana, ali me zaista čudi da ga neki toliko pljuju kad je po meni, na osnovu ovoga što se piše, Android očigledno sistem koji se pravi za one bogatije, a nas buraniju iz zemalja trećeg sveta ko šiša. Slažem se, ima više mogućnosti Android, ali ne vidim recimo od brzine korist ako onda telefon može mnogo manje toga istovremeno da radi.

Naravno, i sve to što sam pomenuo ipak pada u vodu s obzirom da je tom Windows 10 Mobile tvorac Microsoft koji mu je pre maćeha nego majka, ali hajde, ipak još nije zvanično potpisana kapitulacija. Ali ja sam i inače tvrdoglav i ne odustajem od većine stvari sve dok ne vidim da je zaista gotovo. :)

Sent from mTalk on Windows 10 PC

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od sugarcoated_ass »

Ovde je problem Huawei, ne sam Android. Huawei je glupavom EMUI-ju lupio task manager koji kolje aplikacije. Ne znam da li si pročitao šta sam pisao za Alcatel Idol 3 (4.7) koji trenutno koristim? Telefon ima slabiji čipset i manje RAM od P9 lite, ali po brzini i multitaskingu ga šije. Zašto? Zamisli, Alkatel ne trpa EMUI-je, MIUI-je ili TW-ove već gura čist Android! (stavili su SAMO svoje custom ikonice za sistemske app)
Sa EMUI 5 su malo popravili stvar i telefon radi dosta bolje, ali i dalje je čist Android u velikoj prednosti.

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od woona »

Ne znam o čemu pricate. Imam Huawei mate S i nikakav problem nemam ni sa kakvim multitaskingom. Moze bez problema da koristi ogroman broj aplikacija u isto vreme, počne neke da izbacuje jedino kad otvorim onoliko koliko niko u realnom radu ne otvara.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od sugarcoated_ass »

Veliki broj korisnika P9 lite (i sa 2GB i nešto manje sa 3GB RAM) se žali na taj problem, uključujući i mene. Jednostavno ne može da drži više od 3 aplikacije istovremeno u RAMu.
One stoje prikazane kad gledaš listu pokrenutih app, ali čim tapneš na neku - op! Refresh...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od гари »

Jeste, sve sam pročitao, nisam te pogrešno razumeo. Ali ni taj Alcatel nije jeftin telefon - iako ima 1,5GB RAMa recimo. :)

Sad jbg, ako počnem ovde da pišem za koliko bismo novca po mom mišljenju trebalo da možemo da kupimo normalan telefon masa će mi se smejati - iako je to moguće što se tiče softvera i hardvera, i iako je zaista i 20.000 dinara dosta novca. Ali dobro, navikli se ljudi da kupuju skupo, i smešno smo im mi što hvalimo kad nađemo nešto što nije skupo, a zadovoljava potrebe. :)

I slažem se da je sad već bolja situacija. Eto, mamu odlično služi E5, ali eno, tatina Lumia 532 je duplo jeftinija od E5, i super mu trči. 8)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od woona »

Ne znam stvarno. Evo sad sam otvorio 10 random aplikacija i otvarao ih ponovo da potvrdim da ne tripujem, sve su ostale u ramu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od гари »

Ma woona, nešto ti tu ne radiš dobro, verovatno nisi napredan korisnik, ili ne znaš da koristiš telefon. :lol:

(Šalim se ovo, i odmah da napomenem da nije namenjeno ni tebi ni Sugaru, mada ni nikom drugom konkretno. :) )

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od Evindzer »

Šta ste stali, 'ajde da čujem: koji OS je najbolji? :lol: :P :lol: :P :lol:

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od srđan obradović »

Stvarno davno nije bilo okršaja.
Jeste da na win10m ništa ne radi ali je bolji[emoji12]
Android je mnogo bolji i šareniji i ima 25713 modela i proizvođača i a win samo jedan i niko ne kupuje win koji ima 0,000000000001 % marketshare i za godinu dana ga neće više biti i opstaće jedini gospodar Android 8.0 Oblanda.


klaTm morf tneS
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je operativni sistem najbolji?

Post od гари »

Fajtao bi se ja i dalje, ali ne vredi - sad je prošlo i ono vreme za koje sam ranije govorio da smatram da je krajnje vreme da se pojave novi telefoni, a i Microsoft je sada i mape na CU učinio lošijim, pa samim tim i sam sistem. :D

Inače je Windows 10 mobile savršen u odnosu na Android za nas koji ne bismo da dajemo previše novca za telefon, ali jbg. kad mu je Microsoft maćeha... Da je Microsoft uskladio cene Lumijama 550 i 650 sa jačinom njihovog hardvera, ili da im je hardver uskladio sa cenom, onda bi se videlo da sam u pravu.

A da ne pričam o tome da može Android dosta toga, ali džaba, na Windowsu je to lepše. :D

I naravno da više ne bih savetovao ljudima da kupe Windows telefon... Zbog Microsofta... Osim ako se ne pojave novi modeli, pa to ne motiviše i developere da se opet posvete platformi. Neki govore da su novi uređaji već na putu. Hajde da vidimo i to čudo. :) Mada sam skeptičan.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori