Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS6,7,8.0 i 8.1 (S60v2)

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS6,7,8.0 i 8.1 (S60v2)

Post od Ertan »

Dajte svoje favorite iz mora aplikacija za Symbian telefone uz kratak opis sta rade.
Evo mog spiska must have aplikacija:
1) TomTom/Route66 - programi za navigaciju
2) Smart Movie - program za gledanje filmova i klipova
3) NetFront/Opera - internet pretrazivaci koji omogucavaju otvaranje HTML stranica na mobilnom
4) Tube - sadrzi mape metro linija 38 najvecih svetskih gradova uz mogucnost planiranja puta od jednog mesta do drugog
5) Fexplore i sl - nesto kao Windows explorer za PC
6) SlovoEd - recnik, ima cak i Englesko - Srpski i Englesko - Hrvatski (oba u oba smera) sa bogatim brojem reci. Takodje ima veliki izbor recnika
7) MSDict - recnik, ja koristim samo Englesko - Engleski, ali je izuzetno koristan, u sebi sadrzi: English Pro, Acronymic, Business, Phrases, Idioms, Irregular Verbs, Medical i Synonymous
8) RepliGo - Sluzi za gledanje oko 100 razlicitih formata dokumenata: Word, Excel, Pdf, Power point itd. Dokumenti se predhodno moraju na PC-ju konvertovati u odgovarajuci format
9) QuickOffice/OfficeSuite i Pdf+ - za otvaranje word, excel, power point i pdf dokumenata. Nije potrebna predhodna konverzija dokumenata kao kod RepliGo, ali je i kvalitet prikazanog dokumenta daleko manje. Ja koristim iskljucivo kada nisam u mogucnosti da koristim RepliGo
Ovo su po meni najbolje i najkorisnije aplikacije, ali bih i pomenuo sledece: za blokiranje poziva nezeljenog broja - Advanced Call Manager, blokiranje SMS-a nezeljenog broja - SpamKiller, drzanje pod kljuc SMS - MumSMS +, sekretarica - sAnswer.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ertan, već smo pokušali da pokrenemo ovakvu temu...evo ti link...
viewtopic.php?t=5425

Ali je naglo zaključana za dalje komentare...bojim se da će i sa ovom biti isto... :unsure:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

evo da i ja dodam (pre kljuca) :D

*ProfiMail - svi znaju: najbolji e-mail klijent
*Doris Browser/Opera Mini - skidaju manje kredita i Doris ima mogucnost ucitavanja pojedinacnih slika (ukoliko se iskljuci prikaz slika)
*Best Desk - sllicno Active Desktop-u, potpuno prilagodljiv.... meni jako koristan program
*mig 33 - ko voli da chatuje + slanje odredjenog broja sms-ova preko gprs-a (moguce je cetovati i direktno bez koriscenja nekog od IM servisa)
*Control Freak/Puppet Master - kontrola kompa preko BT-a
*Adobe PDF - ime kaze samo .... nije bas komforno gledati pdf na 176x208, ali za prvu pomoc...
*PhotoEditor - jede memoriju ali zgodan je za osnovnu obradu slika na telefonu (za to se mogu koristiti jos: CameraFX, Ovao Whiz (freeware), Photo Zox...
*Resco Viewer - kao ACDSee...
*n90 player/Power MP3/Alon MP3 za slusanje muzike (moj favorit ja Power MP3)
*WMA+ za slusanje wma muzike...
igre su stvar ukusa ali ja preporucujem:
*xyanide - pucacina u svemiru ... ne znam da li sam video bolji 3d na telefonu...
*Sky Force - isto skrolujuca pucacina ali 2d...
*RollBot - zabavna igra za dobre reflekse sa dobrom muzikom...
*Geopod - 3d trka letelica...
*Bubbles Factory - kao puzzle bubble...

eto toliko ..... "najosnovnije" :D :lol:

pozdrav...

Zorraya
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 14:46
Lokacija: Beograd

Post od Zorraya »

Ertan ,svaka čast,za thread,elem,setio bih se i ja..ali ne mogu sve odjednom..;)
1) TomTom/Route66 - programi za navigaciju
O njemu smo razgovarali,kažeš da je uslužna,Ok..ali objasni panduru da je TomTom kriv što si skrenuo u jednosmernu ulicu..;)

2) Smart Movie - program za gledanje filmova i klipova
Definitivno!!!

3) NetFront/Opera - internet pretrazivaci koji omogucavaju otvaranje HTML stranica na mobilnom
Sinoć sam DL-ovao Opera.Browser.v8.60,cool..ako je to najbolji browser..probao am ga na kratko..ima dosta naprednih opcija.

4) Tube - sadrzi mape metro linija 38 najvecih svetskih gradova uz mogucnost planiranja puta od jednog mesta do drugog
Cool..vidi pod (1).

5) Fexplore i sl - nesto kao Windows explorer za PC
ProfiMail!!!
Ko pronađe TC(sa opcijama koje zadovoljavaju)za Symbian,poklanjam 6630!!!

6) SlovoEd - recnik, ima cak i Englesko - Srpski i Englesko - Hrvatski (oba u oba smera) sa bogatim brojem reci. Takodje ima veliki izbor recnika
Ok,mada mi se zatvara kada unesem 2.,3.,reč..pa moram nanovo da ga otvorim..imam registrovanu v.,ali ..
Za one advanced korisnike bih preporučio i MSDict Viewer/Pocket English OXFORD.

7) MSDict - recnik, ja koristim samo Englesko - Engleski, ali je izuzetno koristan, u sebi sadrzi: English Pro, Acronymic, Business, Phrases, Idioms, Irregular Verbs, Medical i Synonymous
Huh,da ne brišem,upravo to sam i mislio..

RepliGo - Sluzi za gledanje oko 100 razlicitih formata dokumenata: Word, Excel, Pdf, Power point itd. Dokumenti se predhodno moraju na PC-ju konvertovati u odgovarajuci format
9) QuickOffice/OfficeSuite i Pdf+ - za otvaranje word, excel, power point i pdf dokumenata. Nije potrebna predhodna konverzija dokumenata kao kod RepliGo, ali je i kvalitet prikazanog dokumenta daleko manje. Ja koristim iskljucivo kada nisam u mogucnosti da koristim RepliGo
Definitivno!!!

Ovo su po meni najbolje i najkorisnije aplikacije, ali bih i pomenuo sledece: za blokiranje poziva nezeljenog broja - Advanced Call Manager, blokiranje SMS-a nezeljenog broja - SpamKiller, drzanje pod kljuc SMS - MumSMS +, sekretarica - sAnswer.

SpamKiller?,cool ako radi kako treba,tj.,ako je dovoljno pametan a uči.;)
Ertan napisao:Dajte svoje favorite iz mora aplikacija za Symbian telefone uz kratak opis sta rade.
.
My regards:
1.ZipMan(za kompresiju..postoji li WinRAR za Symbian:)
2.AdobePDF i pdf+ mogu da se ubiju,pored RGo-a..,jedino za .pdf datoteke koje nisu u .rgo formatu.
3.Isto važi i za QuickOffice
4.PowerDictaphone(verovatno postoji i bolji,interaktivniji),ali i ovaj radi ono što treba..btw,kako ubiti onaj shit od Recorder-a u Symbian-u..bleh!
5.Nokiin MRZ player/Nokia N90 Music Player pošto svi drugi ili seckaju,ili ne nastavljaju reprodukciju nakon primljenog poziva.mada ni meni ovaj ne nastavlja reprodukciju,ali barem ne fercera.
6.Real Player..ubiti integrisan u Symbian-u,ubaciti novu verziju.
7.Macromedia Flash(za .swf)extenziju
8.DVD Player sa konverterom za PC(od 4.7GB napravi 100MB DVD,cool..tested!)
9Nokia Album(implementira Album,AlbumCam,PhotoEditor..dakle,sve ono iz Symbiana može da se poubija..samo kako..:)
10.Preporuka za cool video editor,mada je onaj u Symbian-u sasvim Ok za tu namenu.
11.Norton AV
D`voicewithin

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Inache od programa za symbian:

*AppMan
*FExplorer
*TurboMSN
*Smart movie
*Opera

I to bi bilo to,iskreno nishta mi drugo ne treba... :wink:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

da, bas vidim potrebu da neko ima mapu metroa na mobilnom telefonu... :uhuh:

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Veruj mi da zna da bude izuzetno korisno ako se nadjes u nepoznatom gradu ;)

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

6) SlovoEd - recnik, ima cak i Englesko - Srpski i Englesko - Hrvatski (oba u oba smera) sa bogatim brojem reci. Takodje ima veliki izbor recnika
Ok,mada mi se zatvara kada unesem 2.,3.,reč..pa moram nanovo da ga otvorim..imam registrovanu v.,ali ..
Za one advanced korisnike bih preporučio i MSDict Viewer/Pocket English OXFORD


Skini verziju 2.0 meni radi bez ikakvih problema


1) TomTom/Route66 - programi za navigaciju

Ako ti nije problem jel mozes da mi objsnis sta mi treba od dodatne opreme da bih koristio navigaciju... (gps itd.)

Od programa dodao bih
SMS counter
turn off
wireless irc (mirc za mobilni)
guardian(salje poruku na zeljeni broj kada se zameni kartica,a da se to ne primeti...)
6630

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

bela evo ti link:viewtopic.php?t=5911


pozz...
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Od aplikacija i programa koji ovde, čini mi se nisu navedeni, izdvojila bih

SmartvCard (za back up imenika)
SpamKiller (za odbijanje nepoželjnih SMS poruka)
Advanced.Call.Manager (omogućava odbijanje nepoželjnih poziva)
AgileMessenger (za chat MSN, Yahoo, ICQ...)
TurboMSN (samo za MSN chat)
MumSMS (Za prikrivanje pristiglih SMS poruka)
SMSplanner (daje mogućnost da unapred odredite termin kada će vaša SMS poruka biti poslata)
Weather (.jar aplikacija, daje trenutno stanje vremenskih uslova)
Zuma (igrica, kao na kompu)
About (omogućava pregled najosnovnijih podataka o telefonu IMEI, IMSI broja, verzije softvera, rezolucije ekrana, stanje mreže i baterije..itd...)
Psiloc system tools (system-ska aplikacija)
eProfiles (mnogo praktičnije personalizovanje profila)
Mini GPS (omogućava lociranje na osnovu predajnika GSM mreže)
Map Wiever (pregled mapa, čak iako nemate GPS uredjaj može biti korisno)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

a je l ima za Symbian neki tweek program kao sto ima za WinMobile? .... kao, neka podesavanja, koja su na drugi nacin nedostupna...

pozdrav...

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

b_udder napisao:*Resco Viewer - kao ACDSee...
Upravo sam instalisao verziju 4.30 na N-Gage QD i oduševio me opcijama i, što je najvažnije - brzinom! Sliku koja je nekoliko puta veća od ekrana zumira za tren oka, a scrolluje glatko bez trzanja! Fenomenalno. Prosto nevjerovatno. Definitivno preporuka. 8)

Zorraya
Banned
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 14:46
Lokacija: Beograd

Post od Zorraya »

bela napisao:Skini verziju 2.0 meni radi bez ikakvih problema
bela ,TNX na preporuci..pronaći ću 2.0 verziju.Što se tiče GPSa,na navedenom linku ćeš videti moja razmatranja @ertan..misim da je bespotrebno(za sada)ulaganje u GPS modul/ruter..jer,akcenat je na dobro odrađenim mapama,ne na hardware-u..koji se plaća u visini cene mobilnog telefona.
luca napisao:da, bas vidim potrebu da neko ima mapu metroa na mobilnom telefonu... :uhuh
luca ,give some sensible reason!??
D`voicewithin

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ehhh,pa isprobao sam ja tonu tih aplikacija davno davno...Shta ako imam symbian to znachi da moram da ga trpam programima??To shto sam naveo su obavezni programi koji uvek instaliram,a ostali moze a ne mora...shta ce ti vishe??ako naleti dobar program istaliracu ga ali ovako...A pazi telefon ne ispushtam iz ruku a i obavlja mi sve zeljene funkcije a svakako sam dosta zahtevan korisnik...tako da,wha` wrong iwith your brain? :)

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Jedna mala preporuka - program se zove vDisk i radi na svim Symbianima... ukratko - instališe se i na PC-ju i na telefonu, i pokrene u isto vrijeme. Služi za direktno povezivanje s telefonom preko bluetootha ili USB-a, i na PC-ju ima interface kao Windows Explorer, tako da se fajlovi mogu prebacivati uz drag-and-drop. Ovo je posebno zanimljivo za telefone s malom internom memorijom koji nemaju opciju da preko bluetootha primaju fajlove na memorijsku karticu... Ja sam sa vDiskom prebacio recimo 15MB preko bluetootha direktno na memorijsku karticu, čisto da ga isprobam, ali je bolje ga koristiti za do par megabajta.
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Roy Fokker, ajde mi posalji to na e-mail ako nije problem...htela bih da isprobam...a ne secam se da sam negde na njega naletela... :o ...to me prilicno cudi.... :ohmy:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

I ja sam se iznenadio kad sam nabasao na programčić, jer mi je riješio dosta stvari... odma' sam deinstalisao prokleti PC Suite. :D Čudi me da ga niko ne pominje... Linkić u PMu...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

ninolina, nisam mislio da je glupo pitanje,daleko od toga...bitan je ovaj prvi deo tj "I will use Googe" jer se za cas nadje program preko Googla... :wink:

jok_jok
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 13:54
Lokacija: VŽ, Cro

Post od jok_jok »

Molim da mi odgovorite, jako mi je hitno! Morao sam formatirati fon i karticu zbog nekog virusa. Imam nokiu 3650. Imam samo card reader. Kako da instaliram FExplorer na fon? sječam se, imao sam neki program za komp koji stavi FExplorer u folder na kartici, pa se može instalirati na fonu. jako mi je važno!

Hvala unaprijed! 8)
pozz

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

kao shto reche Dexter: 'I will use Google...' :D
najachi pretrazivach! bukvalno sve mozete naci...
ja sam nedavno instalirao na PC MSN pretrazivach desktopa, a moze i Web-a, i extra je brz i lak za korishcenje...
Ako znate josh neke korisne programchice, ne bi bilo loshe kad biste podelili sa nama... :roll:

Pozz! 8)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

Odgovori