SMS prevare

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: SMS prevare

Post od 9R94 »

Ćale se moj sam upecao i to stoji da je njegova krivica ali gde je privatnost korisnika? Kako je tamo neko došao do podataka i broja mog ćaleta? Znači u talu su sa vipom a ovi se prave mutavi.
Elem, sve to šta si poslao, sa kime si pričao, kad i koliko imaš sve na onom vip online računu, to je super stvar. :)

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: SMS prevare

Post od AnGeL oF LoVe »

LG G2 Black,16GB

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: SMS prevare

Post od sugarcoated_ass »

Meni je izbacio kao da sam ja sam sebi poslao poruku... +38160*****51, a za drugu poruku se razlikovalo samo po zadnje dve cifre. Umesto 51 je bilo 05, ostatak broja isti.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: SMS prevare

Post od Lobachewsky »

9R94 napisao:Ćale se moj sam upecao i to stoji da je njegova krivica ali gde je privatnost korisnika? Kako je tamo neko došao do podataka i broja mog ćaleta? Znači u talu su sa vipom a ovi se prave mutavi.
Jel mozes da napises kako se tvoj cale upecao, pitam zbog ovog boldovanog pre svega?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: SMS prevare

Post od 9R94 »

Sta sam boldovao?
Pa kao poslali mu poruku da mu podaci nisu zasticenin i on covek ne zna sta cime se sve bave i skoro pa je penzioner, i vraca im poruku sa pitanjem kako da se zastiti. I onda samo krenuli da salju iste te poruke da nije zasticen i svaku su naplacivali 180din iako on nista vise nije odgovarao.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: SMS prevare

Post od Azimuth »

Nisam se prijavljivao na bilo sta. Jedino za parking sto sam slao sms, ali taj saljem godinama pa nisam dobijao ovakve i slicne poruke.
Nisam odgovorio, naravno, nego rekoh da vidim da li je jos neko od vas dobio nesto slicno sa istog broja.
U svakom slucaju, treba paziti. Trenutak nepaznje i nakarikas racun da padnes na dupe.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: SMS prevare

Post od Lobachewsky »

9R94, ja sam boldovao u citatu deo koji me je zanimao... ali dobro, odgovorio si mi u svakom slucaju :wink:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: SMS prevare

Post od 9R94 »

Kod mene preko tapatalka nije nista boldovano :O
Opet kazem caletova krivica jer nije trebao da odgovara a sa druge strane, svi operateri bi trebalo dobro stite informacije o svojim korisnicima i da imaju nekoga ko bi radio taj scam scan i u najkracem roku sami operateri da blokiraju i prijave tako te servise 3366.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: SMS prevare

Post od bata bogdan »

Ajde da i ja ispričam moja dešavanja, loše iskustvo ovde u de.
2012 nakacio mi se neki Abo Dienst, kako se ovde kaže, što znači kao neka dodatna pretplata na nešto, što ja nisam ni gledao a ni potvrdio.
Prvi mesec, račun oko 130e,vidim više nego što treba, normalno je trebalo biti oko 40e. I u računu stoji Abo Dienst 4,95e,i to je tako kucalo i nabijalo račun.
Nisam znao ni kome da se obratim a ni šta je to. Zvao operatera, kulturno me skinuli sa k....
Drugi mesec, opet ista stvar, samo ovaj put račun oko 170e,hmmm....krenem u potragu koji je to Abo Dienst, jer u računu piše 4,95e i jos neka oznaka, nekako uspem da nadjem mail od te takozvane firme, firma u austriji, nema telefon samo kao email, napisao mail da mi odjave to jer nikakve veze nemam sa tim,odgovor ne dobijem naravno.
Treći mesec, opet račun bum, ovaj put oko 220e,popizdim i direktno u Stuttgart u filijale glavnu. Ponesem račune, ugovor i naravno telefon, odem tamo, objasnim šta i kako stoje stvari, kažu, mi ne možemo ništa da uradimo.
Ja poludim, reko ja nisam nista potvrdio a plaćam nesto sto i sam ne znam sta je, ili otkazite to kako znate i umete ili vam ostavljam i ugovor i sve i tuzicu nekoga ili vas ili već ne znam ni koga. Kažu ajde videće sta mogu da urade, dodji te za 15min,dolazim ja, i reko sta ima novo, rešen ili ne?
Kaze, rešen problem, dobićete poruku da vam je Abo Dienst ukinut. I dobih stvarno sms.
I pitam, reko sta sad sa tim uvećanim računima?
Kažu mi, vi ste to platili, to nije naša greška, mi smo učinili sve što možemo da nemate dalje veće troškove.
Posle sam se jos posavetovao sa prijateljima koji znaju oko toga, savet je bio, nista tu ne mozes da uradiš, budi sretan da ti je otkazano taj Abo Dienst.
Nisam jedini slučaj, čak je dosta bilo toga ovde i na tv, posebna emisija, to je tako reći fantomska firma, koja ima adresu prijave a nigde nikoga i nista ne moze da se učini.
Od tad više nemam takav problem, mada mi to sve mirise na saradnju operatora i tih fantomskih firmi, al ne mozes da dokazes.
Evo drug dobar, takodje sad ima problem oko toga, svaki mesec račun sve veći i veći....
Eto jedno veliko loše iskustvo za mene, koje sam platio a ne znam ni za čega ni zbog čega...
Svuda ima prevara, a ovde je to takodje normalno
Huawei

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: SMS prevare

Post od 9R94 »

Bas tako, cale je zvao vip i pitao ih kako ovi sto su slali sms imaju njegov broj i kao vi ste im ga dali, oni odgovaraju kao ne mi nemamo nista sa njima bla bla bla a na kraju su ga odjavili da prima vise sms sa tog broja. Klasicna prevara izmedju operatera i tamo nekog, utale se i onda dele kintu pa gde prodje-prodje.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: SMS prevare

Post od Lobachewsky »

bata bogdan, znaci ti i ja smo imali isto iskustvo, samo sto ispade sada da su ovi iz Vip SRB ispali veci nemci od nemaca :) Posto su meni taj dug otpisali.
E sada, da li postoji saradnja ili ne, ko ce ga znati. Mozda su ovi moji probali bez saradnje, pa su zato tako i prosli :P
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: SMS prevare

Post od bata bogdan »

Lobachewsky, Na zalost ,tu nema sta ni koga da tuzis ni kome da se obratis....platio tad kos to sam i morao ,i niko nije priznao bilo sta,mada od tada nisam imao ni jedan problem te vrste...racun stima kako treba i ja sam sad zadovoljan korisnik bez tog problema sto sam imao...
Huawei

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: SMS prevare

Post od Azimuth »


Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: SMS prevare

Post od Lobachewsky »

Ovo ti je sistem APP, kod tebe nije, ali kod nekog dede ili moje keve prolazi neopazeno 100%. Da li je neko zavrsio u zatvoru od takvih s obzirom da su teske kradje u pitanju?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: SMS prevare

Post od Drakenzen »

Cekaj, ako odgovoris na sms onda si upecan?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: SMS prevare

Post od Azimuth »

Malo sam guglao i nasao par linkova gde neki kazu da su odgovorili i da im je naplaceno svega par dinara, dok drugi kazu da su dobili racune uvecane za par hiljada dinara. Mislim da se sa ovim nije bas igrati. Ja se nisam prijavljivao nigde, ali ocigledno da salju sms na random brojeve pa ako prodje prodje.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: SMS prevare

Post od 9R94 »

Ma ništa ne odgovarajte, ako možete blokirajte taj broj da vam više ne šalju poruke. Love pa ko se upeca očepe ih preko računa.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: SMS prevare

Post od Lobachewsky »

Azimuth, samo proveri da ti nisi vec prijavljen za skidanje kredita - posto je poruka koju si dobio zvucala kao da si vec poruku poslao. :|

Vec sam pisao sta se desilo meni, niti sam se negde prijavljivao, niti sam dobio nikakvu poruku o uspesnoj prijavi, a racun je krenuo da mi raste.
Srecom, vip me je iznenadio svojom korektnoscu i bez pitanja me odjavio sa tog broja, skinuo mi je sporan dug, cak mi nisu naplatili poziv ka korisnickom (to su mi naglasili).

Kontam, kao sto mi imamo obavezu da platimo racun vipu, tako vip ima obavezu da isplati zaradu nekoj sms firmi. Ali ako je firma prevara, zasto bi mu vip prebacio bilo kakve pare (verovatno se cak i u ugovoru ogradio da ima pravo to da ne uradi ako dodje do zloupotrebe, kao sto i u nasim ugovorima pise sta se sve podrazumeva pod zloupotrebom).
Prema tome, ne mislim da je vip preuzeo dug na sebe da bi mene zastitio, samo im te pare nije poslao - i jedini koji su ostali bez para su bili ti prevaranti.

Sve u svemu, stekao sam utisak da se Vip bori sa tim prevarantima po kratkom postupku.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: SMS prevare

Post od Azimuth »

Proveravao sam par puta od kad mi je stigao taj sms, nije mi se uvecao racun, nisam primetio da mi se smanjio broj ovih besplatnih poruka iz paketa, minuti su tu jos uvek... Bem li ga. Videcu jos sutra, mozda pustim mejl mts-u za svaki slucaj.
U sustini, pazite se ovih i slicnih prevara. Zato sam i izbacio SS, da vidite kako to izgleda iz prve ruke :wink:

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: SMS prevare

Post od 9R94 »

Ja sam istao pisao par stranica unazad kako su mi oca očepili na postpejdu, poslali poruku da mu telefon nije zaštićen i da može da izgubi podatke, on se mator čovek upecao i na kraju nikom ništa, morao da je da plati. Čuvajte se!

Odgovori