Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od cvoruga »

Lobachewsky, ja sam napisao istovremeno korišćenje, baci pogled malo bolje, to što ti radiš je ok.
Jedino gde se ne slažem je da je fb najkulji, ništa što je povezano sa fb nije kul, čak suprotno.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Lobachewsky »

Najkulji u smislu kako je odradjena sama aplikacija, ja je odavno ne dozivljavam kao deo fejsbuka (fejsbuk ionako slabo posecujem, gvirnem tu i tamo ponekad). Ne opterecujem se ja time jer kad bih se opterecivao, whatsapp je isto fejsbukov, a google o nama zna vise nego facebook i viber zajedno. Skype je microsoftov. Nebitno, nego ne mogu se time opterecivati kada kako god okrenes nema good guys medju korporacijama.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

underover
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Sre, 03. Dec 2014. 14:09
:: Huawei g300

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od underover »

Moja zena na Huawei y530 sa 512 rama cepa sva 3 bez problema. Ne znam nikog ko toliko koristi Viber, non stop samo stize nesto. Po nekad stucne, ali nista strasno, za zensko pogotovo. Njena sestra je istog dana uzela Samsung Galaxy trend plus sa 768 rama i mogu reci da ni u cemu nije brzi od Huaweia, cak sta vise. Oba sam testirao istovremeno. Ja sam imao Huawei g300 i stucao je sa najnovijim verzijama aplikacija, ali je ipak moglo nekako da se koristi. Tako da je moj odgovor: zavisi od korisnika do korisnika...

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Coni »

TouchWiz.

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od monac »

moze da radi ok ako se ne prepuni imam 4505 prestigio u fioci jer trebam ga nosim na servis morace se menja ploca crkla kamera pa znam dok sam ga koristio da je radilo viber i to ok a i trend sam koristio jedno vreme pa ga prosledio dalje i on je i ako slabiji od prestigia radio ok al ako se igre ne koriste nego samo app od igara sam angry birds samo imao na oba uredjaja i to je to ostalo su bile ostale app a sada se igram sa L630 ds i 6630 sto mi je sekundarni telefon jer imam 3 kartice

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Professional »

Ispod 1GB telefon ne treba kupovati:)
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od srdjanyo »

Nisam našao sličnu temu,ali ova mi ima veze jer uređaj ima 512MB RAM.
Naime HUAWEI Media Pad Youth 2 (Jelly Bean).
Kad sam na Chrome i otvaram bilo koju stranicu,on je učita,prikaže i posle minut samo izbaci ono njihovo:"Oh,no..."
Tablet je star 5 dana,radi odlično na ostalim aplikacijama.Očistio sam cache iz Chrome.
Da li neko zna u čemu je problem?

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Drakenzen »

Upravo to sto ima 512mb. A hrom trazi mnogo rama, meni zna da koristi i do 400mb, sve zavisi od toga sta si otvorio

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od kutijagreha »

Chrome na 512 rama,tesko :-\

Srdjanyo,ubaci ovaj browser,i nema glava da boli ;-)
Perfektan

https://play.google.com/store/apps/deta ... ps.browser

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od srdjanyo »

Probaću.Hvala na preporuci!
[CLINKING BEER MUGS]

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Deksi »

Uh evo u moje ruke dosao zte blade 3 i ovo je uzas koliko sporo radi. Kakav fb, viber ili mesendzer. Instalirao sam b92, polovni autmobili, opera mini, accuweather i tako jos neku tog ranga i ovo je katastrofa. Zasto li se proizvode ovakvi telefoni, meil mi otvara ceo minut.
HTC Desire bravo je stariju od njega puno i radi mnogo brze ali nema za njega veci izbor aplikacija i problem sa memorijom je stalno prisutan.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od ljubabvb09 »

Android telefoni sa 512 ili 1GB RAM-a su odavno prevazidjeni. Sa fabrickim instaliranim aplikacijama obicno im ostane mesta za koriscenje par aplikacija i to je to. U najvecem broju slucajeva imaju 32bit-ne procesore i lose graficke cipove sto jos vise pogorsava situaciju u pogledu stabilnosti i pouzdanosti sistema. Uzimajuci u obzir da aplikacije postaju sve vece i vece i zahtevaju sve vise resursa, mislim da ne treba kupovati telefon ispod 2GB RAM-a, ukoliko planirate da vas telefon sluzi minimum godinu dana.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od m@c|-|oR »

Deksi, Desire ima 576 MB (napisah sad u drugoj temi) i radi jako dobro ono što može da radi. Problem sa kapacitetom memorije za instalaciju aplikacija se lako rešava uz a2sd skriptu i onda ima memorije koliko ti hoćeš (ili kolika ti je sd kartica).
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od srdjanyo »

ljubabvb09 napisao:Android telefoni sa 512 ili 1GB RAM-a su odavno prevazidjeni. Sa fabrickim instaliranim aplikacijama obicno im ostane mesta za koriscenje par aplikacija i to je to. U najvecem broju slucajeva imaju 32bit-ne procesore i lose graficke cipove sto jos vise pogorsava situaciju u pogledu stabilnosti i pouzdanosti sistema. Uzimajuci u obzir da aplikacije postaju sve vece i vece i zahtevaju sve vise resursa, mislim da ne treba kupovati telefon ispod 2GB RAM-a, ukoliko planirate da vas telefon sluzi minimum godinu dana.
Brate,onda,bolje da ovaj prodam dok je vreme i da dignem kredit za neki srednje-cenovni telefon sa,najmanje,2 GB?

underover
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Sre, 03. Dec 2014. 14:09
:: Huawei g300

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od underover »

ljubabvb09 napisao:Android telefoni sa 512 ili 1GB RAM-a su odavno prevazidjeni. Sa fabrickim instaliranim aplikacijama obicno im ostane mesta za koriscenje par aplikacija i to je to. U najvecem broju slucajeva imaju 32bit-ne procesore i lose graficke cipove sto jos vise pogorsava situaciju u pogledu stabilnosti i pouzdanosti sistema. Uzimajuci u obzir da aplikacije postaju sve vece i vece i zahtevaju sve vise resursa, mislim da ne treba kupovati telefon ispod 2GB RAM-a, ukoliko planirate da vas telefon sluzi minimum godinu dana.
Za 512 mb se slazem, ali za 1 gb ipak ne mogu u potpunosti da se slozim. Licno jos uvek koristim telefon sa 1gb rama i nikad ni jedan problem, a mnoge stvari radim preko telefona. Mnogo veci problem mi je mala interna memorija od ram memorije. Mislim da je za obicnog korisnika 1gb sasvim ok.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Deksi »

Buraz koristi htc 610 i on ima 1 giga ram i odlicno radi .

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od ljubabvb09 »

Prodaj dok jos mozes da uzmes neke pare za njega. Kredit ne moras da uzmis, jer imas da biras telefone sa 2GB RAM-a izmedju 150-200€ (Kinezi sa 3GB). Ne verujem da nisi imao bas nijedan problem. Ako je tako, onda si verovatno ogranicen na odredjen broj aplikacija koje si instalirao i koje koristis, a medju njima nisu one koje zauzimaju dosta resursa poput Fb, Viber, What's up, YT, a da ne pominjem bilo koju igricu. Danasnji standard je 2GB, osim ukoliko telefon ne sluzi samo za javljajnje i slanje poruka i koriscenje nekih osnovnih aplikacija. Imao sam tel sa 1, 2 i sad 3GB RAM-a pa znam o cemu pricam. Meni Note3 sa 3GB RAM-a zna nekad da zabaguje, a kamoli neki tel sa 1 GB.

underover
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Sre, 03. Dec 2014. 14:09
:: Huawei g300

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od underover »

Huawei G630 - jedini, ali jedini problem za godinu dana koriscenja telefona mala interna memorija. Od aplikacija svakodnevno koristim: FB, Viber, Youtube, Tapatalk... Jedina igra koju igram svakodnevno vec godinama je Top eleven football manager. Od ostalih povremeno skidam malo igram i brisem, bas zbog memorije, a igrao sam pojedine bas zahtevne. Nikad da trzne, da zabaguje, prezadovoljan sam telefonom. Da imam bar jos giga interne memorije ne bih nikad menjao telefon, radi kao sat.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od ljubabvb09 »

Svaka cast ako je sve tako kao sto kazes...

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Kako radi uredjaj sa 512 MB?

Post od Coni »

Zavisi i kako je podešen ram menadžment. 2 uređaja sa gb rama, ni da štucnu.

Odgovori