Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

Nema multitaskinga, nema smartfona. :roll: Nigde nisam rekao da je WP dumb, "vec da se u trenutku poziva ponasa kao HARDCORE DUMB".
Kakve veze ima sto sam mod, iznosim svoje misljenje - koje ne vidim da je pogresno zaista. Citirao sam ga ponovo da ne pricamo napamet, pomislice ljudi svasta.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od novak »

Ja nikako da skontam da pored glance na kojem meni pokazuje poziv, sms, viber, mail, fb (sve zasebne ikonice) ja trebam da razmisljam o onoj kovertici gore:)
Ono sto se slazem je da ne rade bas fino, nisu sinhronizovane sa info na plocici i to konkretno samo viber.
Glance je najbolja stvar za notifikacije, bar meni

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od cvoruga »

novak napisao:Glance je najbolja stvar za notifikacije, bar meni
Jeste, ali recimo 735 je super uređaj a nema glance, i mora da se pati sa istom koverticom za sve.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od novak »

Al on koristi 640XL.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

novak, problem sa lockscreenom je taj sto ne prikazuje notifikacije svih aplikacija, vec samo 5 koje si odabrao. Propusten poziv, poruke, viber, skype i fb (to mi stoji kao odabrano trenutno). E sada problem je sto sam recimo bio upoznao curu koja koristi samo Whatsapp, i onda meni taj lockscreen ne znaci nista! Jer ako bacim pogled na njega videcu sat i nista vise, crno, iako je poruka stigla! Tako da ja moram otkljucavati fon svaki put i proveravati malo malo (prema tome sto krace se zadrzavati na lockscreenu jer nije merodavan).
A kada otkljucam fon vidim samo da imam notifikaciju, sad da li je ona, ili neki bezvezan mail (koji takodje ne moze da stane na lockscreen) ili je to samo notifikacija propustenog poziva kojeg sam vec video na lockscreenu... Previse pitanja, previse neizvesnosti... Dok na androidu samo uzmes fon u ruke i sve ti jasno. Mozes da radis ono sto ti je zanimljivo, da se zablesavis, bez da svaki put proveravas jel su ti to notifikacije od "vidljivog" ili "nevidljivog".

Ne mogu se osloniti na prikaz na lockscreenu jer on uopste ne prikazuje sve. To sto na njemu nemam nista ili imam samo propusten poziv i poruku ne znaci da je to sve. Nije dovoljno samo baciti pogled ka telefonu na stolu s vremena na vreme. Obrni okreni mora da ga uzmem u ruke i otkljucam. Svaki put. Da bih video da imam univerzalnu notifikaciju koja moze biti samo propusten poziv sa lockscreena, a moze biti i mnogo vise.



To su bre normalne opcije ljudi. Ne razumem zasto neki prave problem kada pricam o njima.
Na kraju krajeva ovo pisem za one koji vole da istrazuju, isprobavaju nove OS, tehnologiju... Ne branim ja nikome da se ususka u svoj OS, nikom ja ne rusim sneska. Zao mi je ako sam bio pogresno shvacen.

Pricam sa onima koji zele da Windows Phone bude bolji, a ne sa onima kojima je glavni argument za sve, da to sto nabrajam ne koristi ni 10% ljudi. Po toj logici vise ljudi koristi te opcije koje sam nabrojao nego sto ima ukupno WP korisnika na planeti (3%) :P Ili fazon, zamislite da i ja koristim iste argumente - sta je dobro kod univerzalnih notifikacija, to da valja koristilo bi vise od 3% korisnika. Vise korisnika ima instalirano fart aplikaciju nego windows phone :D Glupo zvuci, zar ne? Zato opusteno i slobodnog duha.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od araphel »

Čekaj, pa i na Androidu moraš da barem upališ ekran da bi video šta je na njemu. Dakle, svejedno moraš da ga uzmeš u ruku i pogledaš, zar ne?

Definitivno se ovde radi koliko o nedostatku OSa, toliko i o izvesnim navikama u načinu korišćenja. Eto, meni recimo stoji kalendar za detaljna obaveštenja, i na ostalim ikonicama pozivi, sms, i ostale zezancije. To je ukupno 6 stavki. Ja više od toga i nemam, a da mi je bitno da na keca vidim o čemu se radi.

Eto, kao što sam već rekao, meni su recimo te ikonice u status baru na Androidu koje se ovde toliko hvale uvek bila prva stvar koju isključujem za svaku aplikaciju, ako je to moguće. Iritiraju na kub.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

araphel, na androidu imas led lampicu za svaku app, pa cak i za svaki kontakt. Bacam pogled iz druge sobe :P To se pokazalo kao jedna od najprakticnijih opcija na celom OS (kada je svakodnevnica u pitanju), kako god to zvucalo. Ko se jednom navikne na led lampice, tesko se odvikava - problem je samo sto toga nije svestan, dok ne kupi fon koji ih ne podrzava. :)

A kad vec otkljucam telefon (posto o tome pricamo), na androidu jedan brzi pogled zavrsava pregled, a ovde mora da spustam svaki put traku (iako bih prstima vec radio nesto drugo). Ali dobro... Navika. Slazem se.

Na kraju krajeva, besmisleno je polemisati o OS-u koji za par meseci ide u istoriju, a cuo sam da Win 10 ima podrsku za led lampice.
araphel napisao: Eto, kao što sam već rekao, meni su recimo te ikonice u status baru na Androidu koje se ovde toliko hvale uvek bila prva stvar koju isključujem za svaku aplikaciju, ako je to moguće. Iritiraju na kub.
Iskljucivao sam ih i ja za task managere, notifikacije za novine, to je i mene nerviralo.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od cvoruga »

araphel, a šta sa Lumijama koje nemaju glance ?

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od knezevic76 »

Šta je problem sa multitaskingom?
Otvorio sam 7aplikacija, koliko pokazuje na ekranu i prebacujem se između njih bez problema i nastavljam tamo gde sam stao.Zadnja app mi je bila TT u kojoj sam počeo da pišem post, otvorio sam osmu app i TT mi nestao sa ekrana.Kliknuo sam na ikonicu TT i otvorio mi je editor sa sačuvanim textom i nastavio sam dalje sa kucanjem.U pozadini su bile neke igrice, benc vesti, WP central i sve je reagovalo bez tačkica i resuminga (jedino na zahtevnijin igricama uradi resuming ali vrati tamo gde je prekinuto)
NPR LGSpirit je operisan od multitaskinga na lolipopu kao i još neki modeli.

Kursorom se lakše rukuje nego ranije, imao sam 925 ranije i mučio muku, sad je razlika primetna.Malo ste preuveličali stvar.

Kad mi stigne više notifikacija u BAR, svaka može da se ukloni posebno svajpom u desno.I za svako obaveštenje može posebno ton da se namesti.

UC brovajser je majka pomeni za WP.Prvo mi je bagovao i posle restarta aparata nikakav problem nisam imao.

NPR juče sam koristio HERE navigaciju i stigao mi poziv, uredno sam pričao preko spikerfona i stigao mi još jedan poziv, bez problema sam prebacio između poziva i po završetku je navigacija nastiavila najnormalnije.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Evindzer »

Nemaju svi Androidi LED, kao što ni sve Lumije nemaju Glens.
Da su u WP mogli odmah da ubace više od 4 prečice u notifikacioni centar - naravno da jesu.
Problem je u navikama i preferiranom načinu korišćenja određenog sistema.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od araphel »

Pa dobro, lampica je druga stvar. Ali nisam primetio da je svaki Android ima. Realno, ja lampicu obožavam još od vremena starih BlackBerry telefona.

Ja sam na Androidu te ikonice isključivao ama baš sve, gde god je moglo. Baš me je nerviralo. Zato mi je bio super koncept WP sa pločicama, jer na njima odmah vidim gde imam nešto novo. Nažalost, i taj koncept su uspeli da zbrljaju.

Što se tiče Lumia koje nemaju Glance, to sam već negde pomenuo: to je ogromna omaška proizvođača. Trebala bi svaka da ima, i kraj. Ovako je čista smejurija. Ja lično prilikom kupovine ne bih razmatrao WP bez glance uopšte.

Opet da naglasim, uopšte nemam nameru da branim WP. I sam sam digao ruke od njega dok ne vidim šta će to desetka da donese. Ako uspem uopšte da je stavim na svoju 925. Imam tako već mesecima neki update koji mi svako malo iskače, a kad probam da ga instaliram daje neku grešku. Opis te greške vodi do nekog generalnog objašnjenja koje opet ne kaže ništa, već se svodi na "probajte ponovo kasnije". A kad probam, opet isto, pa u krug. E to je po meni masivan propust i dokaz nebrige. To i one fore "to ćete dobiti sa desetkom pa čekajte do tada".

Miodrage je u jednoj stvari u pravu: jadno će biti jako budemo mogli da biramo samo između Jabuke i Robota. A i oni sve više liče jedan na drugog.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

knezevic76 napisao:Šta je problem sa multitaskingom?
Otvorio sam 7aplikacija, koliko pokazuje na ekranu i prebacujem se između njih bez problema i nastavljam tamo gde sam stao.Zadnja app mi je bila TT u kojoj sam počeo da pišem post, otvorio sam osmu app i TT mi nestao sa ekrana.Kliknuo sam na ikonicu TT i otvorio mi je editor sa sačuvanim textom i nastavio sam dalje sa kucanjem.U pozadini su bile neke igrice, benc vesti, WP central i sve je reagovalo bez tačkica i resuminga (jedino na zahtevnijin igricama uradi resuming ali vrati tamo gde je prekinuto)
NPR LGSpirit je operisan od multitaskinga na lolipopu kao i još neki modeli.
A zasto lepo ne procitas bar poslednjih nekoliko komentara pre nego sto postujes? :roll: Problem je, po ko zna koji put, u trenutku dok ti zvoni telefon, ne mozes poziv da prebacis u pozadinu i da nastavis sa koriscenjem fona. (tek kada se javis, ko na mojoj nokiji 1112).

I dobro, prezvakali smo o tome dovoljno, ja mislim. :chytry:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od novak »

@lobachewsky
Ok, to se vec moze nazvati problemcicem:)
Ne znam da li je na W10 predvidjeno vise opcija na glance. Moja najveca zamjerka na WP pored manjka aplikacija na koji sam se i navikao, je u zadnje vrijeme sve cesci resuming i bezobrazno sporo otvaranje i nekonstantnost u radu vibera. To je sitnica, al vremenom izuzetno smarajuca

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od 1808 »

araphel napisao: .....Miodrage je u jednoj stvari u pravu: jadno će biti jako budemo mogli da biramo samo između Jabuke i Robota. A i oni sve više liče jedan na drugog.
Zašto mislite da jedino WP može da predstavlja neku alternativu u budućnosti, kad ima i drugih sistema koji nastoje da se izbore za svoje mesto pod suncem. Trenutno to pokušavaju da urade Sailfish, Tizen, Firefox,... BlackBerry je još uvek živ, pa ko zasluži neka uzme svoj deo kolača. Stvara se fama kao da će sve propasti ako propadne WP. Ako je Symbian (kao vodeći sistem u jednom periodu) mogao da ode u istoriju zato što nije bio dovoljno dobar, zašto bi onda uopšte trebalo žaliti marginalni WP. Kad se na tržištu pojavi nešto bolje od Androida i iOS-a, onda će to vrlo lako pronaći put i do potrošača.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od araphel »

Ma ne, nisam uopšte mislio da je WP bilo kako presudan. Jedino što je najvidljiviji od svih tih preostalih. A eto kako i on prolazi.

BlackBerry će izgleda zaista krenuti takođe putem Androida, ako je sudeći po glasinama koje se sve više pojavljuju. Tizen je po meni mrtav na startu, jer nikako da ga izbace. Firefox se kao pojavio i onda ništa. Ne pročitah ni jednu jedinu recenziju OS da je pozitivna. Sailfish krenuo, ali jaka cena uređaja, loš marketing koncept...

I svi nekako pokušavaju da problem sa aplikacijama premoste tako što ubacuju podršku za Android aplikacije. Ako ćemo pošteno, ukoliko mi je preko 50% aplikacija na telefonu Android, što onda uopšte da koristim neki drugi OS? Ja sam sad u toj situacija sa BlackBerry, i pomalo me to sve nervira. Ali telefon radi, završava posao, pa me mrzi da se angažujem. A i ne dopada mi se vizualno ništa drugo... možda eto M8/s ili eventualno Z3/compact, i Jabuka.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Vlada Zem »

1808, po meni dosta gresis, ko bre da staje u ring sa Android i iOS, smesno. Zaboravio si zasto je napravljena OHA i ko je sve tu bio ukljucen. Ko mocan stoji iza ovih gore OS, ajde Samsung ali to je nista. E zato WP jer je jedino Microsoft dovoljno jak da progura novi OS, ako ga progura slazem se. Sad ce prica gura ga on vec dugo, ok, videcemo koliko je sad ozbiljno.
Mi sa Foruma koji smo medju prvima uzeli Androide i sami smo ovde "gurali" tu pricu. Mislim da nam se pola Foruma smejalo iza svojih tastatura u pocetku :)
poz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od novak »

Android je na pocetku bio mrljav k'o wp, al mislim da ga je spasila underground zajednica. Dosta stvari android nije imao, pa se solo pravilo pa onda zvanicno ubacivalo. Wp je zatvoren pa microsoft preko ovih pfd pokusava da malo opipa puls korisnika. Koliko su u tome uspjesni pokazat ce W10. Ako to kol'ko tol'ko ne zazivi mislim da ce u skorije vrijeme ugasiti.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od cvoruga »

Ja mislim da će MS da prepiše od Androida i iOSa dobre stvari, i da će 10ka da uspe.
Ja ću se vratiti bez problema, ako isprave sitnice koje su realno mučile Denim.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od sugarcoated_ass »

Za sada deluje kao ok rešenje jer dosta toga je ubačeno što su korisnici tražili i u planu je još dosta da se doda do finalnog build-a. Šteta što nemam neki sekundarni uređaj da nabacim 10ku pa da pratim razvoj jer mi sad treba što stabilniji uređaj pa ne smem da mučim 630ku više.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Vlada Zem »

novak napisao:Android je na pocetku bio mrljav k'o wp, al mislim da ga je spasila underground zajednica
Ako pod "underground zajednicom" mislis na razne forume/sajtove gde su se "razbijale" i serovale app, plus xda, plus "google open codes", plus nikakve restrikcije, to je to onda. Sreca radost, kako kome.
WP to nema osim donekle "open codes".
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori