Windows kao protivteža Androidu

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Zaključana tema
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Windows kao protivteža Androidu

Post od miodrage »

Ljudi, jel vi vidite dalje od svojih noseva? Pa koji moj ce jos jedan Android? I ovako ih ima zilion.... Sta ce se time dobiti? Jedino postojanjem vise razlicitih OS-ova koji su na procentu iznad statisticke greske se moze ocekivati konkurentnost. Bojim se mracne buducnosti ako Google preuzme sve. iOS je na 13%, Android na 80%, WP na 2.7, ostali su na 0.x... Po krajnje korisnike ovo je najcrnji moguci scenario.
A omrazena kantica jos samo nije usla u frizidere, i sl. mada sam ubedjen da je vec negde i to u proizvodnji, jer ce ubrzo da izleti Internet of Things, a tesko da ce biti baziran na Windows-u. Odnosno, posto je to Microsoftovo cedo, bice, dok ga neki zlonamernik ne hakne da radi sa kanticom. Tog momenta krece propast sveta.
Na kraju, mislim i dalje, da je najveca MS greska bila to sto su sputali Nokiu, i sto nisu razmahnuli krilima. To nisu uradili zbog slabe prodaje, jer su ocekivali ko zna sta. Izgubili su strpljenje, umesto da su ulozili jos 5x ovoliko (nije da nemaju) jer bi im se vratilo sve. Ovako - ovo je jedan od najvecih poslovnih promasaja u istoriji... Steta!
Inace, staro ruletsko pravilo kaze: Ako odigras na crveno i izgubis, dupliraj svaki sledeci ulog, dok ne dobijes, povratices svoj novac, i biti minimalno u plusu.
Poslednja izmena od Lobachewsky u Pon, 07. Sep 2015. 22:44, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Offtopic iz "Da li se Nokia dize iz mrtvih" odvojen kao posebna tema.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Green »

miodrage, ajde makar na kratko budi realan i izvuci glavu iz peska. S kojim bi to drugim sistemom Nokia mogla napraviti nekakav pomak s tacke na kojoj su sada? Da dizu iz mrtvih neki od proslih previse kosta, da razvijaju novi, kosta jos vise. Windows Phone? Pa vidis i sam kako Microsoftu "lepo" ide.
Da je Nokia+Android dobro za korisnike, pa sigurno da nije, sa tom stvari sam bio saglasan jos odavno, ali realno nema drugog izlaza.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Apolo »

miodrage, Kao i ti nisam ljubitelj Anroida ali prosto ako pokrecu nesto moraju krenuti sa Androidom kako bi privukli korisnike. Cilj je poslovati profitabilno, a ne bih krivio Android toliko koliko MS koji je sve vreme bio flegmatican po pitanju nekih stvari a onda se cude kako svi idu na Android ili iOS. Nokia ima prepoznatljivo ime medjutim tom im nece biti dovoljno ako zele da naprave neki bum. Ne znaci da kasnije nece krenuti sa WP-om ali kao polazna tacka bice Android.
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Azimuth »

Tesko da ce se Nokia ikada vise vratiti WP-u, a i zasto bi? Imali su jednu ekskurziju i izlet, videli koliko ih je sve to kostalo, naucili skolu na tezi nacin, cilj (profit) ni na horizontu. Pametnom dosta da se okrene onom gde ce imati prodju i zaradu. Mozda neki low budget, ali za nesto visi rang sumnjam da ce izbacivati modele sve dok WP ne podigne trzisni udeo sa statisticke greske (a svi smo svesni kada ce se to desiti).

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od 1808 »

Green napisao:miodrage, ajde makar na kratko budi realan i izvuci glavu iz peska. S kojim bi to drugim sistemom Nokia mogla napraviti nekakav pomak s tacke na kojoj su sada?
Kako sa kojim, pa Windows Phone. Zar ti to iz onoga što on piše nije jasno. Sad protura tezu da za propast Nokie nije kriv WP, već M$ koji navodno nije imao dobre smernice. Pa naravno da nisu imali dobre smernice kada su insistirali da Nokia koristi isključivo WP na svojim uređajima, što ih je nakraju i ubilo. Kada bi Microsoft živeo samo od sektora mobilne telefonije i taj sektor bi već odavno bankrotirao isključivo zbog tog istog OS-a koji je takav kakav jeste. Jednostavno, nije na nivou druga dva sistema (iOS i Android) i kupci na tržištu to nepogrešivo prepoznaju.

Ako i pored svih tih činjenica neki još uvek smatraju da Nokia treba da se opredeli za WP koji posle 3 godine jedva da ima 2.5% korisnika na tržištu, a ne za sistem koji ima zastupljenost nekih 82%, onda takvi dve blage veze nemaju sa realnim životom, a sa biznisom i tržišnim poslovanjem još manje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od miodrage »

Jel vi citate sta ja sve napisem, ili oreletite, pa ko kako shvati? Lepo sam napisao da je MS kriv, ne zbog WP, nego jer nisu imali sluha za korisnike sa jedne strane, a sa druge, jer nisu pustili Nokiu da radi kako oni misle gde bi Nokia radila sve, a MS samo dao bazu (WP).
I dalje tvrdim da je WP sjajan sistem, sa ogromnim potencijalom, koji nije prepoznat sa jedne strane, a sa druge i ne moze da bude zbog sirenja Androida. Tuzno, ali to su cinjenice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Evindzer »

miodrage napisao:Ljudi, jel vi vidite dalje od svojih noseva?
:D :D :D :D :D :D :D
Green napisao:miodrage, ajde makar na kratko budi realan i izvuci glavu iz peska
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Apolo napisao: Ne znaci da kasnije nece krenuti sa WP-om ali kao polazna tacka bice Android.
Sumnjam da će Nokija ikad više praviti WP telefone, previše je tu zle krvi, a premalo profita.
Bar dok WP ne dođe na 80% tržišnog udela. :lol:
Poslednja izmena od Evindzer u Ned, 06. Sep 2015. 01:32, izmenjeno 1 put ukupno.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od cvoruga »

miodrage, ti kao pokvarena ploča, vrtiš istu priču šta god da sagovornik kaže ili napiše.

Ja sam bio na 8.1, uvideo koliko mana ima, i šta ti tu ima da tvrdiš više i kome, nije mi jasno.
Sačekajmo lepo 10ku pa onda da vidimo šta su uradili, ostalo su sve prazne priče i nagađanja.
Ako 10ka bude prihvatljiva za oko i bez gluposti iz 8.1 ja ću se vratiti bez problema,
do tada sve tvoje tvrdnje padaju u vodu i ostaju samo mrtvo slovo na monitoru, jer prosto nisu tačne.

NSX
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 15. Avg 2013. 12:18
:: Nokia N8

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od NSX »

miodrage je uporan i dalje :lol:

nema batice, propao je čitav taj WP projekat to je svakome više jasno, više šanse bi imao Symbian danas da ga redizajniraju nego WP...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Baraba »

Možda mu ponovo promene ime,ponovo krenu od nule, da iskoriste taj ogroman potencijal :D

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od 1808 »

Baraba napisao:.....ponovo krenu od nule,....
Jedino to im preostaje ako još imaju volje (i novca na bacanje) da opet nešto pokušaju. Ovakav kakav je nema nikakve šanse, ni taj W10 koji prozordžije nestrpljivo isčekuju, a koji će samo produžiti agoniju.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od cvoruga »

1808, što misliš da neće uspeti 10ka?
Pa ako su iole pametni da prepišu od Androida i iOSa dobre stvari,
isfuraju pločice, dobra kamera, cena osetno niža od konkurencije, što misliš da nemaju šanse?
+ odrade agresivno marketing kao Samsung, ljudi se popale i Lumija postane novi iPhone.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od sugarcoated_ass »

10ka dosta obećava i ima potencijal, ali ipak ovde pričamo o Majkrosoftu, majstorima propuštanja prilika. :roll:
Možda ovaj i ispeglaju kako treba čim im treba toliko da ga završe jer sa 8 i 8.1 mi je sve nekako delovalo zbrzano.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od 1808 »

cvoruga, neće uspeti zato što ništa od toga što si nabrojao neče uraditi, niti se to može tako lako izvesti u postojećem okruženju. Sve to zahteva korenite softverske promene. W10 je samo šminkanje jednog sistema koji odumire.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Vlada Zem »

Kako je ovo zabavno, Baraba, 1808, a da vas dvojica iznajmite sobu?
Evo sutra kad se probudim i ako MobilniSvet bude PinkMobilni, MobilniGrandShow, MobilnaFarma, MobilnoTreceOko, itd, ne bih se iznenadio. Veliki pozdrav ;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od 1808 »

Pomalo mi je žao ovih kojima je Microsoft i Windows draži od mame i tate, ali šta da se radi kad su to sebi dozvolili. :?

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od knezevic76 »

Ja stvarno ne znam šta je taj MS zgrešio nekim ljudima na ovom forumu?
Toliki hejt se retko nalazi, pa ovoliko ne botuju ni oni sendvičari na blicu.
Ako propadne WP biće razočaranih korisnika koji su se nadali najboljem.Eto ja sam optimista i nadam se najboljem i Nokiji i WP.
i ako uspeju i jedni i drugi sigrno neću koristiti frazu "jel sam vam rekao". A ako propadnu, pa šta, propao je i simbian i Nokia i nikom ništa.Nit mi je veći nit manji zbog toga.
Ovde se priča o svetskim GIGANTIMA.Jel neko misli da su na pogrešnom putu? Pa ok, nek ih kotaktiraju i otvore im oči jer "oprosti im oče, ne znaju šta rade"!
NPR šta ima veze što je u zadnja 3 meseca veća prodaja WP nego iPhona u malenoj rusiji.U italiji isto.......

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od cvoruga »

knezevic76, koji modeli konkretno se prodaju, koliko koštaju u Rusiji i Italiji?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od Vlada Zem »

knezevic76, ma opusteno
1808, lepo si rekao, pa to je to, tacno znam kad krece POPULISTICKO pisanje koje je grob svake zdrave rasprave. Mamu i tatu zamenjujemo za argumente. Rekoh, Grandshow. Vratite se temi, pustite zlokobna prorocanstva.
poz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Да ли се Nokia диже из мртвих?

Post od cvoruga »

Vlada Zem, brate, ja tebe ništa ne razumem :) .

Jedan od argumenata kojim se tvrdokorni korisnici WP služe je da neće da rutuju Android
jer neće da se zajebavaju time i zaboga nemaju vremena ili su prerasli,
a sad kad izlaze nedovršene verzije 10ke svake sedmice i kad se zajebavaju time,
e to onda nije kao rutovanje nego je to kul i drugačije od Androida.
cvoruga napisao:knezevic76, koji modeli konkretno se prodaju, koliko koštaju u Rusiji i Italiji?

Zaključana tema