Problem sa punjenjem

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Problem sa punjenjem

Post od Ally »

Ovako desava mi je jedan jako cudan problem. U pitanju je potpuno nov telefon samsung galaxy j1 iz telenora single sim verzija . Naime posle pada telefona dok je bio na punjacu telefon vise ne moze da se puni preko punjaca probao sam na 2 razlicita punjaca i 10 uticnica telefon ne reaguje jedino gde moze da se puni je preko USB kabla kada je zakacen na komp. Pri padu telefon nije nigde ostecen ni punjac pad je bio mozda sa visine od oko 30cm na mekan tepih . Probao sam fabricki da restartujem ali nikako ne mogu da nadjem resenja za ovaj problem da li je neko imao slicno iskustvo i da li postoji neko resenje?

Edit: Inace koristio sam obican fabricki samsung punjac koji ide uz telefon .

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Problem sa punjenjem

Post od acamatic »

Da li si probao da promeniš oba o kabl i adapter?
Jer mi nije jasno zašto preko usb kabla na kompu puni a ovako neće. Da nešto nije u redu onda ne bi moglo nikako....

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Problem sa punjenjem

Post od Ally »

acamatic, Jedine punjace koje ja imam kuci su fabricki samsungovi oni nemaju mogucnost da se od njih "napravi" usb jer je punjac iz jednog dela. Koristim odvojen usb kablic koji sam dobio uz telefon . Pa ja se zaista ne razumem toliko u samu strukturu telefona ali znam da micro usb konektor ima vise zica u sebi i da preko drugih kablova ide OTG i data transfer nego za punjenje ali nema mi logike da daje struju preko USB jer mislim da je to ista zica kao za samo punjenje preko punjaca ako se ne varam . Pozajmicu jos koj punjac da probam da li ce mozda hteti da reaguje .

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Problem sa punjenjem

Post od acamatic »

Probaj, stvarno mi nije jasno zašto to neće. Pokušaj da nađeš odvojen punjač, pa sa tim probaj.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Problem sa punjenjem

Post od Ally »

Svakako cu da probam neki drugi punjac. Drugar je imao slican problem na Galaxy s4 samo kod njega nije hteo da reaguje Usb kad prikaci sa kompom na kraju 2 kabla koja rade nisu reagovala a tek sa nekim trecim je uspeo.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Problem sa punjenjem

Post od servis.kompa »

Ako je problem nastao prilikom pada onda je sigurno problem u konektoru.

Nece da puni preko punjaca a hoce na usb kabal ukljucen u racunar, 99% problem konektor telefona.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Problem sa punjenjem

Post od Ally »

Ja sam isto pretpostavio samo mi je pad toliko bezazlen bio da ne znam kako je moguce ako se vec otkacilo nesto da se prilokom tog pada otkacilo. Znaci ti konektori su odvojeni za punjac i usb?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Problem sa punjenjem

Post od acamatic »

Ako su odvojeni onda je moguće da je to problem. Al iskren da budem nekom logikom sam mislio da su ti konektori jedan te isti.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Problem sa punjenjem

Post od Ally »

Jedan mali update ne znam kako ni zasto ali probao upravo LG punjac standardan njihov koji ima da se izvadi USB kabl iz adaptera telefon puni normalno ...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Problem sa punjenjem

Post od acamatic »

Eto, znači ipak je caka u punjaču...

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Problem sa punjenjem

Post od Ally »

acamatic, Caka je pojma nemam u cemu taj punjac radi normalno na drugim telefonima i na ovom je, inace sad nece da puni preko USB-a ....

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Problem sa punjenjem

Post od godja »

a da lepo ti odneseš telefon na servis ? imaš garanciju,naravno prećutiš pad,poneseš original punjač koji si dobio uz telefon i sačekaš da vidiš izveštaj sa servisa... moj predlog :)
Samsung S10+ red

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Problem sa punjenjem

Post od Ally »

godja, To je i uradjeno posto je prestao da puni na bilo koj nacin ne reaguje ni na sta vise. S' ozbirom da telefon nije ostecen spolja nadam se da ce garancija biti prihvacena jer nemaju kako da dokazu fizicki pad bar ja tako mislim .

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Problem sa punjenjem

Post od Drakenzen »

Kao sto rece servis kompa otisao je konektor koji se prilikom pada zeznuo...

Odgovori