LG G2 mini

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
ivica122
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 28. Jan 2014. 18:46
:: Sony Z1 Compact

Re: LG G2 mini

Post od ivica122 »

Ajde molim te javi za neki dan kako se ponasa i da li vredi. Meni se ovaj KitKat jako svidja na Miniju, bas je dobar i odlicno radi i do sad po nekim iskustvima, primetio sam da kad izadje apdejt nekog uredjaja, narocito na noviji Android, puno puta se desilo da nije bolji od rom-a koji je fabricki spakovan, pa zato i pitam.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG G2 mini

Post od filip11314 »

Ma bolje nemoj da radiš update ako si zadovoljan KitKat-om.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Vidovac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:14

Re: LG G2 mini

Post od Vidovac »

I ja sam bio skeptican po pitanju lizalice i rizikovao sam.. Nisam pogresio, jako mi se svidja, prelaskom sa 5.0.1 na 5.0.2 je veliko poboljsanje, baterija mi opet drzi 2 dana, sve radi extra fluidno, jedino me neverovatno nervira sat na lock screen-u, ali dobro...

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: LG G2 mini

Post od Lino »

Nemate se čega bojati što se tiče update na 5.02.

ivica122
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 28. Jan 2014. 18:46
:: Sony Z1 Compact

Re: LG G2 mini

Post od ivica122 »

Eto ti sad, pola vas kaze nemoj, pola je za upgrejd :), sta sad? Znaci ovo sto mi nudi telefon, apdejt od 7.5.2015, cini me se, je 5.0.2? I radi odlicno i baterija drzi kao na 4.4.2?

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG G2 mini

Post od filip11314 »

LG Srbija kaže v30b: Google security patch. Tako da radi, ja odradio, ništa se promenilo nije.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

ivica122
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 28. Jan 2014. 18:46
:: Sony Z1 Compact

Re: LG G2 mini

Post od ivica122 »

Meni nudi v20b na telefonu. Pretpostavljam da idu redom i da moram prvo taj v20b da prihvatim da bih presao na v30b.

Au, al me muci ovaj update, rutovan mi je telefon i pokusavam uograde ali kaze ne moze zbog roota. Ja deinstalirao root, obrisao super su, resetovao telefon i on opet kaze da je rutovan i nece da uradi upgrade. Kako da ocistim root?

EDIT: OK, evo uspeo sam da apgrejdujem preko racunara, sad sam na 5.0.2. Za sad sto mogu da primetim radi bas lepo jedino kad kucnem dvaput na ekran i isti se upali posle toga mi nekako zapinje rekacija otkljucavanja. Pre je to radilo nekako lakse. Mozda je ovo i namerno napravljeno da bude manje osetljivo. U svakom slucaju, mislim da cu se navici.
Poslednja izmena od znemanja u Sub, 19. Sep 2015. 20:57, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni".

zuncika
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2012. 11:20
:: Huawei P9 lite

Re: LG G2 mini

Post od zuncika »

Ne razumem gde ste pronasli update za g2 mini 5.0.1 ... za koji je to model g2 mini-ja .. ??? .. moj je D620R .. koristio sam pre 01. juna raznih custom romova sto kitkat sto lollipop(isto 5.0.2) ..a onda je poceo update za razne zemlje na oficijalni lollipop 5.0.2 ...isprobao sam V20-a,b,c,d i svi su bili 5.0.2 ... trenutno sam na poslednjem Romu za vodafone-spanija V20d-5.0.2 .. za D620 .. koji po meni radi odlicno i bez ikakvih zamerki ... za sve koji se dvoume oko lollipop-a ... po meni sve radi isto pa cak i bolje od kitkat-a .. :roll: :roll:

ivica122
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 28. Jan 2014. 18:46
:: Sony Z1 Compact

Re: LG G2 mini

Post od ivica122 »

Ma ja sam verovatno lupio, vis da nisam u toku :). Moj je 5.0.2, verzija v20d-232-01, a ne nudi mi nigde v30, ni na telefonu ni preko pc suite.

Nego, da se pozalim na telefon. Moju srecu je pokvario GPS. Aj sto signal nije bas najjaci, nije ni los, na otvorenom (u kolima) cak ni po najoblacnijem vremenu nema problema, ALI gubi se signal, kao kad ga nesto ugasi na svakih 5-10 minuta. Znaci, nije ono da slabi, pa sve slabiji i slabiji dok ne nestane, nego radi super i samo odjednom prekid i tako non stop. Uzas. Ako mi je nesto bitno na telefonu onda je to pozivanje i GPS. Trazim neko resenje, ali svi nesto pricaju o slabom signalu i to se kao moze malo popraviti, ali nigde ne vidim da je neko resio taj prekid, a naleteo sam na jos par njih koji imaju isti problem.

Edit: Sad sam posmatrao sta se desava i merio vreme, na tacno 5 minuta dodje kao do nekog reseta, izgubi signal i opet ispocetka fiksira i onda radi odlicno. Ali svakih 5 minuta prekine i krene ispocetka. Nekako mi se cini da to nije do hardvera, malo mi nelogicno da kvar mozet da se resetujee na tacno 5 minuta, mislim da bi dolazilo do nepravilnog, rendom reseta.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG G2 mini

Post od filip11314 »

Pa koji program za navigaciju koristiš? Možda je do toga....
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

ivica122
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 28. Jan 2014. 18:46
:: Sony Z1 Compact

Re: LG G2 mini

Post od ivica122 »

Navigon, Here i iGo NextGen, ali nije do toga. Proverio sam i preko programa GPS Test i AndroiTS GPS Test. Sve tri navigacije i obe aplikacije reaguju isto, na tacno 5 minuta se ugasi signal i posle pola minuta ponovo dodje i radi odlicno. I tako u nedogled. Sad me kopka da li mi je tako bilo i na 4.4.2, nisam proverio tad, vrlo brzo sam presao na 5.0.2 pa sam sad otkljucao bootloader i flesnucu stock KitKat pa da vidimo.

zuncika
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2012. 11:20
:: Huawei P9 lite

Re: LG G2 mini

Post od zuncika »

Ja sam na kitkat-u koristio iGO isto je bio problem sa gps-om ... na lollipop-u jos uvek nisam isprobavao :blinky: :blinky:

ivica122
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 28. Jan 2014. 18:46
:: Sony Z1 Compact

Re: LG G2 mini

Post od ivica122 »

Evo ja sam sad na stock 4.4.2, al sutra cu malo da testiram pa javljam.

Dakle, da ne pisam dva posta za redom, editovacu ovaj: jutros testiram gps na 4.4.2 i skoro sam siguran da je problem sa radom do softvera. Potpuno se drugacije ponasa sad nego na 5.0.2. Signal je slabiji, hvata i manje satelita i u sobi na istom mestu gde 5.0.2 ima fix, 4.4.2 ne moze uopste da uhvati, ali ne resetuje se na tacno 5 minuta. Isprobano i napolju, na 4.4.2 slabiji signal i na nekoliko minuta signal popusti i izgubi se, ali se vrlo brzo vrati, to nije slucaj na 5.0.2, tamo je signal bio jak, ali kad se izgubi, ne moze da se povrati 30-45 sekundi, tako da mi vise odgovara ovo sad, nema veze sto je slabiji signal, ali kad nestane vrati se za 5-6 sekundi, pa ne moze potpuno da ometa voznju. Kako god, ni jedno ne valja, ali 4.4.2 mi je manje zlo. Probacu da mu pojacam signal, pa mozda onda nece da se prekida. Nasao sam na xda temu gde je jedan lik otvorio telefon i na gps antenu dodao bakarnu foliju oko 5cm duzine i tvrdi da je primetno pojacao signal (stavio i slike), ali nista ne kaze o prekidima.

Edit: Jos malo testiranja bilo malopre, na 4.4.2 mi se vise ne resetuje GPS, sto je odlicna vest, ostajem na istom, a sutra idem da nadjem negde bakarnu foliju da je upotrebim kao antenu, pa cu tom prilikom da iskoristim i umetnem i na wi-fi antenu, kao i na gsm antenu. Ako me tresne grom na ulici posle toga, da znate od cega je :lol: Bas mi se svidja mobilni, ne zelim da ga menjam, nadam se da cu popraviti gps signal i onda cemo da se druzimo malo duze.

ivica122
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 28. Jan 2014. 18:46
:: Sony Z1 Compact

Re: LG G2 mini

Post od ivica122 »

Tri puta sam editovao prethodni post, valjda mi nece zameriti uredjivaci foruma ako sad ipak napisem novi post. Hteo sam samo da javim da sam nasao bakarnu foliju i isekao trakice, spojio kao nastavak za GPS antenu, i primecuje se mali boljitak, al najvise 10%. Tek kad spojim na antenu parce folije dimeznije 30x5cm onda gps signal bude bas dosta bolji i hvata fix bilo gde u stanu. Al zbog neprakticnosti ovakvog resenja :), vratio sam se na trakicu od oko 5cm. Ionako mi gps ne treba u sobi. Probacu jos malo da testiram neka resenja oko signala, pa ako bude napretka javicu.

Inace sam bas zadovoljan telefonom, odlicno radi, jedino ponekad knock, knock zna da bude preosetljiv, pa tako mi se desava da dok nosim telefon u ruci i povremeno dodirujem ekran on se upali. Naravno, ne otkljuca se, samo zasvetli. Nije bas nek zamerka, al eto da ne bude da je sve savrseno. Punjenje baterije mi se ustalilo na 2 ili 3 dana, naravno, kad ne koristim navigaciju.

Cinderella
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Uto, 03. Jun 2014. 18:39
:: Huawei P8...

Re: LG G2 mini

Post od Cinderella »

Za novu godinu (2015.) smo iznenadili mamu sa g2 mini. Moram reci da sam tada bila izuzetno pozitivno iznenadjena njime,lepog dizajna,sasvim solidan ekran i kamera,odlicna baterija. I mamu je sluzio zaista lepo,do pre nekih mesec dana. Telefon sve cesce zakuca... primera radi cesto se desi da ne moze u poruke da udje,ili u imenik,ili da prilikom kucanja poruke izbacuje sasvim druga slova,ili se samo zamrzne. (Pri tome morm da napomenem da je u telefonu dodatno instaliran samo whats up,dakle nije natrpan aplikacijama). Odradim pre neki dan factory reset i evo poceo ponovo da zeza,pri ulasku u imenik blokiro skroz :-(
Nema mi druge,nosicu ga u servis,jer je pod garancijom,pa cu napisati sta kazu :-)

durantula
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 01. Dec 2015. 23:25
:: g2 mini

Re: LG G2 mini

Post od durantula »

Jel moguce vratiti na prethodnu verziju androida? Vratio bih 4.4.2, ovaj 5.0.2 mnogo sporije radi.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G2 mini

Post od kutijagreha »

Moguce je. Skini kdz za tvoj telefon (vodi racuna o modelu) i flesuj

durantula
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 01. Dec 2015. 23:25
:: g2 mini

Re: LG G2 mini

Post od durantula »

Jel moze neko da mi da link za njegov fabricki rom 4.2.2 onaj sto je bio pre lolipopa? Model je D620r

Renton
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 13. Dec 2015. 21:53
:: lg g2 mini

Re: LG G2 mini

Post od Renton »

Novi sam ovde i znam da cu vas mozda umoriti. Ako ima neko ko bi me poslao na link ii objasnio kako da nadogradim moj g2 mini sa kit kat na lolipop. Verovatno vec pitano. Moze link na temu il u PM. Hvala unapred

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: LG G2 mini

Post od snenad »

Idi u settings, pa general, about phone, update centar, software update. Trebalo bi onda da ti ponudi update.

Odgovori