Kojom brzinom nasi operateri unapredjuju i sire mrezu?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kojom brzinom nasi operateri unapredjuju i sire mrezu?

Post od miodrage »

Lobachewsky, a Vip Opusteno tarifa? Sa njom imas sve, meni savrsena!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kojom brzinom nasi operateri unapredjuju i sire mrezu?

Post od Lobachewsky »

miodrage, verovatno za godinu-dve, kada vip unapredi 3G pokrivenost u istocnoj Srbiji.
Nije da do sada nisam funkcionisao, ali eto resio sam da podignem standarde na novi nivo, da probam bas da internet imam gde god je to moguce.
Ne zato sto se ne skidam sa njega, nego eto vise iz filozofsko-ideoloskih razloga :D

Meni bi Vip Opusteno bukvalno bila savrsena tarifa, slazem se sa tobom.
Bilo bi mi mnogo prakticnije da imam jednu karticu za moje privatne potrebe, ali dok Vip ne prosiri % pokrivenosti zemlje, bicu na dva slota. :roll:

Mislio sam da cu se do tada skrasiti na kombinaciji Vip - Telenor, ali neko te uvek neocekivano razocara :) Tako da cu ovih dana videti kako se mts ponasa.


Kad smo vec kod telekomove mreze:

MTS je izbacio novu mapu pokrivenosti:

Slika

Zaista greota ne koristiti ovo, kada vec postoji :D :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kojom brzinom nasi operateri unapredjuju i sire mrezu?

Post od miodrage »

Da, dosta za visi od toga GDE ti treba signal. Meni samo u vecim urbanim centrima, jer se ne krecem nigde, niti imam potrebu za tako necim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

lepi_mile89
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 15. Sep 2015. 20:55
:: iPhone 6 Plus

Re: Telenor novosti

Post od lepi_mile89 »


toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Telenor novosti

Post od toda81 »

lepi_mile89, ako bukvalno misle na 99% gradjana, a taj procenat cini najvecim delom stanovnistvo u vecim gradovima, to znaci da ce "jadni ljudi" u planinskim i zabacenim mestima i dalje imati praistorijski intenet kojim se jedva ucitavaju neke manje stranice na internetu
Note IV N9100 dual

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

99% gradjana ce dobiti, dok 99% seljaka nece. :D

Inace, telenor je vec poceo da koristi frekvenciju 900 Mhz za pokrivanje srbije 3G signalom, tako da ovo znaci da ce 1650 baznih stanica koje su do sada emitovale samo 2G signal od sada emitovati i 3G. U teoriji bolje od ovog ne moze da zvuci. U praksi, videcemo.
Mislio sam da ovo nece kod nas jos 3-4 godine (99% pokrivenosti), ali dobicemo izgleda vec do pocetka sledece. Samo jos da vidimo kako ce to izgledati u praksi.

Da ne koristim njihovu pametnu mrezu, vec bih rekao da su ovim izdominirali. :roll:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

lepi_mile89
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 15. Sep 2015. 20:55
:: iPhone 6 Plus

Re: Kojom brzinom nasi operateri unapredjuju i sire mrezu?

Post od lepi_mile89 »

Negde sam procitao da 3G na 900Mhz radi na nesto nizoj frekvenciji nego GSM pa bi signal kao trebao biti još malo širi.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kojom brzinom nasi operateri unapredjuju i sire mrezu?

Post od Lobachewsky »

lepi_mile89, moguce. Takodje HSPA ima kvalitetniji signal na obodu celije od GSM, tako da ga to dodatno cini upotrebljivijim. Sada jedino ostaje da vidimo da li ce to znaciti da cemo imati 3G i tamo gde telefon pocinje da iskace iz 2G, ili ce telenor to (zlo)upotrebiti pa ce 3G stanice biti proredjenije od 2G. Tehnicki ce pokrivati 99% stanovnistva, a u praksi to sve bude na jednu-dve crte. :|
Ne znam sta da mislim, koristim telenor za mobilni net u telefonu i ima dosta rupa u mrezi gde signal pada na EDGE, i onda na tim mestima mora da promenim na Vip HSPA mrezu koja je dosta stabilnija - a mislio sam da ce biti obrnuto. Vip mi se pokazao bolji, jedino sto vip ima slabiju pokrivenost srbije, ali to su sada vec vipove mane.

Interesantno ce biti to da cemo vec pocetkom sledece godine imati situaciju da telenor pokriva 99% stanovnistva, mts 97% stanovnistva, dok ce jedino vip zaostajati idalje pokrivajuci samo gradove.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kojom brzinom nasi operateri unapredjuju i sire mrezu?

Post od miodrage »

Cisto kurioziteta radi, u Vrnjackoj Banji gde sam bio protekla 3 dana Vip je radio fenomenalno sve vreme, Telenor je na 2-3 mesta stucao, a mt:s je radio takodje vrlo pristojno. Na putu do VB kolima, mt:s je takodje sve vreme lepo radio uz 2 stucanja, Telenor je imao 1 stucanje, dok je Vip cesto padao na E, ali kako sam ja vozio, najmanje sam mogao da brinem o netu :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori