Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od DamirBL »

Da li je iko primijetio jedan trend koji traje vec duzi period da se jave korisnici, bilo ovako na forumu ili u mom slucaju iz stvarnog zivota koji imaju ili su imali (ili im zene imaju lumije) pa ospu paljbu po istom.
Ono sto se cesto krije iza ovakvog stava moze da se svede pod konverzaciju koju sam nedavno imao sa jednim poznanikom:
"Imam lumiu toliko i toliko, spor, slabo radi, slab dizajn, jeftino izgleda... Kad poredim sa svojim androidom, nema nista u cemu bi windows telefon bio bolji, a eto uzeo sam ga kao drugi telefon da isprobam da dam sansu"

Ja: Koju lumiu imas?

On: "Lumia 520"

Ja: Koji android imas?

On: "Galaxy S5"

Slicna stvar sam cuo jos kod jedne prijateljice, itd itd...

Pitam se na osnovu cega ljudi vrse ovakva poredjenja?
Isto kao kad me neko pita koji bubanj sviram (bubnjar sam izmedju ostalog), krenem govoriti "sonor..." ne stignem zavrsiti koja je klasa, a reakcija je : "UUU to je dobar bubanj". .. Halo???
Isto kao da pitate koji auto vozim, ja ne stignem reci da li je Toyota Jaris, ili Auris ili Rav4 itd... Nejasno mi je ovo poredjenje brand vs brand, a u stvari se sve vrijeme misli na pojedinacne proizvode.

Ako cemo porediti Lumije sa Androidom, pa dajte ljudi poredimo 520ku sa nekim krs samsungom. i sl.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od miodrage »

Damire, istomisljenice moj, trend na ovom forumu je da je Drndroid svetinja, a da ostalo ne valja. E sad, neki su se malo dozvali pameti, pa poceli da koriste iOS, ali i dalje ne vide mnogo dalje od svog nosa.
WP poklonici su nazalost redak primer nezagadjenosti uma spoljnim okruzenjem, i nametnutim trendovima.
A pojedinci sto ovde iznose, to je tek za pricu, posto su WP videli na nekom bilbordu, i eventualno negde na netu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od sugarcoated_ass »

Eto ja ću kao WP fan da pljucnem odmah jer su MS nesposobni konji koji ne mogu da se odluče šta hoće od sebe i samo zavlače i za*ebavaju korisnike sa pričama šta bi bilo kad bi bilo, a jedva da išta rade. 10ka im je zaista zadnji voz da dovedu OS sa velikim potencijalom ne neki normalan nivo.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Coni »

Ja sam prestao da pišem ovde između ostalog i zbog prepucavanja, jednostavno retko da pročitam korisnu informaciju. Ja ne pljujem Lumie samo sam realan.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od knezevic76 »

Stvar percepcije

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od DamirBL »

psyhound napisao:Eto ja ću kao WP fan da pljucnem odmah jer su MS nesposobni konji koji ne mogu da se odluče šta hoće od sebe i samo zavlače i za*ebavaju korisnike sa pričama šta bi bilo kad bi bilo, a jedva da išta rade. 10ka im je zaista zadnji voz da dovedu OS sa velikim potencijalom ne neki normalan nivo.
Mislim da je problem to sto mnogi ljudi koriste windows insider (tj. PFD) i na osnovu toga blate buduci OS.
A drugo, uporedite windows phone sad i prije 2-3 godine. Neuporedivo sto se tice funkcionalnosti sistema, broja aplikacija u store-u i sl.

Moja djevojka ima telefon koji je, kao i moja lumia 730, neka skoro pa srednja klasa telefona (kod nje Huawei g630). I ne samo ona nego jos dvoje u njenoj porodici su uzeli taj telefon. Kakve sve ona probleme ima s tim telefonom, ja to na lumiji nisam ni priblizno imao. Ima recimo 800mb slobodnog prostora, a tel joj javlja da je sve zauzeto i ne moze instalirati nista aplikacija. Ja na svom telefonu imam 100ak aplikacija, ona jedva preko 10. Svaki put kad hoce nesto ozbiljnije, mora ga resetuje, tj. vrati na fabricka podesavanja.
Sinhronizacija joj je upitna, za razliku od vrlo jednostavne i neproblematicne sync kod mene. Ona telefon ima vec nekoliko mjeseci, a nema potrebe da uradi back-up, jer nije uspjela do sad da telefon toliko optereti da bi joj backup trebao. Sreca pa ima memorijsku, pa joj ostaju slike nakon sto tel vrati u pocetno stanje po ko zna koji put.
Jedna prijateljica ima g620s (bolja verzija bar na papiru), vec drugi dan joj se telefon ukocio, morala ga nositi u servis...

Mislim, masa je stvari na tim telefonima koje nisu radile kako treba, dok ja sa w8.1 sam imao samo tecan rad. Doduse sad sam se prebacio na w10, koji pogotovo za moj telefon je bio upitan. No zasad, uz pokoju trzavicu radi zadovoljavajuce, nemam namjeru da se vracam na w 8.1. Jos koji update prije zvanicne verzije 10ke i ima sve da bude pod spagu.
Ne kazem da nema androida koji rade bez problema, ali sve se na kraju izgleda svodi na poredjenje baba i zaba. Lumije, svaka u svojoj cjenovnoj klasi odradjuju posao onako kako se to ocekuje. No ocekivati pozitivno iskustvo u radu sa 520kom, a primarni telefon ti je neki Samsung koji kosta kao 3 tri te 520ke, to je iluzorno...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od sugarcoated_ass »

Moja preporuka, stani sa pisanjem dok nije kasno. :lol:
Ja čekam da se 10ka "slegne" pa ću sredinom sledeće godine da vidim da li ostajem na njemu ili mi ne gine Android. 10ka obećava i MS je puno obećao za istu, ali se bojim da su zagrizli veći zalogaj nego što mogu da progutaju samim tim što im toliko vremena treba da ga uopšte izbace na tržište.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od znemanja »

A svrha otvaranja ove teme je šta?

Svako ima pravo da piše šta želi u granicam pravila foruma. Ako neko želi da kaže da je WP loš ima pravo na to, ako neko želi da kaže da je Android loš, ima lag i sl., ima pravo na to, ista priča važi i za iOS. Naravno, potrebno je da tvrdnje potkrepi nekim dokazom, ličnim iskustvom i sl.

Miodrage uz dužno poštovanja ti radiš upravo ono što i sam kudiš. Android nisi koristio, to si sam priznao, a kudiš ga na svakom koraku bez realne potpore. No, večito se buniš kada neko kudi WP, zar ne misliš da su to dvostruki aršini?

Forum služi za razmenu mišljenja i iskustava, spletom okolnosti dosta više ljudi ima bolja iskustva sa Androidom i iOS-om nego sa WP, te shodno tome i na forumu preovladava stav predstavljanja Androda i iOS-a u boljem svetlu nego WP.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Tyrael »

Ni ja ne kapiram svrhu teme,cuo si neka retardirana poredjenja pa sta? Ako ti je draze poredi high end WP i android i android ce odneti pobedu,poredi low end WP i android i WP ce odneti pobedu,zdrugestrane ako is hteo da kazes da si bubnjar i vozis tojotu,we heard you loud and clear :)

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od DamirBL »

znemanja napisao:A svrha otvaranja ove teme je šta?
Svrha otvaranja ove teme je sve ucestalije poredjenje Lumija, kao sto sam vec detaljno objasnio za specificne situacije pri kupovini telefona br. 2., na nacin da se uzme low-end Microsoft/Nokia win telefon, a onda se blati njegov rad, sve zasnovano na poredjenju sa tel. br 1. koji je obicno high end telefon, bilo da je neki Android ili Iphone.

Odnosno, svrha je ukazivanje potencijalnom buducem korisniku neke od Lumia na nepravedan nacin poredjenja.

Ko danas govori npr. "Ja vozim Volkswagena". Rijetko ko, zar ne? Na nasem trzistu cemo obicno najcesce cuti, vozim Golfa (pocesto vozim golfa 5, 6 ili 7). Znaci tacno specifikovana verzija automobila.

S druge strane, vrlo cesto cemo cuti, "Lumije su s*anje"... A upravo taj stav dolazi od gore opisane situacije nastanka misljenja o Lumia telefonima.
S obzirom da je ovo postalo ucestala praksa (sve cesce danas ljudi imaju vise od jednog telefona), izrazito je potrebno ukazati na ovakve oblike poredjenja, ako ni zbog kog drugog, onda zbog ljudi koji razmisljaju o kupovini, a informacije o telefonima pronalaze primarno na internetu.
Tyrael napisao:Ni ja ne kapiram svrhu teme,cuo si neka retardirana poredjenja pa sta? Ako ti je draze poredi high end WP i android i android ce odneti pobedu,poredi low end WP i android i WP ce odneti pobedu,zdrugestrane ako is hteo da kazes da si bubnjar i vozis tojotu,we heard you loud and clear :)
Nemam uopste potrebu da isticem cime se bavim ili sta vozim, u pitanju je bio slikovit prikaz tako nekih odnosa.

Ne znam koliko si u pravu za poredjenje high end telefona, mozda i jesi. Ali za low end sigurno nisi. Nema tog low end telefona koji se moze porediti sa low end lumijama.
A druga stvar, u srednjoj klasi, ja zasad samo vidim probleme kod androida, za razliku od moje lumie 730. Imam osjecaj da se srednja klasa kod androida i iphonea pravi dosta neozbiljnije i neprovjerenije nego sto je to trenutno slucaj kod Lumija
Poslednja izmena od znemanja u Ned, 27. Sep 2015. 15:02, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni".

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od alphablue597 »

Pa moramo da pljujemo. Kad nesto volis pa te iznevere/zeznu nekoliko puta, onda to prelazi u mrznju, prosta stvar.
Kad sam uzeo l520 bila je sa wp8.0, sve je bilo osakaceno do bola, ali je i radila brzo i fluidno, aplikacije se otvarale momentalno. Onda dodje poluproizvod wp8.1, dobijemo neke osnovne funkcije, npr file manager, ali onda krenu problemi. Pojave se universal aplikacije koje ostanu da rade u pozadini. Kad ponovo pokrenes javi se resuming, pa to stoji i stoji, i onda te uglavnom vrati na home ekran, pa ajde ponovo otvaraj. Aplikacije su ljudi prestali da azuriraju i izbacuju nove. Sto smo imali dobre aplikacije(msn health fitness, lumija storyteller, photosynth), oni ih ukidaju. Internet gotovo da ne mogu da koristim(opera mini neupotrebljiva, uc browser ne mogu da koristim duze od 5 minuta, zatvara se). Poruke isto izbegavam, nema swype za srpski. Imaju problem sa paid aplikacijama koje treba ponovo da platis, nece da ga rese vec godinu dana...
Zasto onda da ne pljujem wp, kad imam milion razloga, nista nisam izmislio?
Problem je sto ti to shvatas licno, niko tebe ne dira, ako ti se svidja Windows, odlicno, nastavi da ga koristis, ali ne mozes da kazes da je bolji od androida kad nije. Cak i gingerbread ima vise opcija i vise aplikacija koje su dostupne za njega, da ne pricamo o lp...

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od bata bogdan »

Nije to trend da se pljuje Lumia, vec je to činjenica da le wp još zelen i ne može da se poredi sa Android.
Kako i moze da se poredi kad se zna koliki procenat korisnika imaju.
Ja lično ne kazem da je wp los, ali su svi složni da je za wp 10 zadnja šansa da bilo šta urade, a kako stoje stvari, i tu će da uprskaju.
Takodje ne vidim svrhu ove teme?
Jel vam lakše ako postoji tema i da pljujete po Android?
Čak šta više, ima ovde članova, pljuju Android a isti taj nisu ni koristili.
Huawei

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od DamirBL »

Neki dan sam cuo izjavu: sto ti njega kritikujes, on je covjek od 32 godine.
Mislim kakve veze ima brojnost, procentualna zastupljenost i sl. a vrsimo poredjenje telefona kao uredjaja?
Koliko su npr Alienware uredjaji, vecinom laptopi, zastupljeni na trzistu? Pogotovo na nasem trzistu? Zanemarljiva cifra ako mene pitate.
I da, gdje je ova tema blacenje Androida? Ja to nisam spomenuo nigdje. Ja se u biti obracam potencijalnom novom korisniku neke od Lumia da ne ocekuje da ce telefonom od 100-200eur da dobije podjednak uredjaj u odnosu na high end android. A upravo, po pravilu vec, od vlasnika high end androida ima priliku da cuje komentar kako je on licno "probao lumiu (520) i da je s*anje".
Ako pri tom dodamo mentalitet naseg naroda koji konstantno pokusava da prodje jeftinije i tako sve oko sebe za*ebe recenicom: "vidi kakav sam telefon dobar uzeo za samo 100ak eura", onda treba stati u odbranu tako nepravednih odnosa, za koje ponavljam, sve cesce se desavaju: Hocu eto da probam Lumiu, ali necu da dam puno para. Kad dobijem ono sto sam platio, e onda blatim kompletnu kompaniju.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od sugarcoated_ass »

Ja kad popizdim skupljaću pare dve godine i kupiti iPhone 6 i boleće me patka više za ove rasprave. :lol: Jeste da će biti tad već malko mator... :D

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od DamirBL »

Imam isto misljenje, samo za lumiu 950 :)
No, kad prodje godina - dve, aktuelan ce biti Iphone 7, tj. lumia 960... :)

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od Tyrael »

DamirBL napisao:

Ne znam koliko si u pravu za poredjenje high end telefona, mozda i jesi. Ali za low end sigurno nisi. Nema tog low end telefona koji se moze porediti sa low end lumijama.
To sam i napisao brate :)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od cvoruga »

Promenti naslov teme jer niko ovde ne pljuje WP, niti je kulturno imenovati temu ovako.
Ili možda bolje je i izbrisati, malo li je miodrageovog nerealnog pisanja o WPu.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od DamirBL »

Ja sam naveo za trend pljuvanja iz stvarnog zivota ili citajuci neke druge forume (ovdje na mobilnomsvetu nisam jos nijednom zasao na androidove podforume, niti planiram).

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od bata bogdan »

Slažem se da je tema nepotrebna i da je treba izbrisati
Niko ovde ne pljuje po wp, sam ms pljuje po svojim korisnicima ;)
Huawei

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Trend pljuvanja Lumija od korisnika koji "imaju" isti

Post od DamirBL »

Ne govorim da ovdje neko pljuje. Sta se odmah palite.
Temu sam postavio jer ce sigurno izaci prilikom necijeg unosenja keyworda pri nabavci/poredjenju telefona. A kako u svom okruzenju sve cesce cujem upravo ovakva poredjenja lumija, potrebno je istaci na koji nacin je do njih doslo.

Ovdje manje vise kad dodje do pljuvanja, korisnici to koliko toliko argumentuju nekim svojim stavovima. No ti stavovi su znacajno objektivniji nego nacin na koji sam gore objasnio.

Odgovori