LG V10

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG V10

Post od El Laki »

Ne pričam o korišćenju jednom rukom, već praktičnosti. S obzirom na funkcije koje nudi, morao je biti pristupačniji, tj bolje pozicioniran.

Mikrikorisnik
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 238
Pridružio se: Pet, 06. Feb 2015. 10:55
:: Samsung S6
:: Lg G2
Lokacija: Uzice

Re: LG V10

Post od Mikrikorisnik »

Green, istina.sve preko 5.2 za mene je fablet i mora da se koristi da obe ruke.prosto mi nije jasno sta neki ljudi hoce.kao da vozis dzip a zelis da se parkiras na prostor kao fiat 500.nece moci i tacka.uostalom ima izbora i sa manjim ekranom pa ko hoce neka bira

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG V10

Post od Green »

El Laki, kakvu praktičnost i poziciju na tolikom ekranu? I što bi se ovakav pristup LG-a odmah okarakterisao kao nepraktican? I za edge se svašta govorilo u početku, a ispada da je Samsung uradio "pravu" stvar. Sad kad se ponudi nešto sasvim drugo onda je neprakticno. Ko je strpljiv, svaka inovacija mu neće nimalo smetati.
Mikrikorisnik, tako je, o tome se radi. 8)

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: LG V10

Post od fannY »

Ima svoju svrhu toliki ekran. I mora se koristiti s dve ruke. Odlicno LG. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG V10

Post od Evindzer »

Meni je nepraktičan, isto kao i Samsungov Edž. Naravno, ko voli - nek' izvoli, što kažu naši stari, ali ja ne bih. Imam fablet od 6" i šake prosečne veličine, i često ga koristim jednom rukom, iako je očigledno zamišlljen za korišćenje sa obe, dakle, da je dodatni ekran smešten dole, meni bi više odgovarao.
Takođe, Samsungov zakrivljeni ekran mi je više estetski nego funkcionalno privlačan, dok je LG-ov zakrivljeni ekran kod oba Fleksa i lep i funkcionalan. Meni. Naravno, drugi ne moraju da se slože.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG V10

Post od El Laki »

Green nemoj pogrešno da me shvatiš, meni se i dalje ne sviđaju ni Edge ni ovaj v10 po pitanju displeja i te dodatne funkcije. Prosto, imaju suviše ograničenu funkcionalnost da bi toliko "gurali" cenu. Samo kažem da su mogli na v10 isto nešto da strane ili pri dnu. Uzmi za primer Note Edge. Dimenzije kao v10 ali je njegov zakrivljeni displej praktičniji od ovog na v10 samo zato što se nalazi sa strane, na dohvat ruke.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG V10

Post od Green »

Slazem se, mada, proizvodjacima je danas uglavnom sve teze i teze da provuku nesto novo. Izgleda da smo zaista kao konzumenti postali previse razmazeni. Sve nam postaje neprakticno, ruzno, nelogicno, preveliko, premalo, pretesko...
Jbm li ga... :)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG V10

Post od El Laki »

U pravu si. To je donekle posledica i sve veće i raznovrsnije ponude.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG V10

Post od Evindzer »

Samo da Samsung uradi onaj koncept sa preklopnim ekranom i ubaci olovku u njega, i ja sam pronašao svoj savršeni Android. :wink:
Ta inovacija će mi biti više nego privlačna, za razliku od pomoćnih ekrana i ekrana sa strane i zakrivljenih ekrana.. i štatijaznam kakvih još ekrana. :D 8) :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG V10

Post od Green »

Uf bre, taj preklopni ima tek da bude olicenje neprakticnosti. Dok ga preklopis (ili otklopis), pa pocnes rad na njemu, prodje voz... :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG V10

Post od Evindzer »

Hehe. Ne bi trebalo da bude tako. Ako urade ono o čemu se pisalo po netu, trebalo bi da ima jedan spoljnji manji ekran, recimo 5" i drugi veći, koji se dobija otvaranjem - otklapanjem, i koji bi bio veličine nekog manjeg tableta. 8)
Svaka čast LG-u, kompanija se sve boljim telefonima trudi da se izbori sa lošim rezultatima, i ovaj V10 stvarno obećava da će biti više nego pristojan - ali implementacija tog pomoćnog ekrana mi se ne sviđa, ovako na "prvu loptu". Videćemo kad i ako se pojavi kod nas, možda promenim mišljenje.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG V10

Post od El Laki »

Cena i dostupnost će odigrati ključnu ulogu. Nema sumnje da se radi o pravom "G4 pro".

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG V10

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=RnZ284EYjIY
Moram priznati da mi je estetski lepši od N5 - bar ovako, na YT.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG V10

Post od kutijagreha »

Vise sam za to,da se ne juri konkurencija (ubacivanje olovke),vec da se nesto novo ubaci.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG V10

Post od El Laki »

Za ovu generaciju je fingerprint senzor, dupla prednja kamera, drugi displej i izrada sasvim dovoljno. Meni lično i samo senzor uz izradu dobar napredak.

Kad sam već kod senzora, nalazi se ispod power dugmeta, između volume tastera?

Mikrikorisnik
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 238
Pridružio se: Pet, 06. Feb 2015. 10:55
:: Samsung S6
:: Lg G2
Lokacija: Uzice

Re: LG V10

Post od Mikrikorisnik »

Gledah novi drop test.konacno telefon koji necu morati da cuvam.postalo mi je vec dosadno da stavljam maske i raznorazna stakla i folije.nije mi problem da se tel izgrebe i to.samo da ne pukne staklo kad padne.kad sam imao g2 razbio sam ekran 3 puta.i to mi ispao iz dzepa sva 3 puta :lol:

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG V10

Post od filip11314 »

Mikrikorisnik, Ja npr imam G2 i bez problema ga koristim jednom rukom, šta god da mi treba. Mada dosta je on kompaktan za 5.2".
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Mikrikorisnik
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 238
Pridružio se: Pet, 06. Feb 2015. 10:55
:: Samsung S6
:: Lg G2
Lokacija: Uzice

Re: LG V10

Post od Mikrikorisnik »

filip11314, ma nije mi bio veliki.extra je za koriscenje jednom rukom.cak mi se cini da je bio udobniji od ovog s6 sto sad nosim.nego je mnogo osetljiv tel.sva tri puta pao sa male visine i pukao mi tac.jos treci put sam imao foliju ali dzaba.inace i dalje ga smatram najboljim androidom u odnosu kvalitet novac.za te pare nema ni blizu konkurenciju.ima dosta nekih problema ali mu je podrska na xda fantasticna tako da je sve resivo.sad sa s6 sve radi i prosto mi malo dosadno.nema sta da me zanima :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG V10

Post od Evindzer »


Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG V10

Post od Green »

Pa eto, devojka u videu demonstrira da je taj drugi ekrancic dovoljno praktican. Sad, sto se moraju koristiti obe ruke, jbg, moraju. Ko nece ne mora, ima kod Samsunga resenje.

Odgovori