Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
ilidan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Sre, 30. Sep 2015. 15:36

Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od ilidan »

Reših da malo pročitam par testova telefona i naiđem na test o Lumiji 640 XL. Znam da testove ne radite vi već prevodite strane ali ovo što sam pročitao je neviđena glupost i očigledan hate prema Lumia telefonima a najviše prema WP OS-u. S obzirom da ih objavljujete, pretpostavljam da se slažete sa onim što piše u njima. Zato je i pitanje upućeno autorima sajta.

Konkretno za L640 XL. U tekstu stoji da je sve kao OK, očekivano ali ništa neobično i neočekivano što bi ovaj telefon izdvojilo od konkurencije. Zamerki, međutim nema.

Test ekrana nije ni uvršten a L640 XL ima jedan od boljih ekrana u tom cenovnom rangu. Veliki kontrast, veliko maksimalno osvetljenje i dobru čitljivost na suncu. Boje su među najpreciznijim, ako i toplota boja koja je negde oko 6600K, skoro pa idealno. To nije ni pomenuto.

Baterija je među boljim ali ni to nije nešto posebno ako je verovati autoru članka. To što uz jače korišćenje može da izdrži 2 dana a uz neko normalno 3 dana "nije ništa posebno". Na koliko Android telefona baterija može toliko da izdrži?

Povezivanje? Pa... Ima sve ali ne može da se pohvali ničim posebnim ili neobičnim. A šta je to posebno ili neobično što bi ovaj telefon trebalo da poseduje? Šta je to posebno i neobično što mnogo skuplji Android telefoni imaju a L640 XL nema?

Kod kamere su jedino uboli da je nekad odnos bele (white balance) malo promašen. Kažu da se na slikama ne vide oblaci. Pa, na slikama koje su priložili se vide. A videli bi se i bolje da su uključili Rich Capture, opciju koja omogućava HDR, i to tako da možete čak i ručno da birate koliki će biti HDR efekat. U stvari, ako uključite fleš sa Rich Capture moći ćete da birate i koliki je efekat fleša. Ali eto, ni to nije pomenuto jer verovatno nije ništa posebno. Zanima me samo koiliko "cenjenih" Android uređaja podržava ovako nešto.

A zaključak je tek žešći: "Generalno, ovaj uređaj možete da kupite jedino ako ste Microsoft zaposleni ili ne razumete ništa o uređajima tog tipa i prodavci su vam nametnuli da ga kupite.".

Ma nemoj! E, ne radim u Majkrosoftu i nisu mi ga nametnuli prodavci ali sam prezadovoljan uređajem. I ne samo ja već najveći broj ljudi koji su ga kupili. Na hardver se niko ne žali. Oni kojima nije po volji traže neke aplikacije koje su koristili na Android-u a nema ih (trenutno) na WP. Sa druge strane, tu su aplikacije skoro svih velikih servisa (FB, Instagram, Skajp, Viber, Whatsup itd). Jedino nedostaje Youtube aplikacija ali ona će doći sa W10M za mesec-dva.

Čisto da napravim poređenje, evo zaključka za LG Leon test:

Ako ste u potrazi za visoko kvalitetnim smart telefonom A-brenda, savetujemo vam da razmotrite ovaj model: karakterišu ga prijatan izgled, ergonomski dizajn, dobro vreme trajanja baterije, odličan zvuk sa slušalica, dobar auto-fokus kamere.

Međutim, postoje nedostaci, oni nisu kritični, međutim, treba da obratite pažnju na njih: niska jačina osvetljenosti, reprodukcija boja je osrednja, loša kamera, malo RAM-a i ugrađene memorije. U principu, kao i uvek, sa kupovinom ovakvih uređaja moraju se praviti kompromisi.

Visokokvalitetan telefon uz "nekritične" nedostatke: loš ekran sa lošim osvetljenjem i lošom toplinom boja, loša kamera, malo RAM-a. Izvin'te, a šta su onda kritični nedostaci?

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od novak »

Taj sajt iz nekog samo njima poznatog razloga blati wp. Dovoljno je pogledati kakvi se sve modeli navode kao konkurenti pojedinim wp modelima da se shvati da tu skoro nikako nema realnosti.
Taj tvoj mobitel od kako je izasao kupuje solidan broj ljudi, dok za perjanice koje se navode kao bolje ne znam da li je za njih cuo iko izvan kompanije

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od sugarcoated_ass »

1. Administracija foruma nema nikakve veze sa sajtom i time što se piše na istom. Sve žalbe i pitanja im možeš uputiti putem mejla.

2. Apsolutno se slažem sa svime što je rečeno, a šta je po sredi mi uopšte nije jasno.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od Green »

Taj test je preveden sa nekog drugog izvora. Ranije je to bilo sa ruskog mobile review. Ne znam da li je i dalje tako...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od Lobachewsky »

Jeste, idalje je.

Ma taj Eldar Murtazin je odavno prso. Mozda ovaj sajt ne bi trebalo da kaci njegove reviewe po automatizmu, vec ako primete da mu tekst ima zakljucke na nivou sestog razreda, da uopste ne gube vreme svog zivota na prevodjenje ostatka njegovog baljezganja nego da pronadju nacin da okace review nekog kompetentnog autora.

I pre ga je tupio mnogo, nego bili smo klinci sa dial-upom pa smo se lozili.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od yocasylver »

Mogli mi nekom sa foruma da daju telefone pa da on pise o njima,neki ljudi mozda malo odskacu u tim stvarima na forumu.Problem bi bio naci firmu koja bi ustupila telefon na 10ak ili mesec dana na koriscenje.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od novak »

Ma generalno kvalitet recenzija sa sajta mu je los. Ima puno boljih recenzenata, al je vjerovatno kvaka da li bi neko drugi dopustio da mu se prenose tekstovi.
Yocina ideja je super. Mislim da bi se mogla naci firma koja bi ustupala modele uz adekvatnu reklamu. Vjerovatno bi se i dobar dio clanova odlucio na kupovinu po nekim povoljnim uslovima.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od acamatic »

Ja ne znam dal neko i čita njegove tekstove više? Realno ljudi, ja sam i zaboravio na to. A i uredništvo sajta bi stvarno trebalo da ga više zaobiđu. Što reče Lobachewsky, bilo je davno kada smo se ložili na njegove recenzije.

ilidan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Sre, 30. Sep 2015. 15:36

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od ilidan »

Dobro, da se obrstimo onda uredništvu sajta. Mada, mislio sam da su u toku sa dešavanjima na forumu i da pročitaju ponešto.
Ne znam kakav im je dogovor. Možda su naši dužni da doslovce prevedu sve što piše. Ali to nije način da se napravi dobar sajt.
Mobilnisvet postoji godinama i mislim da je dobro posećen. Trebslo bi da mogu da se nađu sponzori koji će zarad reklamirsnja pozajmiti ili ustupiti telefon na testiranje. To je način da se kreira kvalitetan sadržaj i dobar sajt a ne copy-paste (sa prevodom) tamo nekog.
Pratim nekog lika na YT koji povremeno radi i kratke, mada ne mnogo kvalitetne recenzije telefona, uglavom je računarska oprema. Ima oko 10000 pratilaca ali ipakizboksuje od pojedinih kompanija neke jeftinije stvari, što kao pozajmicu, što kao poklon. Trebalo bi da Mobilnisvet može mslo više od toga.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od sugarcoated_ass »

Sredite meni jednu Lumiu 550 na poklon i dobićete odličan review. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od Green »

Koliko mi je poznato mobilni svet ima neku vrstu ekskluzivnih prava i sa GSMArena.com, ali ne znam tacno u kom smislu. Ako se to odnosi i na prevode recenzija, onda bi se one mogle postavljati ovde, umesto tih ogavnih Eldarovih.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od acamatic »

Ljudi da se ne lažemo na našem sajtu (ne forumu) potrebna je potpuna restauracija. Ima mnogo "neispravnih" informacija, razbacanih. Ažuriranje je veoma loše. I sam sajt kasni sa vremenom mnogo, da se ne lažemo. On je bio odličan pre jendo 10tak godina, ali ga je sada vreme itekako sustiglo. Ako su nekom potrebne informacije neće sigurno tražiti na njemu.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od toda81 »

Slazem se sa Acom u potpunosti. Ovaj sajt je bio nesto pre vise od 10 godina i ostao je na tom nivou umesto da je isao u korak sa vremenom. Sto je najgore od svega postao je CHAT, A NE FORUM. Toliko gluposti se pise da bi se jurili postovi da to nije normalno. Sreca da ja nisam urednik jer bih polovinu postova obrisao. Mozda sam prestrog, ali takav sam
Note IV N9100 dual

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od miodrage »

Profesionalna deformacija druze moj. Sa druge strane, ja bih zabranio Android sekciju :lol: :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od cvoruga »

toda81 napisao:Toliko gluposti se pise da bi se jurili postovi da to nije normalno
A zbog čega ljudi jure postove, nije mi jasno?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od acamatic »

Mislio je na probleme kada neko ima. I potreban mu je link, upustvo, a sve je to prenatrpano spamom(ne sve) i chatom

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od Evindzer »

Za Eldara ste u pravu, a situaciju je najbolje objasnio Lobačevski.
Mi koji smo stari posetioci sajta ložili smo se na njegove tekstove odavno, a ja sam do pre oko godinu dana iz navike (dugogodišnje) uvek prvo čitao njegove tekstove, pa tek prelazio na druge izvore, iako sam odavno svestan da njegovi tekstovi nisu više relevantni kao nekad.
Uglavnom, pre pola godine je bilo priče da se sprema velika reorganizacija celog sajta, ne samo foruma (ako grešim, ispravite me), pa se tada možda nešto promeni u vezi s njim, a do tada, čitajte njegove tekstove o WP-u kao dobru parodiju, kao što i ja radim. ;)
I naravno, koristite ono što želite, i uživajte u tome
Uzdravlje! :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od Green »

Ma Eldar je puk'o skroz, nista njemu kredibilitet vise nece podici. Ono kad se kao pokacio s Nokijom, ukinuo englesku verziju sajta i poceo sa pisanjem nevidjenih gluposti. Ubrzo potom je poceo i da se pravi blesav. Budaletina...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od miodrage »

Ja sam Eldara citao i uvazavao do pre otprilike 7 godina, kad je i poceo da pise gluposti. Odonda ga vise ne citam, covek je pskotina totalna. A imao je nekoliko zaista odlicnih tekstova.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Šta ovaj sajt ima protiv Lumia telefona?

Post od toda81 »

cvoruga napisao:A zbog čega ljudi jure postove, nije mi jasno?
Druze, to mozes da pitas te koji to rade. Samo treba realno sagledati celu situaciju i sve je kristalno jasno. Broj postova koji nemaju veze sa mozgom i kojima se nista ne kaze je ogroman
Note IV N9100 dual

Odgovori