Samsung Galaxy A5 A500/Duos

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Banex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 14. Apr 2013. 23:30
:: Samsung Galaxy A5

Re: Samsung Galaxy A5 A500/Duos

Post od Banex »

Da vidim, ali nije ni to resenje da se ja svaki put mucim sa glomaznim web izdanjem. Plus svaki put kad izadjem iz YouTube-a u web izdanju i ponovo udjem, udjem u (losu) mobile verziju iako sam stiklirao u browseru.

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od vlade93 »

Ne mogu da se iscudim vec dugo dugo i posle 100 pregledanih youtube klipova, kako onaj (npr) Samsung A5 radi onako dobro sa quad core-om 1.2 GHz?

Da li su toliko dobrooo optimizovali softver da onako radi telefon sa onim procesorom? A5 na klipovima sije S4 (lp) primera radi, S5 isto, Alphu i jos mnoge. Gledao sam klip A5 vs G3, A5 u 90% slucajeva vidno brzi? U cemu je caka, da samsung koji je do skoro radio i sa quad core-om 2.5 sporije od mnogih telefona, da sad sa prosecnim procesorom sije mnoge jace modele, uglavnom sva poredjenja sto sam gledao, A5 dobija lagano.. U cemu je caka?

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy A5 A500/Duos

Post od kenzoki »

Pa da, verovatno su ga utegli maksimalno jer su mu drmnuli toliku.cenu a hardver početnički. Igrao sam se sa a5 i sa galaxy grand prime i a5 je očigledno nastelovan da brže radi a potpuno isti cipset imaju

vvasic1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2015. 04:04

Re: Samsung Galaxy A5 A500/Duos

Post od vvasic1 »

Telefon radi extra. Uzeo sam ga pre 7 dana u telenoru. Bas brzo otvara aplikacije. Radi bas fluidno. Kamere su bas dobre. Igrice ne igram. Baterija traje dan i po do dva.O izgledu da ne pricam,prelep je. Jedino sto ne znam da li da instaliram lolipop, dostupno je azuriranje.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy A5 A500/Duos

Post od yocasylver »

Da li on ima prikazane notifikacije na ugasenom ekranu tj kao kod Lumia modela Glance foru ili sam ja video neki drugi mode ili pak je u pitnju aplikacija?Svidja mi se model ali mana mi je sto nedostaje lampica za notifikacije.

vvasic1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2015. 04:04

Re: Samsung Galaxy A5 A500/Duos

Post od vvasic1 »

yocasylver napisao:Da li on ima prikazane notifikacije na ugasenom ekranu tj kao kod Lumia modela Glance foru ili sam ja video neki drugi mode ili pak je u pitnju aplikacija?Svidja mi se model ali mana mi je sto nedostaje lampica za notifikacije.
Nema lampicu. Ali ja to nisam ni primetio [emoji1]...

vvasic1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2015. 04:04

Re: Samsung Galaxy A5 A500/Duos

Post od vvasic1 »

Da li neko ima iskustva sa lollihop apdejtom na ovom modelu? Frka mi da ga instaliram. [emoji1]

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy A5 A500/Duos

Post od Azimuth »

Zasto?

vvasic1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2015. 04:04

Re: Samsung Galaxy A5 A500/Duos

Post od vvasic1 »

Zato sto na kitkat-u radi mnogo dobro. Pa da cijem neka iskustva pre nego sto instaliram...
Poslednja izmena od znemanja u Sre, 14. Okt 2015. 09:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy A5 A500/Duos

Post od Azimuth »

Flesujes, vidis, ako ti se ne svidi lako se vratis iz bekapa i kao da se nista nije desilo.
A i zasto LP bas na A5 ne bi lepo radio kad na svim ostalim radi super?

vvasic1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2015. 04:04

Re: Samsung Galaxy A5 A500/Duos

Post od vvasic1 »

Sa kojim programom da uradim bekap i da li treba da telefon resetujem na fabricko podesavanje?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy A5 A500/Duos

Post od acamatic »

Probaj sa super back up aplikacijom sa marketa.
Sačuvaj sve slike i muziku na komp, kontakte na google nalog i to bi bilo to.
Ne treba reset na fabrička sada kada prelaziš, ali ako bude nešto bogova moraćeš da mu odradiš to.

vvasic1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2015. 04:04

Re: Samsung Galaxy A5 A500/Duos

Post od vvasic1 »

Stigao zvanicni 6.0.1. Sljaka extra...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока

kid_frankie
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 27. Avg 2015. 10:11
:: huawei G510

Re: Samsung Galaxy A5 A500/Duos

Post od kid_frankie »

Pozdrav, koristim ovaje telefon vec dve godine i u potpunosti sam zadovoljan performansama. Nisam napredni korisnik, ali za one standardne potrebe me je do sada sluzio vise nego dobro. Zato se zahvaljujem onima koji su mi ga ovde preporucili.

E sad, pre par dana mi se javio problem sa autofokusom zadnje kamere. Ista stvar da ne moze da izostri sliku se pojavljuje i kad udjem u kameru i kada pokusam da slikam iz whatsapp-a ili viber-a. Po netu sam nasao da se slicne stvari desavaju ljudima sa drugim samsung telefonima, ali nigde nisam nasao resenje konkretno za a5. Uglavnom se svodi na boot-ovanje i safe mode, a nisam siguran koliko je pametno da to cackam na svoju ruku obzirom da to nikada nisam radio.
Ako neko ima neki savet ili slicno iskustvo, bio bih zahvalan...

Odgovori