BlackBerry Passport

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: BlackBerry Passport

Post od Evindzer »

Bojim se da si u pravu. Šteta.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Passport

Post od araphel »

Pa po svemu sudeci tako deluje. Kad je bb os u pitanju, najavljuju samo bezbednosna azuriranja, i neke price tipa "ako korisnici budu trazili, mi cemo praviti". Korisnici nece traziti vise bb os uredjaja, to je jasno kao dan. Steta, os je stvarno imao potencijal.

ludilo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2015. 12:50
:: Blackberry Passport

Re: BlackBerry Passport

Post od ludilo »

araphel napisao:Allien, na šta misliš kada kažeš "ograničena history lista"? Evo sad gledam kod sebe, uredno imam listu svih poziva unazad mesecima, i na svakom od njih imam opciju da tapnem na onu strelicu i dobijem dodatne opcije. Tapom na sam broj dobijam detaljniju istoriju, odnosno kad me je osoba zvala i tako to. Plus glavna lista je podeljena na dva taba, pa možeš da vidiš ili sve pozive ili samo propuštene. I još plus što u Hub imam uredno hronološki sve informacije: primljene sms, mailove, pozive, notifikacije, Whatsapp, Viber... Gde ćeš detaljnije od toga?

Hibiskus, ne znam kolike šake imaš, ali ja uredno uspevam da se javim jednom rukom na poziv. Da otključam telefon i pozovem nekog koristeći samo jednu ruku, e to je već avantura.

Kako uspevas da izvuces listu mesecima unazad? Evo danas je 02.11 a ja vidim do 02.10....

Mada telefonom sam prezadvoljan osim sto mi duplira kontakte, ne znam sto to radi. Imam dva maila, gmail i sluzbeni i da li na oba imam sinkovane kontatke iste pa ih duplira ne znam. Vidim da su mu mogucnosti kao i kod Androida ali sa daleko manja bagova. Inace ovo mi je treci bb, posle bb 9800, q10 sad sam na Passportu i
PRE-ZA-DO-VO-LJAN-SAM!

Jel imas neke kul apilkacije da mi preporucis da instaliram, tipa navigaciju i slicno. Ubacio sam viber, dva instagrama (privatni i sluzbeni), nasa patrola, booking.com, torrent, orion telekom aplikaciju za tv itd itd... sve radi super...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Passport

Post od araphel »

Evo sad pogledah, meni je call history od sredine avgusta.

Duplira kontakte ako ih imaš više od jednog maila, pa su sa oba sinhronizovani. To definitivno. Ili ako upišeš novi kontakt, onda ga i triplira. Telefon, jedan nalog i drugi nalog. Sumanuto.

Što se aplikacija tiče, super mi je RSS savvy za čitanje vesti, za navigaciju lepo Navigon Europe narodnu verziju Android aplikacije nadješ i pevaš. Odlično radi! Sve zavisi šta ti još treba. Mada, većinom stavljam Android aplikacije, Blackberry world je siromašan.

ludilo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2015. 12:50
:: Blackberry Passport

Re: BlackBerry Passport

Post od ludilo »

Pa kako uspevas da ti bude tolikki call hisstory... Sva podesavanja sam pogledao. ili nesto propustam ili nesto moj tel babuje

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Passport

Post od araphel »

Ne znam, ništa specijalno nisam podešavao.

beatanga
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2014. 21:57
:: blackberry
:: samsung

Re: BlackBerry Passport

Post od beatanga »

Interesuje me da li je neko uzimao passport preko MTS..??Naime kao poslovan korisnik za 24meseci u nekom prosecnom paketu bez interneta moze da se uzme za 1 dinar, 1500 mesecno..?? Da li treba da bude zadovoljen neki uslov pre(odredjena potrosnja u mesecu 20,50 000dinara)??

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Passport

Post od Adams »

Gotov sam bio da uzmem Passport i spremio sam lovu, ali citam mnogo na crackberriju horor price o podizanju ekrana i krivljenju. Sve i da uzmem sa garancijom, ne znam koliko bi popravka bila pokrivena za takve defekte, pa me zanima, posto nista nisam nasao o prevenciji, da li nosenje u nekoj cvrstoj futroli moze da spreci pojavu ovakvih stvari?
Nokia Lumia 1520

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Passport

Post od araphel »

Evo odmah ja da ti kažem. Nakon što sam inicijalno imao problem, i sam ga sredio, jednostavno sam prestao da ga nosim u džepu koji bi se savijao prilikom sedanja i slično, i nemam ama baš nikakvih problema.

Nosim telefon uglavnom u originalnom bb hard case, ali ponekad i u kožnoj futroli, pouch fazon. I nema nikakvih problema.

Kupuješ novo ili polovno? Koliko love si spreman da daš? Vidim da novi idu od 350-400 a polovnjaci 300-350. To je dosta dobra cena. Mislim, dosta para. Nešto mu ne pada cena iz nekog razloga.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: BlackBerry Passport

Post od hibiskus »

ako ne sedas u auto sa telefonom u prednjem dzepu ili obavljas slicne radnje, nema sanse da se odlepi. Od kako nema leakova na CB dosadno tamo.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Passport

Post od Adams »

araphel, hibiskus, Kupio bih nov, do 450e bih dao, ali problem je sto ja skoro stalno nosim telefon u dzepu od farmerki. Ne volim torbice, nosim ih samo kada je leto pa nemam ni dubok dzep ni jaknu stalno i stvarno me nervira da kad dajem tolike pare moram da se cimam kako cu da sednem. :3
Nosim L1520 koja je bas visoka i skoro uvek je izvadim kada treba da sednem, ali milion puta se zeznem pa sednem sa njom, nema sanse uvek da se setim da izvadim telefon iz dzepa.

A sve mi se svidja oko telefona, OS, multitasking, tastatura, pa i sam izgled. Pih.:3
Prvo sto sam video na CB-u je da ljudi misle da lepak popusti zbog pregrevanja, ali ipak nije to, krivi se telefon u odredjenim polozajima i situacijama...
Ono sto sam nasao jos je da su neki resili problem tako sto su sami lepili super lepkom levi cosak, ali ne bi mi palo napamet tako nesto da radim ako dajem tolike pare..
Nokia Lumia 1520

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

BlackBerry Passport

Post od araphel »

I ako zalepiš, opet može da se desi. Ne pomaže ta varijanta.

Ja sam počeo telefon da nosim u zadnjem džepu farmerki. Tako se uvek setim da ga izvadim iz džepa kad sedam u kola ili bilo gde. Mada, sad kad je hladno vreme obično najčešće nosim telefone u unutrašnjim džepovima jakne.

Kod telefona je zaista mnogo toga super, ali evo ja pored svog službenog 6 plus i ženinog 6 hvatam sebe kako razmišljam da zamenim Passport.

Mali minus je što se pojavljuju situacije da neke android app posle apdejta na noviju verziju više neće da rade. Eto, ja sam recimo instalirao Google Play Store i skidam i apdejtujem aplikacije direktno odatle kao sa bilo kog Androida, i pre neki dan skontam da Viber od poslednjeg apdejta neće da radi. Sad moram da jurim stariju verziju.

Da se vratimo na tvoju dilemu. Hard case bi trebalo dodatno da pomogne da telefon održi rigidnost, da se ne uvija toliko pod pritiskom. Blackberry hard case je odličan i stvarno dobro štiti sve ćoškove i drži dobro telefon.

Poenta je u širini telefona koja mu dozvoljava da se malo uvija po dijagonali. Ram je metalan, tako da za razliku od plastike koja je elastična i vrati se nazad u svoj položaj, on ostane tako ukrivljen. Onda taj položaj vrši pritisak na ivicu ekrana i ona izleti.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Passport

Post od Adams »

araphel, da da kapiram, a zato sto ekran nije celom duzinom nego ima i tastatura lakse mu je da izleti.
Ne znam sta da radim, kad god uzmem caletov Q10 pomislim koliko bi tek PP bio vrh. Od kako je WhatsApp dobio mogucnost poziva Viber nisam upalio mozda 3 puta tako da mi to nije cimanje. Od aplikacija mi samo treba WA, FB i mejlovi dobro da rade, a za to je hub najbolji.
Skoro 2 godine nosim L1520, sto je za mene bas dugo i nemam ideju sta drugo sem PP-a.
Nokia Lumia 1520

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: BlackBerry Passport

Post od Baraba »

Ne menjaj još ništa :-)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: BlackBerry Passport

Post od Evindzer »

E, kad ti Baraba kaže da ne menjaš WP telefon, onda ti je stvarno sve jasno. :wink: :D :lol:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Passport

Post od araphel »

Za FB ne znam šta da ti kažem, ne koristim. WhatsApp odlično radi, i integrisan je u Hub što je najbitnije. Mejlovi rasturaju, i što se tiče toga, kalendara i podsetnika, Hub je neprevaziđen. I pravo da ti kažem, uhvatio sam sebe kako koristim Blackberry asistenta jako često. Skoro sve podsetnike, obaveze za kalendar i slično sad diktiram preko njega. Takođe, kad se zakači na BT sistem u kolima, pozivanje kontakata i izvođenje osnovnih operacija fenomenalno funkcioniše.

Jedini razlog zbog kojeg ti ne preporučujem da kupuješ, pogotovo ne nov, je taj što je veoma neizvesno šta će se sa bb os dešavati. Ja mislim da je skoro sigurno mrtav, i da bi bilo pošteno da Blackberry izbaci firmware update na verziju koja bi bila čist Android kao na Priv, kad su već rešili da idu tim putem.

Mislim, passport će bez problema raditi i dalje i teraće većinu Android aplikacija, ali da sad kupujem, ili bih išao na polovnjak za manje novaca ili bih ipak kupio nešto drugo. 450 je dosta para, ja sam pre skoro godinu dana platio nov sa garancijom zvaničnog uvoznika samo 50 više.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Passport

Post od Adams »

Baraba, Sta se veliko ceka komsija? :D


araphel, Samo 50e vise? Pa onda PP drzi cenu jace nego iP. Ima i polovnih za oko 350e, ali tu se uvek cimam da li imaju bas takav problem. Sto se tice softvera, jbg, to je sto je, ako bi te neke ,,core'' aplikacije nastavile da funkcionisu kako treba ostao bi to upotrebljiv uredjaj.
Nokia Lumia 1520

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Passport

Post od araphel »

Pa ja sam ga platio oko 500 novog. To mu dođe to u odnosu na ovu cenu koju si ti naveo.

Što se polovnjaka tiče, a i novih, garantujem da će svaki imati problem sa zevanjem ekrana ako bude u situaciji da se krivi. Tako da to ili prihvatiš i paziš, ili jednostavno odustaneš od tog modela i gotovo.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Passport

Post od Adams »

Verovatno cu odustati onda, jer ako dajem toliko novca, ocekujem da se makar oko takvih stvari ne cimam.
Nokia Lumia 1520

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: BlackBerry Passport

Post od Baraba »

Adams, vidi pp :)

Odgovori