Nokia Lumia 1520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 1520

Post od knezevic76 »

Koliko sam ja skoro pročitao za L1520, najverovatnije dobiba nadogradnju, ali pitanje je dal će biti osakaćena ili full, zbog problema sa deljenjem particija na internoj memoriji aparata za instalaciju samog sistema. Jer, navodno, kad su ga pravili nisu razmišljali u tom pravcu. Isto važi za još neke starije modele.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

Da li neko zna kako na HERE MAPS na Win 10 moze da se bira trasa puta ( to sam negdje citao da je to moguce )? Naime, recimo, jedan dio puta je blokiran i sad mi treba nekakav put da me vodi kroz nekakve alternativne pravce a ne da me stalno navodi na isti put ?!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Adams »

Telefon mi je posandrcao skroz, muzika nece da se pusti, izlazi poruka: can't play this song, kako udjem u slike odmah izadje, svaki drugi put nece da mi prikaze listu poziva, sms poruke kasne, Metro tube nece da radi, WA nekad nece da mi da da posaljem sliku.
Gasio i palio, simulirao vadjenje baterije, nista ne pomaze. Neki predlog? :3
Nokia Lumia 1520

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 1520

Post od rock9855 »

Hard reset? Kad nista ne pomaze onda je krajnje resenje hard reset. Prvo backup naravno :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Deksi »

Adams, a koji je u njemu, win10 ili 8.1 .

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Adams »

Deksi, W8.1 a nisam pri svom kompu pa da radim bekap, tek cu za 5 dana kuci a telefon se raspada.
Nokia Lumia 1520

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 1520

Post od rock9855 »

Pa mozes backup na cloudu. Ja nikadne radim na kompu. Sve na one drive

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Deksi »

Pa da za bekap ti i netreba komp, treba ti wifi i napravi rezervnu kopiju tamo u podesavanju i radi reset.

branja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 24. Nov 2012. 16:55
:: Microsoft Lumia 950
:: Nokia N900
Lokacija: Kula

Re: Nokia Lumia 1520

Post od branja »

Pozdrav ljudi

Koliko vam prosecno traje baterija???

Mislim da moja polako ali sigurno izdise. Da li neko zna gde mogu da je narucim u Srbiji?

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Nokia Lumia 1520

Post od simbijanac »

branja,znam da ti moj post i nije od koristi ali sam misljenja da je puno lakse pronaci bateriju za L1520 nego pronaci L1520 da je kupis novu.Ovo je najredja Lumia i jedan od najredjih telefona ikada,bar kada su balkanske drzave u pitanju,Nigdje nema da se kupi :) naruci iz inostranstva,sa neta.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Adams »

Nakacim telefon na komp da prebacim slike i oslobodim memoriju. Kad se poveze prikazuje da mi je ostalo jos gigabajt slobodnog prostora, ali nece da prepozna ni jednu sliku kad otvorim folder. Tj kao da je svaki folder prazan. :dry:
Neke ideje?
Nokia Lumia 1520

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

Ljudi, imam veliki problem. Naime, vec neko vrijeme imam problem s telefonom. Baterija telefona napunjena 100% i recimo da krenem da citam mail ili tako nesto, on nakon nekog vremena samo odjednom kaze:" Batery reached level below 2% i ponudi mi opciju TURN ON BATERY SAVER i sta god ja da uradim ili ne u roku 2-3 sec telefon se pogasi. I ja upalim telefon i baterija mi je na nekih 90%!!! A iza telefona, gdje mu se nalazi procesor, VREO! Naime, ajde rekoh da probam hard reset odradim jer naravno ne mogu ni da skinem neki update i ne mogu da dodjem do Creators update-a, jer nece da mi odradi update jer postoji neka greska 0x000bla bla i to mi dovoljan razlog da HR (hard reset). Naime, odradim sve to i dodjem do situacije da treba sve da vratim sa backup-a tj. sa cloud-a i treba da se povezem na svoj Microsoft nalog i on jednostavno nece.
PROBLEM:

Naime, udjem u Outlook mail i tamo pise manage accounts i tu udjem i sad mi da izbor i normalno od GMAIL, YAHOO i ostalih ja biram OUTLOOK account i kad kliknem na outlook on me samo vrati korak prije gdje pise add account. Ljudi, pomagajte inace cu da ga polomim kao kocku cokolade! :x :x
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od гари »

Ja bi probao WDRT, pa da vidim da li postoji problem i na wp8.1, i ne bi li skontao da li je do baterije ili tako nečega.

A ispoljava se problem samo sa mejlom, ili je to samo primer? Kontam da je to drugo.

Nemam na žalost ništa pametno da kažem - tako bih i ja probao, pa kako bude. WDRT, pa da li je ok na wp8.1, a onda bi probao na CU. Ali možda ti je bolje taman jedno nedelju dana da ti testiraš telefon na wp8.1, a u utorak taman stiže nova nadogradnja za CU koja bi trebala biti stabilnija.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Poslednja izmena od гари u Ned, 11. Jun 2017. 09:15, izmenjeno 1 put ukupno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 1520

Post od miodrage »

Hmmm, ne bih znao šta je frka, ali ili je do OSa, ili je cak hardverski kvar. I ja bih ga isto spustio na 8.1, testirao i video. Ako i dalje ima problem, onda je kvar uređaja.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

miodrage, гари, koliko vidim on jeste na nekoj verziji koja je malo cudna. Cudna, hm? Naime, kad je podigao sistem poslije Hard Reset-a, uopste nema EDGE-a.
Mah, гари, tu ima problema milion. Samo mail je jedan mali problemcic.
ZNACI, tamo kad imate ono Choose mail, imate Google, Yahoo, i sl; sve mogu da odaberem i sve mi nastavlja dalje ( kad kazem nastavlja dalje, nastavljaju se koraci gdje mi trazi user i pass) no, kad odaberem OUTLOOK, mene vrati na prethodni korak tj. Choose mail (add account). Da covjek poludi.
Sto je sad najgore, sad nemam instaliran EGDE na fonu niti ga negdje mogu naci! :x :x Kakvo go..no!
Isto je kad udjem u opciju Windows insider Programme. Imam 2 opcije. FIX ME i Link a Microsoft account.
1. Kad idem na FIX ME, on me samo pita JESAM LI INSIDER i ja pritisnem SIGN IN i on me odmah vrati na desktop.
2. Kad idem na Microsoft account isto tako me samo izbaci na Desktop.

Sad sam usao na ABOUT. Pise da je OS build: 10.0.14946.1000
Zaista mi nije jasno u cemu je problem. Mozda bih trebao da vao uradim snapshot ekrana pa da vidite par slika kako to izgleda,, ali ne znam kako da postavim slike ovdje!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od гари »

Au, pa to je neki opaljeni build sa insajdera...

Piči na WDRT, pa ponovo stavi ako hoćeš AU. Ne moraš odmah da mu stavljaš CU, a mislim da, ako hoćeš stabilniji sistem - sa AU nećeš imati problema.

To ti je neki build iz doba dok se CU još razvijao. 14393 je za AU, a 15063 je za CU.

Verujem da posle ove avanture nećeš imati problema. Možeš ako želiš da probaš da ga držiš malo na wp8.1, pa da vidiš da li je problem do hardvera, ali to je definitivno neki nestabilni build koji si zakačio preko fast ili slow insajdera, ili tako nešto, i sad mi deluje da je skoro sigurno problem baš u tom buildu.

Sent from mTalk

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

гари, hmmmm izgleda da mi je to jedino opcija. Mislim da je najbolje da odem preko WDRT-a, vratim ga na 8.1 I pokusacu da ga tu ne drzim ( na tom sistemu ) nego da ga odmah probam na CU jer sad I ja mislim da je do toga. Naime, prije 6-7 mjeseci sam imao problem sa "igranjem" ekrana tj. slika pocne na ekranu da se trese i jednostavno moram da uradim restart telefona, i to je bio prvi razlog zasto sam uradio HR. A drugi put je sad upravo iz ovih zajebancija iz kojih pricam. Naime, ni poslije prvog puta nisam mogao da instaliram sve update. Ne znam zasto, ali je tako! I ne mogu vjerovati da ti sa vec odradjenim HR telefona ne mozes da dodjes na neki stabilni sistem nego ga G.... :x
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od гари »

Meni deluje da je ovo zbog igranja sa insajderom. Ja bi na tvom mestu probao da ne prelazim na CU, nego da instaliraš AU, i sve bez insajdera, po PSu.

1. WDRT
2. Upgrade Advisor, pa pičiš na desetku
3. Odmah hard reset
4. Ažuriraš aplikacije
5. Nadogradiš dalje sistem na Anniversary Update
6. Opet ažuriraš aplikacije

I trebalo bi tako da ti radi bez problema. Možeš doduše da između 4. i 5. koraka da ispodešavaš odmah sebi na telefonu većinu stvari, uključujući i kalendar. Nije to sad više neophodno, jer je problem sa kalendarom ispravljen sad već, ali eto - ranije sam savetovao tako, i to je bila sigurica. :)

A na CU možeš i kasnije da ga baciš, nema razloga da ti se žuri. Mislim, CU je sad objavljen kao nedovršena verzija. Ima Microsoft još da pegla CU, a AU će ti biti pouzdaniji, a malo je korisnih novina na CU. Meni su te neke novine na CU korisne, ali to je vezano možda tebe te novine koje su meni korisne tebe ni ne dotiču. :) (I verujem da ne dotiču većinu ljudi.)

Sent from mTalk

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

Sve znam, mada iskreno dosadilo mi je da se igram sa telefonom, no probacu tako... I nisam se nesto igrao sa INSAJDEROM. NAime, sve je kod mene bilo podeseno na SLOW, pa mi onda nije toliko jasno kako se moglo tako nesto desiti, ako znamo da je na SLOW-u sve koliko-toliko "ispeglano"... :) Kako vidis, sad sam stavio Smajlic, jer vidim da mozda da za moj tel ima spasa. E sad me jos jedino zanima da li cu moci da povucem backup sa clouda... :unsure: :? :|
EDIT: Poslije instaliranja 10-ke preko WDRT-a da odradim Hard Reset? Znam da bi se trebalo uraditi, ali zar me nece opet vratiti na ovaj postojeci smece firmware ?! I da... nema toga UPDATE ADVISOR :d Evo upravo sam zavrsio korak 1 i sad mi na mob vjerujem da instalira novi firmware :D
EDIT 2: Nije ti bila dobra ideja. Sad me vratio na DENIM 15236. I idem na software update na telefonu da mi odradi i onda mi kazem da je to zadnji update! :x :x A pise da je OS Version 14234. You have the latest available software version! Sad jos samo da skontam kako da se prijavim kao insider korisnik!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od гари »

Slow nije pouzdan, to jedino može da se kaže za Release Preview donekle.

Probaj bolje bez backupa, jer bio si na insajderu, pa da se otarasiš tih repova.

Da, radiš hard reset, neće se ništa pokvariti.

Ne, preko WDRT se ne stavlja desetka nego upravo wp8.1. Nažalost nema drugog načina za nas da reinstaliramo desetku osim da se vratimo prvo na osmicu.

A kad ti se reinstalira wp8.1, onda u Storu pronađeš i instaliraš Upgrade Advisor, i preko njega stavljaš opet desetku.

Pa posle toga hard reset, pa update aplikacija, pa podešavanja kalendara, mejla, i čega još, pa update sistema, pa opet update aplikacija, i podešavanje svega što ti je preostalo. Treba tako na kraju da ti bude verzija 1607, tj. build 14393.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori